Canlı yem

Yetkili: Moderatör

Konuya cevap yaz
 2 sayfadan 1. sayfa [ 19 ileti ]
[Sayfaya git]   1, 2  Sonraki
Yazar Mesaj

Çevrimdışı Melih PEHLEVAN

TPF Özel Üyesi

TPF Özel Üyesi

Kullanıcı avatarı

İletiTarih: 03.02.2015 13:07   İleti başlığı: Canlı yem   

Alıntı ile cevapla İletiyi rapor et 

Piranhalara canlı yem atmadan zevk alınabilir mi?Çünkü bazı arkadaşlar piranhaların çok durgun olduğundan şikayetçi.Challenger'a canlı yem atmadan zevk aldım çünkü çok hareketli bir balıktı.Astronotlara da canlı yem atmadım çünkü ele tepki veriyorlardı veya kendi aralarında veya midasla kavga edişlerini seyretmek bana zevk veriyordu.Piranhalarda kavga olunca eleme yaşanıyor ve daha kötü oluyor.Yani natteri piranhalar büyüyünce söylendiği gibi suda asılı bir şekilde bekliyorlar mı(yem atılmadığı sürece) :?
Resim
120×65×50
20x Pygocentrus Nattereri - Wild Oscar
Sayfa başı Profile bak Özel mesaj gönder 

Çevrimdışı nattereri50

Kayıtlı Üye

Kayıtlı Üye

İletiTarih: 03.02.2015 18:05   İleti başlığı: Re: Canlı yem   

Kardeşim karınları tok olduğunda asılı şekilde duruyorlar genelde az az sık sık yemleme yapılarak hareketli olmaları sağlanabilir..
OĞUZHAN ACAR - 19

150*60*60 Yolda ;)

Çevrimdışı яєѕυℓ çαℓışкαη

Administrator

Administrator

Kullanıcı avatarı

İletiTarih: 04.02.2015 03:27   İleti başlığı: Re: Canlı yem   

Canlı yemle alakası yok bunların canlı yem vermeden de sağlıklı bir şekilde besleyebilirsin.
Resim
S. Manueli (40 cm)
Üretim Başarısı

Çevrimdışı PoisoN

TPF Özel Üyesi

TPF Özel Üyesi

Kullanıcı avatarı

İletiTarih: 04.02.2015 09:11   İleti başlığı: Re: Canlı yem   

ReŞko yazdı:
Canlı yemle alakası yok bunların canlı yem vermeden de sağlıklı bir şekilde besleyebilirsin.

:onay:
Resim
AnıL YüceL
Pygocentrus Piraya

TPF Özel Üyesi

TPF Özel Üyesi

Kullanıcı avatarı

İletiTarih: 04.02.2015 12:49   İleti başlığı: Re: Canlı yem   

Sağlıklı bir şekilde besleriz ama yem yedikten sonra bir köşeye toplanıp bekliyorlar mı?
Resim
Mesela bu benim satılık argusum.Piranha almak için satıyorum.Yem yemeden önce heryerde dolaşıyorlar.Yedikten sonra bazen öylece duruyorlar, canları isterse sürü halinde tur atıyorlar.Ya da stronotlar yem yemeden önce akvaryumdan zıplayacak gibi yem istiyorlar,yedikten sonra yavaş yavaş hareket ediyorlar ya da bir yere geçip bekliyorlar.Yani demek istediğim yem yemeden önce hareket ederler mi? Yoksa her zamanki gibi öylece dururlar mı? Ben de biraz aksiyon istiyorum tankta koşuştursunlar falan :) Benimkileri satıp natteri alınca mecbur canlı yem atıcam o zaman.Ancak o zaman istediğim koşuşturma olur gibi :? Ben de almadan önce bilgi edinmeye çalışyorum yanlış anlamayın.Aldıktan sonra hüsrana uğramayayım sonra.Pacu gibi sıkıcı olmasınlar :grin:
Resim
120×65×50

Administrator

Administrator

Kullanıcı avatarı

İletiTarih: 04.02.2015 16:30   İleti başlığı: Re: Canlı yem   

Tamam işte bunu canlı yem ile alakası yok, sen yemek yemeden önce hareketlisin ama yemek yedikden sonra bir ağırlık çökmüyormu üstüne :)

Balıkların sağlıklı yüzmeleri dolaşmaları senin onlara sunduğun ortamla alakalıdır. Sen tankı onlar için uygun hale getirirsen korkma onlar hiç yerinde durmazlar rahat ol.
Resim
S. Manueli (40 cm)
Üretim Başarısı

TPF Özel Üyesi

TPF Özel Üyesi

Kullanıcı avatarı

İletiTarih: 04.02.2015 19:08   İleti başlığı: Re: Canlı yem   

Resul abi yardım ettiğin için teşekkürler ama aklıma bir şey takıldı sormadan duramayacağım :mrgreen:
Bazı canlı yem videolarında görmüşsündür.Yem atılmadan önce piranhalar suda öylece bekliyorlar.Yem atıldıktan sonra onu yiyip tekrar eski yerlerine gelip tekrar ezki hallerine geliyorlar.Sebebi nedir ve bende de olabilir mi?
Bir de benimkileri Utku abiye veriyim dedim almadı,2 aydır satmaya çalışıyorum alan yok canlı yem mi yapsam onları :atesdev: Küçük sarı prensesler bir şey yapmaz, challenger desen volta atmaktan başka yaptığı şey yok,papağan ve astronotlar da kendi halinde uysal hayvanlar bir şey yapmazlar.Başka çözüm bulamadım abi :daz:
Resim
120×65×50

Administrator

Administrator

Kullanıcı avatarı

İletiTarih: 05.02.2015 02:58   İleti başlığı: Re: Canlı yem   

https://www.youtube.com/watch?v=WoFQIOHaU_s

Bak bu benim eski natt sürüsü canlı yemle alakası yok sen ortamı ayarla onlar canlı cansız sorun etmez..

Elindeki balıkları elden çıkartman zor olabilir olmadı hediye et yeni hobiciler faydalansın.
Resim
S. Manueli (40 cm)
Üretim Başarısı

Çevrimdışı Serkan AKKAŞ

TPF Özel Üyesi

TPF Özel Üyesi

İletiTarih: 05.02.2015 08:17   İleti başlığı: Re: Canlı yem   

Piranhalar 1 yaşına gelene kadar sürekli hareket halinde olurlar. Tam bir yaşıyla da sınırlamak doğru olmaz ama erişkinliğe ulaşıncaya kadar diyelim. Daha sonra yem atılmadığı ya da karınlarının çok acıkmadığı süre içerisinde fazla hareket etmezler. Sen ne zaman akvaryumun yanına gelirsen o zaman hareketlenirler. Stresleri de aynı şekildedir. 1 yaşına kadar strese girdiklerinde yer yer bunu atlatmaları bir kaç günü bile alabilir. Yem yemezler , akvaryumun bir köşesinde öylece dururlar. Bu stres 1 yaşından sonra da olur fakat büyüdükleri zaman çok daha kısa zamanda stresden çıkıp toplanırlar. Bunlarda ek bilgiler olsun. ;)
0 532 574 36 60 - ANKARA
12 Adet Damızlık Nattereri
3 Adet F0 Nattereri
Veee Yine Albino Full Red' lere dönüş. :)

Çevrimdışı Aytaç DEMİRKOL

Administrator

Administrator

Kullanıcı avatarı

İletiTarih: 05.02.2015 12:41   İleti başlığı: Re: Canlı yem   

Serkan AKKAŞ yazdı:
Piranhalar 1 yaşına gelene kadar sürekli hareket halinde olurlar. Tam bir yaşıyla da sınırlamak doğru olmaz ama erişkinliğe ulaşıncaya kadar diyelim. Daha sonra yem atılmadığı ya da karınlarının çok acıkmadığı süre içerisinde fazla hareket etmezler. Sen ne zaman akvaryumun yanına gelirsen o zaman hareketlenirler. Stresleri de aynı şekildedir. 1 yaşına kadar strese girdiklerinde yer yer bunu atlatmaları bir kaç günü bile alabilir. Yem yemezler , akvaryumun bir köşesinde öylece dururlar. Bu stres 1 yaşından sonra da olur fakat büyüdükleri zaman çok daha kısa zamanda stresden çıkıp toplanırlar. Bunlarda ek bilgiler olsun. ;)

:onay: . Hemen hemen herkes aynı yorumu yapmış zaten. Bunlar diğer sürü türler arasında acıkma çiftleşme veya başka bir bölgeye göç dışında enerjilerini ve hareketlerini her zaman korurlar. Tanka yaklaştığın da veya yemleme yaptığın da hareketleri sana da zevk verecektir ama canlı yem de ki olan hareketleri tabi ki de normal kuru yeme göre bir kovalamaca ve mutlak sonla biteceği için canlı yem videoları her zaman daha hareketlidir. :onay:
Rhombeus (xingu)
Rhombeus (black peru)
Spilopleura (gold)
Natteri
Canlı doğuranlar (moscow green,alman,gold,full red lepistes-blackmolly,ingilizplati)jawamoss,helana)
Beta halfmoon

American Pitbull Terrier (Rednose)
Lovebird Personata

TPF Özel Üyesi

TPF Özel Üyesi

Kullanıcı avatarı

İletiTarih: 05.02.2015 13:16   İleti başlığı: Re: Canlı yem   

ReŞko yazdı:
https://www.youtube.com/watch?v=WoFQIOHaU_s

Bak bu benim eski natt sürüsü canlı yemle alakası yok sen ortamı ayarla onlar canlı cansız sorun etmez..

Elindeki balıkları elden çıkartman zor olabilir olmadı hediye et yeni hobiciler faydalansın.

Aldığım fiyata satmaya çalışacağım 1 ay daha satılmazsa bedavadan vereceğim :grin: Eski piranhaların ve akvaryumun çok güzelmiş abi benim böyle piranhalarım olsa başlarından ayrılmam :) Bir de su üzerindeki bitkiler akvaryumda doğal bir ortam oluşturmuş hangi bitkileri kullandınız?
Aytaç DEMİRKOL yazdı:
Serkan AKKAŞ yazdı:

:onay: . Hemen hemen herkes aynı yorumu yapmış zaten. Bunlar diğer sürü türler arasında acıkma çiftleşme veya başka bir bölgeye göç dışında enerjilerini ve hareketlerini her zaman korurlar. Tanka yaklaştığın da veya yemleme yaptığın da hareketleri sana da zevk verecektir ama canlı yem de ki olan hareketleri tabi ki de normal kuru yeme göre bir kovalamaca ve mutlak sonla biteceği için canlı yem videoları her zaman daha hareketlidir. :onay:

Yorumlarınız için teşekkürler abilerim piranhaları alayım size şöyle güzel bir elden yemleme videosu çekeceğim :atesdev: Son bir sorum daha olacak benim akvaryumda şu an dere kumu var sizce hagen ya da silis kum koyayım mı? Hangisi piranhalar için daha uygun?
Resim
120×65×50

Çevrimdışı Aytaç DEMİRKOL

Administrator

Administrator

Kullanıcı avatarı

İletiTarih: 05.02.2015 13:24   İleti başlığı: Re: Canlı yem   

Dere kumu yeterli olur ama zevk meselesi hagen de güzel duruyor fazla masraf etme bence.
Rhombeus (xingu)
Rhombeus (black peru)
Spilopleura (gold)
Natteri
Canlı doğuranlar (moscow green,alman,gold,full red lepistes-blackmolly,ingilizplati)jawamoss,helana)
Beta halfmoon

American Pitbull Terrier (Rednose)
Lovebird Personata

TPF Özel Üyesi

TPF Özel Üyesi

Kullanıcı avatarı

İletiTarih: 05.02.2015 14:29   İleti başlığı: Re: Canlı yem   

Dere kumu kalsın o zaman.Belki sonra değiştiririm :grin:
Resim
120×65×50

Administrator

Administrator

Kullanıcı avatarı

İletiTarih: 05.02.2015 16:57   İleti başlığı: Re: Canlı yem   

Dere kumu bence de uygun.

Su üstü bitkisi olarak Lemna Minör su mercimeği kullanıyordum.Su yüzeyi hareketsiz olursa yeterli ışık gördüğünde çok hızlı gelişir ve her hafta bir kepçe yada iki kepçe atmak zorunda kalırsın :) Hızlı gelişiyor keratalar.
Resim
S. Manueli (40 cm)
Üretim Başarısı

TPF Özel Üyesi

TPF Özel Üyesi

Kullanıcı avatarı

İletiTarih: 05.02.2015 17:13   İleti başlığı: Re: Canlı yem   

ReŞko yazdı:
Dere kumu bence de uygun.

Su üstü bitkisi olarak Lemna Minör su mercimeği kullanıyordum.Su yüzeyi hareketsiz olursa yeterli ışık gördüğünde çok hızlı gelişir ve her hafta bir kepçe yada iki kepçe atmak zorunda kalırsın :) Hızlı gelişiyor keratalar.

Benim akvaryumun üstünde değişik bir dış filtre var akvaryumun kapağına bağlı su akıyor sürekli sorun olur mu? Ben bulursam kesin alıcam su mercimeğini çok güzel duruyor.Resim de atabilirim.
Resim
120×65×50
Önceki iletileri göster:  Sıralama  
Konuya cevap yaz
 2 sayfadan 1. sayfa [ 19 ileti ]
[Sayfaya git]   1, 2  Sonraki

Kimler çevrimiçi
Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 6 misafir

Bu forumda yeni konular açabilirsiniz
Bu forumda konulara cevap yazabilirsiniz