Hikari Yem

Yetkili: Moderatör

Konuya cevap yaz
 2 sayfadan 2. sayfa [ 20 ileti ]
[Sayfaya git]   Önceki  1, 2
Yazar Mesaj

Çevrimdışı Cypherpunk

Kayıtlı Üye

Kayıtlı Üye

Kullanıcı avatarı

İletiTarih: 19.06.2012 17:17   İleti başlığı: Re: Hikari Yem   

Alıntı ile cevapla İletiyi rapor et 

Arkadasim almisti ordan ankara olduguna gore ayni yerdir adini yerini bilmiyorum.
Tarık Uysal

PERU 4 EVER
Resim
Sayfa başı Profile bak Özel mesaj gönder 

Çevrimdışı piranhabull

Yasaklı Üye

Kullanıcı avatarı

İletiTarih: 19.06.2012 17:35   İleti başlığı: Re: Hikari Yem   

yemmarketim.com ve sahibinde de mevcut. oralarda bulamassan benim yemcinin mail adresini atarım o yollar sana kesin.
Mesut V.MARİAN
180*85*50h
160*60*60
100*50*60h 3lü set :)
Rhombeus Black Peru
Rhombeus Xingu
Sanchezi Purple
Natteri x 15
Süperred x 15
Spilo Rubyred
channa golden cobra x 3
Dogo Arjantino
Konutkent/ANKARA
Satınalma-önmuasebe A rh+ :onay:

İçinde Atatürk yoksa konuşmaya bile tenezzül etmem.

Çevrimdışı piranhabull

Yasaklı Üye

Kullanıcı avatarı

İletiTarih: 20.06.2012 10:50   İleti başlığı: Re: Hikari Yem   

Biraz önce konuştum adamla elinde sadece otçul balıklar için olanı kalmış(miniexcel) Araştırmalarım devam ediyor haber vericem sana.
Mesut V.MARİAN
180*85*50h
160*60*60
100*50*60h 3lü set :)
Rhombeus Black Peru
Rhombeus Xingu
Sanchezi Purple
Natteri x 15
Süperred x 15
Spilo Rubyred
channa golden cobra x 3
Dogo Arjantino
Konutkent/ANKARA
Satınalma-önmuasebe A rh+ :onay:

İçinde Atatürk yoksa konuşmaya bile tenezzül etmem.

Çevrimdışı Trakya

Kayıtlı Üye

Kayıtlı Üye

Kullanıcı avatarı

İletiTarih: 20.06.2012 12:41   İleti başlığı: Re: Hikari Yem   

piranhabull yazdı:
Biraz önce konuştum adamla elinde sadece otçul balıklar için olanı kalmış(miniexcel) Araştırmalarım devam ediyor haber vericem sana.

Sağol Mesut bulabilirsek alırız. Bulamazsak Tetra Dorominle idare ediyorum.
Alper SARAÇOĞLU
TEKİRDAĞ

Çevrimdışı Mr. Nobody

TPF Özel Üyesi

TPF Özel Üyesi

Kullanıcı avatarı

İletiTarih: 23.06.2012 13:56   İleti başlığı: Re: Hikari Yem   

Arkadaşlar Kayseri dışında olduğum için foruma sadece cep telefonundan bağlanabiliyordum ve cevap yazma şansım pek olmadı. Ancak şimdi fırsat bulabildim.
Hikari yemi temin etmenin en uygun yolu yurtdışında bulunan bir arkadaşımızın veya tanıdıkların Türkiye'ye gelirken yanlarında getirmeleridir. Hikari cichlid goldun yurtdışı fiyatı yaklaşık 6-7 € kadar.Yolcular yanlarında kaç pakete kadar getirebilirler bilmiyorum. Diğer türlü yurt dışı alışveriş tecrübesi olanlar internet üzerinden sipariş edebilirler ama öncelikle konuyla ilgili birkaç hususu bilmeleri gerekir.Yurtdışı gümrüksüz alışveriş sınırı enson 75€ ya düşürüldü.75 € ya kadar ürün getirtilebilir ama bunun ticari nitelikli olmaması şartı aranıyor, bu sebeple gelen ürünün birkaç paketten fazla olması durumunda bunun ticari olup olmadığına karar vermek gümrük memurunun insiyatifine kalıyor. Yani diyelim 4-5 paket sipariş ettik eğer gümrük memuru bu ticaridir derse onu gümrükten almak için gerekli prosedürleri yerine getirmektense , gümrükte bırakmak daha mantıklı oluyor.Sadece gümrük vergisi şartı ararlarsa sorun yok vergisini ödeyip gümrükten çekilebilir ama ithalat rejimine tabi olunursa bir gümrük müşavirinin devreye girmesi gerekiyor ve bunun maliyeti çok çok yüksek yani bu ürünü almaktansa gümrükte bırakmak daha mantıklı, ben internet üzerinden yurt dışından bu yemleri satın alırken bu riski göze alıp alışveriş yapıyorum, yani gümrüğe takılırsa bu kaybı göze alıyorum, bu sebeple getirttiğim yemlerin üzerine kar koyup satıyorum, ayrıca eğer satın aldığınız ürünün kargo bedeli düşük olsun diye takip edilemeyen posta türü ile isterseniz ürünün postada kaybolma ihtimali de oluyor ve bu durum daha önce başıma geldi. Ayrıca gümrük mevzuatına göre gümrük muafiyetinden yılda en fazla 5 kez yararlanılabiliyor.

Bu arada hikari cichlid bio gold plus şuan için sadece Amerika'da satılıyor, aslında başka yerlerde de olabilir ama Türkiye'ye gönderim yapan bir tek ebay üzerinde bir satıcı var, ondan satın alıyorum ve kargo bedeli de baya yüksek tuttuğu için fiyatı da yüksek oluyor, yani 4 paket sipariş ettiğimde 1 paketinin kargo dahil maliyeti yaklaşık 35 Tl civarı oluyor ve bunu forumda 50 TL ye satıyorum daha önce alışverişin riskli olması sebebiyle kar koyarak sattığımı belirtmiştim. Normal hikari cichlid gold ise daha uygun fiyata geliyor ve onun da bir paketinin üzerine 15-20 TL arası bir kar koyup satıyorum. Bunları açıklamamın sebebi yurtdışında fiyatı gayet uygun olan bu yemlerin niye bu fiyata satıldığını açıklamak içindi. Eğer yurtdışı alışveriş tecrübesi olan arkadaşlar varsa onlara hangi satıcıdan sorunsuz bir şekilde alışveriş yapabilecekleri konusunda yardımcı olurum. Şuan elimde sadece kendi kullanacağam kadar var ama bir-iki gün içerisinde 5-6 paket sipariş edeceğim.Elime ulaşması da 20-25 günü bulacaktır.
Okan YEŞİLÖZ-Yaş:40-Kahramanmaraş-Türkoğlu
Önceki iletileri göster:  Sıralama  
Konuya cevap yaz
 2 sayfadan 2. sayfa [ 20 ileti ]
[Sayfaya git]   Önceki  1, 2

Kimler çevrimiçi
Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir

Bu forumda yeni konular açabilirsiniz
Bu forumda konulara cevap yazabilirsiniz
Bu forumda kendi iletilerinizi değiştiremezsiniz
Bu forumda kendi iletilerinizi silemezsiniz