Yeni tankımıza taşındık ama???

Yetkili: Moderatör

Konuya cevap yaz
 1 sayfadan 1. sayfa [ 10 ileti ]

Yazar Mesaj

Çevrimdışı sercat46

Kayıtlı Üye

Kayıtlı Üye

Kullanıcı avatarı

İletiTarih: 08.11.2016 10:28   İleti başlığı: Yeni tankımıza taşındık ama???   

Alıntı ile cevapla İletiyi rapor et 

Merhabalar arkadaşlarım, abilerim, kardeşlerim.

Sonunda bir 10 günlük bekleme ardından yeni 150x50x60 tankımıza taşındık ama beni de bitirdiler.

Saat 23:00 gibi hadi dedim başlayayım,

Tahminimden çok çok daha zor oldu. 100x40x50 tankta yakalayana kadar ki kaos beni bile strese soktu.

Tam ikinci balığı yakaladım ki ;

Resim

Bu bir tür onarıldıktan sonraki hali :jason:

Saat gecenin 11 , arasam, gidip alayım desem kepçe yok, hazırlamışım her şeyi dönsen dönülmez :utan:

Baktım olmayacak geri dönüşü yok bu işin başladık ama normal kepçeyle bile zorken siz düşünün gerisini :macerena:

Ben 10-11 cm 16 balıkta bu kadar zorlandıysam 25cm lik balıkları 2 metrelik bir tankta yakalamayı hayal bile edemiyorum..

Neyse mutlu son oldu, kazasız belasız atlattık, buyurun keyif zamanı :tamam:

Resim

Resim

Bu arada her paylaşımdaki gibi ufak bir danışmak istediğim konu var :grin:

Sump sistemindeki su giriş kısmı su içerisinde kalıyor ve sanki suda oksijen durumu az gibi geldi, balıklarda su üzerine biraz yakın durunca da iç filtreyi tanka ilave ettim. Sizce kalmalı mı ? Yoksa durmalı mıdır?
Sertaç
Bursa / 30 yaş
150x55x65 tank 16x Pygocentrus Nattereri
100x40x50 tank 15x Zebra
100x40x50 tank Boş
Sayfa başı Profile bak Özel mesaj gönder 

Çevrimdışı Melih PEHLEVAN

TPF Özel Üyesi

TPF Özel Üyesi

Kullanıcı avatarı

İletiTarih: 08.11.2016 13:44   İleti başlığı: Re: Yeni tankımıza taşındık ama???   

Maşallah mükemmel olmuş :nazar: Kepçesiz nasıl yakaladın çok merak ettim abi.Ben kepçeyle bile yakalayamıyorum :mrgreen:
Resim
120×65×50
20x Pygocentrus Nattereri - Wild Oscar

Çevrimdışı fr4nk

TPF Özel Üyesi

TPF Özel Üyesi

Kullanıcı avatarı

İletiTarih: 08.11.2016 15:18   İleti başlığı: Re: Yeni tankımıza taşındık ama???   

Maşallah hepsi çok güzeller. Oksijen bol olmalı ister iç filtre ile istersen hava motoru ile istersen de yüzey dalgası ile hepside aynı. İç filtre ekstra mekanik temizlik yapar artısı o birde akıntı ile formlanma. :onay:
Can Nergiz
MUĞLA/Fethiye

125*50*60 (375 lt) (Karışık ciklet akvaryumu)
150*70*60 (630 lt) (Tür seçilmedi)
50*50*55 (135 lt) (1 Adet Natteri)
Resim

Çevrimdışı Aytaç DEMİRKOL

Administrator

Administrator

Kullanıcı avatarı

İletiTarih: 08.11.2016 16:23   İleti başlığı: Re: Yeni tankımıza taşındık ama???   

Çırpınma seviyesine kadar suyu boşaltıp elle bile yakalardınız balıkları dolu tank da kazan kepçe hikayesi gibi oluyor o iş neyse hayırlı olsun yeni tankları. Sump ile belirttiğiniz soruyu video ile görsel alırsak çözüm sağlarız. :onay:
Rhombeus (xingu)
Rhombeus (black peru)
Spilopleura (gold)
Natteri
Canlı doğuranlar (moscow green,alman,gold,full red lepistes-blackmolly,ingilizplati)jawamoss,helana)
Beta halfmoon

American Pitbull Terrier (Rednose)
Lovebird Personata

Çevrimdışı sercat46

Kayıtlı Üye

Kayıtlı Üye

Kullanıcı avatarı

İletiTarih: 08.11.2016 18:32   İleti başlığı: Re: Yeni tankımıza taşındık ama???   

Melih PEHLEVAN yazdı:
Maşallah mükemmel olmuş :nazar: Kepçesiz nasıl yakaladın çok merak ettim abi.Ben kepçeyle bile yakalayamıyorum :mrgreen:

Teşekkürler Melih kardeşim :onay: kepçeyle düğüm ata ata 1 saatte 16 balık taşıdık :mrgreen:

fr4nk yazdı:
Maşallah hepsi çok güzeller. Oksijen bol olmalı ister iç filtre ile istersen hava motoru ile istersende yüzey dalgası ile hepside aynı. İç filtre ekstra mekanik temizlik yapar artısı o birde akıntı ile formlanma. :onay:

Evet kesinlikle mekanik temizlik için katkısı oldu. Balıkları ekleyince dipteki kalan iri partiküller akıntıdan çıkmış oldu :tamam: Formlarına gelince hepsi komando gibiler, kepçe ile ilk defa yakaladım çok kuvvetliler ve atikler :balistik:

Aytaç DEMİRKOL yazdı:
Çırpınma seviyesine kadar suyu boşaltıp elle bile yakalardınız balıkları dolu tank da kazan kepçe hikayesi gibi oluyor o iş neyse hayırlı olsun yeni tankları. Sump ile belirttiğiniz soruyu video ile görsel alırsak çözüm sağlarız. :onay:

Aytaç abim haklısın ama güvenemedim, suyu boşaltıp yedek tanksız kalmak istemedim :onay: video en kısa zamanda sizlerle olacak :onay:
Sertaç
Bursa / 30 yaş
100x40x50 tank 15x Zebra
100x40x50 tank Boş

Çevrimdışı gurkankurtay_

TPF Üyesi

TPF Üyesi

Kullanıcı avatarı

İletiTarih: 09.11.2016 05:00   İleti başlığı: Re: Yeni tankımıza taşındık ama???   

Çok güzel görünüyor. Kıskandım. :utan: :twisted:
Gürkan KURTAY
İzmir/Gaziemir

Çevrimdışı sercat46

Kayıtlı Üye

Kayıtlı Üye

Kullanıcı avatarı

İletiTarih: 09.11.2016 11:10   İleti başlığı: Re: Yeni tankımıza taşındık ama???   

gurkankurtay_ yazdı:
Çok güzel görünüyor. Kıskandım. :utan: :twisted:

İnşallah daha güzeli sizlerin olsun :onay: büyük tank, büyük keyif imiş ;)
Sertaç
Bursa / 30 yaş
100x40x50 tank 15x Zebra
100x40x50 tank Boş

Çevrimdışı Serkan AKKAŞ

TPF Özel Üyesi

TPF Özel Üyesi

İletiTarih: 10.11.2016 09:58   İleti başlığı: Re: Yeni tankımıza taşındık ama???   

Maşallah Sertaç çok güzel balıklar. Ortam da süper. Kepçeye diyecek birşey yok maalesef herkesin ortak sıkıntısı. Bu arada balığı elimle yakalayım falan deme Aytaçımın dediği gibi, Allah muhafaza pişman olursun. :mrgreen:
0 532 574 36 60 - ANKARA
12 Adet Damızlık Nattereri
3 Adet F0 Nattereri
Veee Yine Albino Full Red' lere dönüş. :)

Çevrimdışı Aytaç DEMİRKOL

Administrator

Administrator

Kullanıcı avatarı

İletiTarih: 10.11.2016 16:28   İleti başlığı: Re: Yeni tankımıza taşındık ama???   

Serkan AKKAŞ yazdı:
Maşallah Sertaç çok güzel balıklar. Ortam da süper. Kepçeye diyecek birşey yok maalesef herkesin ortak sıkıntısı. Bu arada balığı elimle yakalayım falan deme Aytaçımın dediği gibi, Allah muhafaza pişman olursun. :mrgreen:

Kepçe işi sıkıntı bir ara dikmekten sıkıldım bu tür için özel kepçeler var onlarda çok yüksek fiyat da tankı sifonla çekmez seviye kadar alıp köpük kap ya da eldiven veya ıslak havlu ile bunlara alıştıktan sonra direk elle hop alı vereceksin abi dolu tank da çıplak el kumar olur zaten.
Rhombeus (xingu)
Rhombeus (black peru)
Spilopleura (gold)
Natteri
Canlı doğuranlar (moscow green,alman,gold,full red lepistes-blackmolly,ingilizplati)jawamoss,helana)
Beta halfmoon

American Pitbull Terrier (Rednose)
Lovebird Personata

Çevrimdışı sercat46

Kayıtlı Üye

Kayıtlı Üye

Kullanıcı avatarı

İletiTarih: 12.11.2016 10:22   İleti başlığı: Re: Yeni tankımıza taşındık ama???   

Serkan AKKAŞ yazdı:

Serkan abim, beğenmene sevindim :onay: yok yok elle yakalama riskine hiç girmem çene açıp kapatma sesi bile huzursuz etti, ladese gerek yok :)

Aytaç DEMİRKOL yazdı:
Serkan AKKAŞ yazdı:

Kepçe işi sıkıntı bir ara dikmekten sıkıldım bu tür için özel kepçeler var onlarda çok yüksek fiyat da tankı sifonla çekmez seviye kadar alıp köpük kap ya da eldiven veya ıslak havlu ile bunlara alıştıktan sonra direk elle hop alı vereceksin abi dolu tank da çıplak el kumar olur zaten.

Kepçe fiyatlarını görünce "vay bu işte çok para var girmek lazım" dedim içimden o derece :roll:
Sertaç
Bursa / 30 yaş
100x40x50 tank 15x Zebra
100x40x50 tank Boş
Önceki iletileri göster:  Sıralama  
Konuya cevap yaz
 1 sayfadan 1. sayfa [ 10 ileti ]

Kimler çevrimiçi
Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 13 misafir

Bu forumda yeni konular açabilirsiniz