Channa micropeltes(Snakehead)

Yetkili: Moderatör

Konuya cevap yaz
 2 sayfadan 1. sayfa [ 21 ileti ]
[Sayfaya git]   1, 2  Sonraki
Yazar Mesaj

Çevrimdışı Mehmet KARATAŞ

Moderator

Moderator

Kullanıcı avatarı

İletiTarih: 05.08.2013 07:43   İleti başlığı: Channa micropeltes(Snakehead)   

Alıntı ile cevapla İletiyi rapor et 

Öncelikle herkese şimdiden hayırlı bayramlar dilerim.
Uzun zamandır aklımda olan bu türü(snakehead) besleme cesaretini bulmuş bulunuyorum.Araştırmalarıma göre uygun ortamlarda 1 metreye ulaşabilen bir balık hemde hızlı büyüyen bir tür.Bu balık için herşeyi sıfırda kurmak istiyorum zaten mecburum başka akvaryumum yok :mrgreen: .
Öncelikle bir sorum olucak bizim piranhalarda olduğu gibi bu balıkta uygun olmayan su koşullarında ve ufak akvaryumda yanık kalırmı :?: Yoksa akvaryumu kırana kadar büyüme gösterirmi :?: Bu duruma göre orta halli bir akvaryum yaptırmayı planlıyorum.
Çok büyük dişleri olmasada aşırı vahşi bir tür hatta bazı ülkelerde yasaklanmış bile :)
Bilgisi olan olmayan herkesin yorumlarını bekliyorum.
Hayırlı hobiler dilerim :nazar:
Sayfa başı Profile bak Özel mesaj gönder 

Moderator

Moderator

Kullanıcı avatarı

İletiTarih: 05.08.2013 07:47   İleti başlığı: Re: Channa micropeltes(Snakehead)   

Yavru hali;
Resim
Yetişkin halleri;
Resim
Resim
Resim

Çevrimdışı PoisoN

TPF Özel Üyesi

TPF Özel Üyesi

Kullanıcı avatarı

İletiTarih: 05.08.2013 09:27   İleti başlığı: Re: Channa micropeltes(Snakehead)   

Valla Mehmet yılanbaşlar benide etkiliyen bir tür,ama hakkında detaylı bir bilgiye sahip değilim. :atesdev:
Resim
AnıL YüceL
Pygocentrus Piraya

Moderator

Moderator

Kullanıcı avatarı

İletiTarih: 05.08.2013 13:42   İleti başlığı: Re: Channa micropeltes(Snakehead)   

Anıl abi benimde çok hoşuma gidiyolar,100*50*50 ölçülerinde bi tank bi tanesine yetermi acaba.Büyümelerinin ufak akvaryumda durcağını bilsem hemen malzeme toplamaya başlıcam.Şimdi alırız büyümesi durmaz ,1 metre akvaryumda 1 metre balık olmaz yani :mrgreen:

Çevrimdışı İsmail Yaşar

Katılımcı Piranhacı

Katılımcı Piranhacı

İletiTarih: 05.08.2013 14:52   İleti başlığı: Re: Channa micropeltes(Snakehead)   

Valla mehmet büyümesinin durması daha mantıklı olur 100 50 50 belli bi boya ulaşabilir sonrada durur sanırım sonuçta aynı piranha gibi su hacmi kısıtlı,gezecek alan kalmayınca beslenme azalıp yanması normaldir herhalde yada yalınbaşlarda durum farklı olabilirmi bilmiyorum.Yinede sen piranhayı kolay kolay bırakma bence.
İSMAİL YAŞAR-Konya
KTO Karatay Unıversıty Mecatronik Engineer

Moderator

Moderator

Kullanıcı avatarı

İletiTarih: 05.08.2013 15:18   İleti başlığı: Re: Channa micropeltes(Snakehead)   

İsmail abi piranhayı bırakmak yok piranha bırakılırmı :mrgreen: Valla banada yanık kalır gibi geliyo :?: Görüşleri almaya devam :onay:

