3 Yaşındaki Natterilerim Yumurta Döktü

Yetkili: Moderatör

Bu konu kilitlenmiştir, iletilerinizi düzeltemezsiniz ve cevap yazamazsınız.
 6 sayfadan 2. sayfa [ 82 ileti ]
[Sayfaya git]   Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sonraki
Yazar Mesaj

Çevrimdışı Gece_Şahini

TPF Özel Üyesi

TPF Özel Üyesi

Kullanıcı avatarı

İletiTarih: 06.09.2012 21:31   İleti başlığı: Re: 3 Yaşındaki Natterilerim Yumurta Döktü   

Alıntı ile cevapla İletiyi rapor et 

HergeLe yazdı:
Eyüp yumurtadan coktan cikmalari gerek aslinda simdi daha cikmadilarmi?
Birde aklima takilan , senin tankta kocaman bir vatoz vardi, 100cm de o vatoz o yumurtalari yer aslinda hic dokunmadimi ?

Kardeşim bende 5 adet tank oldugu için vatozu başka bir tanka almışdım 2 hafta önce.Balıklarla pek ilgilenemiyorum kardeşim.Balıklar yüzmeye başladıysa bile yemiş olabilirler :shock:
Eyüp ŞAHİN
İstanbul\Tuzla
Trakya Üniversitesi Elektrik Bölümü
1 Adet F0 Pygocentrus Cariba
7 Adet Pygocentrus Nattereri
Resim
Sayfa başı Profile bak Özel mesaj gönder 

Çevrimdışı Gece_Şahini

TPF Özel Üyesi

TPF Özel Üyesi

Kullanıcı avatarı

İletiTarih: 10.09.2012 08:49   İleti başlığı: Re: 3 Yaşındaki Natterilerim Yumurta Döktü   

Cenaze dolayısıyla balıklarla ilgilenemediğim için kardeşimin bilmeyerek dış filtrenin fişini takması sonucu 100 e yakın bebek natterilerimi bu gün dış filtreyi temizlemek için açtığımda ölü olarak buldum.
Aksilikler gene beni buluyor :|
Eyüp ŞAHİN
İstanbul\Tuzla
Resim

Çevrimdışı HergeLe

Üretim Başarısı

Üretim Başarısı

Kullanıcı avatarı

İletiTarih: 10.09.2012 08:54   İleti başlığı: Re: 3 Yaşındaki Natterilerim Yumurta Döktü   

Artemia cikartmismiydin ?

>>> Rocky The RHOMBEUS <<<
||| THE MOST AGRESSIVE PIRANHA EVER |||

#ProudRhombeusKingRocky

Çevrimdışı Gece_Şahini

TPF Özel Üyesi

TPF Özel Üyesi

Kullanıcı avatarı

İletiTarih: 10.09.2012 16:08   İleti başlığı: Re: 3 Yaşındaki Natterilerim Yumurta Döktü   

Çıkartmamışdım kardeşim ama bu artemiaların çıkarılmış halleri oluyorya yavruların yemesi için ondan alacaktım ama kardeşim durumu ağlayarak telefonda anlatınca balıkların meftaa olduğunu anlayıp almaktan vazgeçtim. )))III
Eyüp ŞAHİN
İstanbul\Tuzla
Resim

Çevrimdışı İHTİYAR PİRANHACI

TPF Özel Üyesi

TPF Özel Üyesi

Kullanıcı avatarı

İletiTarih: 10.09.2012 22:42   İleti başlığı: Re: 3 Yaşındaki Natterilerim Yumurta Döktü   

Ünvan öyle iki satır yazma ile verilmiyor, Eyüp resim ve videolarını yavrular çıksın çıkmasın, yumurtalar mantar olsun olmasın bekliyoruz bu başlık içinde bunları en kısa zamanda yayınlarsın umarım bu ispatı bekliyoruz senden :teksan:
Emek verilmiş bir akvaryumun kötüsü olmaz, sadece eksiği ya da fazlası olur (İhtiyar)
An aquarium that is worked on correctly will not be bad, there will be more than expected(old)

