Beslenme sorunu

Yetkili: Moderatör

Konuya cevap yaz
 1 sayfadan 1. sayfa [ 15 ileti ]

Yazar Mesaj

Çevrimdışı Melih PEHLEVAN

TPF Özel Üyesi

TPF Özel Üyesi

Kullanıcı avatarı

İletiTarih: 22.02.2016 18:25   İleti başlığı: Beslenme sorunu   

Alıntı ile cevapla İletiyi rapor et 

Hepimizin bildiği gibi piranhalar et ve et ürünleriyle beslenirler fakat benim yavrular (yaklaşık 1TL boyutundalar) tavuk veya alabalık parçası verdiğimde uğraşıp yiyemedikleri için bırakıyorlar.Parça koparmakta çok zorluk çekiyorlar(her ne kadar küçük küçük doğrasam da)Bu sefer de Tetra discus balık yeminden vermeyi denedim fakat sonuç aynı.Ağızlarına alıp geri tükürüyorlar.Forumda araştırdım fakat bu soruna çözüm bulamadım.Bu arada balıklar bendeki 3. günü ve ölmelerinden korkuyorum.Yardımlarınızı bekliyorum...
Resim
120×65×50
20x Pygocentrus Nattereri - Wild Oscar
Sayfa başı Profile bak Özel mesaj gönder 

Çevrimdışı Aytaç DEMİRKOL

Administrator

Administrator

Kullanıcı avatarı

İletiTarih: 22.02.2016 18:39   İleti başlığı: Re: Beslenme sorunu   

Açlıktan ölmezler merak etme ancak suyun oturmamış bir su ise sadece bu yem yememe zamanlarında biraz form kaybederler. Ufak boyut da yemlemeye devam edin belli bir süre daha yiyeceklerdir. Şuan dişleri tam çıkmadığı ve çeneleri kuvvetli olmadığı için yumuşak şeyler verin karides,kalamalar gibi. Bir süre sonra alışacaklardır. :onay:
Rhombeus (xingu)
Rhombeus (black peru)
Spilopleura (gold)
Natteri
Canlı doğuranlar (moscow green,alman,gold,full red lepistes-blackmolly,ingilizplati)jawamoss,helana)
Beta halfmoon

American Pitbull Terrier (Rednose)
Lovebird Personata

TPF Özel Üyesi

TPF Özel Üyesi

Kullanıcı avatarı

İletiTarih: 22.02.2016 19:55   İleti başlığı: Re: Beslenme sorunu   

Aytaç DEMİRKOL yazdı:
Açlıktan ölmezler merak etme ancak suyun oturmamış bir su ise sadece bu yem yememe zamanlarında biraz form kayıp ederler. Ufak boyut da yemlemeye devam edin belli bir süre daha yiyeceklerdir. Şuan dişleri tam çıkmadığı ve çeneleri kuvvetli olmadığı için yumuşak şeyler verin karides kalamalar gibi. Bir süre sonra alışacaklardır. :onay:

Cevabın icin teşekkür ederim abi.Suyum oturdu fakat balıklar yeme saldırıp yemeye çalışırken parça koparamıyorlar.Karidesi de bir deniyeyim o zaman.Tetra discus yemini yiyememeleri normal mi peki ? Ağızlarına alıp tükürüyorlar.Yemin içinde kaz ciğeri var diye biliyorum yemeleri lazım değil mi :?
Resim
120×65×50

Çevrimdışı Hüseyin KAYA

Kayıtlı Üye

Kayıtlı Üye

Kullanıcı avatarı

İletiTarih: 22.02.2016 19:58   İleti başlığı: Re: Beslenme sorunu   

Dert edilecek bir şey yok.Balıkların alışma sürecini tamamlaması gerekiyor ondan sonra her şey yoluna girecektir .. Yem olarak ta karides yumuşak olduğu için daha rahat koparacaklardır dert etme :)
Hüseyin KAYA
İstanbul / Bağcılar
100*40*50
7 Natteri

Administrator

Administrator

Kullanıcı avatarı

İletiTarih: 22.02.2016 20:10   İleti başlığı: Re: Beslenme sorunu   

Kuru yemler adı üstünde kurular suda bir süre bekleyince yumuşama oluyor ancak discus değil ciklet türünde veya tetra red parrot kullandım hiç yememezlik yapmadılar. Tank adaptasyonları göre değişiyor bu işler benimkiler son zamanda köpek maması dahi verdim yediler yani yemden yana hiç sıkıntım olmadığı için net bir cevap veremiyorum şimdi. Ancak açlıktan ölmezler gerekirse zayıf halkayı seçerler ve elerler ama yola devam ederler.
Rhombeus (xingu)
Rhombeus (black peru)
Spilopleura (gold)
Natteri
Canlı doğuranlar (moscow green,alman,gold,full red lepistes-blackmolly,ingilizplati)jawamoss,helana)
Beta halfmoon

