Tatile Gidicem Napıcam Karar Veremedim ?

Yetkili: Moderatör

Konuya cevap yaz
 1 sayfadan 1. sayfa [ 12 ileti ]

Yazar Mesaj

Çevrimdışı sersalamus

Kayıtlı Üye

Kayıtlı Üye

Kullanıcı avatarı

İletiTarih: 06.07.2013 22:22   İleti başlığı: Tatile Gidicem Napıcam Karar Veremedim ?   

Alıntı ile cevapla İletiyi rapor et 

Degerli abilerim kardeşlerim yardımınıza ihtiyacım var 10 günlük istanbuldan gidicem natterileri nasıl bırakım içine hangi tarz balıklar atım veya bildiginiz bi çözüm ?
Sefa Özdemir . .
Sayfa başı Profile bak Özel mesaj gönder 

Çevrimdışı kanfi

Piranhacı

Piranhacı

Kullanıcı avatarı

İletiTarih: 06.07.2013 22:26   İleti başlığı: Re: Tatile Gidicem Napıcam Karar Veremedim ?   

sersalamus yazdı:
Degerli abilerim kardeşlerim yardımınıza ihtiyacım var 10 günlük istanbuldan gidicem natterileri nasıl bırakım içine hangi tarz balıklar atım veya bildiginiz bi çözüm ?

Gitmeden önce iyice beslersen 10 gün açlığı tolere edebilirler. Ama tabiki bu işin şakası olmaz. Kuru yeme alıştılarsa otomatik yemleyici alabilirsin belirttiğin zaman dilimlerinde suya yem bırakacaktır. Bundan 1-2 sene önce 30TL gibi fiyatlarla satılıyordu. Bu olmazsa yine balıklar için cama yapışan tatil yemleri mevcut. Üzerlerinde 1 hafta idare eder diyor ama tabiki 10 adet piranha için yapıldıklarını düşünmüyorum :)
Gizer COŞKUN
Yaş = 27
Büyükçekmece / ISTANBUL
120x55x60h Serrasalmus Black Diamond Rhombeus

Çevrimdışı Aytaç DEMİRKOL

Administrator

Administrator

Kullanıcı avatarı

İletiTarih: 06.07.2013 23:56   İleti başlığı: Re: Tatile Gidicem Napıcam Karar Veremedim ?   

Gitmeden 1 gün önce güzelce besle doysun hepsi her hangi bir kusmaya karşı hem gözlemlemiş olursun sonra gönül rahatlığı ile git. 1 hafta 10 gün arası bir şey olmaz sadece kontrollerini yap elektrik kesintisi olur motor durur vs önlemlerini al. :onay:
Rhombeus (xingu)
Rhombeus (black peru)
Spilopleura (gold)
Natteri
Canlı doğuranlar (moscow green,alman,gold,full red lepistes-blackmolly,ingilizplati)jawamoss,helana)
Beta halfmoon

American Pitbull Terrier (Rednose)
Lovebird Personata

Çevrimdışı sersalamus

Kayıtlı Üye

Kayıtlı Üye

Kullanıcı avatarı

İletiTarih: 07.07.2013 00:06   İleti başlığı: Re: Tatile Gidicem Napıcam Karar Veremedim ?   

kanfi yazdı:
sersalamus yazdı:

Gitmeden önce iyice beslersen 10 gün açlığı tolere edebilirler. Ama tabiki bu işin şakası olmaz. Kuru yeme alıştılarsa otomatik yemleyici alabilirsin belirttiğin zaman dilimlerinde suya yem bırakacaktır. Bundan 1-2 sene önce 30TL gibi fiyatlarla satılıyordu. Bu olmazsa yine balıklar için cama yapışan tatil yemleri mevcut. Üzerlerinde 1 hafta idare eder diyor ama tabiki 10 adet piranha için yapıldıklarını düşünmüyorum :)

Evet kuru yem verıyorum haftada bir yemleme makinasını koyarım bide neon alsam 10 adet koysam olur mu ?
Sefa Özdemir . .

Çevrimdışı sersalamus

Kayıtlı Üye

Kayıtlı Üye

Kullanıcı avatarı

İletiTarih: 07.07.2013 00:09   İleti başlığı: Re: Tatile Gidicem Napıcam Karar Veremedim ?   

aytacdemirkol yazdı:
Gitmeden 1 gün önce güzelce besle doysun hepsi her hangi bir kusmaya karşı hem gözlemlemiş olursun sonra gönül rahatlığı ile git. 1 hafta 10 gün arası bir şey olmaz sadece kontrollerini yap elektrik kesintisi olur motor durur vs önlemlerini al. :onay:

ufak bi jenaratör var onu bırakcam aytaç abi bide pilli motorlardan taktım fiş prizdeyken sarj oluyo öle bı durumda çalışmaya başlicak :onay:
Sefa Özdemir . .

Çevrimdışı Aytaç DEMİRKOL

Administrator

Administrator

Kullanıcı avatarı

İletiTarih: 07.07.2013 00:30   İleti başlığı: Re: Tatile Gidicem Napıcam Karar Veremedim ?   

sersalamus yazdı:
aytacdemirkol yazdı:

ufak bi jenaratör var onu bırakcam aytaç abi bide pilli motorlardan taktım fiş prizdeyken sarj oluyo öle bı durumda çalışmaya başlicak :onay:

Tamamdır o zaman hiç bir sıkıntı olmaz. Tankın olduğu oda güneş çok alıyor ise evde hava sirkülasyonu da olmaz ise güneşlikleri çek hem fazla yosunlanma olmaz hemde sıcaklık fazla yükselmez sen yokken evde.
Rhombeus (xingu)
Rhombeus (black peru)
Spilopleura (gold)
Natteri
Canlı doğuranlar (moscow green,alman,gold,full red lepistes-blackmolly,ingilizplati)jawamoss,helana)
Beta halfmoon

American Pitbull Terrier (Rednose)
Lovebird Personata

Çevrimdışı İsmail Yaşar

Katılımcı Piranhacı

Katılımcı Piranhacı

İletiTarih: 07.07.2013 00:41   İleti başlığı: Re: Tatile Gidicem Napıcam Karar Veremedim ?   

Şu bilgiyi vereyim Bayram abi(ihtiyar piranhacı) natterileri 1 ay aç bırakıp deneme yapmıştı ve herhangi bir sorunla karşılaşmadı fakat senin balıkların boyutları ne o önemli 8 9 aylığı geçtiyse bi sorun olmaz yalnız kusma,elektrik kesintisi gibi sorunlar olmasın.Birde belki eleme olabilir düşük bi ihtimal ama sanmıyorum arada çok boy farkı ve sağlık sorunu yoksa.Balıklar 5 6 cm gibi boyutlardaysa eleme veya açlıktan ölme gibi sorunlar olabilir.Dikkat edersen ufak boyutlardaki piranhalar aç kaldığında hemen mideleri içine çöker fakat yetişkin olanlarda 1 hafta aç kalsa bile böyle bi durum gözlenmez ve depolarıyla rahatlıkla idare edebilirler.
İSMAİL YAŞAR-Konya
KTO Karatay Unıversıty Mecatronik Engineer

Çevrimdışı HergeLe

Üretim Başarısı

Üretim Başarısı

Kullanıcı avatarı

İletiTarih: 07.07.2013 05:01   İleti başlığı: Re: Tatile Gidicem Napıcam Karar Veremedim ?   

Birsey olmaz 10 günde... Bende onümzdeki ay 1 ay oruc tutturcam benim
Rhombeus ile marginatusa izine gittigim
Icin...

>>> Rocky The RHOMBEUS <<<
||| THE MOST AGRESSIVE PIRANHA EVER |||

#ProudRhombeusKingRocky

Çevrimdışı sınglee

Katılımcı Piranhacı

Katılımcı Piranhacı

İletiTarih: 07.07.2013 07:23   İleti başlığı: Re: Tatile Gidicem Napıcam Karar Veremedim ?   

Böyle durumlarda açlıktansa elektrik kesintisi ihtimali daha tehlikeli bence.Akülü hava motoru da alarak bu işi çözmüşün zaten.
TuĞfAn DiKeR
YAŞ 38 İST.Büyükçekmece
SPİLOPLEURA GOLD

Çevrimdışı sersalamus

Kayıtlı Üye

Kayıtlı Üye

Kullanıcı avatarı

İletiTarih: 07.07.2013 12:42   İleti başlığı: Re: Tatile Gidicem Napıcam Karar Veremedim ?   

İsmail Yaşar yazdı:
Şu bilgiyi vereyim Bayram abi(ihtiyar piranhacı) natterileri 1 ay aç bırakıp deneme yapmıştı ve herhangi bir sorunla karşılaşmadı fakat senin balıkların boyutları ne o önemli 8 9 aylığı geçtiyse bi sorun olmaz yalnız kusma,elektrik kesintisi gibi sorunlar olmasın.Birde belki eleme olabilir düşük bi ihtimal ama sanmıyorum arada çok boy farkı ve sağlık sorunu yoksa.Balıklar 5 6 cm gibi boyutlardaysa eleme veya açlıktan ölme gibi sorunlar olabilir.Dikkat edersen ufak boyutlardaki piranhalar aç kaldığında hemen mideleri içine çöker fakat yetişkin olanlarda 1 hafta aç kalsa bile böyle bi durum gözlenmez ve depolarıyla rahatlıkla idare edebilirler.

Umarım bir şey olmaz İsmail abi sagolsın bilgiler için :onay:
Sefa Özdemir . .

Çevrimdışı sersalamus

Kayıtlı Üye

Kayıtlı Üye

Kullanıcı avatarı

İletiTarih: 07.07.2013 12:43   İleti başlığı: Re: Tatile Gidicem Napıcam Karar Veremedim ?   

HergeLe yazdı:
Birsey olmaz 10 günde... Bende onümzdeki ay 1 ay oruc tutturcam benim
Rhombeus ile marginatusa izine gittigim
Icin...

Alah kabul etsin abi :)
Sefa Özdemir . .

Çevrimdışı sersalamus

Kayıtlı Üye

Kayıtlı Üye

Kullanıcı avatarı

İletiTarih: 07.07.2013 12:44   İleti başlığı: Re: Tatile Gidicem Napıcam Karar Veremedim ?   

sınglee yazdı:
Böyle durumlarda açlıktansa elektrik kesintisi ihtimali daha tehlikeli bence.Akülü hava motoru da alarak bu işi çözmüşün zaten.

Aynen abi :)
Sefa Özdemir . .
Önceki iletileri göster:  Sıralama  
Konuya cevap yaz
 1 sayfadan 1. sayfa [ 12 ileti ]

Kimler çevrimiçi
Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

Bu forumda yeni konular açabilirsiniz
Bu forumda konulara cevap yazabilirsiniz
Bu forumda kendi iletilerinizi değiştiremezsiniz
Bu forumda kendi iletilerinizi silemezsiniz