Sistem saati: 28.03.2024 10:54
Tüm zamanlar UTC + 2 saat

Rhombeusum

Yetkili: Moderatör

Konuya cevap yaz
 3 sayfadan 2. sayfa [ 34 ileti ]
[Sayfaya git]   Önceki  1, 2, 3  Sonraki
Yazar Mesaj

Çevrimdışı safak_reis

Yasaklı Üye

İletiTarih: 19.08.2010 12:32   İleti başlığı: Re: Rhombeusum   

Alıntı ile cevapla İletiyi rapor et 

Dr.CaPa BuRRo yazdı:
Hayırlı olsun Şafak'cım.

Sağolasın Serkan abi.
Sayfa başı Profile bak Özel mesaj gönder 

Çevrimdışı safak_reis

Yasaklı Üye

İletiTarih: 21.08.2010 14:36   İleti başlığı: Re: Rhombeusum   

Arkadaşlar Frank tür tespitini forumda tam yapamadı fakat bana özel mesaj attı ve balığın %99 rhombeus olduğunu söyledi.

Çevrimdışı Mr. Nobody

TPF Özel Üyesi

TPF Özel Üyesi

Kullanıcı avatarı

İletiTarih: 21.08.2010 15:33   İleti başlığı: Re: Rhombeusum   

safak_reis yazdı:
Arkadaşlar Frank tür tespitini forumda tam yapamadı fakat bana özel mesaj attı ve balığın %99 rhombeus olduğunu söyledi.

Hadi gözünaydın Şafak artık için iyice rahatlamıştır.Rhombeus Tyson ve sana birlikte uzun ömürler dilerim. :)
Okan YEŞİLÖZ-Yaş:40-Kahramanmaraş-Türkoğlu

Çevrimdışı safak_reis

Yasaklı Üye

İletiTarih: 21.08.2010 15:41   İleti başlığı: Re: Rhombeusum   

Okan YEŞİLÖZ yazdı:
safak_reis yazdı:

Hadi gözünaydın Şafak artık için iyice rahatlamıştır.Rhombeus Tyson ve sana birlikte uzun ömürler dilerim. :)

Sağol abi.Tyson'ın tepkileri gün geçtikçe daha daha artıyor.RHOMBEUS TYSON :mrgreen: :twisted:

Çevrimdışı selman

Webmaster

Webmaster

Kullanıcı avatarı

İletiTarih: 21.08.2010 16:40   İleti başlığı: Re: Rhombeusum   

Hadi bakalım hayırlı olsun Şafak. (*
Selman KARA

Çevrimdışı safak_reis

Yasaklı Üye

İletiTarih: 21.08.2010 16:50   İleti başlığı: Re: Rhombeusum   

selman yazdı:
Hadi bakalım hayırlı olsun Şafak. (*

Sağolasın Selman abim.Ama zaten Frank büyük ihtimalle rhom demeden öncede Orhan ve Cem abi rhombeus demişlerdi için rahattı zaten ama şimdi daha da rahatladı.Yinede Tyson dahada büyüsün daha da kas yapsın :grin: yine bi büyük haliylede büyüsün yine sorarım :)

Çevrimdışı isko

TPF Tecrübeli Üyesi

TPF Tecrübeli Üyesi

Kullanıcı avatarı

İletiTarih: 22.08.2010 00:05   İleti başlığı: Re: Rhombeusum   

safak_reis yazdı:

:?:
İskender ÇAT
200*60*70 = 1 Adet Serrasalmus Rhombeus
Bazıları Asla Evcilleşmez...

Çevrimdışı PiranHa_TerBiyeCisi

TPF Tecrübeli Üyesi

TPF Tecrübeli Üyesi

Kullanıcı avatarı

İletiTarih: 22.08.2010 00:18   İleti başlığı: Re: Rhombeusum   

Iskender abi dusunuyor: Zorla baligi rhombeus yaptirdi yaw bu cocuk. :grin:
Esad Bulut | Hollanda - 1990
Rocky The Rhombeus
Emek yoksa Agresiflikte yok
Akvaryumun kalbi -> Sump
H.C <3 Boyka

Resim

Çevrimdışı YıLDıRıM

Piranhacı

Piranhacı

Kullanıcı avatarı

İletiTarih: 22.08.2010 13:05   İleti başlığı: Re: Rhombeusum   

Hayırlı olsun kardesım =)
Resim
100x40x50 Pygocentrus Nattereri x14
OkaN YıLDıRıM / iSTaNBuL Yaş:18
:balistik: :sicra:
BeN MeVLaNa DeĞiLiM aDaM oL öyLe GeL ! (*

Çevrimdışı safak_reis

Yasaklı Üye

İletiTarih: 23.08.2010 12:15   İleti başlığı: Re: Rhombeusum   

Arkadaşlar sağolun.Bazı modaretör abilerim Frank'ın böyle bir mesaj yazmayacağını söyledi.Frank böyle bir mesaj yazmış olmasada yinede rhombeus olduğunu forumda da belirtti fakat tam karar veremedi.Bende şuna dahil olarak konuyu düşünürsen balık zaten rhombeus bu konunun balık türünün düzeltilcek yeri yok.Zaten Frank foruma yazdığı ilk mesajında it is rhombeus cümlesini kullandı.Fakat tam emindeğil rhombeus olduğundan oda benim makinenin dandikliğinden dolayıdır.Ama balık rhombeus.Sonuçta ben bu balığı aldığım Faruk abim,balığı Orhan Dağcı abiden aldı ki Orhan abinin balığın türü konusunda bu kadar tecrubeli birinin özellikle rhombeus hastası birinin rhombeus'un türünü bilir diye düşünerek Orhan abiye sordum Orhan abide,Cem abide,Can Bakır abimde hepsi balığa rhombeus dedi ve bu konuda zaten için rahat.

Çevrimdışı selman

Webmaster

Webmaster

Kullanıcı avatarı

İletiTarih: 23.08.2010 12:38   İleti başlığı: Re: Rhombeusum   

Şafak balık ne tür olursa olsun maşallah sağlıklı ve çok güzel bir balık. Balığın türü ne olursa olsun ben senin adına seviniyorum bu balığın sahibi olduğun için. Eğer üzüleceksek tek üzüleceğimiz konu; Frank böyle bir özel mesaj göndermediği halde, bu şekilde yazman olur.

Frank'ın konuda yazdığı mesaja bakacak olursak da "if it is S. rhombeus" yazdı, yani başında if var, cümlenin tamamı ise "Unknown to me if it is S. rhombeus" bu cümle "S. rhombeus olup-olmadığını tam kestiremedim" gibi çevrilir.

Tekrar ediyorum; balığın türü benim için çok da önemli değil. Allah sağlıklı uzun ömür versin çok güzel bir balık. İnşallah daha da büyüyünce tekrar sorarız resimleriyle, belki o zaman net cevap gelir Frank'ten...
Selman KARA

Çevrimdışı safak_reis

Yasaklı Üye

İletiTarih: 23.08.2010 12:54   İleti başlığı: Re: Rhombeusum   

selman yazdı:
Şafak balık ne tür olursa olsun maşallah sağlıklı ve çok güzel bir balık. Balığın türü ne olursa olsun ben senin adına seviniyorum bu balığın sahibi olduğun için. Eğer üzüleceksek tek üzüleceğimiz konu; Frank böyle bir özel mesaj göndermediği halde, bu şekilde yazman olur.

Frank'ın konuda yazdığı mesaja bakacak olursak da "if it is S. rhombeus" yazdı, yani başında if var, cümlenin tamamı ise "Unknown to me if it is S. rhombeus" bu cümle "S. rhombeus olup-olmadığını tam kestiremedim" gibi çevrilir.

Tekrar ediyorum; balığın türü benim için çok da önemli değil. Allah sağlıklı uzun ömür versin çok güzel bir balık. İnşallah daha da büyüyünce tekrar sorarız resimleriyle, belki o zaman net cevap gelir Frank'ten...

Çok sağolasın Selman abim ;) Dediğim gibi ingilizcem iyi değildir :) Ama tam rhom olduğunu kestirememesinin sebebi büyük ihtimalle fotoğrafların dandikliği ve balığın küçük 14-15 cm olması.Biraz daha büyüsün yine güzel fotolarla sorarız ama o balık rhombeus.Baştan çok boşuna endişe etmişim şimdi tamamen eminim diyebilirim rhom olduğundan.

Çevrimdışı DeJaVu

TPF Tecrübeli Üyesi

TPF Tecrübeli Üyesi

Kullanıcı avatarı

İletiTarih: 23.08.2010 16:48   İleti başlığı: Re: Rhombeusum   

Şafak balığın türüne neden bu kadar takıldın? Balık rhombeus veya daha da değerli henüz literatürde bile olmayan nadide bir tür! Bu daha güzel olur...

Bu tür yanıltıcı veya karakteristik türler heleki ortak özelliklerinin olduğu bir çağda henüz genç bir balık iken çok zordur Frank kabaca sallamak istemeyen, işini şanslara bırakmamaya çalışan bir kişi olduğu için bu şekilde düşüncesini yazmış.
Emin ol yeterli teşhiş düzeyine gelince adını anında koyacaktır.

Bunun dışında bu tip balıklarda herkezin tahmini kendi kendini bağlar, kimsenin tahmini kesin ve net olamaz olursa onun adı atmasyon olur! Mevzu olan balıklar adult(yetişkin) olursa herkez doğru tahmin yapabilir!

Sen güzel ve net resimler çekmeye devam et belli aralıklarla tekrar sorarsın bu kadar acele etme.
Burak Söylemez

Çevrimdışı safak_reis

Yasaklı Üye

İletiTarih: 23.08.2010 17:04   İleti başlığı: Re: Rhombeusum   

DeJaVu yazdı:
Şafak balığın türüne neden bu kadar takıldın? Balık rhombeus veya daha da değerli henüz literatürde bile olmayan nadide bir tür! Bu daha güzel olur...

Bu tür yanıltıcı veya karakteristik türler heleki ortak özelliklerinin olduğu bir çağda henüz genç bir balık iken çok zordur Frank kabaca sallamak istemeyen, işini şanslara bırakmamaya çalışan bir kişi olduğu için bu şekilde düşüncesini yazmış.
Emin ol yeterli teşhiş düzeyine gelince adını anında koyacaktır.

Bunun dışında bu tip balıklarda herkezin tahmini kendi kendini bağlar, kimsenin tahmini kesin ve net olamaz olursa onun adı atmasyon olur! Mevzu olan balıklar adult(yetişkin) olursa herkez doğru tahmin yapabilir!

Sen güzel ve net resimler çekmeye devam et belli aralıklarla tekrar sorarsın bu kadar acele etme.

Çok sağolasın Burak abim.Dediğin gibi 5-6 ay sonra tekrar net çekilmiş reimlerle sorarım.

Çevrimdışı nameless

TPF Özel Üyesi

TPF Özel Üyesi

Kullanıcı avatarı

İletiTarih: 25.08.2010 08:14   İleti başlığı: Re: Rhombeusum   

safak_reis yazdı:

safak_reis yazdı:
Arkadaşlar sağolun.Bazı modaretör abilerim Frank'ın böyle bir mesaj yazmayacağını söyledi.Frank böyle bir mesaj yazmış olmasada yinede rhombeus olduğunu forumda da belirtti fakat tam karar veremedi.Bende şuna dahil olarak konuyu düşünürsen balık zaten rhombeus bu konunun balık türünün düzeltilcek yeri yok.Zaten Frank foruma yazdığı ilk mesajında it is rhombeus cümlesini kullandı.Fakat tam emindeğil rhombeus olduğundan oda benim makinenin dandikliğinden dolayıdır.Ama balık rhombeus.Sonuçta ben bu balığı aldığım Faruk abim,balığı Orhan Dağcı abiden aldı ki Orhan abinin balığın türü konusunda bu kadar tecrubeli birinin özellikle rhombeus hastası birinin rhombeus'un türünü bilir diye düşünerek Orhan abiye sordum Orhan abide,Cem abide,Can Bakır abimde hepsi balığa rhombeus dedi ve bu konuda zaten için rahat.

Şu ana kadar Şafak'tan uygun düzeltmeyi beklediğim için bu başlığa herhangi bir yorum yapmamıştım. Öncelikle, burada bir aile olduğumuzu tekrar hatırlatmak istiyorum. Burada hepimiz birbirimizin sevincine ve üzüntüsüne ortak oluyoruz. Böyle bir ortamda üyelerimize yalan söylenmesine ve yanlış bilgilendirme yapılmasına göz yummamız mümkün değil. Şafak bizim kardeşimiz ve balığının türü konusunda Frank'den tür bilgisi edinebilmesi için her üyemize yaptığımız gibi iletişim, irtibat sağlanması ve çevri konularında yardımcı olduk. Ancak, Frank tam olarak türünü tespit edemedi. Bu ilk defa da olan bir durum değil zaten ve sonsuza kadar tespit edilemeyeceği anlamı da taşımıyor. Daha net fotograflar geldiğinde de Frank'in fikrinde bir değişiklik olmadı. Ancak, Şafak kardeşimiz sanırım balığının Rhom çıkmasını çok istediğinden yukarıda alıntısını yaptığım, Frank'in kendisine özel mesaj gönderdiğini ve balığın %99 Rhombeus olduğunu belirttiğini söyleyen bir mesaj yazdı. Frank ile Şafak'ın başlığına cevap vermesi konusunda mailleşirken, böyle bir mesaj gönderdiğini ve tüm üyelerimizin bu bilgiden faydalanabilmesi adına tür tespit başlığına da bunu yazmasını istedim. Frank ise ne balığın %99 Rhombeus olduğunu, ne de özel mesaj gönderdiğini söyledi.
Bu açıklamayı burada bu şekilde yapmaktan dolayı açıkçası üzgünüm ama malesef Şafak kardeşimiz bu düzeltmeyi ricamıza rağmen bu şekilde yapmadı.
Sonuçta balık rhomdur, odur, budur. Balık balıktır. Bu bir hobidir. Yalana, dolana ne gerek vardır anlamıyorum. Lafı daha fazla uzatmadan konuyu bilgilerinize üzülerek sunuyorum.
Teşekkürler.
Barış UZMAY

P. Piraya (1)

Resim
Önceki iletileri göster:  Sıralama  
Konuya cevap yaz
 3 sayfadan 2. sayfa [ 34 ileti ]
[Sayfaya git]   Önceki  1, 2, 3  Sonraki

Kimler çevrimiçi
Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir

Bu forumda yeni konular açabilirsiniz