Lovebird Personata

TPF Özel Üyesi

TPF Özel Üyesi

Kullanıcı avatarı

İletiTarih: 22.02.2016 20:17   İleti başlığı: Re: Beslenme sorunu   

Hüseyin KAYA yazdı:
Dert edilecek bir şey yok.Balıkların alışma sürecini tamamlaması gerekiyor ondan sonra her şey yoluna girecektir .. Yem olarak ta karides yumuşak olduğu için daha rahat koparacaklardır dert etme :)

Sabırsız bir hobiciyim galiba.Karidesi yarın mutlaka deneyeceğim :grin:
Resim
120×65×50

TPF Özel Üyesi

TPF Özel Üyesi

Kullanıcı avatarı

İletiTarih: 22.02.2016 20:27   İleti başlığı: Re: Beslenme sorunu   

Aytaç DEMİRKOL yazdı:
Kuru yemler adı üstünde kurular suda bir süre bekleyince yumuşama oluyor ancak discus değil ciklet türünde veya tetra red parrot kullandım hiç yememezlik yapmadılar. Tank adaptasyonları göre değişiyor bu işler benimkiler son zamanda köpek maması dahi verdim yediler yani yemden yana hiç sıkıntım olmadığı için net bir cevap veremiyorum şimdi. Ancak açlıktan ölmezler gerekirse zayıf halkayı seçerler ve elerler ama yola devam ederler.

Akvaryum şu anda ayak altında bir yerde,ışıkları loş gün ışığı yaptım ve saklanacaklari bir yer bırakmadım.Tanka adapte olacaklarını umuyorum.İnşallah benim yavrular da büyüyünce sizinkiler gibi olur.Tavsiyelerin için teşekkür ederim abi :chinese:
Resim
120×65×50

Çevrimdışı Burak Kaşıkçı

TPF Özel Üyesi

TPF Özel Üyesi

Kullanıcı avatarı

İletiTarih: 26.02.2016 00:39   İleti başlığı: Re: Beslenme sorunu   

Ağza alıp tükürme olayı zaman zaman yaşanan bir olay. Fakat tanka adapte olamamışlarsa hala, bu gibi durumlar olabilir. Sıkıntı etmeyin aç kaldıklarında illa ki yiyeceklerdir. Aytaç abinin de dediği gibi açlıktan ölmezler. :grin: Sürü oturduğunda canavar gibi olacaklardır sıkıntı yok. :onay:
Resim

120*60*50(h)
16 x P.Nattereri

Çevrimdışı erenero

Kayıtlı Üye

Kayıtlı Üye

İletiTarih: 17.03.2016 23:47   İleti başlığı: Re: Beslenme sorunu   

Ben piranalarımı alalı 2 gün oluyor ama yemek yemiyorlar.Benimkiler biraz büyük dana ciğeri attım yüzüne bile bakmadılar. Hamsi sallandırdım onunda yüzüne bakmadılar.Yarın akşam canlı yem atacağım bakalım ona ne yapacaklar. Acaba ortama mı alışmadılar ne zaman alışırlar.

En son Aytaç DEMİRKOL tarafından, 19.03.2016 06:36 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 değişiklik yapıldı.
Türkçe İmla Kuralları.

Administrator

Administrator

Kullanıcı avatarı

İletiTarih: 19.03.2016 06:46   İleti başlığı: Re: Beslenme sorunu   

erenero yazdı:
Ben piranalarımı alalı 2 gün oluyor ama yemek yemiyorlar.Benimkiler biraz büyük dana ciğeri attım yüzüne bile bakmadılar. Hamsi sallandırdım onunda yüzüne bakmadılar.Yarın akşam canlı yem atacağım bakalım ona ne yapacaklar. Acaba ortama mı alışmadılar ne zaman alışırlar.

Aramıza hoşgeldiniz. Lütfen forum kuralları'nı okuyunuz.

