Piranha Kayıpları Eleme Tecrübeleri ve Çıkarılan Dersler

Yetkili: Moderatör

Konuya cevap yaz
 4 sayfadan 3. sayfa [ 58 ileti ]
[Sayfaya git]   Önceki  1, 2, 3, 4  Sonraki
Yazar Mesaj

Çevrimdışı aykut_oruc

TPF Özel Üyesi

TPF Özel Üyesi

Kullanıcı avatarı

İletiTarih: 20.05.2012 21:08   İleti başlığı: Re: Eleme Envateri   

Alıntı ile cevapla İletiyi rapor et 

Geçmiş olsun Serkan abi.
----------Aykut Oruç DURMUŞOĞLU----------
Sayfa başı Profile bak Özel mesaj gönder 

Çevrimdışı Serkan AKKAŞ

TPF Özel Üyesi

TPF Özel Üyesi

İletiTarih: 20.05.2012 21:10   İleti başlığı: Re: Eleme Envateri   

aykut_oruc yazdı:
Geçmiş olsun Serkan abi.

Sağolasın kardeşim epey oldu gerçi. Tamamen benim hatamdı ve akvaryuma baktığımda balığın 5 de 1 ini götürmüşlerdi. Çıkartsam da yaşama şansı olmadığı için maalesef gözümün önünde kalanını da bitirdiler.
0 532 574 36 60 - ANKARA
12 Adet Damızlık Nattereri
3 Adet F0 Nattereri
Veee Yine Albino Full Red' lere dönüş. :)

Çevrimdışı aykut_oruc

TPF Özel Üyesi

TPF Özel Üyesi

Kullanıcı avatarı

İletiTarih: 20.05.2012 21:19   İleti başlığı: Re: Eleme Envateri   

serkan akkaş yazdı:
aykut_oruc yazdı:
Geçmiş olsun Serkan abi.

Sağolasın kardeşim epey oldu gerçi. Tamamen benim hatamdı ve akvaryuma baktığımda balığın 5 de 1 ini götürmüşlerdi. Çıkartsam da yaşama şansı olmadığı için maalesef gözümün önünde kalanını da bitirdiler.

Sağlık olsun abi, umarım bir daha tekrarlanmaz.
----------Aykut Oruç DURMUŞOĞLU----------

Çevrimdışı k.namalir

Kayıtlı Üye

Kayıtlı Üye

İletiTarih: 07.12.2012 13:51   İleti başlığı: Re: Eleme Envateri   

S.a 15 natla başaldığım serüvende 2cm ken şu anda 7-9cm oldular bu zaman da 4,5 cm ken içlerinde en küçük kalanı elediler .Fakat bu elemden 1 gün önce elenen nat grubtan ayrı yüzmeye yemlede genelde arata kalanlarla yetinmeye haytta onun yemek yemesine tahamülleri yoktu sabah kalktığımda sadece kafası kalmıştı :( aradan zaman gecti 5-6cm olduklarında bir eleme oldu ama o elemede ise dikatimi çeken grubun en büyükleri kafa kafaya gelmeye başladılar ve birden bütün grup durup dururken en büyüğe saldırdı :( ve yediler toplamda 13 adet natla devam ediyorum
KÜRŞAD NAMALIR

Çevrimdışı Mehmet SOVUK

TPF Özel Üyesi

TPF Özel Üyesi

Kullanıcı avatarı

İletiTarih: 11.12.2012 12:17   İleti başlığı: Re: Eleme Envateri   

Yaklaşık 1,5 yıldır nat bakıyorum. İlk başlarda 10 tane balığımdan 6 tanesini su değişimi esnasında kaybettim. O zamanlar suyu balkonda ağzı açık olan bir leğende dinlendiriyordum, o esnada apartmanda ilaçlama yapılmıştı ve ondan sonra ne olduysa olmuştu. Daha sonraları da Serkan kardeşimin bana vermiş oldugu 1 super red ve 1 f0'ı eleme sonucunda kaybettim. Şu ana kadarki toplam vukuatım bunlar. İnşallah bundan sonra bi aksilik yaşamayız.
Mehmet SOVUK
Avcılar / İSTANBUL
High Tech Planted Tank: 75*50*50

