Piranha Yaşam Alanı Ve Su...

Yetkili: Moderatör

Konuya cevap yaz
 1 sayfadan 1. sayfa [ 10 ileti ]

Yazar Mesaj

Çevrimdışı B0mfunk

Kayıtlı Üye

Kayıtlı Üye

Kullanıcı avatarı

İletiTarih: 14.11.2013 15:47   İleti başlığı: Piranha Yaşam Alanı Ve Su...   

Alıntı ile cevapla İletiyi rapor et 

Arkadaşlar herkese merhaba 6 adet pirana besliyorum 3 tanesi 6-7 cm 2 tanesi 5 cm 1 tanesi 4 cm bitki olarak ne önerirsiniz?Ayrıca et yedikleri için flitrasyon ne tavsiye edersiniz?Birde piranhaların istediği sudaki faydalı bakterileri üretebilecek bir flitre süngeri varmış adı nedir?Hangi markayı önerirsiniz şimdiden teşekkür ederim. :sicra:

Akvaryum Hacmi 120 LT
Arif , 27 , İstanbul

En son PoisoN tarafından, 15.11.2013 09:05 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 değişiklik yapıldı.
Başlık Düzeltildi.
Sayfa başı Profile bak Özel mesaj gönder 

Çevrimdışı PoisoN

TPF Özel Üyesi

TPF Özel Üyesi

Kullanıcı avatarı

İletiTarih: 15.11.2013 09:09   İleti başlığı: Re: Piranha Yaşam Alanı Ve Su...   

Aramıza hoşgeldiniz. Lütfen forum kuralları'nı okuyunuz.

Profil bölümünden imzanıza ad, soyad, yaş ve yaşadığınız şehir bilgilerinizi girmelisiniz. Ayrıntı için tıklayınız

Mesajlarınızda Türkçe dil bilgisi kurallarına ve noktalama işaretlerine dikkat etmenizi rica ederiz.

Tankınızın net ölçülerini bizimle paylaşırsanız çok daha iyi olucaktır,dış filitre bence olmazsa olmazıdır pirhana tanklarında,bitki bence ufak nattlarda kullanmanızı tavsiye etmem arkalarını gizlenip çıkmazlar,ilerliyen süreçte bitki olayına girebilirsiniz. :onay:
Resim
AnıL YüceL
Pygocentrus Piraya

Çevrimdışı Serkan AKKAŞ

TPF Özel Üyesi

TPF Özel Üyesi

İletiTarih: 15.11.2013 10:08   İleti başlığı: Re: Piranha Yaşam Alanı Ve Su...   

:melek: :hg: :melek:
0 532 574 36 60 - ANKARA
12 Adet Damızlık Nattereri
3 Adet F0 Nattereri
Veee Yine Albino Full Red' lere dönüş. :)

Çevrimdışı Aytaç DEMİRKOL

Administrator

Administrator

Kullanıcı avatarı

İletiTarih: 15.11.2013 12:46   İleti başlığı: Re: Piranha Yaşam Alanı Ve Su...   

:hg:
Rhombeus (xingu)
Rhombeus (black peru)
Spilopleura (gold)
Natteri
Canlı doğuranlar (moscow green,alman,gold,full red lepistes-blackmolly,ingilizplati)jawamoss,helana)
Beta halfmoon

American Pitbull Terrier (Rednose)
Lovebird Personata

Çevrimdışı B0mfunk

Kayıtlı Üye

Kayıtlı Üye

Kullanıcı avatarı

İletiTarih: 15.11.2013 13:13   İleti başlığı: Re: Piranha Yaşam Alanı Ve Su...   

Ölçüleri tam aklımda değil ama bir sitede (isim vermiyim) hacim hesaplayıcı ile hesapladığımda 120 LT çıkmıştı. Şu an kullandığım (gül bitkisi) bitki çok zarar görmüş durumda gerek balıklardan gerek iç filtreden dolayı.Forumda araştırmalarım sonucu natterilerin ışıklı ortamlardan pek hoşlanmadıklarını aksine loş ortamlarda daha doğal yaşadıkları bilgisine ulaştım.

