KEŞKE BİRİLERİ OLSA...

Yetkili: Moderatör

Konuya cevap yaz
 4 sayfadan 1. sayfa [ 50 ileti ]
[Sayfaya git]   1, 2, 3, 4  Sonraki
Yazar Mesaj

Çevrimdışı Frttrk

Piranhacı

Piranhacı

Kullanıcı avatarı

İletiTarih: 19.08.2015 22:06   İleti başlığı: KEŞKE BİRİLERİ OLSA...   

Alıntı ile cevapla İletiyi rapor et 

Sevgili büyüklerim ve yöneticilerim,

Diğer forumlara bakıyorum ne kadar renkli ve hareketli şuanda bizim formumuzda 10 kişiden fazla kimse yok. Acaba kimsemi piranha beslemiyor yoksa vakitlerimi yok ? İlla herşeyi facebook üzerinden mi yapalım. Canlandırmak istediğinizi okudum ortalıkda hiç birşey yok.
Lütfen burayı kimsesiz, terkedilmiş bir yer gibi bırakmayın. Burada hepinizin isimleri geçiyor videolarınız var fakat sizler yoksunuz bu konuya el atmanızı en acilinden rica ediyorum. Sizlerden örnek alıp piranha hobisine başladık her birimiz, belkide türkiyede sizlerin liderliğinize ihtiyacımız var. Yoksa piyasaya uyup bizdemi çiklet, Tropheus, Bitki akvaryumu yapalım ? Başka bir düşünceniz var ise söyleyin bizlerde artık girmeyelim zaten buda yavaş yavaş olur.
Serrasalmus Rhombeus Rio İriri
Serrasalmus Rhombeus Black Daimond
Serrasalmus Spilopleura
Pygocentrus Cariba

By Ferit
Sayfa başı Profile bak Özel mesaj gönder 

Çevrimdışı Emresaracoglu

Kayıtlı Üye

Kayıtlı Üye

İletiTarih: 19.08.2015 22:59   İleti başlığı: Re: KEŞKE BİRİLERİ OLSA...   

Ben yazmasam da tüm forumu okudum ve takip ediyorum pek bi tecrübem olmadığından yazmıyorum çoğu şeye
Serrasalmus Rhombeus

Serrasalmus Spilopleura

Çevrimdışı Pygocentrus

Kayıtlı Üye

Kayıtlı Üye

İletiTarih: 19.08.2015 23:04   İleti başlığı: Re: KEŞKE BİRİLERİ OLSA...   

Eski konulara bakıyorum samimiyet,mizah eskiden gerçekten çok güzel bir ortam varmış.Bence zamanla eskisi gibi olabilir.
Resim

Çevrimdışı Çağlar GÜNEŞ

Koleksiyoncu

Koleksiyoncu

Kullanıcı avatarı

İletiTarih: 19.08.2015 23:16   İleti başlığı: Re: KEŞKE BİRİLERİ OLSA...   

Ferit bunun birçok sebebi var. Forumda bir kaç cambaz vardı forumu hareketlendirende kisilerde zaten onlardı. Ucuza malettikleri balıkları videolarla süsleyip fahiş fiyatlardan satarlardı. Artık bu pek mümkün olmadığı için bu kisiler forumda paylaşım yapmayı kestiler veya hobiyi bırakma aşamasına geldiler. Aynı zamanda bu kisiler ;karşılarındakilerinin isinin görülmesi gibi empatiden uzak insanlardı benim görüşüm. Ve ticari amaçla forumda bulunanlarda eskisi gibi rant kapısı sağlamadığı için foruma girmeyi bile cok gerekli görmediler yada küstürüldüler tam bilemiyorum. Birde bunun dışında heves edip gerekli iletisimi dostluğu ve dayanışmayı göremeyip ufak olumsuzlarda hobiden tamamen kopanlar oldu. Bu benim forumda bulunduğum süredeki izlenimlerim. Şimdi gelelim bizlerden öncekilere... Bu hobiye zamanında öncülük etmiş yaygınlaşmasına büyük katkıları olmuş abilerimizde gerek hayat kavgası gerekse haklı veya haksız küstürülmüş uzaklaştırılmış gereksede hobiden sıkıldıkları icin foruma ugramaz ve paylaşım yapmaz olmuşlar. Bu sebeplerden dolayı forumda in cin top atıyor. Nacizhane görüşlerim bunlar...

Birde bizde bu hobiye gönül vermiş piranhacılar olarak forumun hareketliligi icin cokta yeterli olamamışız demek ki... Aslında forumumuzun bu halde ve içler acısı olmasından kısaca hepimiz sorumluyuz. Bu hobi paylaşınca tartısınca kesinlikle cok güzel. Ama her ne olursa olsun sağlığım ve imkanım elverdigi sürece bu hobinin içinde olmaya devam edeceğim..

Piranha aşktır :)
Çağlar GÜNEŞ

Balıkesir / Karesi

Alkış tutunca gökten yıldız ile hilâl Üze Tengri diyor, kan için size helâl...!

Çevrimdışı Frttrk

Piranhacı

Piranhacı

Kullanıcı avatarı

İletiTarih: 19.08.2015 23:37   İleti başlığı: Re: KEŞKE BİRİLERİ OLSA...   

M.Ç.GÜNEŞ yazdı:
Ferit bunun birçok sebebi var. Forumda bir kaç cambaz vardı forumu hareketlendirende kisilerde zaten onlardı. Ucuza malettikleri balıkları videolarla süsleyip fahiş fiyatlardan satarlardı. Artık bu pek mümkün olmadığı için bu kisiler forumda paylaşım yapmayı kestiler veya hobiyi bırakma aşamasına geldiler. Aynı zamanda bu kisiler ;karşılarındakilerinin isinin görülmesi gibi empatiden uzak insanlardı benim görüşüm. Ve ticari amaçla forumda bulunanlarda eskisi gibi rant kapısı sağlamadığı için foruma girmeyi bile cok gerekli görmediler yada küstürüldüler tam bilemiyorum. Birde bunun dışında heves edip gerekli iletisimi dostluğu ve dayanışmayı göremeyip ufak olumsuzlarda hobiden tamamen kopanlar oldu. Bu benim forumda bulunduğum süredeki izlenimlerim. Şimdi gelelim bizlerden öncekilere... Bu hobiye zamanında öncülük etmiş yaygınlaşmasına büyük katkıları olmuş abilerimizde gerek hayat kavgası gerekse haklı veya haksız küstürülmüş uzaklaştırılmış gereksede hobiden sıkıldıkları icin foruma ugramaz ve paylaşım yapmaz olmuşlar. Bu sebeplerden dolayı forumda in cin top atıyor. Nacizhane görüşlerim bunlar...

Birde bizde bu hobiye gönül vermiş piranhacılar olarak forumun hareketliligi icin cokta yeterli olamamışız demek ki... Aslında forumumuzun bu halde ve içler acısı olmasından kısaca hepimiz sorumluyuz. Bu hobi paylaşınca tartısınca kesinlikle cok güzel. Ama her ne olursa olsun sağlığım ve imkanım elverdigi sürece bu hobinin içinde olmaya devam edeceğim..

Piranha aşktır :)

Ellerine sağlık çağlar güzel bir yorum olmuş. Açıkcası herkesin hayat mücadelesi var. Kimimiz 2 gün üst üste çalışıyor,Kimimiz günde 14 saat çalışıyor. Ama herkesin ortak noktası piranhalardır. Zamanında imrendirdiler şimdi ortalıkta yoklar. Formumuz var yöneticimiz yok. Sosyal medya kullanmaya bir insan olarak günde facebook`a girermiş gibi foruma bakıp çıkıyorum. Artık telefonlarda akıllı her siteyi açabiliyor ;) Mümkün mertebe yorumlar, video ve resimler paylaşımında bulunuyorum sırf biraz hayat olsun diye. Fakat Taşıma su işe değirmen dönmez herkesin biraz taşın altına elini koyması gerekir :onay:

Piranha AŞKTIR ;)
Serrasalmus Spilopleura
Pygocentrus Cariba

By Ferit

Çevrimdışı Frttrk

Piranhacı

Piranhacı

Kullanıcı avatarı

İletiTarih: 19.08.2015 23:38   İleti başlığı: Re: KEŞKE BİRİLERİ OLSA...   

Küslükler olmamalı, Bir anlık öfke uğruna yapılacak iş iş değildir. :tamam:
Serrasalmus Spilopleura
Pygocentrus Cariba

By Ferit

Çevrimdışı Mr. Nobody

TPF Özel Üyesi

TPF Özel Üyesi

Kullanıcı avatarı

İletiTarih: 20.08.2015 10:49   İleti başlığı: Re: KEŞKE BİRİLERİ OLSA...   