Çevrimdışı İsmail Yaşar

Katılımcı Piranhacı

Katılımcı Piranhacı

İletiTarih: 11.12.2012 12:47   İleti başlığı: Re: Eleme Envateri   

Benim 23 adet natla başladığım serüven 15 dusmustu.Zaten 3 unun tek gözü yoktu onları 2 günde hallettiler.Ardından 5 adet en küçük ve zayıf olanları afiyetle yediler 15 kalmıştı sonra eleme olmadı.Ondan önceki natlara uyuz kuzenlerim 3 cm natlarin tankına cama hayvan gibi vurunca bi tanesi korkudan olmuştu yan yatıp.Halt var sanki vuruyon cama :evil:
İSMAİL YAŞAR-Konya
KTO Karatay Unıversıty Mecatronik Engineer

Çevrimdışı bogazyargiclari

Piranhacı

Piranhacı

Kullanıcı avatarı

İletiTarih: 14.12.2012 13:35   İleti başlığı: Re: Piranha Kayıpları Eleme Tecrübeleri ve Çıkarılan Dersler   

Ben ilk piranha beslemeye 9 tane ile başladım. Ama hiç bilgim ve tecrubem olmadığı için 3-4 günde 1 besleme sık sık canlı yem verme su değişimi yapmamak gibi sebeplerden dolayı elemeler oldu ve 6-8 ay içerisinde sürüden 2 adet kaldı. 1 seneyi doldurdum ve 9 adet daha aldım sürü 11 oldu 2 tanesi yaklaşık 2 yaşındalardı 9 tanesi de 5-6 aylıklardı. biraz bilgi ve tecrube kazandım ve forumun da bana kattıklarıyla hiç eleme yaşamadan 6-7 ay besledim ve sonunda kusma ile nitrat patlaması sonucu tüm sürüm öldü içlerinden sadece 1 tane kaldı ve onu da Onur Çırakoğlu na verdim.
İbrahim Hakkı Bilgin - İstanbul
AB rh +
120x60x60 - 18x 13-14 cm Natteri..
100x50x40 - Bitki & Karides

Çevrimdışı Mehmet KARATAŞ

Moderator

Moderator

Kullanıcı avatarı

İletiTarih: 14.12.2012 15:54   İleti başlığı: Re: Piranha Kayıpları Eleme Tecrübeleri ve Çıkarılan Dersler   

Balıklarımdan ilk elemeyi 6cm boylarında iken akşam arışırı ama aşırı yemleme yaptığım halde sabah bir balığımın elenmiş olduğunu ve sadece kafasının kaldığını gördüm.Bence sorun balığın zayıf olmasında idi.

Çevrimdışı bogazyargiclari

Piranhacı

Piranhacı

Kullanıcı avatarı

İletiTarih: 14.12.2012 17:29   İleti başlığı: Re: Piranha Kayıpları Eleme Tecrübeleri ve Çıkarılan Dersler   

o-Mehmet-o yazdı:
Balıklarımdan ilk elemeyi 6cm boylarında iken akşam arışırı ama aşırı yemleme yaptığım halde sabah bir balığımın elenmiş olduğunu ve sadece kafasının kaldığını gördüm.Bence sorun balığın zayıf olmasında idi.

Eleme de tek etken aç olmaları değil. Ye kavgası olabilir, zayıflığından dolayı olabilir çeşitli sebepler var bu olasılıkları minimuma indirmek amaç.
İbrahim Hakkı Bilgin - İstanbul
AB rh +
120x60x60 - 18x 13-14 cm Natteri..
100x50x40 - Bitki & Karides

Çevrimdışı Mehmet KARATAŞ

Moderator

Moderator

Kullanıcı avatarı

İletiTarih: 14.12.2012 18:29   İleti başlığı: Re: Piranha Kayıpları Eleme Tecrübeleri ve Çıkarılan Dersler   

Benimde burda göstermek istediğim balıklar ne kadar tok olursa olsun akıllarına yemeyi koyduktan sonra sonuna kadar yiyebiliyorlar. Barbarlık kanlarında var :balistik:

Çevrimdışı U.Dalkılıç

Üretim Başarısı

Üretim Başarısı

İletiTarih: 14.12.2012 22:32   İleti başlığı: Re: Piranha Kayıpları Eleme Tecrübeleri ve Çıkarılan Dersler   

