KEŞKE BİRİLERİ OLSA...

Yetkili: Moderatör

Konuya cevap yaz
 4 sayfadan 3. sayfa [ 50 ileti ]
[Sayfaya git]   Önceki  1, 2, 3, 4  Sonraki
Yazar Mesaj

Çevrimdışı Frttrk

Piranhacı

Piranhacı

Kullanıcı avatarı

İletiTarih: 02.09.2015 16:20   İleti başlığı: Re: KEŞKE BİRİLERİ OLSA...   

Alıntı ile cevapla İletiyi rapor et 

Olabilir :onay:
Serrasalmus Rhombeus Rio İriri
Serrasalmus Rhombeus Black Daimond
Serrasalmus Spilopleura
Pygocentrus Cariba

By Ferit
Sayfa başı Profile bak Özel mesaj gönder 

Çevrimdışı яєѕυℓ çαℓışкαη

Administrator

Administrator

Kullanıcı avatarı

İletiTarih: 20.09.2015 14:12   İleti başlığı: Re: KEŞKE BİRİLERİ OLSA...   

Herkese merhaba;

Bu başlığı okumadan önce ilk olarak bizim yönetici bölümüne baktım ve oraya kısa bir yazı yazdım.Mobil uygulama mi yapsak dedim.Belki ben yanılıyorum ama önceden pc başında saatlerce sabaha kadar forumda çeviri yapan bilgi aktaran kişilerdik ne zaman akıllı telefonlar çıktı devir değişti forum bu hale geldi girmez olduk.Aslında nete ulaşmak kolaylaştı istenilen her zaman her yerde net elinin altında şuan ama ne hikmetse foruma girmiyoruz.Girsek bile okuyoruz sadece bir mesaj düzeltmek bir video yüklemek foto yüklemek zor geliyor bu çağın hastalığı kimse kimseyi kandırmasın rahatlık istiyoruz inanıyorumki forumun mobil uygulamasını yaparsak yada yaptırırsak sorun kalmaz hepinize iyi hobiler piranhalar.com bizim çocuğumudur kimse sahipsiz sanmasın.
Resim
S. Manueli (40 cm)
Üretim Başarısı

Çevrimdışı Frttrk

Piranhacı

Piranhacı

Kullanıcı avatarı

İletiTarih: 20.09.2015 19:33   İleti başlığı: Re: KEŞKE BİRİLERİ OLSA...   

Gerekli maddi, manevi yardımlar olursa her konuda yardımcı olabilirim imkanlar doğrultusunda. Mobil uygulamayı hayatta geçirmeli site görselinin yenilenmesi gerekir herkesde yıllarca ekrana baktığında aynı resim ve fonu göre göre bıkkınlık gelir bu algının kalkması gerekir. Ufak yöneticilikler olmalı onbaşı, çavuş gibi belirli şeylerle ilgilenebilcek farklı farklı kişiler aktivite durumlarına yetkinliklerine göre seçilmeli. Evlat gibi diyorsunuzda doğurup sokağa atılan çoçuklar durumunda. Artık eski yazılan yorumları değil yeni yazılacakları okuyalım :onay:
Serrasalmus Spilopleura
Pygocentrus Cariba

By Ferit

Çevrimdışı яєѕυℓ çαℓışкαη

Administrator

Administrator

Kullanıcı avatarı

İletiTarih: 20.09.2015 21:49   İleti başlığı: Re: KEŞKE BİRİLERİ OLSA...   

Sen ne yaptın ki Doğurup sokağa atılan çocuklar gibi diyorsun hayırdır senin bu kelimeyi konuşman için bu forumda ne emeğin var ?

Sen yeni birşey yaz biz okuyalım.
Resim
S. Manueli (40 cm)
Üretim Başarısı

Çevrimdışı Çağlar GÜNEŞ

Koleksiyoncu

Koleksiyoncu

Kullanıcı avatarı

İletiTarih: 21.09.2015 00:16   İleti başlığı: Re: KEŞKE BİRİLERİ OLSA...   