Ben şahsım adına gerçekten fırsat bulamadığım için eskisi gibi forumda aktif değilim, ya değilse gönlüm hep forumla beraber. Geçen hafta ihmalim sebebiyle 5,5 yaşındaki piranhalarımdan 5'ini kaybettim, kendi hatam olduğu için hala üzülüyorum. Konuya ilgili ayrıca başlık açacağım, yaptığım hatayı ve böyle bir durumda acil olarak ne yapılması gerektiğini yazacağım. Forumun aktivitesinin düşük olmasına gelince, yaz döneminde genellikle bu şekilde oluyor, eskiye nazaran yaz dönemine göre aktivite de çok aşırı bir düşüş yok ama tecrübeli ve eski arkadaşların bir çoğunun hayat mücadelesi içerisinde olması sebebiyle forumda eskisi kadar aktif olamadıkları bir gerçek, bunu bizzat yaşadığım için biliyorum. İnşallah aktivitenin artması dileğiyle...
Okan YEŞİLÖZ-Yaş:40-Kahramanmaraş-Türkoğlu

Çevrimdışı Gürkan KURTAY

Piranhacı

Piranhacı

Kullanıcı avatarı

İletiTarih: 20.08.2015 12:21   İleti başlığı: Re: KEŞKE BİRİLERİ OLSA...   

Reklam sıkıntımız olduğunu düşünüyorum. Bir ara cebimden sticker bastırıp otobüs duraklarına yapıştırmaya niyetim vardı,öylece kaldı.
Gürkan KURTAY / İzmir-Gaziemir
125*60*60
7 x Pygocentrus Cariba

Çevrimdışı Melih PEHLEVAN

TPF Özel Üyesi

TPF Özel Üyesi

Kullanıcı avatarı

İletiTarih: 20.08.2015 12:32   İleti başlığı: Re: KEŞKE BİRİLERİ OLSA...   

Vallahi piranhalarım olsa ben de paylaşım yapıcam da daha kısmet olmadı :cry: Forumun çok akftif olmaması da bence insanların piranhalara karşı biraz ön yargılı olması.Piranhalar suya giren ineği 5 dk da parçalıyormuş, ineğin sadece kemikleri kalıyormuş, suya giren her şeye saldırıyormuş falan filan.Bilgisizlikten hepsi.Biraz araştırsalar keşke.
Resim
120×65×50
20x Pygocentrus Nattereri - Wild Oscar

Çevrimdışı Frttrk

Piranhacı

Piranhacı

Kullanıcı avatarı

İletiTarih: 20.08.2015 12:46   İleti başlığı: Re: KEŞKE BİRİLERİ OLSA...   

Okan YEŞİLÖZ yazdı:
Ben şahsım adına gerçekten fırsat bulamadığım için eskisi gibi forumda aktif değilim, ya değilse gönlüm hep forumla beraber. Geçen hafta ihmalim sebebiyle 5,5 yaşındaki piranhalarımdan 5'ini kaybettim, kendi hatam olduğu için hala üzülüyorum. Konuya ilgili ayrıca başlık açacağım, yaptığım hatayı ve böyle bir durumda acil olarak ne yapılması gerektiğini yazacağım. Forumun aktivitesinin düşük olmasına gelince, yaz döneminde genellikle bu şekilde oluyor, eskiye nazaran yaz dönemine göre aktivite de çok aşırı bir düşüş yok ama tecrübeli ve eski arkadaşların bir çoğunun hayat mücadelesi içerisinde olması sebebiyle forumda eskisi kadar aktif olamadıkları bir gerçek, bunu bizzat yaşadığım için biliyorum. İnşallah aktivitenin artması dileğiyle...

Okan abi geçmiş olsun :rip:, Hepimizin hayat mücadelesi var. Kendimden örnek verim sabah 7-8 gününe göre uyanıp 9 da mağazada oluyorum. Evimle işim arası 3 vasıta ortalama 1,5 saat sürüyor. Bazen annemlerde kalıyorum bazen kız arkadaşımla yaşadığım evde. Ayrıca mağazacılıkla uğraşıyorum. Haftaiçi bir gün izin bir gün 18 çıkış diğerlerinde 22:30`da çıkıyor 00:00 gibi evde oluyor. Facebook, Twitter vs sosyal medya kullanmıyorum. Ama her boş vaktimde foruma bakıyorum Yemek arası, yolculuk yaparken, vs günde 10 dakika kimsenin boş vakti olmadığını düşünmüyorum. Oktay derelioğlunun eto`o için dediği gibi ''Eto`o bitmiş''
Bizdede

''FORUM BİTMİŞ'' :jackson:
Serrasalmus Spilopleura
Pygocentrus Cariba

By Ferit

Çevrimdışı Frttrk

Piranhacı

Piranhacı

Kullanıcı avatarı

İletiTarih: 20.08.2015 12:48   İleti başlığı: Re: KEŞKE BİRİLERİ OLSA...   

