Akvaryuma Elinizi Soktuğunuzda Korkuyormusunuz

Yetkili: Moderatör

Konuya cevap yaz
 5 sayfadan 5. sayfa [ 73 ileti ]
[Sayfaya git]   Önceki  1, 2, 3, 4, 5
Korkuyormusunuz

Korkuyormusunuz

Evet 
  Hayır 

En fazla 1 seçenek işaretleyebilirsiniz.

Sonuçlar

Yazar Mesaj

Çevrimdışı İsmail Yaşar

Katılımcı Piranhacı

Katılımcı Piranhacı

İletiTarih: 04.12.2012 00:12   İleti başlığı: Re: Akvaryuma Elinizi Soktuğunuzda Korkuyormusunuz   

Alıntı ile cevapla İletiyi rapor et 

Utku abi o dediğin kişi koca nati sudan çıkarıp parmağını ağzına mi soktu yoksa ben yanlış mi anlıyorum.
İSMAİL YAŞAR-Konya
KTO Karatay Unıversıty Mecatronik Engineer
Sayfa başı Profile bak Özel mesaj gönder 

Çevrimdışı Ö.AzcaN

Kayıtlı Üye

Kayıtlı Üye

Kullanıcı avatarı

İletiTarih: 04.12.2012 00:18   İleti başlığı: Re: Akvaryuma Elinizi Soktuğunuzda Korkuyormusunuz   

U.Dalkılıç yazdı:
Eski dükkanda elektrikcinin yeğeni vardı askerlik çağı gelmiş genç yağız anadolu çocuğu askerden önce son birkaç ayını dayısının yanında geçirmeye gelmişti.

Sürekli balık ne kadar ısıracak ki diyordu hatta beni kOyde kOpek ısırdı bundan ne olacakki diyordu bir gün küçük dayısından izin aldım sok dedim İşaret parmaktan parça aldılar büyük dayısıyla papazlık oluk diye zamanında foto vs ekleyemedim ama özel hastane bakmadı gureba plastik cerrah yok diye çapaya sevketti araya tanıdık vs sokup ucuza tedavi ettirsekte o yoklukta çocuğun elinden çok benim bütçeye derin yara açmıştı .

İşaret parmağımdaki yarayıda görenler bilir kaza biryana özellikle büyük balıklara kasıtlı ısırtmak çok sakat Boş akvaryumlara bile sokarken elimi reflex suyun içine bakıp sokuyorum .

Önce emniyet sonra haraket. :twisted:

Abi Keşke sen engel olsaydın.Adamda cahil cesareti varmış belli.Sen en azından aklı başında biri olarak engel olabilirdin diye düşünüyorum.
Özgür Azcan
Tekirdağ/Şarköy
90 Model...

75*35*40_1xOscar
120*50*50=15xBaby S.RED_P.Nattereri

Çevrimdışı İsmail Yaşar

Katılımcı Piranhacı

Katılımcı Piranhacı

İletiTarih: 04.12.2012 00:30   İleti başlığı: Re: Akvaryuma Elinizi Soktuğunuzda Korkuyormusunuz   

Ben eski natlar varken yaklaşık 15 cm boyutunda idiler 2 3 sene önce tabi.Elden yerlerdi et yerine parmağımı sokunca iyice yaklaşıp bakıyor ama ısırmıyorlardı bi keresinde elimi çekmedim aheste aheste yaklaştı yaklaştı sonra niyeti bozdu anladım hemen çektim tabi neyse aradan zaman geçti o zamanlar fotumdan haberim filan yok balıklar tanka sığmıyor büyük tank alacak param yok balıkları akvaryumcuya götürdüm pacu zannetti bende dişlerini göstereyim dedim mecbur daha önce hiç böyle birşey yapmadım tabi balığın dudağını sıyırdım nat 15 cm şimdi metreden bakıyorumda o diş 3 4 mm arası geliyor büyük bi piranha rahat 6 7mm gelir ondan sonra daha temkinli oldum.Biliyorum 15 cm lik nat parmağımın ucunu koparabileceğine inanıyorum.
İSMAİL YAŞAR-Konya

Çevrimdışı U.Dalkılıç

Üretim Başarısı

Üretim Başarısı

İletiTarih: 04.12.2012 01:41   İleti başlığı: Re: Akvaryuma Elinizi Soktuğunuzda Korkuyormusunuz   

Sürekli yem yedikleri yere parmağını sokmuştu bende gençtim vede şansını çok zorladı olan oldu.
Resim
Utku DALKILIÇ 30
(535) 326 9 888

kardelen.cicekcilik@hotmail.com
www.utkudalkilic.com
Yapılmayan Bakım Piranhalara Sabotajdır.

Çevrimdışı devrim 35

Kayıtlı Üye

Kayıtlı Üye

Kullanıcı avatarı

İletiTarih: 04.12.2012 06:30   İleti başlığı: Re: Akvaryuma Elinizi Soktuğunuzda Korkuyormusunuz   

U.Dalkılıç yazdı:
Eski dükkanda elektrikcinin yeğeni vardı askerlik çağı gelmiş genç yağız anadolu çocuğu askerden önce son birkaç ayını dayısının yanında geçirmeye gelmişti.

Sürekli balık ne kadar ısıracak ki diyordu hatta beni kOyde kOpek ısırdı bundan ne olacakki diyordu bir gün küçük dayısından izin aldım sok dedim İşaret parmaktan parça aldılar büyük dayısıyla papazlık oluk diye zamanında foto vs ekleyemedim ama özel hastane bakmadı gureba plastik cerrah yok diye çapaya sevketti araya tanıdık vs sokup ucuza tedavi ettirsekte o yoklukta çocuğun elinden çok benim bütçeye derin yara açmıştı .

İşaret parmağımdaki yarayıda görenler bilir kaza biryana özellikle büyük balıklara kasıtlı ısırtmak çok sakat Boş akvaryumlara bile sokarken elimi reflex suyun içine bakıp sokuyorum .

Önce emniyet sonra haraket. :twisted:

Herseyi merak ederse olacağı bu, birdaha akvaryumun yanından geçmez :grin: :grin: :grin:
Devrim DEMİREL..

-İZMİR-

Varsa ötesi, onuda yaşarız..

Çevrimdışı İsmail Yaşar

Katılımcı Piranhacı

Katılımcı Piranhacı

İletiTarih: 04.12.2012 11:47   İleti başlığı: Re: Akvaryuma Elinizi Soktuğunuzda Korkuyormusunuz   

U.Dalkılıç yazdı:
Sürekli yem yedikleri yere parmağını sokmuştu bende gençtim vede şansını çok zorladı olan oldu.

Anlaşılan şansını çok zorlamış öğrenmiştir piranha neymis.
İSMAİL YAŞAR-Konya

Çevrimdışı deradlerskartal

Kayıtlı Üye

Kayıtlı Üye

Kullanıcı avatarı

İletiTarih: 06.12.2012 11:37   İleti başlığı: Re: Akvaryuma Elinizi Soktuğunuzda Korkuyormusunuz   

İbret alınıyor.............

Resim

Bunu yapan bir rhom, ilgili link aşağıdadır;
http://www.piranha-fury.com/pfury/index ... a-piranha/
Şafak KARTAL / ANKARA
H.Sipinifer-Manueli-Rhombeus-Natteri
My fish eats your fish

Çevrimdışı İsmail Yaşar

Katılımcı Piranhacı

Katılımcı Piranhacı

İletiTarih: 06.12.2012 11:47   İleti başlığı: Re: Akvaryuma Elinizi Soktuğunuzda Korkuyormusunuz   

Bu ısırıklar kesinlikle hafife alınmamalı diye dşünüyorum özellikle balıklar büyükse ne kadar genelde böyle olaylar yaşanmasada büyük bir balığın ısırığı adamın parmağını ne hale getirmiş daha kötüsüde olabilirdi.
İSMAİL YAŞAR-Konya

Çevrimdışı deradlerskartal

Kayıtlı Üye

Kayıtlı Üye

Kullanıcı avatarı

İletiTarih: 06.12.2012 11:54   İleti başlığı: Re: Akvaryuma Elinizi Soktuğunuzda Korkuyormusunuz   

deradlerskartal yazdı:
İbret alınıyor.............

