Natterie Üretme 100% Garanti by Yusuf

Yetkili: Moderatör

Konuya cevap yaz
 2 sayfadan 1. sayfa [ 21 ileti ]
[Sayfaya git]   1, 2  Sonraki
Yazar Mesaj

Çevrimdışı Murat Tepebaş

Yasaklı Üye

İletiTarih: 31.01.2012 19:27   İleti başlığı: Re: Natterie Üretme 100% Garanti by Yusuf   

Alıntı ile cevapla İletiyi rapor et 

Yusuf bilgiler için teşekkürler!!!! 400 litre bir tanka 3 adet 300 watt ısıtıcı 32 derece demişsin doğrumu bu yoksa bir yanlışlık mı var ısı çok olmaz mı sıcaklık 45-50 dereceyi bulur....şöyle sorayım 1 hafta lık tanka müdahele etme dediğin dönemde tankın ısısı kaç olmalı sence..........
Murat Tepebaş
İstanbul Mali Müşavir
Serrasalmus Diamond Rhombeus, Serrasalmus Spilopleura
Sayfa başı Profile bak Özel mesaj gönder 

Çevrimdışı Mr. Nobody

TPF Özel Üyesi

TPF Özel Üyesi

Kullanıcı avatarı

İletiTarih: 31.01.2012 19:38   İleti başlığı: Re: Natterie Üretme 100% Garanti by Yusuf   

metemete yazdı:
Yusuf bilgiler için teşekkürler!!!! 400 litre bir tanka 3 adet 300 watt ısıtıcı 32 derece demişsin doğrumu bu yoksa bir yanlışlık mı var ısı çok olmaz mı sıcaklık 45-50 dereceyi bulur....şöyle sorayım 1 hafta lık tanka müdahele etme dediğin dönemde tankın ısısı kaç olmalı sence..........

Murat anladığım kadarıyla çok sayıda ısıtıcının aynı anda kullanılmasının sebebi düşük olan su ısının hızlı bir şekilde 32 dereceye çıkartılması içindir.

Yusuf paylaşım için teşekkürler :chinese: Bence natt.ları üretmek için yeterli olgunluğa gelmiş(2 yaşını geçmiş) bir kaç çift natt, uygun tank ortamı, uygun su değerleri yeterlidir. Hatta su değerleriyle bile oynamadan natt. üretilebilir.Ama süreci hızlandırmak için yazdıkların uygulanabilir.Tekrar teşekkürler. :onay:
Okan YEŞİLÖZ-Yaş:40-Kahramanmaraş-Türkoğlu

Çevrimdışı Murat Tepebaş

Yasaklı Üye

İletiTarih: 31.01.2012 20:00   İleti başlığı: Re: Natterie Üretme 100% Garanti by Yusuf   

Doğru söylüyorsun sonuçta ısıtıcılar termostatlı su 32 dereceye geldimi otomotik olarak ısıtıcı kapanacaktır, 3 tane kullanmak tamamen süreci hızlandırmak için......................
Murat Tepebaş
İstanbul Mali Müşavir

Çevrimdışı HergeLe

Üretim Başarısı

Üretim Başarısı

Kullanıcı avatarı

İletiTarih: 31.01.2012 20:30   İleti başlığı: Re: Natterie Üretme 100% Garanti by Yusuf   

Zaten amac hizli bir sekilde suyun isisini yükseltmek... Istersen 10 tane isitici tak icine fark etmez isi ayni kalir 32 e mi ayarladin 32 ide kalir cikmaz...
Ve nattlarda illa 2 sene sonra üremeye hatir olacak diye bir kaide yok benim nattlar 1.5 senelikti 15 cm civari...

>>> Rocky The RHOMBEUS <<<
||| THE MOST AGRESSIVE PIRANHA EVER |||

#ProudRhombeusKingRocky

Çevrimdışı Mr. Nobody

TPF Özel Üyesi

TPF Özel Üyesi

Kullanıcı avatarı

İletiTarih: 31.01.2012 21:59   İleti başlığı: Re: Natterie Üretme 100% Garanti by Yusuf   

hergeLe yazdı:
Zaten amac hizli bir sekilde suyun isisini yükseltmek... Istersen 10 tane isitici tak icine fark etmez isi ayni kalir 32 e mi ayarladin 32 ide kalir cikmaz...
Ve nattlarda illa 2 sene sonra üremeye hatir olacak diye bir kaide yok benim nattlar 1.5 senelikti 15 cm civari...

Evet Yusuf 2-2,5 sene genel bir ölçü, bunun haricinde daha erken üremeler de olabiliyor, tabi bunlar genel ölçü dışında istisnai durumlar.Benimkilerde de çiftleşme arzuları yaklaşık 1,5 yaşındayken başladı ama tank ortamı müsait olmadığı için yani kalabalık oldukları için eş tutamadılar, hala her akşam kurlaşmalar oluyor ama bir şekilde birbirlerini rahatsız edip ayırıyorlar. Bunun için herhangi bir gayretim yok tanktaki sayıyı azaltsam çok geçmeden yumurta dökeceklerini tahmin ediyorum. Burada anlatmak istediğim yani özel yöntemler denemeden de çiftşemenin olabileceği ama dediğim gibi bu yöntemler süreci hızlandırabilir.
Okan YEŞİLÖZ-Yaş:40-Kahramanmaraş-Türkoğlu

Çevrimdışı HergeLe

Üretim Başarısı

Üretim Başarısı

Kullanıcı avatarı

İletiTarih: 31.01.2012 22:32   İleti başlığı: Re: Natterie Üretme 100% Garanti by Yusuf   

Cok zor olur öyle bir kalabalik tanka okan abi.Tamam belki sans eseri o Yumurtlari döker disi balik ama daha fazlasida olmaz koruyamaz yumurtalari erkek piranha cünkü senin Tank dar gelir , Kücük oldugundan degil , baliklarin (sürünün) kalabalik oldugundan....
Veya yumurta döktügü zaman Hemen alacaksin kumsuz bir tanka atacaksin yumurtalari 8)

ve birsey daha fark ettim onuda sizlerle paylasmak istiyorum , genc olan piranhalar ciftlesme arzulari daha yüksek oluyor. Adult piranhalar bu konuda belki´daha cok tercübe sahibi ama ciftlesmeye fazla ilgi göstertmiyorlar. :?

#ProudRhombeusKingRocky

Çevrimdışı F.Basaran

TPF Özel Üyesi

TPF Özel Üyesi

Kullanıcı avatarı

İletiTarih: 01.02.2012 09:45   İleti başlığı: Re: Natterie Üretme 100% Garanti by Yusuf   

Deneyimlerini bizimle paylaştığın için teşekkür ederiz Yusuf.Yavru almak isteyen üyelere oldukça yardımcı olacak bir başlık olmuş.
Resim

Çevrimdışı U.Dalkılıç

Üretim Başarısı

Üretim Başarısı

İletiTarih: 01.02.2012 12:37   İleti başlığı: Re: Natterie Üretme 100% Garanti by Yusuf   

Yarın perşembe hemen başlıyorum süper redlerde denemeye. :muz: Caribalar içinde geçerlimi bu yöntem ? :jackson:
Resim
Utku DALKILIÇ 30
(535) 326 9 888

kardelen.cicekcilik@hotmail.com
www.utkudalkilic.com
Yapılmayan Bakım Piranhalara Sabotajdır.

Çevrimdışı osmanensag

Kayıtlı Üye

Kayıtlı Üye

İletiTarih: 01.02.2012 12:53   İleti başlığı: Re: Natterie Üretme 100% Garanti by Yusuf   

bende yavru almak o duyguyu tatmayı ıstıyorum ama benımkıler ne zaman yavru verme kıvamına gelırler.1 yasından sonramı oluyo yavru vermelerı?
osman ensağ,
kayseri
180*50*70
P.Nattereri x20

Çevrimdışı U.Dalkılıç

Üretim Başarısı

Üretim Başarısı

İletiTarih: 01.02.2012 13:10   İleti başlığı: Re: Natterie Üretme 100% Garanti by Yusuf   

Seneye İlkbaharda ürer sendeki balıklar.
Resim
Utku DALKILIÇ 30
(535) 326 9 888

kardelen.cicekcilik@hotmail.com
www.utkudalkilic.com
Yapılmayan Bakım Piranhalara Sabotajdır.

Çevrimdışı HergeLe

Üretim Başarısı

Üretim Başarısı

Kullanıcı avatarı

İletiTarih: 01.02.2012 13:32   İleti başlığı: Re: Natterie Üretme 100% Garanti by Yusuf   

U.Dalkılıç yazdı:
Yarın perşembe hemen başlıyorum süper redlerde denemeye. :muz: Caribalar içinde geçerlimi bu yöntem ? :jackson:

Evet elinde cariba varsa deniyebirsin...
Ben daha hic denemedim caribalarla ama bizim burda basaran arkadaslar var yanliz 50-100 yavru alabildi sadece.Elimde cariba olsa ben bunu basarirdim eminim ama yok elimde arkadasta var ama oda satmiyor yetiskinleri sirf yavru veriyor 8-10 cm arasi oda isime yaramaz....

Serrasalmus a gelince , birisiyle tanistim amerikadan alman, o üretmis sera türlerini bana resimler göstertti anlattida bana nasil yaptini , bende simdi denicem bugun birtane rhom aldim , simdi buna bir es ariyorum onuda buldum taktirde siz görün neler oluyor . ;)

#ProudRhombeusKingRocky

Çevrimdışı Murat Tepebaş

Yasaklı Üye

İletiTarih: 01.02.2012 14:12   İleti başlığı: Re: Natterie Üretme 100% Garanti by Yusuf   

Ya Yusuf piranha sitelerinden okuduğumuz kadarıyla kayda geçen üreme olmamış söylediğin türlerde bir yanlışlık olmasın ..................
Murat Tepebaş
İstanbul Mali Müşavir

Çevrimdışı HergeLe

Üretim Başarısı

Üretim Başarısı

Kullanıcı avatarı

İletiTarih: 01.02.2012 16:35   İleti başlığı: Re: Natterie Üretme 100% Garanti by Yusuf   

metemete yazdı:
Ya Yusuf piranha sitelerinden okuduğumuz kadarıyla kayda geçen üreme olmamış söylediğin türlerde bir yanlışlık olmasın ..................

Dostum Nattlari kendim ürettim bir cok kez, caribalari yakin bir arkdasim üretti,gözlerimle gördüm, serasalmus cinsini gelince, onu gözümden görmedin, sadece tanistigim bir cocuk bana söledi ,bunu basardigini nekadar dogru onu bilemem gözlerimle görmedigim icin...

ama nattlar ve caribalar 100% !

Piraya ya gelince,onu benim bildigim kadariyla kimse basaramamis.. :pimp:

#ProudRhombeusKingRocky

Çevrimdışı Tandogan.Aygul

TPF Tecrübeli Üyesi

TPF Tecrübeli Üyesi

Kullanıcı avatarı

İletiTarih: 01.02.2012 22:46   İleti başlığı: Re: Natterie Üretme 100% Garanti by Yusuf   

Cariba üretimi olmuş diyorsun sen şimdi. Kesinlikle inanmıyorum.
Kanıtlar olmadan resmi üretimi daha dünyada olmamış bir canlının üretildiğini yazmanı bile tasvip etmiyorum. Bunu yazıyorsan da kanıtlarsın.
Belki biraz sert oldu ama daha önce bir ufak olayımız oldu üzerine alınma.

:jason:
Tandoğan AYGÜL
Samsun
2 Adet 100x50x50 çift katlı set
26 cm Serrasalmus Rhombeus

Çevrimdışı HergeLe

Üretim Başarısı

Üretim Başarısı

Kullanıcı avatarı

İletiTarih: 01.02.2012 23:03   İleti başlığı: Re: Natterie Üretme 100% Garanti by Yusuf   

T.Aygul yazdı:
Cariba üretimi olmuş diyorsun sen şimdi. Kesinlikle inanmıyorum.
Kanıtlar olmadan resmi üretimi daha dünyada olmamış bir canlının üretildiğini yazmanı bile tasvip etmiyorum. Bunu yazıyorsan da kanıtlarsın.
Belki biraz sert oldu ama daha önce bir ufak olayımız oldu üzerine alınma.

:jason:

Ok No panic on the titanic ;)

Arkadasima sölicem bu foruma üye olsun , bizzat kendisi yükler resimleri varsa eyer yoksada video felan ekler görürüsün ! :ciftesilah:

#ProudRhombeusKingRocky

Önceki iletileri göster:  Sıralama  
Konuya cevap yaz
 2 sayfadan 1. sayfa [ 21 ileti ]
[Sayfaya git]   1, 2  Sonraki

Kimler çevrimiçi
Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 20 misafir

Bu forumda yeni konular açabilirsiniz
Bu forumda konulara cevap yazabilirsiniz