Sistem saati: 16.04.2024 20:06
Tüm zamanlar UTC + 2 saat

Petshop Açmak

Yetkili: Moderatör

Konuya cevap yaz
 1 sayfadan 1. sayfa [ 5 ileti ]

Yazar Mesaj

Çevrimdışı Chef34

Kayıtlı Üye

Kayıtlı Üye

Kullanıcı avatarı

İletiTarih: 20.01.2020 17:11   İleti başlığı: Petshop Açmak   

Alıntı ile cevapla İletiyi rapor et 

Merhabalar , artık bi işin ucundan tutup kendi işimi yapmak için uğraş göstermek istiyorum.Sektör olarak Petshop açmayı düşünüyorum imkan olursa alt katı veya deposu ufak çaplı balık kuş üretimi yapıp ön kısımda normal parkende olarak düşünüyorum.Siz değerli forum üyelerinin görüşünü fikirlerini almak istiyorum.
Doğanın İnsana İhtiyacı Yoktur.
Sefa ÖZDEMİR
Sayfa başı Profile bak Özel mesaj gönder 

Çevrimdışı mertuzun

Kayıtlı Üye

Kayıtlı Üye

Kullanıcı avatarı

İletiTarih: 23.01.2020 16:50   İleti başlığı: Re: Petshop Açmak   

Selam Sefa, bu konuda ben de çok uzun süre düşündüm önceden hatta çok güzel fikirlerim var hayata geçiremediğim. En nihayetinde vardığım sonuç: kısa vadede karlı ve güzel fakat uzun vadede zorlayabilecek bir iş. Eğer hayvanlarla aran iyiyse benim gibi (ki benim için bir tutkudur hayvanlar) petshop işini çok severek yapacağından ve her gün iş yerini büyük bir mutlulukla açacağından eminim. İnsan uğraştığı işten memnun olduğu sürece her türlü engel ve problem vız gelir benim bakış açıma göre. Fakat gel gelelim bu bakış açısını bir yere kadar koruyabiliyor insan. Mahalle baskısı, düşük kar oranı, giderlerin ülkede sürekli olarak artması vs. insan ne kadar pozitif bakarsa baksın yormaya başlıyor. Tabi işin de kendine ait zorlukları var ve yaş aldıkça bunlara katlanabilme oranı azalır gibime geliyor. Fakat küçük ölçekte düşündüğüm zaman bu sonuçlara ulaştım ben.. Daha sonra araştırmalarım sonucu bu işi yurt dışında, büyük ölçekte gerçekleştiren insanlarla karşılaştım ve görece daha nadir türlerin alım-satımını ve üreticiliğini yapan kişilerin yurt dışında bu işten çok yüksek paralar kazandıklarını gördüm. Ne var ki bu da belli bir birikim istiyor maalesef.. Şahsen benim İspanya'da emlak satın almak ve burada piranha üreticiliği yaparak Avrupa genelinde bunun ticaretini gerçekleştirmek gibi bir hayalim vardı fakat döviz patladıktan sonra gördüğün üzere emlak fiyatları aldı başını gitti ve benim de planlarım da suya düştü maalesef. Eğer bu konuda bir planın varsa daha geniş ölçekte bakmanı, mümkünse bu işi yurt dışına bağlamanı, mümkün değilse de geniş bir müşteri ağıyla Türkiye'de markalaşmanı tavsiye edebilirim.

Çevrimdışı Mehmet KARATAŞ

Moderator

Moderator

Kullanıcı avatarı

İletiTarih: 24.01.2020 17:43   İleti başlığı: Re: Petshop Açmak   

Hayırlı olsun şimdiden, iyice fikir sahibi olmadan başlamayın derim.
Mevcut bir düzeni bozup başlıyacaksanız hele daha iyi düşünüp doğru karar vermeniz gerekir.
Balık ve kuş devamli ihtiyaç değildir, mesela kendi adıma serralarım hariç balık aldığımı pek hatırlamam. Ama filtre,filtre malzemeleri vs gibi şeylere sürekli ihtiyacım olmuştur.
Bu ihtiyaçlarımı karşılarken petshop a kaç kere uğradım dersen hiç uğramadım. Hepsi internet üzerinden, bu yüzden reklam ve müşteri memnuniyeti çok önemli. Rakibi çok olan bir sektör
İyi reklam, memnun müşteri ,bol çeşit ile mutlaka birşeyler elde edersiniz.

Çevrimdışı Aytaç DEMİRKOL

Administrator

Administrator

Kullanıcı avatarı

İletiTarih: 24.01.2020 18:07   İleti başlığı: Re: Petshop Açmak   

Şu ekonomi ve vergilerle zor işler ama güzel bağlantılarla ve maddiyata bağlı güzel şeyler tabi ki yapılır. Büyük tedarikçiler kaliteli markalar iyi fiyat geniş reklam olabilir. İthalat gibi şeyler olacak ise gümrüğü çözmek adamları çözmek bir sürü işi var yoksa bazı şeyleri neden belli kişiler yapıyo adam ağını örmüş maddi manevi yürüyo. Pastadan dilim vermez kimse iyi hesap iyi düşünce sonrası Allah kerim demişler. :onay:
Rhombeus (xingu)
Rhombeus (black peru)
Spilopleura (gold)
Natteri
Canlı doğuranlar (moscow green,alman,gold,full red lepistes-blackmolly,ingilizplati)jawamoss,helana)
Beta halfmoon

American Pitbull Terrier (Rednose)
Lovebird Personata

Çevrimdışı Chef34

Kayıtlı Üye

Kayıtlı Üye

Kullanıcı avatarı

İletiTarih: 03.02.2020 17:42   İleti başlığı: Re: Petshop Açmak   

Herkese değerli yorumları için teşekkür ederim.Şuan araştırma aşamasını detaylıca sürdürüyorum. Websitesi reklam kira depozito vs detaylı hesap plan olarak kağıt üzeri çalışma yapıyorum. Acele etmeden yavaşça sağlam adımlar atmak niyetindeyim gelişmleri paylaşmaya devam edicem. :)
Doğanın İnsana İhtiyacı Yoktur.
Sefa ÖZDEMİR
Önceki iletileri göster:  Sıralama  
Konuya cevap yaz
 1 sayfadan 1. sayfa [ 5 ileti ]

Kimler çevrimiçi
Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 9 misafir

Bu forumda yeni konular açabilirsiniz
Bu forumda konulara cevap yazabilirsiniz
Bu forumda kendi iletilerinizi değiştiremezsiniz
Bu forumda kendi iletilerinizi silemezsiniz