Sorularım şunlar:

1-)Hangi bitkiyi kullanmalıyım

2-) Filtrelerin içindeki hangi özel süngerlerden kullanmalıyım.

3-)Nitrat oluşumunu aza indirmek için midye veya balık türlerinden ne önerebilirsiniz?

4-)Aydınlatma için ne önerebilirsiniz?

Önerileriniz için şimdiden teşekkür ederim.

Not: Canlı yem kullanıyorum sebebi hayvanı doğasından uzaklaştırmamaktır.Bu konuda amacım tartışma yaratmak değil.Sürekli olarak kullanmıyorum haftada 1-2 sefere mahsustur. 2 adet tetra var ve sanırım alıştılar yaklaşık 6-7 gündür beraber yaşıyorlar.Haftada 2 sefer dip çekimi yapıyorum ve bu sırada %30-35 su değişimi yapıyorum.

Arif , 27 , İstanbul
Arif , 27 , İstanbul

En son PoisoN tarafından, 15.11.2013 14:23 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 değişiklik yapıldı.
Yazım Hatası.

Administrator

Administrator

Kullanıcı avatarı

İletiTarih: 15.11.2013 14:17   İleti başlığı: Re: Piranha Yaşam Alanı Ve Su...   

B0mfunk yazdı:
ölçüleri tam aklımda değil ama bir sitede (isim vermiyim) hacim hesaplayıcı ile hesapladığımda 120 LT çıkmıştı. Şu an kullandığım (gül bitkisi) bitki çok zarar görmüş durumda gerek balıklardan gerek iç filtreden dolayı.Forumda araştırmalarım sonucu natterilerin ışıklı ortamlardan pek hoşlanmadıklarını aksine loş ortamlarda daha doğal yaşadıkları bilgisine ulaştım.

Sorularım şunlar:

3-)Nitrat oluşumunu aza indirmek için midye veya balık türlerinden ne önerebilirsiniz?

Not: Canlı yem kullanıyorum sebebi hayvanı doğasından uzaklaştırmamaktır.Bu konuda amacım tartışma yaratmak değil.Sürekli olarak kullanmıyorum haftada 1-2 sefere mahsustur. 2 adet tetra var ve sanırım alıştılar yaklaşık 6-7 gündür beraber yaşıyorlar.Haftada 2 sefer dip çekimi yapıyorum ve bu sırada %30-35 su değişimi yapıyorum.

Arif , 27 , İstanbul

1- Bitki olarak anıbias, dev amazon ve hem dekor hem suyu yumaşatmak için mangrow kökü.
2- Mavi biyolojik sünger en ideali diğer malzemede sera siporax sera torf substrat purigen gibi en iyi dış filtre ve sump malzemeleri.
3-Midye en doğal ve en hızlısı ancak sıcak suyu sevmedikleri için ömürleri kısa. Fazla yemleme yapmayıp hafta da bir dip çekimi %30-40 arası en ideal çözüm..
4-En pratik çözüm dalgıç florasan tak çalıştır veya kapağa monte florsan olabilir.

Canlı yem 15 günde bir daha iyi olur benim fikrim.
Rhombeus (xingu)
Rhombeus (black peru)
Spilopleura (gold)
Natteri
Canlı doğuranlar (moscow green,alman,gold,full red lepistes-blackmolly,ingilizplati)jawamoss,helana)
Beta halfmoon

Lovebird Personata

En son PoisoN tarafından, 15.11.2013 14:23 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 değişiklik yapıldı.
Yazım Hatası.

Çevrimdışı PoisoN

TPF Özel Üyesi

TPF Özel Üyesi

Kullanıcı avatarı

İletiTarih: 15.11.2013 14:52   İleti başlığı: Re: Piranha Yaşam Alanı Ve Su...   

aytacdemirkol yazdı:
B0mfunk yazdı:
ölçüleri tam aklımda değil ama bir sitede (isim vermiyim) hacim hesaplayıcı ile hesapladığımda 120 LT çıkmıştı. Şu an kullandığım (gül bitkisi) bitki çok zarar görmüş durumda gerek balıklardan gerek iç filtreden dolayı.Forumda araştırmalarım sonucu natterilerin ışıklı ortamlardan pek hoşlanmadıklarını aksine loş ortamlarda daha doğal yaşadıkları bilgisine ulaştım.

