Forum Üyelik ve Statü Kuralları

Yetkili: Moderatör

Bu konu kilitlenmiştir, iletilerinizi düzeltemezsiniz ve cevap yazamazsınız.
 1 sayfadan 1. sayfa [ 2 ileti ]

Yazar Mesaj

Çevrimdışı İHTİYAR PİRANHACI

TPF Özel Üyesi

TPF Özel Üyesi

Kullanıcı avatarı

İletiTarih: 19.09.2012 18:37   İleti başlığı: Forum Üyelik ve Statü Kuralları   

Alıntı ile cevapla İletiyi rapor et 

Eski Ünvan: Yeni Üye
Yeni Ünvan: Kayıtlı Üye
Renk: Beyaz
Simge: Tek beyaz kurukafa

Açıklama: (1-500 ileti) Üyelerin 1. mesajdan itibaren 500. mesaja kadar alacakları statüdür. Bu statü bir nevi forum stajyerliği gibi düşünülebilir. Bu statü boyunca üyenin anlamlı ve faydalı paylaşımlarda bulunması, gereksiz ve forumla ilgisi olmayan başlıklar açmaması, alakasız sırf mesaj sayısı doldurmak için yorumlar yapmaması önemlidir. Üyenin statüyü erkenden alabilmek için alakasız yorum ve başlıklar açması durumunda mesaj sayısı 10 binde olsa kesinlikle bir üst statüye geçmesine izin verilmeyecektir.
Üye forum içinde diğer üyeler ile uyumlu bir şekilde paylaşım yapacak, kavga ortamı yaratmayacak ve yönetimden bu ve bunun gibi davranışları yüzünden uyarı almayacaktır.
Bu özelliklere haiz olan üye yönetime başvururak bir üst statüye geçmeyi talep edebilir. Yönetim bir üst statüyü talep olmadan da verebilir. Talepler üyenin haricinde başka bir üye tarafındanda onun adına yapılabilir.

Eski Ünvan: "Yeni Piranhacı & Tecrübeli Piranhacı"
Yeni Ünvan: TPF Üyesi
Açıklama: (En az 1000 ileti)
Bu üyelik statüsünde 1000 iletiyi dolduran üyelerimize verilecektir. Statü üyenin talebi ile şartlara haiz olması durumunda Yönetim tarafından manuel olarak verilecektir. Üyelik koşulları katılımcı üye koşulları ile aynıdır. İlave olarak bu statü ile üye artık forumda paylaşımı ve diğer üyeler ile uyum içinde olması ile tanındığından forumun asil üyesi haline gelmiştir, forum içinde sözü geçen ve piranha konusunda yeterli bilgiye sahip olan üyelerdir. Unvan başında T.P.F (Türkiye Piranha Forumu) ibaresi eklenmiştir bu ibare ile foruma asil üyeliği tescil edilmiş sayılır. Bir önceki Statü kuralları bu statü içinde geçerlidir. (Statü alabilmek için gereksiz paylaşım ve mesaj gönderilmesi vb.)
*Kurallara uymayan bu stütüye sahip üyelerin statüleri bir alt statülere indirilebilir.
Simge: İki beyaz kurukafa

Eski Ünvan: "Yeni Piranhacı & Tecrübeli Piranhacı"
Yeni Ünvan: TPF Tecrübeli Üyesi
Açıklama: (En az 2000 ileti) Forumda üyeler arasında sözü geçen ciddi bir statüdür. Üye artık forumu iyice benimsemişdir, forum kurallarını bilir ve düzenli olarak uygular. Piranha konusunda hatırı sayılır bilgilere sahip olmuştur ve bilgi birikimini üyelerle paylaşır, Üyelere yardımcı olur, paylaşımları düzenlidir. Yönetimin bir çok konuda yardımcıdır. Üyelere uyarılar yapabilir, yönetime forum kurallarına uymayan üyeler ve başlıklar hakkında yardımcı olur. Üyelik statüsünde mesaj sayısı her ne kadar önemli olsada kesinlikle Yönetim kararı ile geçiş yapılır. Yönetime seçilecek olanlar ilk olarak buradan seçilir çünkü bu üyeler buraya gelinceye kadar bir çok elekten geçmiştir bile yani sicilleri temizdir. Bir önceki statü kuralları bu statü için de geçerlidir. (Statü alabilmek için gereksiz paylaşım ve mesaj göndermeyen, üyeler tarafından kabul görmüş kimselerdir.)

*Kurallara uymayan bu statüye sahip üyelerin statüleri bir alt statülere indirilebilir.