Çevrimdışı İsmail Yaşar

Katılımcı Piranhacı

Katılımcı Piranhacı

İletiTarih: 05.08.2013 17:02   İleti başlığı: Re: Channa micropeltes(Snakehead)   

Mehmet böyle bi türün çok büyümesini istiyorsan ve maddi imkanın varsa 12 mm den 200 100 55(h) lık bi tank çok iyi olur youtube da var böyle ölçülerde 12 mm den bi tank içinde 2 adet yetişkin piraya yaşıyor hem ilerde bıkarsan o tanka piraya cariba veya koca bi sürü nat besleyebilirsin tahminin 800 tl ye mal olur sana çünkü konyada 170 70 60 12 mm bana 800 demişlerdi oralar daha hesaplı rekabet çok olunca.
İSMAİL YAŞAR-Konya

Moderator

Moderator

Kullanıcı avatarı

İletiTarih: 05.08.2013 20:50   İleti başlığı: Re: Channa micropeltes(Snakehead)   

İsmail Yaşar yazdı:
Mehmet böyle bi türün çok büyümesini istiyorsan ve maddi imkanın varsa 12 mm den 200 100 55(h) lık bi tank çok iyi olur youtube da var böyle ölçülerde 12 mm den bi tank içinde 2 adet yetişkin piraya yaşıyor hem ilerde bıkarsan o tanka piraya cariba veya koca bi sürü nat besleyebilirsin tahminin 800 tl ye mal olur sana çünkü konyada 170 70 60 12 mm bana 800 demişlerdi oralar daha hesaplı rekabet çok olunca.

Abi benim yanık kalırmı diye sormam yanık kalmasını istedıgimden. 40-50cm olması yeter. Buyumesin ondan soruyom ben yanık kalırmı diye. :mrgreen:
Goruş ve önerilere devam

Çevrimdışı İsmail Yaşar

Katılımcı Piranhacı

Katılımcı Piranhacı

İletiTarih: 06.08.2013 03:42   İleti başlığı: Re: Channa micropeltes(Snakehead)   

Anlaşıldı mehmet o zaman kendi düşüncemi söylüyeyim 100 50 50 tankta yanacaklardır belli bi süre sonra şimdide topu üstatlara atıyorum bakalım ne diyecekler.
İSMAİL YAŞAR-Konya

Moderator

Moderator

Kullanıcı avatarı

İletiTarih: 06.08.2013 15:58   İleti başlığı: Re: Channa micropeltes(Snakehead)   

İsmail Yaşar yazdı:
Anlaşıldı mehmet o zaman kendi düşüncemi söylüyeyim 100 50 50 tankta yanacaklardır belli bi süre sonra şimdide topu üstatlara atıyorum bakalım ne diyecekler.

İnş yanık kalırlar :mrgreen: Görüş ve öneri almaya devam :onay:

Çevrimdışı Aytaç DEMİRKOL

Administrator

Administrator

Kullanıcı avatarı

İletiTarih: 06.08.2013 18:46   İleti başlığı: Re: Channa micropeltes(Snakehead)   

Bunlara büyük hacim lazım tipsiz balık çok ama zevk meselesi tabi yanlış anlama. Yüksekliği severler mi bilmem ama yetişkinliğe doğru 200 e 60 boy derinlik lazım bunlara bence en az. Arowana var bir arkadaşımda 200 lük tankını sırf balıklar için büyütecek çok büyük hayvanlar bunlar. :onay:
Rhombeus (xingu)
Rhombeus (black peru)
Spilopleura (gold)
Natteri
Canlı doğuranlar (moscow green,alman,gold,full red lepistes-blackmolly,ingilizplati)jawamoss,helana)
Beta halfmoon

American Pitbull Terrier (Rednose)
Lovebird Personata

Çevrimdışı İsmail Yaşar

Katılımcı Piranhacı

Katılımcı Piranhacı

İletiTarih: 06.08.2013 18:48   İleti başlığı: Re: Channa micropeltes(Snakehead)   

Ya yanmazsa balık :grin: :mrgreen:
İSMAİL YAŞAR-Konya

Moderator

Moderator

Kullanıcı avatarı

İletiTarih: 06.08.2013 19:03   İleti başlığı: Re: Channa micropeltes(Snakehead)   

İlkel ciğerli olduklarından yuksekliği sevmiyolar.Derinlik dönmeleri için önemli.Aşırı saldırganlar suyun üstünden zıplayarak yem alabiliyolar :) . Bir bilgiye görede çok lüzumsuz hareket etmediklerinden çok buyuk akvaryumlara gerek olmadığıydı.Canlı yem gördümü işler değişiyo tabi :mrgreen: .
Valla yanık kalmazsa natların akvaryuma sığarsa bi ziyaret etirririm :)
Tabi işin şakası bi yana bulundukları ortama göre yapılanacaklarını tahmin edip diliyorum :mrgreen:

Çevrimdışı deradlerskartal

Kayıtlı Üye

Kayıtlı Üye

Kullanıcı avatarı

İletiTarih: 08.08.2013 02:26   İleti başlığı: Re: Channa micropeltes(Snakehead)   

Ben 1 sene besledim. Süper bir hayvandır. Şiddetle tavsiye ederim. Çok yer, çok hızlı büyür. Suya hassas değildir. Tank hacmi kritik değildir. Hiç zor bir balık değildir. Ben hata yapıp 1 tane almıştım. Oysaki 2 bence ideali. Çünkü zaman geçtikce canlı ekletmiyor. Yiyor ne atsanız :) . GSH (giant snake head) ların tavır değişimi çok çarpıcıdır. Küçükken lepistesle yaşar büyüyünce elinize bile dalar. Tavır anlamında balık gibi davranmaz. Bakışlar anlamlı, yüzme stili çok farklıdır. Amerikada yasaklı bir balıktır. HEr habitatı maf eden bir balıktır. Renk değişimini gözlemlemekte çok zevklidir. Şu sıralar bulsam yine alacağım bir tür.

Bir öüğünde kendisinin 2 katı kadar et yediğini bilirim...

Saygılar.
Şafak KARTAL / ANKARA
H.Sipinifer-Manueli-Rhombeus-Natteri
My fish eats your fish

Moderator

Moderator

Kullanıcı avatarı

İletiTarih: 08.08.2013 15:39   İleti başlığı: Re: Channa micropeltes(Snakehead)   

deradlerskartal yazdı:
Ben 1 sene besledim. Süper bir hayvandır. Şiddetle tavsiye ederim. Çok yer, çok hızlı büyür. Suya hassas değildir. Tank hacmi kritik değildir. Hiç zor bir balık değildir. Ben hata yapıp 1 tane almıştım. Oysaki 2 bence ideali. Çünkü zaman geçtikce canlı ekletmiyor. Yiyor ne atsanız :) . GSH (giant snake head) ların tavır değişimi çok çarpıcıdır. Küçükken lepistesle yaşar büyüyünce elinize bile dalar. Tavır anlamında balık gibi davranmaz. Bakışlar anlamlı, yüzme stili çok farklıdır. Amerikada yasaklı bir balıktır. HEr habitatı maf eden bir balıktır. Renk değişimini gözlemlemekte çok zevklidir. Şu sıralar bulsam yine alacağım bir tür.

Bir öüğünde kendisinin 2 katı kadar et yediğini bilirim...

Saygılar.

Şafak abi şimdi 100*50*50 tanka alsam boyları ortalama nereye kadar gelir?
Önceki iletileri göster:  Sıralama  
Konuya cevap yaz
 2 sayfadan 1. sayfa [ 21 ileti ]
[Sayfaya git]   1, 2  Sonraki

Kimler çevrimiçi
Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

Bu forumda yeni konular açabilirsiniz
Bu forumda konulara cevap yazabilirsiniz
Bu forumda kendi iletilerinizi değiştiremezsiniz
Bu forumda kendi iletilerinizi silemezsiniz