Sistem saati: 28.03.2024 10:26
Tüm zamanlar UTC + 2 saat

Yardım Edermisiniz

Yetkili: Moderatör

Konuya cevap yaz
 2 sayfadan 1. sayfa [ 16 ileti ]
[Sayfaya git]   1, 2  Sonraki
Yazar Mesaj

Çevrimdışı orkuninceel

Kayıtlı Üye

Kayıtlı Üye

Kullanıcı avatarı

İletiTarih: 14.02.2018 16:37   İleti başlığı: Yardım Edermisiniz   

Alıntı ile cevapla İletiyi rapor et 

Sa yurt dışından piranha getirtme şansımız yokmu daha önce deneyen veya getirebilen varmı aramızda sadece tanganika akvaryummu getiriyor türkiyede bilgisi olan paylaşırsa çok sevinirim
Orkun İnceel
29
Kocaeli
S.Spilopleura PAŞA

S.Rhombeus
Sayfa başı Profile bak Özel mesaj gönder 

Çevrimdışı dirgenali

Üretim Başarısı

Üretim Başarısı

İletiTarih: 14.02.2018 20:20   İleti başlığı: Re: Yardım Edermisiniz   

Bu başlik balik alim satimdir.Yanlis yere başlik açiyorsunuz görevli arkadaşlar doğru yere aktarim yaptiktan sonra,gerekli cevaplari alacaksinizdir.
Ozan Barış Bolat 38 ANKARA
SERRASALMUS ELONGATUS

Çevrimdışı orkuninceel

Kayıtlı Üye

Kayıtlı Üye

Kullanıcı avatarı

İletiTarih: 14.02.2018 21:47   İleti başlığı: Re: Yardım Edermisiniz   

dirgenali yazdı:
Bu başlik balik alim satimdir.Yanlis yere başlik açiyorsunuz görevli arkadaşlar doğru yere aktarim yaptiktan sonra,gerekli cevaplari alacaksinizdir.

Bende zaten alım satım bölümüne açtım siz yanlış yere bakıyosunuz sanırım
Orkun İnceel
29
Kocaeli
S.Spilopleura PAŞA

S.Rhombeus

Çevrimdışı Serkan AKKAŞ

TPF Özel Üyesi

TPF Özel Üyesi

İletiTarih: 15.02.2018 09:42   İleti başlığı: Re: Yardım Edermisiniz   

Yurt dışından piranha ithalatı yasak arkadaşlar. Diğer balıklarda da 10 adede kadar hakkınız var. Yurt dışından aldığınız balıkların gerekli belgelerini de aldığınız vakit getirebiliyorsunuz. Haa kaçak yollarla gelmez mi gelir. Belgesinde piranha değilde Notatus yazarsa gümrükten geçebilir. ;)
0 532 574 36 60 - ANKARA
12 Adet Damızlık Nattereri
3 Adet F0 Nattereri
Veee Yine Albino Full Red' lere dönüş. :)

Çevrimdışı dirgenali

Üretim Başarısı

Üretim Başarısı

İletiTarih: 15.02.2018 14:14   İleti başlığı: Re: Yardım Edermisiniz   

Bu alanda piranha almak isteyen,satmak isteyen kisilerin iletilerinin bulundugu bir başliktir.Balik ithal etmek ,ulkeye balik sokulmasi ya da hangi şartlar içerisinde getirilebilmesi gibi konular ,genel forum başligi adi altinda herturlu bilgilendirme yapilir.Hayir ben mi yanlis okuyorum balik mi satiyorsunuz? Balik mi ariyorsunuz ? Hayir.Sadece ithalat ile yada yurt disindan balik getirme uzerine bilgi soruyorsunuz....Tabi şu da var yonetici arkadaşinda bu yarz bilgilendirme yapmasini beklerdim.Neyse amaç polemik degil ,forumun olanca duzen icerisinde hareket etmesidir.Özellikle genel forum kisminda tartisilmasi ya da bilgilendirmesi yapilirki her arkadaş daha fazla faydalanmaya imkan saglayabilir iyi gunler.
SERRASALMUS ELONGATUS

Çevrimdışı bayramalkis

TPF Özel Üyesi

TPF Özel Üyesi

İletiTarih: 15.02.2018 15:46   İleti başlığı: Re: Yardım Edermisiniz   

Serkan AKKAŞ yazdı:
Yurt dışından piranha ithalatı yasak arkadaşlar. Diğer balıklarda da 10 adede kadar hakkınız var. Yurt dışından aldığınız balıkların gerekli belgelerini de aldığınız vakit getirebiliyorsunuz. Haa kaçak yollarla gelmez mi gelir. Belgesinde piranha değilde Notatus yazarsa gümrükten geçebilir. ;)

Merhaba abi. Merak ettiğim için soruyorum.

Daha önce getirenler kaçak mı getirdi.? Yoksa yeni mi yasaklandı.?
Bayram ALKIŞ Yaş: 37

Türkiye'nin Uluslararası Tek Piranha Forumu
www.piranhalar.com

Çevrimdışı orkuninceel

Kayıtlı Üye

Kayıtlı Üye

Kullanıcı avatarı

İletiTarih: 15.02.2018 18:36   İleti başlığı: Re: Yardım Edermisiniz   

dirgenali yazdı:
Bu alanda piranha almak isteyen,satmak isteyen kisilerin iletilerinin bulundugu bir başliktir.Balik ithal etmek ,ulkeye balik sokulmasi ya da hangi şartlar içerisinde getirilebilmesi gibi konular ,genel forum başligi adi altinda herturlu bilgilendirme yapilir.Hayir ben mi yanlis okuyorum balik mi satiyorsunuz? Balik mi ariyorsunuz ? Hayir.Sadece ithalat ile yada yurt disindan balik getirme uzerine bilgi soruyorsunuz....Tabi şu da var yonetici arkadaşinda bu yarz bilgilendirme yapmasini beklerdim.Neyse amaç polemik degil ,forumun olanca duzen icerisinde hareket etmesidir.Özellikle genel forum kisminda tartisilmasi ya da bilgilendirmesi yapilirki her arkadaş daha fazla faydalanmaya imkan saglayabilir iyi gunler.

Amacınız polemik yaratmakmı anlamadım ben buraya açtım nereye açıldığını bilmediğim için sürekli aynı şeyi söylüyorsunuz bu tür yorum yapmaya gerek yok zaten yöneticiler uyarabilir
Orkun İnceel
29
Kocaeli
S.Spilopleura PAŞA

S.Rhombeus

Çevrimdışı orkuninceel

Kayıtlı Üye

Kayıtlı Üye

Kullanıcı avatarı

İletiTarih: 15.02.2018 18:40   İleti başlığı: Re: Yardım Edermisiniz   

Serkan AKKAŞ yazdı:

Serkan abi peki merak ettiğim getiren nasıl getiriyor nasıl yapıyor bi bilgin varmı
Orkun İnceel
29
Kocaeli
S.Spilopleura PAŞA

S.Rhombeus

Çevrimdışı dirgenali

Üretim Başarısı

Üretim Başarısı

İletiTarih: 15.02.2018 19:30   İleti başlığı: Re: Yardım Edermisiniz   

Peki ozaman demekki dogru yerdeyiz...Size yardimci olayim,yeni bir yasa degisikligi olmadi ise piranha ithalati yasak degil.Bizzat kendim tarim ve koyisleri bakanligindan yasak olmadigina dair belge aldim..Fakat suanda balik ithalati ile ilgili mevzuatla tarim ilmudurlukleri ilgilenmekte ,eger onlar izin veriyorsa yine getirebilirsiniz.Su var ki ithalat yapmak icin ticari belgeden tutunda dunya kadar ek yapimasibgereken prosedur varki velevki yaptiniz gunrukten iceri sokmak cok zor.Ha kendi basiniza seyahatvettiginiz yerden ,orijin belgesi ve saglik sertifikasi ile birlikte 10 adet balik getirebilirsiniz..
SERRASALMUS ELONGATUS

Çevrimdışı orkuninceel

Kayıtlı Üye

Kayıtlı Üye

Kullanıcı avatarı

İletiTarih: 15.02.2018 20:00   İleti başlığı: Re: Yardım Edermisiniz   

dirgenali yazdı:
Peki ozaman demekki dogru yerdeyiz...Size yardimci olayim,yeni bir yasa degisikligi olmadi ise piranha ithalati yasak degil.Bizzat kendim tarim ve koyisleri bakanligindan yasak olmadigina dair belge aldim..Fakat suanda balik ithalati ile ilgili mevzuatla tarim ilmudurlukleri ilgilenmekte ,eger onlar izin veriyorsa yine getirebilirsiniz.Su var ki ithalat yapmak icin ticari belgeden tutunda dunya kadar ek yapimasibgereken prosedur varki velevki yaptiniz gunrukten iceri sokmak cok zor.Ha kendi basiniza seyahatvettiginiz yerden ,orijin belgesi ve saglik sertifikasi ile birlikte 10 adet balik getirebilirsiniz..

Peki forum olarak sağdan soldan balık arıyoruz toplu bi şekilde ithalat yapma şansımız varmı yada içimizde yapabilecek birisi varmı ?
Orkun İnceel
29
Kocaeli
S.Spilopleura PAŞA

S.Rhombeus

Çevrimdışı dirgenali

Üretim Başarısı

Üretim Başarısı

İletiTarih: 16.02.2018 04:32   İleti başlığı: Re: Yardım Edermisiniz   

Bu tarz bir imkan mevcut degil.Ticari belgenizin olmasi gerekiyor.Balik ithalati teferruaatli bir is,baligin ucuza gelip herkesin uygun bir fiyatla alabilmesi icin direk guney amerikadan almak lazim,bu konuyu çok arastirdim peru dan ve kolombiyadan bur cok ithalat yapan firmadan stok listeleri aldim,kolombiyada piranhanin yurt disina cikisi yasak ama bi sekilde latince isim oynamais ile halledebiliceklerini soyleduler fakat ,ulkedeki butun balik toplayicilari diger baliklarl ilgilendikleri icin stoklari yok yani zor is....ha su varki caribanin mekani kolombiya ve venezeulla ......sinuc kolombiya olmuyor...Peru dunya balik ithalatinda çok onemli bir yere sahip,bir cok serra turu var ,50 cmlik rhomlara kadar bulabiliyorsunuz.Fakat pyogo turu saddece nat var....Oradan balik almak icinde cok fazla adette yani 100 kilo ya da balik ortalama 10 kutuya denk gwliyor ,balik almanizi istiyorlar.Şoyle bur sorun oluyor,taşima ucretleri çok yuksek ,baliklar perunun iquitos sehrinde toplaniyor oradan ucakla limaya oradan da ucakla en az 2 aktarma ile istanbula geliyor yaninbalik 70 saatlere varan yokculuk yapiyor.Hadi bunlari hallettin baligi gunrukten sokmak ki hepsi piranha mutlaka muayene de tanidik lazim ,yaninbaligi cekebilecek firma,onemli rusvet vermeden sokamazsinizabunu muayene memurlarida biliyor,balik zaten yorgun biraz daha bekletse hepsi olecek,hadi bunlarda oldu balik geldi ,bu baliklari nerede nasil paylasacaksiniz...hadi paylastiniz dogadan yakalanmis ve bu dwrece yorgun bir baligi suya adapte etmeniz cok zor...sonuc ithalat isi yalan oluyor....eskiden orhan ve erhan dagci vardi şu an banli uyeler simdi cagfer bar tanganika akvaryum o da banli uye o ithal ediyor.Istediginiz her turu getiriyor.Isterseniz tedarik edebilirsiniz.....Sayin yonetici arkadaslar buarasi satis bolumu neden bukadar yazdin demeyin ,ben olmaz dedim siz devam ettiniz saygilar.......
SERRASALMUS ELONGATUS

Çevrimdışı Serkan AKKAŞ

TPF Özel Üyesi

TPF Özel Üyesi

İletiTarih: 16.02.2018 10:12   İleti başlığı: Re: Yardım Edermisiniz   

dirgenali yazdı:

Daha rahat bir döneme geçiş yapıyoruz kardeşim. Bu bilgilerin burada olmasında herhangi bir sıkıntı yok. Sonuçta arkadaşımız bir bilgi istemiş ve o bilgi üzerinde kim ne biliyorsa onu paylaşıyor. Netice odaklı hareket etmek önemli olan. ;)
0 532 574 36 60 - ANKARA
3 Adet F0 Nattereri

Çevrimdışı Serkan AKKAŞ

TPF Özel Üyesi

TPF Özel Üyesi

İletiTarih: 16.02.2018 10:18   İleti başlığı: Re: Yardım Edermisiniz   

orkuninceel yazdı:
dirgenali yazdı:

Peki forum olarak sağdan soldan balık arıyoruz toplu bi şekilde ithalat yapma şansımız varmı yada içimizde yapabilecek birisi varmı ?

Kardeşim şu an sadece Cafer ithalat yapıyor. O da Almanya' dan getiriyor bildiğim. Gümrükten nasıl geçiriyor orasını bilmem. Diğer taraftan piranha çok satılan bir balık değil. Hep beraber toplanalım desek 5 kişi çıkmaz balık alacak. Zamanında çok konuşuldu bunlar. Cafer şu an da Türkiye' nin özel tür piranha ihtiyacını karşılıyor diyebiliriz. Balıklar zaten özel olduğu ve piranha severlerinde azınlıkta olduğu düşünülürse toplu bir ithalata girişmektense Cafer' den istediğin balığı almak mantıklı. Netice de hobi olduğu da düşünülürse fiyata da çok takılmamak lazım. İstediğin balığı elde edebiliyorsan bunun da bir bedeli olmalı. ;)
0 532 574 36 60 - ANKARA
3 Adet F0 Nattereri

Çevrimdışı Serkan AKKAŞ

TPF Özel Üyesi

TPF Özel Üyesi

İletiTarih: 16.02.2018 10:22   İleti başlığı: Re: Yardım Edermisiniz   

dirgenali yazdı:

Geçen ay İstanbul' da balık ithalatı yapan bir gümrükçüyle konuştum ve bana Piranha ithalatı yasak dedi. O belgeyi paylaşırsan ben de vatandaşa sorayım. ;)
0 532 574 36 60 - ANKARA
3 Adet F0 Nattereri

Çevrimdışı dirgenali

Üretim Başarısı

Üretim Başarısı

İletiTarih: 16.02.2018 13:16   İleti başlığı: Re: Yardım Edermisiniz   

Serkan AKKAŞ yazdı:
dirgenali yazdı:

Daha rahat bir döneme geçiş yapıyoruz kardeşim. Bu bilgilerin burada olmasında herhangi bir sıkıntı yok. Sonuçta arkadaşımız bir bilgi istemiş ve o bilgi üzerinde kim ne biliyorsa onu paylaşıyor. Netice odaklı hareket etmek önemli olan. ;)

Yönetici sizsiniz benlik problen yok,konu genel forum kismina taşinir orada devam eder,tabi ki yardimdan yanayim fakat kural ne ise ondan yanayim...Neyse takdir sizin diyecegim birsey yok.
SERRASALMUS ELONGATUS
Önceki iletileri göster:  Sıralama  
Konuya cevap yaz
 2 sayfadan 1. sayfa [ 16 ileti ]
[Sayfaya git]   1, 2  Sonraki

Kimler çevrimiçi
Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 7 misafir

Bu forumda yeni konular açabilirsiniz
Bu forumda konulara cevap yazabilirsiniz
Bu forumda kendi iletilerinizi değiştiremezsiniz