Çevrimdışı Gece_Şahini

TPF Özel Üyesi

TPF Özel Üyesi

Kullanıcı avatarı

İletiTarih: 10.09.2012 23:36   İleti başlığı: Re: 3 Yaşındaki Natterilerim Yumurta Döktü   

Abi gözünü seveyim ne ünvanı balıkları yaşatamayan adama ünvanmı verilir.Kimse yanlış anlamasın kendim için diyorum.Yakın zamanda fotoları ekleyeceğim inşallah.Telefonla çekim baya kötü olduğu için fotoğraflarını çekip buraya koymamışdım .
Eyüp ŞAHİN
İstanbul\Tuzla
Resim

TPF Özel Üyesi

TPF Özel Üyesi

Kullanıcı avatarı

İletiTarih: 10.09.2012 23:43   İleti başlığı: Re: 3 Yaşındaki Natterilerim Yumurta Döktü   

Eyüp Şahin yazdı:
Abi gözünü seveyim ne ünvanı balıkları yaşatamayan adama ünvanmı verilir.Kimse yanlış anlamasın kendim için diyorum.Yakın zamanda fotoları ekleyeceğim inşallah.Telefonla çekim baya kötü olduğu için fotoğraflarını çekip buraya koymamışdım .

Ulen ünvan falan vereceğimiz yok zaten sadece bu başlıkta iddia ettiğin yumurtaları görelim :onay: :teksan:
Emek verilmiş bir akvaryumun kötüsü olmaz, sadece eksiği ya da fazlası olur (İhtiyar)
An aquarium that is worked on correctly will not be bad, there will be more than expected(old)

Çevrimdışı Gece_Şahini

TPF Özel Üyesi

TPF Özel Üyesi

Kullanıcı avatarı

İletiTarih: 10.09.2012 23:47   İleti başlığı: Re: 3 Yaşındaki Natterilerim Yumurta Döktü   

:mrgreen: Tamam abi
Eyüp ŞAHİN
İstanbul\Tuzla
Resim

Çevrimdışı HergeLe

Üretim Başarısı

Üretim Başarısı

Kullanıcı avatarı

İletiTarih: 11.09.2012 03:05   İleti başlığı: Re: 3 Yaşındaki Natterilerim Yumurta Döktü   

Eyüp bende merak ettim o resimleri dedigim gibi yumurtalari diski ile karistirmayis olmayasin?

Sen Paylasimi ve paylasmayi seven biri olarak yarin ekle su resimleri nasil olsa telefonda hepsi yanilmiyorsam.

Hic kirilmaca felan olmasin simdi ben inanmadim hic bu yavru olayina , cünkü cok sebebi var mesela yumurta dökmüsler diyorsun ama resim cekip koymuyorsun ? Sen ha ? Baligin osursa cekip koycanda yumurtaymi koymican? Kalite kötü olsada koyardin sen, hem baliklarim 3 gün sonra yumurtadan cikmasida garip aslinda 24 saat icinde cikiyorlar, ne tesadüfki yumurta gelmeden önce vatozda cikartilmis tanktan, en önemliside 100-40-50 bir tanka 6 natt var ve yumurtayi korurken ve yellendirirken baba natt hic bir baska nata saldirmadi ? Veya diside hasar yokmu ? Dans esnasinda, cünkü bunlar pat diye yumurta dökmez,önce saatlerce ve defalarca dans ederler ve böyle birseyi sen fark ederdin demi ? Ben 500 litrede 4 tan natt ikiser cift beslerken bile tank büyük olmasina ragmen birbirlerini baya hirpaliyorlardi senin 180-190 litrede ( su bide yariya kadar sadece 180 litreyse tank 90 litre oluyor) aslinda hic bir zarar gelmemsi baliklara ilginc ama ( istisna) olabilir uzun lafin kisasi BEN inanmadim benim gibi inanmayarda vardir, resimler bugun yükle en iysi. Sakin kirilma sadece elestiriye acik ol .

