Karışık Sürü

Yetkili: Moderatör

Konuya cevap yaz
 1 sayfadan 1. sayfa [ 4 ileti ]

Yazar Mesaj

Çevrimdışı Hassasin

Kayıtlı Üye

Kayıtlı Üye

İletiTarih: 21.10.2017 20:17   İleti başlığı: Karışık Sürü   

Alıntı ile cevapla İletiyi rapor et 

Önümüzdeki günlerde büyük bir sürü kurmayı planlıyorum,şuan akvaryum ve dolabın yapımı aşamasındayım.Akvaryum ölçülerim 150*50*50 ve içine 25 tane yavru natteri almayı düşünüyorum.Eğer bulabilirsem de içine bir tane cariba ve bir tane piraya atmayı düşünüyorum.Böyle bir sistem kurulabilir mi?
150*50*50
Sayfa başı Profile bak Özel mesaj gönder 

Çevrimdışı Cengiz Anıl

Kayıtlı Üye

Kayıtlı Üye

Kullanıcı avatarı

İletiTarih: 22.10.2017 16:56   İleti başlığı: Re: Karışık Sürü   

Piranalar da bu olur veya şu olmaz demek zor,her an her şey olabilir. Elemeler illaki olur. Artık piraya mi elenir natteriler mi yoksa cariba mı beslenmelerine ve karakterlerine bağlı. Yetişkinliğe kadar Piraya sağ kalırsa,zaten bir zaman sonra o akvaryum küçük gelecek fakat Piraya için ekstra dışarıdan yemlemeye gerek kalmaz.
Piraya alacaksan en az 10-12cm civarı bulursun İstanbul'da ve onunda yanında ufak Natteri atmayacağını düşünürsek;Piraya 1.000 TL + natteri 10-12cm forumda satanlar mevcut tanesi 50 TL 1.250 TL, cariba 10-12cm 300 TL. Totalde ortalama 2.500 TL civarı bedel çıkıyor. :onay:
Kuracağın akvaryumu merakla bekliyoruz.

kmndn

TPF Üyesi

TPF Üyesi

İletiTarih: 22.10.2017 22:49   İleti başlığı: Re: Karışık Sürü   

Hassasin yazdı:
Önümüzdeki günlerde büyük bir sürü kurmayı planlıyorum,şuan akvaryum ve dolabın yapımı aşamasındayım.Akvaryum ölçülerim 150*50*50 ve içine 25 tane yavru natteri almayı düşünüyorum.Eğer bulabilirsem de içine bir tane cariba ve bir tane piraya atmayı düşünüyorum.Böyle bir sistem kurulabilir mi?

Büyüklü küçüklü 38 Natteri, ve 6 cariba dan oluşan bir sürü kurdum. Karışık olunca farklı bir tadı oluyor yalan değil, fakat ileride ayırmak isteyebilirsin. Tavsiyem kesinlikle sayıyı az tutmanız.Şimdi öyle bir şansım olsa 4 cariba 6 Natteri yapardım.Çünkü ne kadar çok yaşam alanı düşerse o kadar keyif veriyor balıklar, tercih meselesi tabi...
Sayfa başı

Çevrimdışı Serkan AKKAŞ

TPF Özel Üyesi

TPF Özel Üyesi

İletiTarih: 23.10.2017 13:05   İleti başlığı: Re: Karışık Sürü   

Aslında yavru ile başlanacaksa adet olarak fazla almak mantıklı. Her zaman dediğim gibi piranha aşırı görselliği olan bir balık değil. En keyifli olduğu an yemleme zamanı. Yeme en fazla tepkili olanlar tespit edilip büyüdükleri zaman içerisinde pasifleri ayırmak ve sonunda sıkı bir sürü yapmak lazım. Çünkü her işte olduğu gibi bu işte de dengeler çok önemli. Büyük akvaryuma küçük balık aldığında balıklar ürküyor. Saklanma ihtiyacı duyuyor ve aşırı stres yapıyorlar. Ya direk büyükle başlamak lazım ya da dediğim gibi sıkı bir sürü ile başlamak lazım. :onay:
0 532 574 36 60 - ANKARA
12 Adet Damızlık Nattereri
3 Adet F0 Nattereri
Veee Yine Albino Full Red' lere dönüş. :)
Önceki iletileri göster:  Sıralama  
Konuya cevap yaz
 1 sayfadan 1. sayfa [ 4 ileti ]

Kimler çevrimiçi
Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir

Bu forumda yeni konular açabilirsiniz
Bu forumda konulara cevap yazabilirsiniz
Bu forumda kendi iletilerinizi değiştiremezsiniz
Bu forumda kendi iletilerinizi silemezsiniz