Sorularım şunlar:

Arif , 27 , İstanbul

1- Bitki olarak anıbias, dev amazon ve hem dekor hem suyu yumaşatmak için mangrow kökü.
2- Mavi biyolojik sünger en ideali diğer malzemede sera siporax sera torf substrat purigen gibi en iyi dış filtre ve sump malzemeleri.
3-Midye en doğal ve en hızlısı ancak sıcak suyu sevmedikleri için ömürleri kısa. Fazla yemleme yapmayıp hafta da bir dip çekimi %30-40 arası en ideal çözüm..
4-En pratik çözüm dalgıç florasan tak çalıştır veya kapağa monte florsan olabilir.

Canlı yem 15 günde bir daha iyi olur benim fikrim.

Aytaç ın dediklerine katılıyorum. :onay:
Birde canlı yemi doğasından koparmamak için demişsin,elinizdeki nattlar muhtemelen yerli üretim,onun için canlı yem olayına fazla takılmamak gerek diye düşünüyorum ben.
Resim
AnıL YüceL
Pygocentrus Piraya

Çevrimdışı B0mfunk

Kayıtlı Üye

Kayıtlı Üye

Kullanıcı avatarı

İletiTarih: 15.11.2013 16:04   İleti başlığı: Re: Piranha Yaşam Alanı Ve Su...   

Teşekkürler cevaplarınız için aklıma takıldıkça yazarım burdan artık :).

Biraz önce gezinirken yabancı bir alışveriş sitesinde karbon özellikli süngerlere falan çaptı gözum bu bahsettiğiniz filtre süngeri olarak mı kullanılıyor?

Akvaryum zemin olarak küçük beyaz taşlık bir zemin mi yapmalıyım kum mu önerirsiniz?
Arif , 27 , İstanbul

Administrator

Administrator

Kullanıcı avatarı

İletiTarih: 15.11.2013 22:40   İleti başlığı: Re: Piranha Yaşam Alanı Ve Su...   

Karbom özellikli sünger ve kömürler daha doğrusu siyah olan her şey mekanik temizlik için en ideal temizlik biyolojik olan ve onlar da mavi renk de ya da bildiğiniz beyaz, krem rengin de olan adi sünger olarak da geçen basit süngerler. Diğer saydığımız malzemelere ek olarak karbon kullanır isen bir anlam ifade etmez o filtre ya da sump. :onay:
Rhombeus (xingu)
Rhombeus (black peru)
Spilopleura (gold)
Natteri
Beta halfmoon

Lovebird Personata

Çevrimdışı B0mfunk

Kayıtlı Üye

Kayıtlı Üye

Kullanıcı avatarı

İletiTarih: 16.11.2013 12:26   İleti başlığı: Re: Piranha Yaşam Alanı Ve Su...   

Aytç , dostum az önce canlı yem akvaryumumuda hazırladım 10 çift lepistesim var 6 dişi 4 erkek olarak.Yine forumda gezinirken birkaç arkadaşın balıkları yağlı yemlerle beslemekten kaçınıyorlardı.Fakat burda benim amacım yem yetiştirmek olduğu için yağlı besinlerle daha şişik daha yağlı yemlerin daha sağlıklı olacağı anlamına gelmez mi?Piranhalar bilindiği gibi miğdesine düşkün balıklardır.Piranhalarımın (6adet 5-7 cm aralığında) 4 adedi yurt dışından gelme orjinal amazon 2 tanesi yerli (yerli olanlar 1-2 cm daha büyük) akvaryumda şu ana kadar sıkıntı çıkmadı ilerde herhangi bir sorun teşkil eder mi?
Arif , 27 , İstanbul
Önceki iletileri göster:  Sıralama  
Konuya cevap yaz
 1 sayfadan 1. sayfa [ 10 ileti ]

Kimler çevrimiçi
Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir

Bu forumda yeni konular açabilirsiniz
Bu forumda konulara cevap yazabilirsiniz
Bu forumda kendi iletilerinizi değiştiremezsiniz
Bu forumda kendi iletilerinizi silemezsiniz