Akvaryuma balık ekleme

Yetkili: Moderatör

Konuya cevap yaz
 1 sayfadan 1. sayfa [ 6 ileti ]

Yazar Mesaj

Çevrimdışı yavuz

Kayıtlı Üye

Kayıtlı Üye

Kullanıcı avatarı

İletiTarih: 14.07.2015 20:54   İleti başlığı: Akvaryuma balık ekleme   

Alıntı ile cevapla İletiyi rapor et 

Arkadaşlar merhaba. Akvaryumuma 2 adet natteri koymuştum. Balıkları aldığım kişi pek ilgilenemiyormuş o yüzden ben aldım. Balıklardan biri önceki akvaryumunda bir sıkıntı yaşamış ne olduğunu bilmiyorum o yüzden öldü ama diğerine çok iyi bakıyorum ve durumu şuan gayet iyi. Benim bildiğim bu balıklar küçükken alınıp sürü halinde yetiştirilir. Ama ben bunun yanına 1 veya 2 adet daha natteri almak istiyorum, kendi boylarında. Alsam uyuşmazlık kesinlikle olur diye düşünüyorum ama yinede sizin fikir ve önerilerinizi bekliyorum... :onay:

Balık ise bu :asagiok: :asagiok: :asagiok: :asagiok:

Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
1x F0 Pygocentrus Cariba
4x F0 Pygocentrus Nattereri
6x F1 Pygocentrus Nattereri
120x45x60
Serrasalmus İrritans
80x40x50
İstanbul-Pendik
Sayfa başı Profile bak Özel mesaj gönder 

Çevrimdışı elmatadori

Kayıtlı Üye

Kayıtlı Üye

Kullanıcı avatarı

İletiTarih: 14.07.2015 21:04   İleti başlığı: Re: Akvaryuma balık ekleme   

Karınları tok ve karanlıkta ekleme yapar isen başarılı olma ihtimalin artar. Eğer akvaryum hacmin düşük ise bu balıkta baya süredir akvaryumda ise kendine yer etmiştir o akvaryumu. Bu durumda yanına koyduğun balıkları ya tırtıklar ya öldürür. 2 defa başıma geldiği için söylüyorum. Unutma ayrıntı çok önemli eğer gerçekten yer etmişse akvaryumun içinde korkmadan yüzüyor seni görüyor ve kaçmıyor ise bu başına gelebilir diyorum. Tecrübeli üyeler daha iyi cevap verecektir tabi ki. Benim nacizane fikirlerim bunlar. İyi forumlar, sağlıklı balıklar.
İsa Yaldız
Yaşadığı Şehir:Nevşehir
Memleket : Adana
Meslek: Elektrik-Elektronik Mühendisi

160*60*50(içten sumplu) Serrasalmus spilopleura + 2 yetişkin nat
80*40*40 Karışık Ciklet

Çevrimdışı yavuz

Kayıtlı Üye

Kayıtlı Üye

Kullanıcı avatarı

İletiTarih: 14.07.2015 23:29   İleti başlığı: Re: Akvaryuma balık ekleme   

Öncelikle teşekkür ediyorum, akvaryum hacmi 220 litre. Beni gördüğü zaman kaçmıyor, ve ekseriyetle günün ortalama %70 ini akvaryumun sağ tarafında sabit durarak geçiriyor. Sadece duruyor başka hiçbirşey yapmıyor. Arada bir yüzüyor, keyfi yerinde yem durumundada hiçbir sorun yok beni gördüğü zaman deli oluyor sağa sola atıyor kendini yemek geleceği için seviniyor. Akvaryuma göre çok ufak duruyor yanına bir veya iki balığın çok daha uygun olacagını düşünüyorum hem estetik açısından hemde onun açısından. Gece ve tok ekleme konusuna çok doğru değinmişsin.
Resim
1x F0 Pygocentrus Cariba
120x45x60
Serrasalmus İrritans
80x40x50
İstanbul-Pendik

Çevrimdışı Melih PEHLEVAN

TPF Özel Üyesi

TPF Özel Üyesi

Kullanıcı avatarı

İletiTarih: 15.07.2015 03:45   İleti başlığı: Re: Akvaryuma balık ekleme   

Aslında araya bölme koyup yeni balıklar alışıncaya kadar orda tutsanız sonra da bölmeyi kaldırsanız daha iyi sonuç alabilirsiniz bence(ben amerikan cichlid'lerde denedim işe yaradı :) )
Resim
120×65×50
20x Pygocentrus Nattereri - Wild Oscar

Çevrimdışı daywatch

Kayıtlı Üye

Kayıtlı Üye

Kullanıcı avatarı

Konum: MERSİN / REKLAM AJANSI SAHİBİ / Anıtoğlureklam@hotmail.com

İletiTarih: 15.07.2015 10:40   İleti başlığı: Re: Akvaryuma balık ekleme   

Yavuz kardeşim Sürü pisikolojisinde büyüyen bu balıklar,sonradan başka balıkların gelmesine adapte olamıyorlar.Balıkları almış olduğun arkadaşından 2 tane aldığını yazmışsın.Elemeyle mi 2 kaldılar yoksa sadce 2 tene mi büyütmüş bence bu da önemli.Eğer 2 adet büyütmüşse tanka balık eklemen daha kolay olur diye düşünüyorum.Fakat sürü olupta eleme ile 2 adet kalmıssa tank hakimiyeti oluşmutur diye düşünüyorum ve yeni ekliceğin balıkları kabul edeceğini zannetmiyorum(BU BENİM FİKRİM) .20 adet nat ile başlayıp 3 ayda 9 nat'a kadar düştükten sonra tanka balık eklemeyi düşünmüştüm fakat siteden tanışmış olduğum ve tecrübelerine güvendiğim bi abimin bana söylemiş olduklarını yazıyorum; Öncelikle tanka koyacağın balık yada balıkların büyüklükleri birbirlerine çok yakın olmalı,yeni ekliceğin balıkları tanka koymadan önce mevcut balığını iyice strese sok ve koyacağın balıkları karanlıkta tanka sal.Mümkün olduğu kadar tok tutmaya çalış demişti ve eklemişti; benimsiceklerini zannetmiyorum.

Biraz da şans işi gibi geliyor bana.O yüzde dediğim gibi tek balık olduğu için sansın bence var...
Özgür Anıtoğlu / MERSİN
140 X 65 X 45
PYGOCENTRUS NATTERİ X 9
ANGUİLLİFORMES X 1

Çevrimdışı yavuz

Kayıtlı Üye

Kayıtlı Üye

Kullanıcı avatarı

İletiTarih: 15.07.2015 10:46   İleti başlığı: Re: Akvaryuma balık ekleme   

Anladım teşekkür ediyorum.. Eleme şeklindemi iki adet kaldıklarından yoksa iki adet mi büyütüldükleri hakkında bir bilgim yok maalesef. Ama sonuçta şuda var önceki akvaryumdaki psikolojileri, akvaryum boyutu, su değerleri vs. aldığımdaki akvaryum suyu leş gibiydi. Yaşayan balığın vücudunun iki tarafındada yara vardı. Balığın renkleri yerine oturmaya başladı ve yara hızla kapanmaya başladı. Bu ve benzeri koşullardan azçok anlayabiliyorum memnuniyetini. Şuan tek sıkıntı akvaryumda yalnız olması. Dediğiniz gibi birazda şans bu mesele. Ama ben gerekli koşullar yerine getirilip balıklar akvaryuma bırakıldıktan sonra şansımın yaver gideceğine inanıyorum yada inanmak istiyorum :mrgreen: :mrgreen:
Resim
1x F0 Pygocentrus Cariba
120x45x60
Serrasalmus İrritans
80x40x50
İstanbul-Pendik
Önceki iletileri göster:  Sıralama  
Konuya cevap yaz
 1 sayfadan 1. sayfa [ 6 ileti ]