yosun sorunu

Yetkili: Moderatör

Konuya cevap yaz
 1 sayfadan 1. sayfa [ 2 ileti ]

Yazar Mesaj

Çevrimdışı Emresaracoglu

Kayıtlı Üye

Kayıtlı Üye

İletiTarih: 03.08.2016 22:53   İleti başlığı: yosun sorunu   

Alıntı ile cevapla İletiyi rapor et 

Akvaryum aşırı derece de yosun oluyor özellikle arka camı.Güneş doğrudan da gelmiyor 10 güne bir yosun tutuyor temizliyorum fakat bunun başka bir çözümü var mı ? çoğalınca kötü koku da yapabiliyor.Daha karanlık bir odaya alsam yada daha ışıksız bir yere faydası olur mu?Önerilerinizi bekliyorum.
Serrasalmus Rhombeus

Serrasalmus Spilopleura

En son Aytaç DEMİRKOL tarafından, 04.08.2016 00:34 tarihinde değiştirildi, toplamda 2 değişiklik yapıldı.
Türkçe İmla Kuralları.
Sayfa başı Profile bak Özel mesaj gönder 

Çevrimdışı Aytaç DEMİRKOL

Administrator

Administrator

Kullanıcı avatarı

İletiTarih: 04.08.2016 00:51   İleti başlığı: Re: yosun sorunu   

Alıntı ile cevapla İletiyi rapor et 

Emresaracoglu yazdı:
Akvaryum aşırı derece de yosun oluyor özellikle arka camı.Güneş doğrudan da gelmiyor 10 güne bir yosun tutuyor temizliyorum fakat bunun başka bir çözümü var mı ? çoğalınca kötü koku da yapabiliyor.Daha karanlık bir odaya alsam yada daha ışıksız bir yere faydası olur mu?Önerilerinizi bekliyorum.

Kötü koku olayı bende fazla olmadı ancak arka taş fon döşemem çok güzel yosun türlerine ev sahipliği yaptığı için ben hiç bozmadım doğal bir yaşam formu aldı ve üredi gittiler. Işık bu konuda çözümlerin arasındadır tabi ki az ışığın yanında yosun türlerini azaltan da ışık türleri var ya da ilaç kullanarak önüne geçilebilir ancak suyun doğal formunu bozmaya gerek yok diyorum ben. Dip çekimleri zamanlarında arka camı da temizlerseniz belli bir süre sonra kayıp olacaktır suyun dengesi illa ki değişecektir belli bir süre sonra.
Rhombeus (xingu)
Rhombeus (black peru)
Spilopleura (gold)
Natteri
Canlı doğuranlar (moscow green,alman,gold,full red lepistes-blackmolly,ingilizplati)jawamoss,helana)
Beta halfmoon

American Pitbull Terrier (Rednose)
Lovebird Personata
Sayfa başı Profile bak Özel mesaj gönder 
Önceki iletileri göster:  Sıralama  
Konuya cevap yaz
 1 sayfadan 1. sayfa [ 2 ileti ]

Kimler çevrimiçi
Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir

Bu forumda yeni konular açabilirsiniz
Bu forumda konulara cevap yazabilirsiniz
Bu forumda kendi iletilerinizi değiştiremezsiniz