Piranhalarda Üreme Potansiyelini Yükseltme

Yetkili: Moderatör

Konuya cevap yaz
 6 sayfadan 4. sayfa [ 89 ileti ]
[Sayfaya git]   Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sonraki
Yazar Mesaj

Çevrimdışı levent.delibas

Kayıtlı Üye

Kayıtlı Üye

İletiTarih: 09.09.2010 17:27   İleti başlığı: Re: Piranhalarda Üreme Potansiyelini Yükseltme   

Alıntı ile cevapla İletiyi rapor et 

Yener kardeşim merhabalar , başarılarından ve emeğinden dolayı tebrik ederim artı olarakta yardım sever olman alçak gönüllü olman benim için dahada önemli yaptıklarının tamamını eksiksiz yazmışsın bilmesem evine gelip görmesem belki tereddütlerim olabilirdi bana verdiğin yavrular 10 cm oldu sağlık ve renkleri çok güzel oldu Super Red sanıyorlar gerci 20 balık arkalarında tam 50 leş bıraktılar ama neyse hatta hiç aç bırakmayıp günde 6 sefer beslenmelerine rağmen balıklarında balıklarının cinside çok iyi aşırı arıza hayvanlar utanmasalar elimi yiyecekler. tabiki biliyorsun üstten beslemenin kuru yem vermenin etkisi büyük. aslında cariba - piraya üretilebilse sıkıntımız kalmaz hayırlısı olsun.
Sayfa başı Profile bak Özel mesaj gönder 

Çevrimdışı Mr. Nobody

TPF Özel Üyesi

TPF Özel Üyesi

Kullanıcı avatarı

İletiTarih: 10.09.2010 10:45   İleti başlığı: Re: Piranhalarda Üreme Potansiyelini Yükseltme   

Merhabalar Levent Bey hoşgeldiniz. Sizin natt.ları baya merak ettim.Daha önce yanlış hatırlamıyorsam Yener bir arkadaşından bahsetmişti, tetra red parrot kullanıyor renkleri çok güzel diye heralde o arkadaşı sizsiniz.
Okan YEŞİLÖZ-Yaş:40-Kahramanmaraş-Türkoğlu

Çevrimdışı memin433

Kayıtlı Üye

Kayıtlı Üye

İletiTarih: 13.09.2010 15:10   İleti başlığı: Re: Piranhalarda Üreme Potansiyelini Yükseltme   

merhaba,natt türü piranhaların saglıklı büyümesi için sıcaklık ve ph derecelerinin standartları ne olması lazım acaba?

Çevrimdışı xxbeylerbeyixx

Yasaklı Üye

İletiTarih: 13.09.2010 15:53   İleti başlığı: Re: Piranhalarda Üreme Potansiyelini Yükseltme   

Sıcaklık:31
ph:5.5-6.0 arası
bu değerler kendi ölçümlerim olup başarılı olduğum sonuçlardır.Genelleme değildir.
il:Ankara
ad:yener alkay
Nattereri:Sınırsız
Rhombeus :1
Cariba:6
piraya:1
Branditi:1
jasmin_sevgisi@windowslive.com

Yasaklı Üye

İletiTarih: 13.09.2010 16:13   İleti başlığı: Re: Piranhalarda Üreme Potansiyelini Yükseltme   

Yalnız verdiğim ısı tankında bitki düşünüyor isen fazla.Bitkilerinde erime yapar.Evvela tankında bitkimi sürü balığı olan nattarerimi besleyeceğine karar vermende.Ph ı düzenlemede bitkinin büyük faydası vardır ama nattereriyle bitki tezattır.

Çevrimdışı memin433

Kayıtlı Üye

Kayıtlı Üye

İletiTarih: 13.09.2010 16:15   İleti başlığı: Re: Piranhalarda Üreme Potansiyelini Yükseltme   

piranhaların yavruluktan yetişkinliğe kadar geçen sürede beslenme sıklıkları nası olmalı

Çevrimdışı özcan_344

Piranhacı

Piranhacı

Kullanıcı avatarı

İletiTarih: 13.09.2010 16:27   İleti başlığı: Re: Piranhalarda Üreme Potansiyelini Yükseltme   

Piranhaların yavruluktan yetişkinliğe kadar geçen sürede beslenme sıklıkları nası olmalı.
Buna bende katılıyorum.Ben yavrulara somon balığından başka bişe yediremiyorum ilk aldığım zaman tavuk eti yiyorlardı.Ama şimdi yemiyorlar.Ozaman tavuk etinde baharat vardı.Baharatları yıkıyodum atıyordum kokusunu alip yiyorlardı heralde.Anlamadım şimdi niye yemiyorlar.Dana etinede iştahla bakmıyorlar.
Resim

Yasaklı Üye

İletiTarih: 13.09.2010 17:41   İleti başlığı: Re: Piranhalarda Üreme Potansiyelini Yükseltme   

Doğumlarından itibaren yanıtlayayım.İlk yumurtadan cıktıklarında yumurta keseleri henüz bitmemiş olup kendi bünyelerinden beslenirlerki bu 3-4 gün sürer sonrasında balıkları iyi gözlemleyerek bu keselerin bittiğini gördüğümüzde hali hazırda beklettiğimiz artemiaları veririz.Artemia verim süreci hemen hemen 30 gün sürer.30 gün sonrasında canlı kıyı kurdu dediğimiz kurttan verilir.Buda 15 gün civarı verilir.böylelikle 45 günü tamamlarız arada hamsi somon alabalık bunları vererek 2 ay tamamlanır.Yalnız bu saydığım balık çeşitleri somon hamsi vesaire 45 gün ve 2 ay arasında arasıra verilir ve kurda devam edilir.Balığımız 2 aylık olduktan sonra kırmızı et haricinde ne verirseniz yiyeceklerdir.Ha şöyle olaylarda olmuyo değil balığı yüreğe alıştırmışsındır ve yürekten başka bişey yemiyordur keza bu karides veya tavuk etide olabilir tek tip beslenmeye alışmıştır.Bu gibi olaylarda balığa çeşit yapıp verirken yemeselerde sizler atın pes adip yiyeceklerdir.