Sevgili Resul abi ; Ferit'in burada anlatmak istediği kendisinin foruma cok ekstra emeği varmış gibi bir izlenim vermek veya foruma emeği olan başta sen olmak üzere hice saymak değil. Kaldıki böyle birseye hic bir piranhacının haddi yoktur bu hobiye ve foruma verdiğiniz hizmetler ortada. Birşeyler yazmaya gelince emin olun opefede olan herşey burada yazılmış çizilmiş bu konuda ekstra yazılacak birşey yok. Çok ekstra bilinmeyen birşey olduğunda zaten burada paylaşılır . Nitekim arkadaşlar tanklarındaki izlenimlerini burada paylaşıyorlar ama yorum yok !! "Doğurup sokağa atmak" konusuna gelince Ferit'le kesinlikle aynı fikirdeyim. Böyle bir eleştiri getirebilmek içinde foruma büyük hizmetler vermeye gerek olmadığı kanaatindeyim bu tarz eleştirileri 3 günlük üye , 5 aylık üye , 7 yıllık üye farketmeksizin yapılabilir olduğunu düşünüyorum. Gerek ben gerekse Ferit gerekse diğer arkadaşlarımız wild balıklarını,wild olmayan balıklarını , akvaryumlarını paylaştık;paylaşıyorlar. Kac tane yöneticiden veya kac tane eski değerli üyeden yorum var bir bakın isterseniz ? Peki sırf yeterli ilgiyi göremediği icin forumdan ve hobiden uzaklaşan kac üye var bunun farkındamısınız ? Bunlar tabiki hobiden uzaklaşmak icin geçerli sebepler olamaz. Fakat tablo ortada... Foruma doğru düzgün ugramayan moderatörler olduğunu , moderator değişikliğinin forum işleyişi ve hareketliliği için mutlak şart olduğunu yazdım fakat alınması gereken en son insan Mehmet abi ; biz koltuk sevdalısı insanlar değiliz gibi bir yaklaşımda bulundu ( kendisi sağolsun forumda her türlü sorunumla ilgilenmis en kısa zamanda her daim çözmüş bir yöneticidir kendisinede belirttim bunu ).

Bütün bu görüşlerime ek olarak geçen yazdım yine yazıyorum gerek paylaştığı konular , gerekse bu hobiye tutkusu , gerekse arkadaşlarımızın açtığı konularına verdiği destek ve çabadan dolayı Ferit'in moderatör atanmasını tekrardan talep ve arzu ediyorum.

Forum altyapısı , değişikliği, hareketliliği içinde maddi ve manevi olarak bende destek vermekten geri kalmayacağımı belirtmek isterim. Bu hobi paylaşınca güzel...

Saygılar.
Çağlar GÜNEŞ

Balıkesir / Karesi

Alkış tutunca gökten yıldız ile hilâl Üze Tengri diyor, kan için size helâl...!

Çevrimdışı Aytaç DEMİRKOL

Administrator

Administrator

Kullanıcı avatarı

İletiTarih: 21.09.2015 11:23   İleti başlığı: Re: KEŞKE BİRİLERİ OLSA...   

Maddi manevi desteğe bende varım. Mobil uygulama mı olur artık ne olur ama yenilik lazım. Bende uzun süre katılım yapamayan hayatın verdiği olumlu olumsuz olaylardan dolayı formu arada da olsa takip eden kişilerdenim ki bu herkesin başına geldiği için forma ara verme uzaklaşma gibi maalesef elde olmayan sebeplerden dolayı ama hobiden soğuma zor tabi ki imkanlar doğrultusunda. Yeni katılan arkadaşlar zannetmesin site kurucu yönetici ve mod. arkadaşlar ellerinden geldiği kadar uğraşıyorlar onlarında bir iş ev ve hayatları olduklarını unutmayalım yeni gelen arkadaşlar özellikle.
Rhombeus (xingu)
Rhombeus (black peru)
Spilopleura (gold)
Natteri
Canlı doğuranlar (moscow green,alman,gold,full red lepistes-blackmolly,ingilizplati)jawamoss,helana)
Beta halfmoon

