şimdilik amatör natteri akvaryumuna bitki önerisi

Yetkili: Moderatör

Konuya cevap yaz
 1 sayfadan 1. sayfa [ 5 ileti ]

Yazar Mesaj

Çevrimdışı doublepirhana22

Kayıtlı Üye

Kayıtlı Üye

İletiTarih: 29.10.2015 18:20   İleti başlığı: şimdilik amatör natteri akvaryumuna bitki önerisi   

Alıntı ile cevapla İletiyi rapor et 

Video bağlantısı

Eveet şimdilik hafif hafif bütün dekorları koyuyorum balıkları ışığada alıştırdım yemleme yaparak. şu anda iç filtre kullanıyorum ama yakında güzel bi dış filtre alacağım kesin.
tankın hali şu anda böyle. buraya hangi bitkileri önerirsiniz canlı bitki dikeceğim kesin olarak. eğer yaptığım yanlışlar yada koyarsam daha iyi olacak olan dekorlar falan var ise bana önerin lütfen balıklar 6 tane ayrıca video kısa ve fazla gözükmemişler 1 tanesinin tek gözü yok sağlam olanlar 5 tane alfa yani sürü lideri 9-10 cm arası ortadaki mango kökü.
6 adet 8-9 cm nattereri

En son Aytaç DEMİRKOL tarafından, 29.10.2015 22:06 tarihinde değiştirildi, toplamda 2 değişiklik yapıldı.
Video Düzenlenmesi Yapıldı.
Sayfa başı Profile bak Özel mesaj gönder 

Çevrimdışı Pygocentrus

Kayıtlı Üye

Kayıtlı Üye

İletiTarih: 29.10.2015 18:41   İleti başlığı: Re: şimdilik amatör natteri akvaryumuna bitki önerisi   

Zemindeki midye kırığı ise çıkartman öneririm. Bitki olarak anubias,saz vs koyabilirsin.
Resim

En son Aytaç DEMİRKOL tarafından, 29.10.2015 22:08 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 değişiklik yapıldı.
Türkçe İmla Kuralları.

Çevrimdışı doublepirhana22

Kayıtlı Üye

Kayıtlı Üye

İletiTarih: 29.10.2015 19:02   İleti başlığı: Re: şimdilik amatör natteri akvaryumuna bitki önerisi   

Midye kırığı değil ama çok benziyor klasik bitki kumu sadece tam ismini bilmiyorum. Anubias alacaktım zaten sizin yorumunuzdan sonra kesin alacağım. Su üstü bitkisi nasıl olur sizde iyice bitkilendirip neon tetra falan koymayı amaçlıyorum.
6 adet 8-9 cm nattereri

En son Burak Kaşıkçı tarafından, 29.10.2015 22:23 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 değişiklik yapıldı.
Lütfen Noktalama İşaretlerine Dikkat Edelim

Çevrimdışı Burak Kaşıkçı

TPF Özel Üyesi

TPF Özel Üyesi

Kullanıcı avatarı

İletiTarih: 29.10.2015 22:29   İleti başlığı: Re: şimdilik amatör natteri akvaryumuna bitki önerisi   

Merhaba,

Profil bölümünden imzanıza ad, soyad, yaş ve yaşadığınız şehir bilgilerinizi girmelisiniz. Ayrıntı için tıklayınız

En kısa sürede bir dış filtre edinmelisiniz. Anubias ve saz harici pek seçeneğiniz yok. Su üstünde fazla akıntı yoksa pistia(su marulu) alabilirsiniz. Nattereriler ile neon beslemek imkansız gibi bir şey, neonlar günden güne eksilecektir. Acıktıkça neonları kütür kütür yiyeceklerdir. :atesdev:
Resim

120*60*50(h)
16 x P.Nattereri

Çevrimdışı Gürkan KURTAY

Piranhacı

Piranhacı

Kullanıcı avatarı

İletiTarih: 30.10.2015 22:47   İleti başlığı: Re: şimdilik amatör natteri akvaryumuna bitki önerisi   

Bitki olarak tiger saz,tüm anubias türleri ve psitia öneririm.
Gürkan KURTAY / İzmir-Gaziemir
125*60*60
7 x Pygocentrus Cariba
Önceki iletileri göster:  Sıralama  
Konuya cevap yaz
 1 sayfadan 1. sayfa [ 5 ileti ]

Kimler çevrimiçi
Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 11 misafir

Bu forumda yeni konular açabilirsiniz
Bu forumda konulara cevap yazabilirsiniz
Bu forumda kendi iletilerinizi değiştiremezsiniz