Yasaklı Üye

İletiTarih: 13.09.2010 17:47   İleti başlığı: Re: Piranhalarda Üreme Potansiyelini Yükseltme   

özcan_344 yazdı:
Piranhaların yavruluktan yetişkinliğe kadar geçen sürede beslenme sıklıkları nası olmalı.
Buna bende katılıyorum.Ben yavrulara somon balığından başka bişe yediremiyorum ilk aldığım zaman tavuk eti yiyorlardı.Ama şimdi yemiyorlar.Ozaman tavuk etinde baharat vardı.Baharatları yıkıyodum atıyordum kokusunu alip yiyorlardı heralde.Anlamadım şimdi niye yemiyorlar.Dana etinede iştahla bakmıyorlar.

Dana eti benim şahsıma verme taraftarı değilim kırmızı eti arada verirseniz daha mantıklı .Kırmızı etin sindirimi zor olduğundan metobolizmaları yavaşlıyor ve balıklarda durgunluk ve hazımsızlıklar başlıyor.Beslenme sıklığıda şöyleki yavruyken eğer tankınızla gün içerisinde fazlalıkla ilgileniyor ve öğün adetini kontrol edebiliyor iseniz yavrulara yiyebildiği kadar gün içerisinde öğün gözetmeksizin 10 sefer bile verebilirsiniz.Balığınızın huyunu suyunu göreceksiniz ne sıklıkta atıp ne kadar yediğini bilirsiniz öğün vakti yoktur balıkta ne zaman yerlerse yesinler verin bu size ilerde meyvesini verecektir çil çil yavru vereceklerdir.Balığınızı ne kadar zengin ve bol yedirirseniz o kadar iri renkli sağlıklı ve agresif olurlar bizlerde zaten bunu istemiyormuyuz.

Çevrimdışı özcan_344

Piranhacı

Piranhacı

Kullanıcı avatarı

İletiTarih: 13.09.2010 17:59   İleti başlığı: Re: Piranhalarda Üreme Potansiyelini Yükseltme   

Evet abi dediğin doğru bilgiler içinde sağol.Senin yavrularda kayıpsız büyür işallah.Zaten ben her et çeşitini veriyorum yesinler yeterki alması sorun değil sağlıklı büyüsünlerde yaramazlar ;) gerisi önemli değil :smile:
Resim

Yasaklı Üye

İletiTarih: 14.09.2010 11:22   İleti başlığı: Re: Piranhalarda Üreme Potansiyelini Yükseltme   

Çiftleşen çiftler yumurta bekleyenler kum üstündeki yumurtalar.40-45günlük 1 haftalık 3 günlük yavrular sistem komplete.
http://www.youtube.com/watch?v=DZeCE7Xhe10

Çevrimdışı piranakolik

Piranhacı

Piranhacı

İletiTarih: 14.09.2010 11:29   İleti başlığı: Re: Piranhalarda Üreme Potansiyelini Yükseltme   

Yine çok iyi bir paylaşım yapmışsın Yener abi. Emeğine sağlık. :melek:
Oskay PALA - 16 | İzmir
100x50x50 8-1=7xnat.
sivri_snake_@hotmail.com
Simsiyah kaderimin, bembeyaz umudusun..

Çevrimdışı nameless

TPF Özel Üyesi

TPF Özel Üyesi

Kullanıcı avatarı

İletiTarih: 14.09.2010 22:51   İleti başlığı: Re: Piranhalarda Üreme Potansiyelini Yükseltme   

Eline, emeğine sağlık Yener. Paylaşım için teşekkürler.
Barış UZMAY

P. Piraya (1)

Resim

Çevrimdışı subarusti

Katılımcı Piranhacı

Katılımcı Piranhacı

Kullanıcı avatarı

İletiTarih: 14.09.2010 23:16   İleti başlığı: Re: Piranhalarda Üreme Potansiyelini Yükseltme   

Güzel paylaşım Yener hocam bu işi hakkıyla yapıyorsunuz. :tamam: :tezahurat:

Elinize emeğinize sağlık balıklarınıza kuvvet. :jason:
Sinan AYDIN
Ankara

Ara verdi.

Çevrimdışı яєѕυℓ çαℓışкαη

Administrator

Administrator

Kullanıcı avatarı

İletiTarih: 14.09.2010 23:16   İleti başlığı: Re: Piranhalarda Üreme Potansiyelini Yükseltme   

Utku sana rakip çıktı işin zor. :) Şaka bir yana emeğinize sağlık.
Resim
S. Manueli (40 cm)
Üretim Başarısı
Önceki iletileri göster:  Sıralama  
Konuya cevap yaz
 6 sayfadan 4. sayfa [ 89 ileti ]
[Sayfaya git]   Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sonraki

Kimler çevrimiçi
Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 37 misafir

Bu forumda yeni konular açabilirsiniz
Bu forumda konulara cevap yazabilirsiniz