American Pitbull Terrier (Rednose)
Lovebird Personata

Çevrimdışı daywatch

Kayıtlı Üye

Kayıtlı Üye

Kullanıcı avatarı

Konum: MERSİN / REKLAM AJANSI SAHİBİ / Anıtoğlureklam@hotmail.com

İletiTarih: 21.09.2015 11:54   İleti başlığı: Re: KEŞKE BİRİLERİ OLSA...   

Bence mobil olarak ta forumun canlanlası imkansız gibi görünüyor.Çünkü gerçekten aktif olup paylaşım yapan üye sayısı ıkı elin parmağını geçmicek kadar az.işim gereği minimum 12 saat pc başındayım,İlk zamanlar bende paylaşım yapma hevesi içerisindeydim fakat baktım ki forum gerçekten ölü.Bu Konu başlığı altında yorum yapan arkadaşların da dedikleri gibi;artık doygunluk var,giriş yapan eski üyeler de sadece girmek için giriyorlar.bence mobil olayının da çözüm olacağını düşünmüyorum.Şu an bence en mantıklı olanı face te bulunan grubu aktifleştirmek...
Özgür Anıtoğlu / MERSİN
140 X 65 X 45
PYGOCENTRUS NATTERİ X 9
ANGUİLLİFORMES X 1

Çevrimdışı Frttrk

Piranhacı

Piranhacı

Kullanıcı avatarı

İletiTarih: 21.09.2015 14:42   İleti başlığı: Re: KEŞKE BİRİLERİ OLSA...   

Çağlar düşüncen ve güzel önerin için tekrar teşekkür ederim, yazılması gereken herşeyi yazmışsın biraz sertlikler var ama oda normal gibi buna hak veririm. Siteye son 24 saat içinde giren üyeler forumda yazıyor bakıyor onlarca kişi var peki paylaşım, yorum vs. yok eski sayfaları karıştırırken mehmet abinin bir yorumunda tapatalk`ı gördüm ve paylaşmak istedim çünkü resim paylaşımı kolay değil başka bir siteye yükliyceksin sonra linki alcaksın vs. vs. Hepimiz Türk`üz ve zihniyetimizde çok çalışmak yok hep hazıra konmak var sözüm meclisten dışarı aksi olanlarda var sadece genelleme yapıyorum. Yaşça büyük, konuya hakim yaşıtlarımız veya kardeşlerimiz burada bu türe destek vermeleri için çaba sarfediyoruz. Sonuç : Bu işi nirvanasına taşıdık yeni yorumlar çeviriler bulursanız yazın Sizi hakikaten alkışlıyorum. Hiç bir sosyal medyada bağlantım yok sadece Piranhalar.com, Akvaryum.com`da zaman geçiriyorum, facebook gibi gün içinde defalarca girip çıkabiliyorum yenilik malesef yok. Madem yapılacak birşey yok diyorsun öncelikleri size söylüyorum.

1-Site görseli, teması logosu ve başlıkları değişmeli
2-Resimleri olmayan, konu dışına çıkmış yazılar temizlenmeli
3-Üyelikler değiştirilmeli
4-Siteye rahatça resim yükleyip paylaşılmalı
5-Mobil uygulama olmalı
6-Site içinde messenger olmalı

Unutmayın sevgili büyüklerim, dostlarım ve kardeşlerim

Murat 131`in bile tarihi geçmiştir fakat seveni hala vardır ve restore etmektedirler.
Serrasalmus Spilopleura
Pygocentrus Cariba

By Ferit

Çevrimdışı elmatadori

Kayıtlı Üye

Kayıtlı Üye

Kullanıcı avatarı

İletiTarih: 21.09.2015 18:05   İleti başlığı: Re: KEŞKE BİRİLERİ OLSA...   