Gürkan KURTAY yazdı:
Reklam sıkıntımız olduğunu düşünüyorum. Bir ara cebimden sticker bastırıp otobüs duraklarına yapıştırmaya niyetim vardı,öylece kaldı.

Güzel bir düşünce reklam şart gürkan kesinlikle, Buda piyasadaki tüm üretici ve akvaryumcuları etkilecektir. Bizim istediğimiz burası ve hobimiz hareketlensin. Maddi olarakda abilerimiz sebeblensin.
Serrasalmus Spilopleura
Pygocentrus Cariba

By Ferit

Çevrimdışı Frttrk

Piranhacı

Piranhacı

Kullanıcı avatarı

İletiTarih: 20.08.2015 12:49   İleti başlığı: Re: KEŞKE BİRİLERİ OLSA...   

Melih 0529 yazdı:
Vallahi piranhalarım olsa ben de paylaşım yapıcam da daha kısmet olmadı :cry: Forumun çok akftif olmaması da bence insanların piranhalara karşı biraz ön yargılı olması.Piranhalar suya giren ineği 5 dk da parçalıyormuş, ineğin sadece kemikleri kalıyormuş, suya giren her şeye saldırıyormuş falan filan.Bilgisizlikten hepsi.Biraz araştırsalar keşke.

Evet melih, herkes bu hayvanları doyumsuz japon balıklarıyla karıştırıyorlar. Acaba biz bunları nasıl temizliyoruz ? Bİlinçsiz toplum, cahil insanlık. )))III
Serrasalmus Spilopleura
Pygocentrus Cariba

By Ferit

Çevrimdışı MirsaT_BehçeT

TPF Özel Üyesi

TPF Özel Üyesi

Kullanıcı avatarı

İletiTarih: 20.08.2015 16:56   İleti başlığı: Re: KEŞKE BİRİLERİ OLSA...   

Eskiden bizim zamanımızda diyelim , ( Şimdide foruma hergün bakıyorum Ama sıkışık iş güç ve balık olmaması sebebiyle paylaşım zor Ama en yakın zaman da istanbula tekrar taşınacağım gibi balık yapacağım ) Sosyal paylaşım siteleri yoğun olmadığından ve daha durağan işlerimiz olduğundan neredeyse 16 saat forumdaydım .İdareciydim . Şu anda fırsat yok yoksa forum bırakılmaz. Bence en büyük etken mobil dünya Mobil forum olsak format değişse daha fazla katılım olacağına inanıyorum. O tip bir format var mı bilmiyorum bakmak lazım.
MirsaT BehçeT

Pendik İstanbuL

Axis Gayrimenkul de Gayrimenkul Danışmanı

Çevrimdışı Frttrk

Piranhacı

Piranhacı

Kullanıcı avatarı

İletiTarih: 20.08.2015 17:03   İleti başlığı: Re: KEŞKE BİRİLERİ OLSA...   

MirsaT_BehçeT yazdı:
Eskiden bizim zamanımızda diyelim , ( Şimdide foruma hergün bakıyorum Ama sıkışık iş güç ve balık olmaması sebebiyle paylaşım zor Ama en yakın zaman da istanbula tekrar taşınacağım gibi balık yapacağım ) Sosyal paylaşım siteleri yoğun olmadığından ve daha durağan işlerimiz olduğundan neredeyse 16 saat forumdaydım .İdareciydim . Şu anda fırsat yok yoksa forum bırakılmaz. Bence en büyük etken mobil dünya Mobil forum olsak format değişse daha fazla katılım olacağına inanıyorum. O tip bir format var mı bilmiyorum bakmak lazım.

Abi güzel fikir android ve ios işletim sistemi için basit bir uygulama yapılabilir. :onay:
Serrasalmus Spilopleura
Pygocentrus Cariba

By Ferit

Çevrimdışı Egzen

Kayıtlı Üye

Kayıtlı Üye

Kullanıcı avatarı

İletiTarih: 20.08.2015 17:22   İleti başlığı: Re: KEŞKE BİRİLERİ OLSA...   

Kesinlikle mobil uygulama olsa mükemmel olur.Mobil market uygulama olmasa bile en azında sitenin tasarımı mobile uyumlu olsa olabilir. :onay:
Resim
Önceki iletileri göster:  Sıralama  
Konuya cevap yaz
 4 sayfadan 1. sayfa [ 50 ileti ]
[Sayfaya git]   1, 2, 3, 4  Sonraki

Kimler çevrimiçi
Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

Bu forumda yeni konular açabilirsiniz
Bu forumda konulara cevap yazabilirsiniz
Bu forumda kendi iletilerinizi değiştiremezsiniz
Bu forumda kendi iletilerinizi silemezsiniz