Simge: Üç beyaz kurukafa

Eski Ünvan: "Hononarary Member & Kurucu Üye & Forum Özel Üyesi"
Yeni Ünvan: TPF Özel Üyesi
Açıklama: Tecrübeli Üye'den sonra gelen, forumda alınabilecek en iyi ve sonuncu statüdür. Tecrübeli üye statüsü ciddi bir şekilde verileceği için bu özel üyelik statüsü çok daha ciddi üyeler için verilecektir. Eski yöneticiler, foruma uğramasada arada takılan emektarlar, yıllardır forumda bulunan forum olarak saygımızı kazanmış kişilere verilir. Bu üyelik sınırlı sayıdadır ve herkes kolay kolay alamaz. Otomatik geçiş yoktur. Yönetim kararı ile geçiş yapılır. Esas kural foruma katkı ve tecrübelerin üyelerle paylaşımıdır. Yönetim gerek duyduğunda bu statüyü üyeden tamamen almaya yada bir alt statüye indirmeye karar verebilir. Üyelikte üyeler arasında uyumlu davranmak, Moderatör arkadaşlarımıza forum içinde yardımcı olmak esastır.
Bir önceki Statü kuralları bu statü içinde geçerlidir. (Statü alabilmek için gereksiz paylaşım ve mesaj gönderilmesi
*Kurallara uymayan üyenin statüsü bir önceki statülere indirilebilir.
Renk: Lacivert
Simge: Dört lacivert kurukafa

Eski Ünvan: "Moderatör & International Moderatör"
Yeni Ünvan: Moderatör
Eski kurallar geçerlidir. Statü kurukafa ve sayısı aşağıdaki şekilde değiştirilmiştir.
Renk: Kırmızı
Simge: Dört kırmızı kurukafa

Eski Ünvan: Genel Moderatör
Yeni Ünvan: Genel Moderatör
Açıklama: Genel Moderatör admin yetkilerine sahiptir. Moderatör olmadan alınamaz. Mevcut durum geçerlidir. Genel moderatörler bütün moderatörlerin yöneticisidir. normalde forum içinde diğer moderatörlerin yapmış olduğu görevleri mecbur kalmayınca yapmazlar. Forum içindeki üyeler arasındaki eksikliklikler, kural hataları, imla kurallarına uymama, ve diğer uyulması gereken kuralları tespit ederek moderatörlere talimat verir. Yönetim paneli içinde moderatörlerin yapması gereken işleri, ve kuralları düzenler, onları denetler. Moderatörlere gerekli talimatları verir onları yönlendirir.
Renk: Yeşil
Simge: Altı yeşil kurukafa

Eski Ünvan: Webmaster
Yeni Ünvan: Webmaster
Açıklama: Mevcut durum geçerlidir.
Renk: Sarı
Simge: Altı sarı kurukafa

Eski Ünvan: Administrator
Yeni Ünvan: Administrator
Açıklama: Mevcut durum geçerlidir.
Renk: Turuncu
Simge: Sekiz yanar-döner kurukafa

Eski Ünvan: Koleksiyoncu
Yeni Ünvan: Koleksiyoncu Üye
Simge: Üç yeşil kurukafa

Eski Ünvan: " Nattereri Üretim Başarısı"
Yeni Ünvan: Üretim Başarısı
Simge: Üç yeşil kurukafa

Eski Ünvan: Yasaklı Üye
Yeni Ünvan: Yasaklı Üye
Açıklama: Süresiz banlanan arkadaşlar
Simge: Yok
Emek verilmiş bir akvaryumun kötüsü olmaz, sadece eksiği ya da fazlası olur (İhtiyar)
An aquarium that is worked on correctly will not be bad, there will be more than expected(old)
Sayfa başı Profile bak Özel mesaj gönder 

Çevrimdışı яєѕυℓ çαℓışкαη

Administrator

Administrator

Kullanıcı avatarı

İletiTarih: 17.08.2013 12:12   İleti başlığı: Re: Forum Üyelik ve Statü Kuralları   

Alıntı ile cevapla İletiyi rapor et 

Güncelleme 17. 08. 2013
Resim
S. Manueli (40 cm)
Üretim Başarısı
Sayfa başı Profile bak Özel mesaj gönder 
Önceki iletileri göster:  Sıralama  
Bu konu kilitlenmiştir, iletilerinizi düzeltemezsiniz ve cevap yazamazsınız.
 1 sayfadan 1. sayfa [ 2 ileti ]

Kimler çevrimiçi
Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumda konulara cevap yazamazsınız
Bu forumda kendi iletilerinizi değiştiremezsiniz
Bu forumda kendi iletilerinizi silemezsiniz