Resim

Bunu yapan bir rhom, ilgili link aşağıdadır;
http://www.piranha-fury.com/pfury/index ... a-piranha/

Adama PM atıyım dedim şu an nasıl gözüküyor parmağın, fotoğraf ekler misin diye.. Arkadaş PM'yi kapatmış uyarı geldi. Artık ne PM'ler geldiyse :). Yalnız 2006'da ısırılmış. Acaba şu an nasıl. Bu arada bence kalıcı bir hasar bırakmaz ise bu tip bir ısırık bence çok karizma :twisted: :atesdev:
Şafak KARTAL / ANKARA
H.Sipinifer-Manueli-Rhombeus-Natteri
My fish eats your fish

Çevrimdışı devrim 35

Kayıtlı Üye

Kayıtlı Üye

Kullanıcı avatarı

İletiTarih: 06.12.2012 12:09   İleti başlığı: Re: Akvaryuma Elinizi Soktuğunuzda Korkuyormusunuz   

Resmen parçalamış içim ürperdi doğrusu :atesdev: :atesdev:
Devrim DEMİREL..

-İZMİR-

Varsa ötesi, onuda yaşarız..

Çevrimdışı MyDarX

Piranhacı

Piranhacı

Kullanıcı avatarı

İletiTarih: 06.12.2012 17:34   İleti başlığı: Re: Akvaryuma Elinizi Soktuğunuzda Korkuyormusunuz   

Hiçbişe olmaz ya balıktayken elimizi lüferler kofanalar çook ısırdı. Büyük bi acı değil natların ısırığı
MERT POLAT
100.50.40
Serrasalmus Spilopleura Gold
https://www.facebook.com/My.DaRx

Çevrimdışı U.Dalkılıç

Üretim Başarısı

Üretim Başarısı

İletiTarih: 06.12.2012 19:04   İleti başlığı: Re: Akvaryuma Elinizi Soktuğunuzda Korkuyormusunuz   

Aynısından benim parmaktada var Mert hafta sonu geldiğinde ısırsın bakalım daha önce duyduğun hiçbir acıya benziyormu Bildiğin cam kesiği.
Resim
Utku DALKILIÇ 30
(535) 326 9 888

kardelen.cicekcilik@hotmail.com
www.utkudalkilic.com
Yapılmayan Bakım Piranhalara Sabotajdır.

Çevrimdışı İHTİYAR PİRANHACI

TPF Özel Üyesi

TPF Özel Üyesi

Kullanıcı avatarı

İletiTarih: 16.12.2012 11:19   İleti başlığı: Re: Akvaryuma Elinizi Soktuğunuzda Korkuyormusunuz   

Benim eski Natt sürüsü çok can almıştır. Alparslan (Eskiler bilir) bir kuzenini getirmiş ve ikiside merak ediyor , abi elinle nasıl besliyorsun diye. Bende tuttum bunlara hamsi verdim. Normalde benim Natt.lar ele saldırmaz ama hamsiyi elinize aldığınızda kokusu parmaklara sindiği için bu çocuğun direk parmaklarına giriştiler ve bir kaç ısırık aldılar ofisin ortası biraz kan olmuştu. Normalde ben hiç korkmadan elle yem yedirirdim ve elime saldırmazlardı. Bir kaç badire atlattım tabi ama büyüdüklerinde hiç ısırılmadım. Sadece ergenliklerinde idi yanılmıyorsam parmaktan dişlemişlerdi ama çok kanamadı
Emek verilmiş bir akvaryumun kötüsü olmaz, sadece eksiği ya da fazlası olur (İhtiyar)
An aquarium that is worked on correctly will not be bad, there will be more than expected(old)
Önceki iletileri göster:  Sıralama  
Konuya cevap yaz
 5 sayfadan 5. sayfa [ 73 ileti ]
[Sayfaya git]   Önceki  1, 2, 3, 4, 5

Kimler çevrimiçi
Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

Bu forumda yeni konular açabilirsiniz
Bu forumda konulara cevap yazabilirsiniz
Bu forumda kendi iletilerinizi değiştiremezsiniz
Bu forumda kendi iletilerinizi silemezsiniz