Son zamanlarda hiç rastlamadığım bir olayla karşı karşıyayım bende .Ergün Duygu ya 10 adet kadar balık vermiştim sonra eklemeler vs de oldu Eklemeyi yine 1 yıl önce onur Çırakoğlundan ve Yasin kendiden gelen balıklarla yapmıştık Toplamda 15 balıkta olabilir sayıyı karıştırıyor olabilirim ..
Son 10 adet kalmıştı fazlası farklı sebebler den ölmüş olması lazım Velhasıl 2 aydır sürekli birbirlerini yemelerinden yakınıyordu Ergün öyleki sayı azaldı diye hevesi kaçtı ne kadar beslesem yine eleme oluyor diyordu Akvaryumuda ufak değil 500 litre üzeri 15 gün önce elemeden kalan kalan son 5 taneyi bana getirdi üzerine basa basa abi hafif salanan cama yaslanan tansiyonu düşen olursa anında yiyorlar dedi. :mrgreen:

Bende damızlık altı diye tabir ettiğim yedek 6 adetle karıştırdım yerleride değişti alttan alırlar düşüncesiyle Bir hafta geçmeden benim balıklardan güzel bir dişiyi yediler 3 gün sonra besledim 6 7 gün sonra gelenlerin en ufağını yediler ısı 25 derece civarı normal şartlarda 3 5 günde bir yem yeseler yetiyor yine geçenlerde bir balığı yediler benim eskilerden olması lazım kafa kalınca tanıyamadım ...

Ben daha önce benze bir durumla karşılaşmadım 15 balığın çok iyi beslenip geniş yerde 1 yaşından sonra 5 adet kalana kadar eleme yapması şaşırttı .

Kimseyi yönelendirmiş gibi olmak istemem ama bildiğim kadarıyla balıkların yediği tek canlı yem birbirleri onun dışında canlı yem hiç verilmedi Öldürme avlanma duygularını öyle bastrdıklarını düşünüyorum aklımada başka birşey gelmiyor Keşke dilleri olsada anlatsalar Kısacası son olay ve daha önceki tecrübelerime dayanarak söyleyebilirim ki piranha eleme yapacaksa sebeb aramaz.
Resim
Utku DALKILIÇ 30
(535) 326 9 888

kardelen.cicekcilik@hotmail.com
www.utkudalkilic.com
Yapılmayan Bakım Piranhalara Sabotajdır.

Çevrimdışı Mr. Nobody

TPF Özel Üyesi

TPF Özel Üyesi

Kullanıcı avatarı

İletiTarih: 15.12.2012 12:12   İleti başlığı: Re: Piranha Kayıpları Eleme Tecrübeleri ve Çıkarılan Dersler   

Bugüne kadar 2 kayıp yaşadım. Birtanesi eleme idi ama konu başlığına binaen elemeden ziyade yaşadığım kayıptaki ihmalkarlığımdan bahsedeyim. Evdeki kaçak akım rolesi sık sık atıyor ve elektrikler kesiliyordu, bu sıklık zamanla azaldı ben de önemsemedim ama bir akşam eve geldiğimizde balıkların çoğunun ters döndüğünü gördüm ve tanka bol oksijen vererek sadece bir kayıpla atlattım. Daha sonra da akülü bir hava motoru aldım. Eğer balıklarımız bizim için değerliyse ve imkanımız varsa herkese akülü bir hava motoru almalarını tavsiye ederim en azından evden uzun süreli uzaklaştığımızda bu motoru devreye sokabiliriz. Yaşamış olduğum acı tecrübe ile ilgili başlığın linki: viewtopic.php?f=7&t=19940
Okan YEŞİLÖZ-Yaş:40-Kahramanmaraş-Türkoğlu

Çevrimdışı İHTİYAR PİRANHACI

TPF Özel Üyesi

TPF Özel Üyesi

Kullanıcı avatarı

İletiTarih: 16.12.2012 20:19   İleti başlığı: Re: Piranha Kayıpları Eleme Tecrübeleri ve Çıkarılan Dersler   

Tankda sürü elemeye alıştı ise hiç durmuyorlar. 26 tane Natt yavruluklarından itibaren aynı sürü içinde besledim yaklaşık bu 3 yıl sürdü ve bir tane bile kayıp vermedim. Sadece yabancı bir tane yarıları boyunda Natt ilave etmiştim sabahta onu bulamadım. Ne kadar aç kalabileceklerini görmek için 30 günden fazla yem vermediğim zaman oldu ama bu zamanda dahi birbirlerini elemediler.
Emek verilmiş bir akvaryumun kötüsü olmaz, sadece eksiği ya da fazlası olur (İhtiyar)
An aquarium that is worked on correctly will not be bad, there will be more than expected(old)