Konuşmaları sert veya yumuşak ama Ferit kardeşimiz belli ki bu yola başkoymuş. Malum forumun sakinliğide canını sıkıyor. Yanlış anlaşılma forum içi sertliğe gerek yok bence, büyüklerimize gerek hitapda gerekse düşüncelerinde saygı duymalıyız, hepimiz aynı yolun yolcusuyuz üzmeye kırılmaya gerek yok. Sağlıklı hobiler. :onay:
İsa Yaldız
Yaşadığı Şehir:Nevşehir
Memleket : Adana
Meslek: Elektrik-Elektronik Mühendisi

160*60*50(içten sumplu) Serrasalmus spilopleura + 2 yetişkin nat
80*40*40 Karışık Ciklet

Çevrimdışı Çağlar GÜNEŞ

Koleksiyoncu

Koleksiyoncu

Kullanıcı avatarı

İletiTarih: 21.09.2015 18:25   İleti başlığı: Re: KEŞKE BİRİLERİ OLSA...   

Doğurup sokağa atılan çocuk cümlesi biraz maksatını aşmış gibi dursada Ferit'i yakından tanıdığım için bu cümleyi tamamıyla iyi niyetle söylediğinden emin olduğum için aynı fikirde olduğumu belirttim. Yoksa bu forum bugün varlığını koruyorsa bu başta Resul abi olmak üzere Mehmet abi gibi, Murat abi gibi hobiye büyük hizmetleri olmuş abilerimiz sayesindedir. Yazdıklarımız tamamıyla forumun hareketliligi ve daha akıcı olması içindir. Yanlış anlaşıldıysa affola.

Saygılar...
Çağlar GÜNEŞ

Balıkesir / Karesi

Alkış tutunca gökten yıldız ile hilâl Üze Tengri diyor, kan için size helâl...!

Çevrimdışı Gürkan KURTAY

Piranhacı

Piranhacı

Kullanıcı avatarı

İletiTarih: 21.09.2015 19:48   İleti başlığı: Re: KEŞKE BİRİLERİ OLSA...   

Reklam işini çözersek, hareketlenme yaşanır diye düşünüyorum. Facebook grubu aktif edilip paylaşımlar kısıtlanabilir.
Sticker bastırılıp otobüs,elektrik direklerine yapıştırılabilir.
Aklına herhangi bir fikir gelen yazsın ki, ortak çözüm yolu bulabilelim. Herşey reklam..
Sağlıklı balıklar.
Gürkan KURTAY / İzmir-Gaziemir
125*60*60
7 x Pygocentrus Cariba

Çevrimdışı Frttrk

Piranhacı

Piranhacı

Kullanıcı avatarı

İletiTarih: 21.09.2015 20:16   İleti başlığı: Re: KEŞKE BİRİLERİ OLSA...   

Burada olanların çoğu birbirini kısmide olsa tanıyor bu yüzden rahatca konuşabiliyoruz düşüncelerimizde özgürüz kimseyi kırmak veya rencide etmek değil amacım ve amacımız. Sadece böyle bir kaynağı unutlmaya yüz tutarken sahiplenip eskisi kadar olmasa biraz hareketli kıymeti bilinen bir yer olarak göstermek. Gürkan evet reklamda önemli herkes belli bir platformda paylaşımlar yaparsa güneşli günlerin geleceğini düşünüyorum.
Serrasalmus Spilopleura
Pygocentrus Cariba

By Ferit

Çevrimdışı Aytaç DEMİRKOL

Administrator

Administrator

Kullanıcı avatarı

İletiTarih: 21.09.2015 20:50   İleti başlığı: Re: KEŞKE BİRİLERİ OLSA...   

Herkes düşüncelerin de tabi ki özgür ancak eylemlerde belli bir statü ve hitap önemli aksi taktirler de yönetim zaten müdahale ediyor. Site logo veya menüler gayet anlaşılır ve buna uygun renk tonlarında tabi ki uptade edilebilir video veya resim yükleme kolaylığı için maddi ve özellikle manevi olarak bir uğraş lazım bunun için gerekli ekip kurmak bunun devamlılığını sağlamak dönemsel olarak zor olabilir. Ben şahsım olarak 2013 senesinde ki kendi ve diğer arkadaşların paylaşımlarını şuan göremiyorum ama bu elde olmayan sebeplere bağlı iş taşınma medeni hal değişimi maddi imkanlar hobiye ara verme olarak bazı yıllar herkes de olabilecek durumlar. Şuan başlıklar da yeni başlayan arkadaşların konuları aktif ancak bu arkadaşlar kaç tane eski forum üyesinin profiline girip aktif konulara o konunun tüm sayfalarına bakıyor söyleyin de bilelim. Yeni başlıklarda direk açılan resimlere veya video bir yorum o kadar benim tahminim o yüzden bazı aylarda ve yılın belli sürelerinde paylaşımlar azabilir çok normal yeni gelen arkadaşların paylaşımlarını içtenlikle bekliyoruz bu sitede söylendiği gibi çoğu eski forum üyeleri gerçek hayatta da görüşme yemek gibi organizasyonlarda hep yüz yüzeler İstanbul yakası bu konuda daha aktif Ankara olarak ben tek yemek de eski üstatlarla beraberdim çok da zevkliydi bu gibi ortam ve forum aktifliği paylaşımlar arttıkça hobiye ara verip tekrar dönenlerle tekrar sağlanacaktır arkadaşlar bunu yaşayıp tadını alanlar her zaman geri döner ve forum olarak canlılık artar. :onay:
Rhombeus (xingu)
Rhombeus (black peru)
Spilopleura (gold)
Natteri
Canlı doğuranlar (moscow green,alman,gold,full red lepistes-blackmolly,ingilizplati)jawamoss,helana)
Beta halfmoon

American Pitbull Terrier (Rednose)
Lovebird Personata

Çevrimdışı Dr.CaPa BuRRo

TPF Özel Üyesi

TPF Özel Üyesi

Kullanıcı avatarı

İletiTarih: 25.09.2015 06:41   İleti başlığı: Re: KEŞKE BİRİLERİ OLSA...   

Yapılacak her türkü maddi ve manevi desteğe bende varım,mobil uygulama olabilir.Ben hep Tapatalk'tan giriyorum,gayette pratik oluyor.

Eskisi kadar giremesekte,uzaktan gene takip ediyorum,seviyorum çünkü burayı.

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi
SERKAN ORBAY AKBAYIR

Serrasalmus Manueli (METİN OKTAY)

Çevrimdışı Frttrk

Piranhacı

Piranhacı

Kullanıcı avatarı

İletiTarih: 25.09.2015 10:05   İleti başlığı: Re: KEŞKE BİRİLERİ OLSA...   

ReŞko yazdı:
Sen ne yaptın ki Doğurup sokağa atılan çocuklar gibi diyorsun hayırdır senin bu kelimeyi konuşman için bu forumda ne emeğin var ?

Sen yeni birşey yaz biz okuyalım.

Pardon bu yazıyı gözden kaçırmışım, İlla bir şey mi yapmak lazım o zaman yaptığımı söylim, sizler gibi bu hobiyi sevdim sizleri örnek aldım sizin boş bıraktığınıza sizin yerine sahip çıkmaya çalıştım, fakat sizleri görmeyerek yada erek değil.
Serrasalmus Spilopleura
Pygocentrus Cariba

By Ferit
Önceki iletileri göster:  Sıralama  
Konuya cevap yaz
 4 sayfadan 3. sayfa [ 50 ileti ]
[Sayfaya git]   Önceki  1, 2, 3, 4  Sonraki

Kimler çevrimiçi
Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir