Sistem saati: 29.03.2024 07:29
Tüm zamanlar UTC + 2 saat

Yardım Edermisiniz

Yetkili: Moderatör

Konuya cevap yaz
 2 sayfadan 2. sayfa [ 16 ileti ]
[Sayfaya git]   Önceki  1, 2
Yazar Mesaj

Çevrimdışı orkuninceel

Kayıtlı Üye

Kayıtlı Üye

Kullanıcı avatarı

İletiTarih: 16.02.2018 17:39   İleti başlığı: Re: Yardım Edermisiniz   

Alıntı ile cevapla İletiyi rapor et 

dirgenali yazdı:
Bu tarz bir imkan mevcut degil.Ticari belgenizin olmasi gerekiyor.Balik ithalati teferruaatli bir is,baligin ucuza gelip herkesin uygun bir fiyatla alabilmesi icin direk guney amerikadan almak lazim,bu konuyu çok arastirdim peru dan ve kolombiyadan bur cok ithalat yapan firmadan stok listeleri aldim,kolombiyada piranhanin yurt disina cikisi yasak ama bi sekilde latince isim oynamais ile halledebiliceklerini soyleduler fakat ,ulkedeki butun balik toplayicilari diger baliklarl ilgilendikleri icin stoklari yok yani zor is....ha su varki caribanin mekani kolombiya ve venezeulla ......sinuc kolombiya olmuyor...Peru dunya balik ithalatinda çok onemli bir yere sahip,bir cok serra turu var ,50 cmlik rhomlara kadar bulabiliyorsunuz.Fakat pyogo turu saddece nat var....Oradan balik almak icinde cok fazla adette yani 100 kilo ya da balik ortalama 10 kutuya denk gwliyor ,balik almanizi istiyorlar.Şoyle bur sorun oluyor,taşima ucretleri çok yuksek ,baliklar perunun iquitos sehrinde toplaniyor oradan ucakla limaya oradan da ucakla en az 2 aktarma ile istanbula geliyor yaninbalik 70 saatlere varan yokculuk yapiyor.Hadi bunlari hallettin baligi gunrukten sokmak ki hepsi piranha mutlaka muayene de tanidik lazim ,yaninbaligi cekebilecek firma,onemli rusvet vermeden sokamazsinizabunu muayene memurlarida biliyor,balik zaten yorgun biraz daha bekletse hepsi olecek,hadi bunlarda oldu balik geldi ,bu baliklari nerede nasil paylasacaksiniz...hadi paylastiniz dogadan yakalanmis ve bu dwrece yorgun bir baligi suya adapte etmeniz cok zor...sonuc ithalat isi yalan oluyor....eskiden orhan ve erhan dagci vardi şu an banli uyeler simdi cagfer bar tanganika akvaryum o da banli uye o ithal ediyor.Istediginiz her turu getiriyor.Isterseniz tedarik edebilirsiniz.....Sayin yonetici arkadaslar buarasi satis bolumu neden bukadar yazdin demeyin ,ben olmaz dedim siz devam ettiniz saygilar.......

Bilgilerin için teşekkür ederim abi. Cafer abiyi tanıyorum zaten elimde bir kaç serra türü var. Cafer abiden alınma ama ben bir defada olsa kendim getirmeyi çok istiyorum. Çok araştırdım bir sonuç bulamadım. Almanya doğumlu bir arkadaşım var, olmadı onla bir görüşücem sürekli gidip geliyor bakalım hayırlısı...
Orkun İnceel
29
Kocaeli
S.Spilopleura PAŞA

S.Rhombeus
Sayfa başı Profile bak Özel mesaj gönder 
Önceki iletileri göster:  Sıralama  
Konuya cevap yaz
 2 sayfadan 2. sayfa [ 16 ileti ]
[Sayfaya git]   Önceki  1, 2

Kimler çevrimiçi
Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir