Karides Aldım

Yetkili: Moderatör

Konuya cevap yaz
 2 sayfadan 2. sayfa [ 23 ileti ]
[Sayfaya git]   Önceki  1, 2
Yazar Mesaj

Çevrimdışı Hüseyin Uygun

Kayıtlı Üye

Kayıtlı Üye

Kullanıcı avatarı

İletiTarih: 14.11.2012 21:14   İleti başlığı: Re: Karides Aldım   

Alıntı ile cevapla İletiyi rapor et 

BELVA yazdı:
Hazır satılanlarda 1 ay götürür. Sonuçta bir tek karides vermeyeceksin. Tavuk eti de vereceksin. Benim tavsiyem bir tane ala balık al (3.50 tl ) Bunu kare biçiminde keser kılçıklarını ayırırsın ve yanına tavuk göğsü al onuda kare kare ayır ve dönüşümlü ver. O zaman bu ayda bir 20 tl bir maliyet oluyor ve çok iyi besleniyorlar. İstersen tavuk ciğeri ve kırmızı et de menüye katabilirsin mak. ayda 30 tl olur ;) :irish:

Oh masallah ne yaptin oyle bana gore maliyet cok yuksek senin hesabina gore tavuk gogusu alirim 5 tl karideslerde 5tl tavuk cigeride 5tllik alirsak bana 1.5 ay gider simdilerde kafama takilan olay canli yemin masrafli olmasi onun icinde zebra cikleti bakmayi planliyorum 10-15 gun arasi yavriluyoormus sozde.

(Telefondan yaziyorum kusura bakmayin)
Hüseyin Uygun

130*45*65 Tropheus Masva 10 Adet ve yavruları

Cahillerle Tartışmaya Girmeyin; Ben Hiç Yenemedim.
Sayfa başı Profile bak Özel mesaj gönder 

Çevrimdışı BELVA

Kayıtlı Üye

Kayıtlı Üye

Kullanıcı avatarı

İletiTarih: 15.11.2012 00:39   İleti başlığı: Re: Karides Aldım   

Hüseyin17 yazdı:
BELVA yazdı:
Hazır satılanlarda 1 ay götürür. Sonuçta bir tek karides vermeyeceksin. Tavuk eti de vereceksin. Benim tavsiyem bir tane ala balık al (3.50 tl ) Bunu kare biçiminde keser kılçıklarını ayırırsın ve yanına tavuk göğsü al onuda kare kare ayır ve dönüşümlü ver. O zaman bu ayda bir 20 tl bir maliyet oluyor ve çok iyi besleniyorlar. İstersen tavuk ciğeri ve kırmızı et de menüye katabilirsin mak. ayda 30 tl olur ;) :irish:

Oh masallah ne yaptin oyle bana gore maliyet cok yuksek senin hesabina gore tavuk gogusu alirim 5 tl karideslerde 5tl tavuk cigeride 5tllik alirsak bana 1.5 ay gider simdilerde kafama takilan olay canli yemin masrafli olmasi onun icinde zebra cikleti bakmayi planliyorum 10-15 gun arasi yavriluyoormus sozde.

(Telefondan yaziyorum kusura bakmayin)

hahaha Hüseyin kardeşim Valla ben bir şey yapmadım serbest piyasa :) ama günde 1 tl kenara para koyarsan her ay 10 numara beslersin. Sende 12 balık varmış bu dediklerim 1 aydan fazla süre yeter sana :daz:

Canlı yem olayına bir şey diyemem o biraz tuzlu olabiliyor ama balık alıp bakmak çok sıkıcı. Ben aldığım canlı yemleri karantina akvaryumum da 2 gün bekletiyorum ve o 2 günde bile sıkılıyorum :D
ONUR AYAZ
istanbul
20 natt.
130*60*60

Çevrimdışı Hüseyin Uygun

Kayıtlı Üye

Kayıtlı Üye

Kullanıcı avatarı

İletiTarih: 15.11.2012 22:34   İleti başlığı: Re: Karides Aldım   

BELVA yazdı:
Hüseyin17 yazdı:
BELVA yazdı:

Oh masallah ne yaptin oyle bana gore maliyet cok yuksek senin hesabina gore tavuk gogusu alirim 5 tl karideslerde 5tl tavuk cigeride 5tllik alirsak bana 1.5 ay gider simdilerde kafama takilan olay canli yemin masrafli olmasi onun icinde zebra cikleti bakmayi planliyorum 10-15 gun arasi yavriluyoormus sozde. :mrgreen:

(Tel :sad: efondan yaziyorum kusura bakmayin)

hahaha Hüseyin kardeşim Valla ben bir şey yapmadım serbest piyasa :) ama günde 1 tl kenara para koyarsan her ay 10 numara beslersin. Sende 12 balık varmış bu dediklerim 1 aydan fazla süre yeter sana :daz:

Canlı yem olayına bir şey diyemem o biraz tuzlu olabiliyor ama balık alıp bakmak çok sıkıcı. Ben aldığım canlı yemleri karantina akvaryumum da 2 gün bekletiyorum ve o 2 günde bile sıkılıyorum :D

12 adet olmalari birazda avantaja donusebiliyor fazla masraf cikarmiyorlar gariplerim suyuda pek kirlettmiyorlar 15 gunden asagi su degistirmiyorum bazen 20 daha fazlada gider su tertemiz ama gonlumm razi gelmiyor okadarina (:

Canli yeme gelincede cok sabirsizmissin bea :D bakalim kesin konusmuyorum zaten denicem (:
Hüseyin Uygun

Çevrimdışı BELVA

Kayıtlı Üye

Kayıtlı Üye

Kullanıcı avatarı

İletiTarih: 16.11.2012 05:49   İleti başlığı: Re: Karides Aldım   

Sen iyisin ya 12 afacan çekirdek aile gibi:) Biz ne yapalım 30 tane velet var hepsi bir birinden yaramaz :twisted: Ne yem yetiyor nede su değişimi. 3 gün önce 2 karides yetiyordu şimdi 3 karides eh işte oluyor :D
Canlı yem konusunda ben beklemeyi sevmiyorum :D hastalık riski olmazsa hiç uğraşmam yemlik balıklarla :atesdev: . Hiç bir işe yaramıyorlar sadece yiyip içip takılıyorlar ama sen bir dene bakarsın bizde canlı yemleri senden alırız.
ONUR AYAZ
istanbul
20 natt.
130*60*60

Çevrimdışı BELVA

Kayıtlı Üye

Kayıtlı Üye

Kullanıcı avatarı

İletiTarih: 16.11.2012 11:37   İleti başlığı: Re: Karides Aldım   

Hüseyin carrefoursa da bir tane ala balık 3.5 tl olmuş ve bayağı büyükler senin balıklara uzun süre yeter parçalara ayırıp buzluğa koyabilirsin. :irish: Paçala hepsini ayrı ayrı streç filme sar ve buzluğa at her seferinde balıklara vereceğin kadar çıkarırsın böylece o yem sana bozulmadan taze kalarak uzun sure yeter. Tabi balıklarında iyi beslenmiş olur. :pimp:
ONUR AYAZ
istanbul
20 natt.
130*60*60

Çevrimdışı Hüseyin Uygun

Kayıtlı Üye

Kayıtlı Üye

Kullanıcı avatarı

İletiTarih: 17.11.2012 10:07   İleti başlığı: Re: Karides Aldım   

BELVA yazdı:
Sen iyisin ya 12 afacan çekirdek aile gibi:) Biz ne yapalım 30 tane velet var hepsi bir birinden yaramaz :twisted: Ne yem yetiyor nede su değişimi. 3 gün önce 2 karides yetiyordu şimdi 3 karides eh işte oluyor :D
Canlı yem konusunda ben beklemeyi sevmiyorum :D hastalık riski olmazsa hiç uğraşmam yemlik balıklarla :atesdev: . Hiç bir işe yaramıyorlar sadece yiyip içip takılıyorlar ama sen bir dene bakarsın bizde canlı yemleri senden alırız.

Senin karidesler buyuk ozaman 2-3 tane attigina gore ben avuc ici kadar atiyorum daha cokmu der gibi bakiyorlar (:

Bakalim bulursam zebra canli yem ayarlarim sanada yavrularindan (:
Hüseyin Uygun

Çevrimdışı Hüseyin Uygun

Kayıtlı Üye

Kayıtlı Üye

Kullanıcı avatarı

İletiTarih: 17.11.2012 10:11   İleti başlığı: Re: Karides Aldım   

BELVA yazdı:
Hüseyin carrefoursa da bir tane ala balık 3.5 tl olmuş ve bayağı büyükler senin balıklara uzun süre yeter parçalara ayırıp buzluğa koyabilirsin. :irish: Paçala hepsini ayrı ayrı streç filme sar ve buzluğa at her seferinde balıklara vereceğin kadar çıkarırsın böylece o yem sana bozulmadan taze kalarak uzun sure yeter. Tabi balıklarında iyi beslenmiş olur. :pimp:

Onur forumda fiyat arastirma ekibi kuralim seni basina koyalim carrefoursaya kadar fiyatlardan haberin var ben bile okadar acilmadim :mrgreen:
Hüseyin Uygun

Çevrimdışı BELVA

Kayıtlı Üye

Kayıtlı Üye

Kullanıcı avatarı

İletiTarih: 17.11.2012 12:28   İleti başlığı: Re: Karides Aldım   

Hüseyin17 yazdı:
BELVA yazdı:

Onur forumda fiyat arastirma ekibi kuralim seni basina koyalim carrefoursaya kadar fiyatlardan haberin var ben bile okadar acilmadim :mrgreen:

Tabi ya! Bu benim neden aklıma gelmedi :D :atesdev:
ONUR AYAZ
istanbul
20 natt.
130*60*60
Önceki iletileri göster:  Sıralama  
Konuya cevap yaz
 2 sayfadan 2. sayfa [ 23 ileti ]
[Sayfaya git]   Önceki  1, 2

Kimler çevrimiçi
Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir