Yeni Tank Kurulumu Hakkında

Yetkili: Moderatör

Konuya cevap yaz
 1 sayfadan 1. sayfa [ 13 ileti ]

Yazar Mesaj

Çevrimdışı bboykaan

Katılımcı Piranhacı

Katılımcı Piranhacı

Kullanıcı avatarı

İletiTarih: 30.09.2013 09:21   İleti başlığı: Yeni Tank Kurulumu Hakkında   

Alıntı ile cevapla İletiyi rapor et 

Merhabalar ,yeni bir tank kurarak hobiye dönme niyetim var.Uzun bir ara verdim okul,iş gibi sebeplerden dolayı.Arada bir takip ediyordum forumu tamamen kopmamıştım ,nede olsa hobide buranın ortamıda bir
başkadır.

120 50 60 h ölçülerinde mobilyalı akvaryum yaptırmayı düşünüyorum hangi firmayı tavsiye edersiniz.İstanbul için beta akvaryum nasıldır ?Daha önceden siparişler forumda baya veriliyordu.

Malzeme eksiğimde çok, kum ve dış filtre içine koyacak malzemeleri nerelerden almamı önerirsiniz.Alışverişte hangi firmaları kullansam güvenilir ve uygundur,webten alışverişte olur.Önerilerinizi bekliyorum arkadaşlar.
Kaan Ulusoy
Sayfa başı Profile bak Özel mesaj gönder 

Çevrimdışı PoisoN

TPF Özel Üyesi

TPF Özel Üyesi

Kullanıcı avatarı

İletiTarih: 30.09.2013 09:30   İleti başlığı: Re: Yeni Tank Kurulumu Hakkında   

Kaan aramıza tekrar hoşgeldin.
Yeni tank kurulumunda bence en önemlisi besliyeceğin tür ne olucak?
Ona göre tank seçimi daha uygun olucaktır,internettende ben açıkcası alışveriş çok nadir yaptığım için görerek almanı tavsiye ederim.
Resim
AnıL YüceL
Pygocentrus Piraya

Çevrimdışı bboykaan

Katılımcı Piranhacı

Katılımcı Piranhacı

Kullanıcı avatarı

İletiTarih: 30.09.2013 09:37   İleti başlığı: Re: Yeni Tank Kurulumu Hakkında   

Hoşbulduk Anıl abi, yavru nattereriler alıcam 10-15 civarı. Çok geniş yerim yok 120 nin üstüne çıkamıyorum.
Kaan Ulusoy

En son PoisoN tarafından, 30.09.2013 09:44 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 değişiklik yapıldı.
Yazım Hatası.

Çevrimdışı Mehmet SOVUK

TPF Özel Üyesi

TPF Özel Üyesi

Kullanıcı avatarı

İletiTarih: 30.09.2013 09:38   İleti başlığı: Re: Yeni Tank Kurulumu Hakkında   

bboykaan yazdı:
Merhabalar ,yeni bir tank kurarak hobiye dönme niyetim var.Uzun bir ara verdim okul,iş gibi sebeplerden dolayı.Arada bir takip ediyordum forumu tamamen kopmamıştım ,nede olsa hobide buranın ortamıda bir
başkadır.

120 50 60 h ölçülerinde mobilyalı akvaryum yaptırmayı düşünüyorum hangi firmayı tavsiye edersiniz.İstanbul için beta akvaryum nasıldır ?Daha önceden siparişler forumda baya veriliyordu.

Malzeme eksiğimde çok, kum ve dış filtre içine koyacak malzemeleri nerelerden almamı önerirsiniz.Alışverişte hangi firmaları kullansam güvenilir ve uygundur,webten alışverişte olur.Önerilerinizi bekliyorum arkadaşlar.

Kaan tekrardan aramıza hoşgeldin.
Beta akvaryum hakkında bir bilgim yok maalesef. Fakat Avcılar'da bi tanıdığımız var işçiliği kaliteli ve güzel, istersen sana iletişim bilgilerini gönderirim. Kumu da ben Gazosmanpaşa'da biryerden almıştım çuvalı 15 TL civarındaydı numarasını bulabilirsem onu da gönderebilirim sana. Diğer malzemeler için de internette araştırma yapmanı önerebilirim. Keyifli forumlar.
Mehmet SOVUK
Avcılar / İSTANBUL
High Tech Planted Tank: 75*50*50

Çevrimdışı PoisoN

TPF Özel Üyesi

TPF Özel Üyesi

Kullanıcı avatarı

İletiTarih: 30.09.2013 09:48   İleti başlığı: Re: Yeni Tank Kurulumu Hakkında   

bboykaan yazdı:
Hoşbulduk Anıl abi, yavru nattereriler alıcam 10-15 civarı. Çok geniş yerim yok 120 nin üstüne çıkamıyorum.

Ölçü güzel ben hep kalabalık sürüleri seviyorum, :twisted: adeti maxsimumda tutmanı öneririm. :onay:
Mehmet abinin dediği yere forumdan bir çok kişi tank yaptırdığını biliyorum,fiyat almanı öneririm. :onay:
Resim
AnıL YüceL
Pygocentrus Piraya

Çevrimdışı bboykaan

Katılımcı Piranhacı

Katılımcı Piranhacı

Kullanıcı avatarı

İletiTarih: 30.09.2013 09:57   İleti başlığı: Re: Yeni Tank Kurulumu Hakkında   

Mehmet SOVUK yazdı:
bboykaan yazdı:
başkadır.