Profil bölümünden imzanıza ad, soyad, yaş ve yaşadığınız şehir bilgilerinizi girmelisiniz. Ayrıntı için tıklayınız

Mesajlarınızda Türkçe dil bilgisi kurallarına ve noktalama işaretlerine dikkat etmenizi rica ederiz.
Rhombeus (xingu)
Rhombeus (black peru)
Spilopleura (gold)
Natteri
Beta halfmoon

Lovebird Personata

Administrator

Administrator

Kullanıcı avatarı

İletiTarih: 19.03.2016 08:03   İleti başlığı: Re: Beslenme sorunu   

erenero yazdı:

Balıklarınız hayırlı olsun kayıpsız şekilde büyütürsünüz inşallah. Tankın genel bir video veya resmini atarsanız daha yardımcı oluruz. Balıklarınız şuan yeni ortamlarına alışma sürecindeler stresli olmaları normal. Yeni balıklara fazla müdahale etmeyin onlar acıktıkları zaman illaki attığınız yemlere tepki vereceklerdir. Canlı yem olayını bu kısa sürede bence girmeyin. :onay:
Rhombeus (xingu)
Rhombeus (black peru)
Spilopleura (gold)
Natteri
Beta halfmoon

Lovebird Personata

Çevrimdışı Frttrk

Piranhacı

Piranhacı

Kullanıcı avatarı

İletiTarih: 19.03.2016 22:51   İleti başlığı: Re: Beslenme sorunu   

erenero yazdı:

Yeni bir başlık altında tank bilgileri içeren resim veya video paylaşırsan sana yardımcı olmak isteriz. Ayrıca korkulacak bir durum yok en kötü 1 hafta aç kalacak potansiyele sahiptir piranhalar zaten 2 gün olmuş muhtemelen stresten dolayı yemiyorlardır :onay:
Serrasalmus Rhombeus Rio İriri
Serrasalmus Rhombeus Black Daimond
Serrasalmus Spilopleura
Pygocentrus Cariba

By Ferit

Çevrimdışı erenero

Kayıtlı Üye

Kayıtlı Üye

İletiTarih: 19.05.2016 18:58   İleti başlığı: Re: Beslenme sorunu   

Ben Eren İstanbul dan piranalarımı yaklaşık 1 ay önce aldım arada canlı balık dana yüreğiyle besliyorum ama buna rağmen arada sırada stres yapıyorlar yan yatmalar falan oluyor.Ve ayrıca benim yanımda yemek yemiyorlar henüz acaba neden olabilir.

En son Melih PEHLEVAN tarafından, 21.05.2016 08:48 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 değişiklik yapıldı.
Türkçe İmla Kuralları

TPF Özel Üyesi

TPF Özel Üyesi

Kullanıcı avatarı

İletiTarih: 21.05.2016 08:46   İleti başlığı: Re: Beslenme sorunu   

erenero yazdı:
ben Eren istanbul dan piranalarımı yaklaşık 1 ay önce aldım arada canlı balık dana yüreğiyle besliyorum ama buna rağmen arada sırada stres yapıyorlar yan yatmalar falan oluyor.
ve ayrıca benim yanımda yemek yemiyorlar henüz acaba neden olabilir.

Aramıza hoşgeldiniz. Lütfen forum kuralları'nı okuyunuz.

Profil bölümünden imzanıza ad, soyad, yaş ve yaşadığınız şehir bilgilerinizi girmelisiniz. Ayrıntı için tıklayınız

Mesajlarınızda Türkçe dil bilgisi kurallarına ve noktalama işaretlerine dikkat etmenizi rica ederiz.[/quote]
Resim
120×65×50

TPF Özel Üyesi

TPF Özel Üyesi

Kullanıcı avatarı

İletiTarih: 21.05.2016 08:56   İleti başlığı: Re: Beslenme sorunu   

erenero yazdı:
Ben Eren İstanbul dan piranalarımı yaklaşık 1 ay önce aldım arada canlı balık dana yüreğiyle besliyorum ama buna rağmen arada sırada stres yapıyorlar yan yatmalar falan oluyor.Ve ayrıca benim yanımda yemek yemiyorlar henüz acaba neden olabilir.

Önceki mesajınızda yanıt verildiği gibi tankın genel bir video veya resmini atarsanız daha iyi yardımcı oluruz.Ayrıca yeni başlık açmanız daha uygun olacaktır. Sorunuza dönecek olursak,balıklarınız daha küçükler ve stresli olmaları normal.Bu stresi yenmek sizin elinizde.Akvaryumun litresini,kaç adet balığınız olduğunu,ışıklandırmanın nasıl sağlandığını,düzenli su değişimi yapıp yapmadığınızı ve filtrasyonun yeterli olup olmadığını bilmediğimden sağlıklı bir yorum yapmak mümkün değil :onay: https://hizliresim.com/ Resim yüklemek için bu linkten faydalanabilirsiniz...
Önceki iletileri göster:  Sıralama  
Konuya cevap yaz
 1 sayfadan 1. sayfa [ 15 ileti ]

Kimler çevrimiçi
Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir

Bu forumda yeni konular açabilirsiniz
Bu forumda konulara cevap yazabilirsiniz
Bu forumda kendi iletilerinizi değiştiremezsiniz
Bu forumda kendi iletilerinizi silemezsiniz