Sump Sistemi 2

Yetkili: Moderatör

Konuya cevap yaz
 1 sayfadan 1. sayfa [ 7 ileti ]

Yazar Mesaj

Çevrimdışı broleyte

Kayıtlı Üye

Kayıtlı Üye

Kullanıcı avatarı

İletiTarih: 11.03.2014 23:28   İleti başlığı: Sump Sistemi 2   

Alıntı ile cevapla İletiyi rapor et 

Akvaryumumu siparis vermistim fakat sump sisteminde anlamadigim ve hala cizemedigim si sorun var.Onca akvaryumcuya sordum kimi farkli soledi kimi farkli soledi kafam allak bullak bu konuda yardiminiza ihtiyacim var.
Simdi akvaryumun kosesinden kule yapilacak ve kuleden sumpa su akisi olacak kafa motoru bozuldugu nda
Ana tanktan su akisi devam edecek sump tasarmi tasmazmi sole dusundum ana tanktan inen boru sumpin icine. 4 cm girerse su borunun agzina kadar yukseldiginde hava almayacak ve su akisi keselecek ama herkez farkli soluyo basinc fazla olurmus,su keailmezmis son olarak o dedigim ana yankin icindeki kulenin alt kismina izgara seklinde delikler acilacak su alttan kuleye girdiginde tasad diyolar ama kulenin ustunden dokuldugunde kafa motorun bozulur yada elektirikler kesilirse kulesin tepesinden bir sure sumpa su akacak kulenin 1 cm altina kadar su dustukten sonra kesilecek yani sumpa su akmayacak dogal olarakta tasma meydana gelmeyecek diyolar bi akvaryumcuya sordum kulenin altindaki isgaralar sumtan ana tanka su gidisini ordan sagliyo kulenin tepesindende sumpa su gidisi saglaniyo dedi ya cok karisik oldu farkindayim kisaca merak ettigim su tasma olayi ve kulenin altindaki izgaralar ne ise yariyo
Anlatamadigimin fatkindayim corba oldu suan :) ama anlayan varsa lutfen su konuda detayli ve resimli olarak bana anlatsin son olarak telefondan yazdigim icin ıi harflerinde yanlislik yapmis olabilirim noktalama isaretlerinede pek uymadigim icin kusura bakmayin. :) :)
ahmet ay
istanbul/esenler
sivas
10 adet nattari
100/60/50
http://img819.imageshack.us/img819/9890/piranha.gif[/flash]

En son PoisoN tarafından, 11.03.2014 23:30 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 değişiklik yapıldı.
Başlık Düzeltildi.
Sayfa başı Profile bak Özel mesaj gönder 

Çevrimdışı Serkan AKKAŞ

TPF Özel Üyesi

TPF Özel Üyesi

İletiTarih: 12.03.2014 08:00   İleti başlığı: Re: Sump Sistemi 2   

Ahmet ben aslında başlarda iyi gidiyodum sonradan artık kafam almamaya başladı. :mrgreen: Sump sistemleri mantık dışı bir şey olmadığı sürece elektrikler gittiğinde akvaryumun taşmayacağı şeklinde tasarlanır. Bunun dışında bir yapım macera olur ki sonu hiç iyi bitmez. ;)
0 532 574 36 60 - ANKARA
12 Adet Damızlık Nattereri
3 Adet F0 Nattereri
Veee Yine Albino Full Red' lere dönüş. :)

Çevrimdışı Aytaç DEMİRKOL

Administrator

Administrator

Kullanıcı avatarı

İletiTarih: 12.03.2014 11:11   İleti başlığı: Re: Sump Sistemi 2   

Elektrik kesildi mi her şey durur yapan kişi de bildiği için merak etme. Sana görsellere bak demiştim ama bakmadın herhalde. Kulenin altından ızgaradan giren su ancak tank da ki su kadar yükselir buna Bileşik Kap formülü denir doğal olarak da tank kadar yükselince sump a gidiş hortumundan belli bir süre su gider ve seviye düşünce gitmez sump da bu formüle göre hesaplandığından taşma olmaz. Tankın dibinde delik yok akış deliklerinin hepsi yukarıda aşağıda olan sistem bizde yok var da yok onu unut tamam. :onay:
Rhombeus (xingu)
Rhombeus (black peru)
Spilopleura (gold)
Natteri
Canlı doğuranlar (moscow green,alman,gold,full red lepistes-blackmolly,ingilizplati)jawamoss,helana)
Beta halfmoon

American Pitbull Terrier (Rednose)
Lovebird Personata

Çevrimdışı broleyte

Kayıtlı Üye

Kayıtlı Üye

Kullanıcı avatarı

İletiTarih: 12.03.2014 17:19   İleti başlığı: Re: Sump Sistemi 2   

Aytac Demirkol yazdı:
Elektrik kesildi mi her şey durur yapan kişi de bildiği için merak etme. Sana görsellere bak demiştim ama bakmadın herhalde. Kulenin altından ızgaradan giren su ancak tank da ki su kadar yükselir buna Bileşik Kap formülü denir doğal olarak da tank kadar yükselince sump a gidiş hortumundan belli bir süre su gider ve seviye düşünce gitmez sump da bu formüle göre hesaplandığından taşma olmaz. Tankın dibinde delik yok akış deliklerinin hepsi yukarıda aşağıda olan sistem bizde yok var da yok onu unut tamam. :onay:

He şimdi oldu :) TEŞEKKÜRLER :grin:
ahmet ay
istanbul/esenler
sivas
10 adet nattari
100/60/50

Çevrimdışı Aytaç DEMİRKOL

Administrator

Administrator

Kullanıcı avatarı

İletiTarih: 12.03.2014 19:06   İleti başlığı: Re: Sump Sistemi 2   

Sumpın akış sistemini çözdüysek sen yapım aşaması bitmeden sumpın bölme ve geçiş kısımlarını paylaş da usta bitirmeden tamamen o kısımlara müdahale edelim en kullanışlı olması için. :onay:
Rhombeus (xingu)
Rhombeus (black peru)
Spilopleura (gold)
Natteri
Canlı doğuranlar (moscow green,alman,gold,full red lepistes-blackmolly,ingilizplati)jawamoss,helana)
Beta halfmoon

American Pitbull Terrier (Rednose)
Lovebird Personata

Çevrimdışı broleyte

Kayıtlı Üye

Kayıtlı Üye

Kullanıcı avatarı

İletiTarih: 12.03.2014 20:40   İleti başlığı: Re: Sump Sistemi 2   

tamamdır :)
ahmet ay
istanbul/esenler
sivas
10 adet nattari
100/60/50

En son PoisoN tarafından, 12.03.2014 21:47 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 değişiklik yapıldı.
İmla Kurallarına Uyalım.

Çevrimdışı WİLD

TPF Özel Üyesi

TPF Özel Üyesi

Kullanıcı avatarı

İletiTarih: 12.03.2014 22:09   İleti başlığı: Re: Sump Sistemi 2   

Sumpa fazla su koyarsan elektrik kesildiğinde sump taşar ilk kurduğunda bi işaret koy oraya kadar doldur sumpını hayırlısı olsun.
Fatih WİLD
Önceki iletileri göster:  Sıralama  
Konuya cevap yaz
 1 sayfadan 1. sayfa [ 7 ileti ]

Kimler çevrimiçi
Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir

Bu forumda yeni konular açabilirsiniz
Bu forumda konulara cevap yazabilirsiniz
Bu forumda kendi iletilerinizi değiştiremezsiniz
Bu forumda kendi iletilerinizi silemezsiniz