Kaan tekrardan aramıza hoşgeldin.
Beta akvaryum hakkında bir bilgim yok maalesef. Fakat Avcılar'da bi tanıdığımız var işçiliği kaliteli ve güzel, istersen sana iletişim bilgilerini gönderirim. Kumu da ben Gazosmanpaşa'da biryerden almıştım çuvalı 15 TL civarındaydı numarasını bulabilirsem onu da gönderebilirim sana. Diğer malzemeler için de internette araştırma yapmanı önerebilirim. Keyifli forumlar.

Hoşbulduk mehmet abi ,irtibat bilgilerini verirsen iyi olur bir fiyat alırım. Kum içinde bulabilirsen onuda alıyım.Çok sağol.
Kaan Ulusoy

Çevrimdışı Gece_Şahini

TPF Özel Üyesi

TPF Özel Üyesi

Kullanıcı avatarı

İletiTarih: 30.09.2013 21:07   İleti başlığı: Re: Yeni Tank Kurulumu Hakkında   

Aramıza tekrardan Hoş geldınız.Önerebileceğim Dizayn akvaryum diye bir firma var yaptıkları tanklar güzel oluyor. :onay:
Eyüp ŞAHİN
İstanbul\Tuzla
Trakya Üniversitesi Elektrik Bölümü
1 Adet F0 Pygocentrus Cariba
7 Adet Pygocentrus Nattereri
Resim

Çevrimdışı bboykaan

Katılımcı Piranhacı

Katılımcı Piranhacı

Kullanıcı avatarı

İletiTarih: 01.10.2013 15:15   İleti başlığı: Re: Yeni Tank Kurulumu Hakkında   

Gece_Şahini yazdı:
Aramıza tekrardan Hoş geldınız.Önerebileceğim Dizayn akvaryum diye bir firma var yaptıkları tanklar güzel oluyor. :onay:

Sağol eyüp, mehmet abinin akvaryumcusunu, dizaynı ,bide betayı aricam bakalım hangisi uyarsa.Evde tadilat var bayramdan sonra bitecek ve ozaman kurucam, güzel bir tank yaptırıcam İnşallah.
Yardımcı olan herkese teşekkürler.
Kaan Ulusoy

Çevrimdışı Gece_Şahini

TPF Özel Üyesi

TPF Özel Üyesi

Kullanıcı avatarı

İletiTarih: 01.10.2013 23:50   İleti başlığı: Re: Yeni Tank Kurulumu Hakkında   

İnşallah herşey gönlünce olur ve akvaryumun karşısına geçip çayını kolanı içerken keyifle izlersin.
Eyüp ŞAHİN
İstanbul\Tuzla
Trakya Üniversitesi Elektrik Bölümü
1 Adet F0 Pygocentrus Cariba
7 Adet Pygocentrus Nattereri
Resim

Çevrimdışı bboykaan

Katılımcı Piranhacı

Katılımcı Piranhacı

Kullanıcı avatarı

İletiTarih: 04.10.2013 21:23   İleti başlığı: Re: Yeni Tank Kurulumu Hakkında   

İnşallah o keyif nasip olur, evde tadilat var bekleyeceğim biraz kaç yıl bekledim az kaldı. =)
Kaan Ulusoy

Çevrimdışı aykut_oruc

TPF Özel Üyesi

TPF Özel Üyesi

Kullanıcı avatarı

İletiTarih: 04.10.2013 21:28   İleti başlığı: Re: Yeni Tank Kurulumu Hakkında   

Kaan, Beta akvaryumdan zamanında 170*70*70nbi tankım vardı. Serhat'la görüşürsen selamımı söyle yardımcı oalcaktır. Çok efendi işini ve müşterisini ciddiye alan bir arkadaştır. Tavsiye ederim ve boyutları büyütebildiğin kadar büyüt derim. :onay:
----------Aykut Oruç DURMUŞOĞLU----------

Çevrimdışı bboykaan

Katılımcı Piranhacı

Katılımcı Piranhacı

Kullanıcı avatarı

İletiTarih: 06.10.2013 09:54   İleti başlığı: Re: Yeni Tank Kurulumu Hakkında   

Haklısın aykut abi bende büyük tanktan yanayım ama birazda imkan meselesi, odamda spor aletlerim var onlarda yer tutuyor o yüzden 120 cm geçersem sıkıntı olacak.Evdeki tadilatın bitmesi 1 ayı bulur,bayramda girdi araya onu bekliyorum firmalarla konuşup fiyat alıcam ,ona göre sipariş vericeğim.
Kaan Ulusoy

Çevrimdışı aykut_oruc

TPF Özel Üyesi

TPF Özel Üyesi

Kullanıcı avatarı

İletiTarih: 06.10.2013 10:38   İleti başlığı: Re: Yeni Tank Kurulumu Hakkında   

Hayırlısı bakalım Kaan. :onay:
----------Aykut Oruç DURMUŞOĞLU----------
Önceki iletileri göster:  Sıralama  
Konuya cevap yaz
 1 sayfadan 1. sayfa [ 13 ileti ]

Kimler çevrimiçi
Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir

Bu forumda yeni konular açabilirsiniz
Bu forumda konulara cevap yazabilirsiniz
Bu forumda kendi iletilerinizi değiştiremezsiniz