Not : YUMURTALARI ANA TANKTAN CIKARTMADIN,SEN YOKKEN EVDEN BIRI YANLISLIKLA DIS FILTRENIN FISINI TAKIYOR VE HEPSI CEKILOYOR? :grin: diyelimki yavrulara icin hava tosi koydun peki diger eriskin olan nattlar nasil yasadi filtresiz ? :grin:

Kardesin filtrenin fisini niye takti?yumurta veya yavru oldunu bile bile...?

Filtre calismis olsa bile yavrularim belki bir cok kismini cekebilir ama yüzseler ama seninkiler yüzmüyordu bile daha eyüp ? Nasil bir dis filtren var emis gücü baya yüksekmis ozaman.

Gece gece bunlari niye yaziyorum bilmiyorum ama dogru ol hep ilgi cekmek icin yapma biz seni yumurtan olmasada seviyoruz :smile:

>>> Rocky The RHOMBEUS <<<
||| THE MOST AGRESSIVE PIRANHA EVER |||

#ProudRhombeusKingRocky

Çevrimdışı Serkan AKKAŞ

TPF Özel Üyesi

TPF Özel Üyesi

İletiTarih: 11.09.2012 07:15   İleti başlığı: Re: 3 Yaşındaki Natterilerim Yumurta Döktü   

Hahahaha Ulen Eyüp alem adamsın haa, her gün başka bir macera :mrgreen:
0 532 574 36 60 - ANKARA
12 Adet Damızlık Nattereri
3 Adet F0 Nattereri
Veee Yine Albino Full Red' lere dönüş. :)

Çevrimdışı Levent KÜÇÜK

TPF Tecrübeli Üyesi

TPF Tecrübeli Üyesi

Kullanıcı avatarı

İletiTarih: 11.09.2012 07:26   İleti başlığı: Re: 3 Yaşındaki Natterilerim Yumurta Döktü   

Yav asıl Bayram abi farketti yumurta resimlerinin olmayışının o kötü :)
Levent KÜÇÜK.yaş:46 İSTANBUL Küçükyalı
Serrasalmus Geryi

Çevrimdışı Gece_Şahini

TPF Özel Üyesi

TPF Özel Üyesi

Kullanıcı avatarı

İletiTarih: 11.09.2012 19:10   İleti başlığı: Re: 3 Yaşındaki Natterilerim Yumurta Döktü   

Yusuf kardeşim demişya telefonda diye ben hiç bir fotoğraf çekmediğime yanıyorum zaten ilgilenemiyordum keşke çekseydim yalancı konumuna düşdüm ama ben sizlere bu güne kadar hiç yalan söylemedim,söylememde taktir sizin :?
Eyüp ŞAHİN
İstanbul\Tuzla
Resim

Çevrimdışı Gece_Şahini

TPF Özel Üyesi

TPF Özel Üyesi

Kullanıcı avatarı

İletiTarih: 11.09.2012 19:16   İleti başlığı: Re: 3 Yaşındaki Natterilerim Yumurta Döktü   

HergeLe yazdı:
Eyüp bende merak ettim o resimleri dedigim gibi yumurtalari diski ile karistirmayis olmayasin?

Sen Paylasimi ve paylasmayi seven biri olarak yarin ekle su resimleri nasil olsa telefonda hepsi yanilmiyorsam.