Çevrimdışı dehaya

Kayıtlı Üye

Kayıtlı Üye

İletiTarih: 27.02.2014 17:07   İleti başlığı: Re: Piranha Kayıpları Eleme Tecrübeleri ve Çıkarılan Dersler   

U.Dalkılıç yazdı:
Son zamanlarda hiç rastlamadığım bir olayla karşı karşıyayım bende .Ergün Duygu ya 10 adet kadar balık vermiştim sonra eklemeler vs de oldu Eklemeyi yine 1 yıl önce onur Çırakoğlundan ve Yasin kendiden gelen balıklarla yapmıştık Toplamda 15 balıkta olabilir sayıyı karıştırıyor olabilirim ..
Son 10 adet kalmıştı fazlası farklı sebebler den ölmüş olması lazım Velhasıl 2 aydır sürekli birbirlerini yemelerinden yakınıyordu Ergün öyleki sayı azaldı diye hevesi kaçtı ne kadar beslesem yine eleme oluyor diyordu Akvaryumuda ufak değil 500 litre üzeri 15 gün önce elemeden kalan kalan son 5 taneyi bana getirdi üzerine basa basa abi hafif salanan cama yaslanan tansiyonu düşen olursa anında yiyorlar dedi. :mrgreen:

Bende damızlık altı diye tabir ettiğim yedek 6 adetle karıştırdım yerleride değişti alttan alırlar düşüncesiyle Bir hafta geçmeden benim balıklardan güzel bir dişiyi yediler 3 gün sonra besledim 6 7 gün sonra gelenlerin en ufağını yediler ısı 25 derece civarı normal şartlarda 3 5 günde bir yem yeseler yetiyor yine geçenlerde bir balığı yediler benim eskilerden olması lazım kafa kalınca tanıyamadım ...

Ben daha önce benze bir durumla karşılaşmadım 15 balığın çok iyi beslenip geniş yerde 1 yaşından sonra 5 adet kalana kadar eleme yapması şaşırttı .

Kimseyi yönelendirmiş gibi olmak istemem ama bildiğim kadarıyla balıkların yediği tek canlı yem birbirleri onun dışında canlı yem hiç verilmedi Öldürme avlanma duygularını öyle bastrdıklarını düşünüyorum aklımada başka birşey gelmiyor Keşke dilleri olsada anlatsalar Kısacası son olay ve daha önceki tecrübelerime dayanarak söyleyebilirim ki piranha eleme yapacaksa sebeb aramaz.

Utku Bey'e katılıyorum. Ben de 600 litrelik akvaryumumda balık sayısı 5'e düşene kadar 2 eleme yaşadım. Bu balıklarıma hiç canlı yem vermemiştim. 5 yıl önce başka bir akvaryumda baktığım piranhalarımı sıklıkla canlı yemle beslerdim ve bu durumu yaşamamıştım. Piranha besliyorsanız, eşinizi dinlemeyin ve canlı yem verin derim :)
ANTALYA, Önder KIRCA, 27

Çevrimdışı dangerous76

Kayıtlı Üye

Kayıtlı Üye

İletiTarih: 21.09.2014 14:53   İleti başlığı: Re: Piranha Kayıpları Eleme Tecrübeleri ve Çıkarılan Dersler   

Arkadaşlar bu Nattari ler bırakın kendilerini yemeyi yem yemiyor, akvaryumda 5 tane 15 cm lik balığım var 1 hafta da sadece 1 kez yem yiyorlar.anlatılanlar şehir efsanesi gibi geliyor bana.Daha önce Pacu besledim, doyuramiyordum
Dangerous76
500 Lt Tank& 5Adet 18 cm Nat
Önceki iletileri göster:  Sıralama  
Konuya cevap yaz
 4 sayfadan 3. sayfa [ 58 ileti ]
[Sayfaya git]   Önceki  1, 2, 3, 4  Sonraki

Kimler çevrimiçi
Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

Bu forumda yeni konular açabilirsiniz
Bu forumda konulara cevap yazabilirsiniz
Bu forumda kendi iletilerinizi değiştiremezsiniz