Hic kirilmaca felan olmasin simdi ben inanmadim hic bu yavru olayina , cünkü cok sebebi var mesela yumurta dökmüsler diyorsun ama resim cekip koymuyorsun ? Sen ha ? Baligin osursa cekip koycanda yumurtaymi koymican? Kalite kötü olsada koyardin sen, hem baliklarim 3 gün sonra yumurtadan cikmasida garip aslinda 24 saat icinde cikiyorlar, ne tesadüfki yumurta gelmeden önce vatozda cikartilmis tanktan, en önemliside 100-40-50 bir tanka 6 natt var ve yumurtayi korurken ve yellendirirken baba natt hic bir baska nata saldirmadi ? Veya diside hasar yokmu ? Dans esnasinda, cünkü bunlar pat diye yumurta dökmez,önce saatlerce ve defalarca dans ederler ve böyle birseyi sen fark ederdin demi ? Ben 500 litrede 4 tan natt ikiser cift beslerken bile tank büyük olmasina ragmen birbirlerini baya hirpaliyorlardi senin 180-190 litrede ( su bide yariya kadar sadece 180 litreyse tank 90 litre oluyor) aslinda hic bir zarar gelmemsi baliklara ilginc ama ( istisna) olabilir uzun lafin kisasi BEN inanmadim benim gibi inanmayarda vardir, resimler bugun yükle en iysi. Sakin kirilma sadece elestiriye acik ol .

Not : YUMURTALARI ANA TANKTAN CIKARTMADIN,SEN YOKKEN EVDEN BIRI YANLISLIKLA DIS FILTRENIN FISINI TAKIYOR VE HEPSI CEKILOYOR? :grin: diyelimki yavrulara icin hava tosi koydun peki diger eriskin olan nattlar nasil yasadi filtresiz ? :grin:

Kardesin filtrenin fisini niye takti?yumurta veya yavru oldunu bile bile...?

Filtre calismis olsa bile yavrularim belki bir cok kismini cekebilir ama yüzseler ama seninkiler yüzmüyordu bile daha eyüp ? Nasil bir dis filtren var emis gücü baya yüksekmis ozaman.

Gece gece bunlari niye yaziyorum bilmiyorum ama dogru ol hep ilgi cekmek icin yapma biz seni yumurtan olmasada seviyoruz :smile:

Değerli kardeşim ben bu foruma ilgi çekmek için değil deneyimlerimi paylaşmak için giriyorum.Bu birincisi .İkincisi ben ailemle balık hakkında hiç bir şey paylaşmam ve kardeşim annem babam kimse bilmiyordu.Üçüncüsü balıklar dış filtresizde yaşıyor tankımda.Dördüncüsü su yarıda olduğu için filtre iyi emiş yapmış.Eleştiriye tabiki açığım.
Eyüp ŞAHİN
İstanbul\Tuzla
Resim

TPF Özel Üyesi

TPF Özel Üyesi

Kullanıcı avatarı

İletiTarih: 11.09.2012 21:17   İleti başlığı: Re: 3 Yaşındaki Natterilerim Yumurta Döktü   

Yumurtalar gerçekte olsa idi o saniyede fotolarını çekerdin zaten. Helal olsun o kadar insanı dalgaya aldın.

Üretimle alakası olmayan bu Başlığı kilitliyorum , :|

Bundan sonra her başlığa üretim var diye sazan gibi atlamayın :teksan:

TPF Özel Üyesi

TPF Özel Üyesi

Kullanıcı avatarı

İletiTarih: 11.09.2012 22:48   İleti başlığı: Re: 3 Yaşındaki Natterilerim Yumurta Döktü   

Üyelerden gelen istek üzerine başlık tekrar açılmıştır.
Bu başlıktaki olmayan yumurtalar için isteyen görüşlerini yazabilir..
Önceki iletileri göster:  Sıralama  
Bu konu kilitlenmiştir, iletilerinizi düzeltemezsiniz ve cevap yazamazsınız.
 6 sayfadan 2. sayfa [ 82 ileti ]
[Sayfaya git]   Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sonraki

Kimler çevrimiçi
Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 7 misafir

Bu forumda yeni konular açabilirsiniz
Bu forumda konulara cevap yazabilirsiniz
Bu forumda kendi iletilerinizi değiştiremezsiniz
Bu forumda kendi iletilerinizi silemezsiniz