KEŞKE BİRİLERİ OLSA...

Yetkili: Moderatör

Konuya cevap yaz
 4 sayfadan 2. sayfa [ 50 ileti ]
[Sayfaya git]   Önceki  1, 2, 3, 4  Sonraki
Yazar Mesaj

Çevrimdışı yavuz

Kayıtlı Üye

Kayıtlı Üye

Kullanıcı avatarı

İletiTarih: 21.08.2015 18:59   İleti başlığı: Re: KEŞKE BİRİLERİ OLSA...   

Alıntı ile cevapla İletiyi rapor et 

Vallahi ben piranha beslemeye ilk karar verip google amcaya yazdığımda direk bu forumla karşılaşmıştım konulara aktif katılmamıştım ama bütün başlıkları bütün problemleri tek tek açıp hepsini ezberlercesine okumuştum notlar almıştım sonrasında balıkları beslemeye başlayınca elimden geldiğince tecrubelerimi sorunlarımı paylaştım sizlerle ve devamının olacağına da inanıyorum. Bir başlıkta görmüştüm piranha besleyen kaç arkadaşınız var ? deniyordu, burada tanıştığım sizler ve samimi olduğum Ferit arkadaşımız harici hiç yok :) Sebebi izlenimlerim kadarıyla hep filmlerde anlatılanlar yüzüne. İnsanlar piranhaları hep öldüren parçalayan yok eden iğrenç yaratıklar olarak görüyor bilinçaltlarına bu yerleştirilmiş halbuki bilmiyorlar hepsinden daha akıllı, hassas, düşünceli, hisli balıklar. Piranha beslediğimi duyduklarında ne veriyorsun diye soruyorlar et veriyorum dediğimde kendin yedinde omu kaldı diyorlar birçok önyargıda bulunuyorlar sizde karşılaşmışsınızdır birçokkez :grin: Bana göre az olmamızın sebebi kalitemizdendir, farklılığımızdan, sıradan olmayışımızdandır.. :tamam:
Resim
1x F0 Pygocentrus Cariba
4x F0 Pygocentrus Nattereri
6x F1 Pygocentrus Nattereri
120x45x60
Serrasalmus İrritans
80x40x50
İstanbul-Pendik
Sayfa başı Profile bak Özel mesaj gönder 

Çevrimdışı Melih PEHLEVAN

TPF Özel Üyesi

TPF Özel Üyesi

Kullanıcı avatarı

İletiTarih: 21.08.2015 19:51   İleti başlığı: Re: KEŞKE BİRİLERİ OLSA...   

Mobil uygulamayı yapmayı denedim ve amatör de olsa yaptım.Yazılım işini pek beceremediğimden Appsgeyser'den basit bir app yaptım android tabletime.Google Play Store'a yüklemek için 25$ ücreti varmış.Ben de yükleyemedim.Ama kendime ait basit bir uygulamam oldu.Siz de yapabilirsiniz :grin:
Bu uygulamanın görünüşü:
Resim
Bu da açtığınızdaki görünüş:
Resim
Normal forum sadece kolay erişim sağlanıyor. :melek:
Resim
120×65×50
20x Pygocentrus Nattereri - Wild Oscar

Çevrimdışı Frttrk

Piranhacı

Piranhacı

Kullanıcı avatarı

İletiTarih: 22.08.2015 00:39   İleti başlığı: Re: KEŞKE BİRİLERİ OLSA...   

Melih 0529 yazdı:
Mobil uygulamayı yapmayı denedim ve amatör de olsa yaptım.Yazılım işini pek beceremediğimden Appsgeyser'den basit bir app yaptım android tabletime.Google Play Store'a yüklemek için 25$ ücreti varmış.Ben de yükleyemedim.Ama kendime ait basit bir uygulamam oldu.Siz de yapabilirsiniz :grin:
Bu uygulamanın görünüşü:
Resim
Bu da açtığınızdaki görünüş:
Resim
Normal forum sadece kolay erişim sağlanıyor. :melek:

Aslan parçası emeğine sağlık. :onay: :nazar:
Serrasalmus Rhombeus Rio İriri
Serrasalmus Rhombeus Black Daimond
Serrasalmus Spilopleura
Pygocentrus Cariba

By Ferit

Çevrimdışı Frttrk

Piranhacı

Piranhacı

Kullanıcı avatarı

İletiTarih: 22.08.2015 00:45   İleti başlığı: Re: KEŞKE BİRİLERİ OLSA...   

yavuz yazdı:
Vallahi ben piranha beslemeye ilk karar verip google amcaya yazdığımda direk bu forumla karşılaşmıştım konulara aktif katılmamıştım ama bütün başlıkları bütün problemleri tek tek açıp hepsini ezberlercesine okumuştum notlar almıştım sonrasında balıkları beslemeye başlayınca elimden geldiğince tecrubelerimi sorunlarımı paylaştım sizlerle ve devamının olacağına da inanıyorum. Bir başlıkta görmüştüm piranha besleyen kaç arkadaşınız var ? deniyordu, burada tanıştığım sizler ve samimi olduğum Ferit arkadaşımız harici hiç yok :) Sebebi izlenimlerim kadarıyla hep filmlerde anlatılanlar yüzüne. İnsanlar piranhaları hep öldüren parçalayan yok eden iğrenç yaratıklar olarak görüyor bilinçaltlarına bu yerleştirilmiş halbuki bilmiyorlar hepsinden daha akıllı, hassas, düşünceli, hisli balıklar. Piranha beslediğimi duyduklarında ne veriyorsun diye soruyorlar et veriyorum dediğimde kendin yedinde omu kaldı diyorlar birçok önyargıda bulunuyorlar sizde karşılaşmışsınızdır birçokkez :grin: Bana göre az olmamızın sebebi kalitemizdendir, farklılığımızdan, sıradan olmayışımızdandır.. :tamam:

Yavuz son cümle herşeyi açıklıyor, cahil toplum, akılsız insanlar. Nesiller akıllı olmak yerine fit gözüküp beyinlerini aldırıyorlar, 300 gram daha zayıf ama doğmamış ceninlerin zekasına sahipler :onay: Facebook kullansam orada site açıcam ama kullanmıyorum bilenler bilir :) whatsapp grubumu kursak :smile:
Serrasalmus Spilopleura
Pygocentrus Cariba

By Ferit

Çevrimdışı yavuz

Kayıtlı Üye

Kayıtlı Üye

Kullanıcı avatarı

İletiTarih: 22.08.2015 09:53   İleti başlığı: Re: KEŞKE BİRİLERİ OLSA...   

Frttrk yazdı:
yavuz yazdı:

Yavuz son cümle herşeyi açıklıyor, cahil toplum, akılsız insanlar. Nesiller akıllı olmak yerine fit gözüküp beyinlerini aldırıyorlar, 300 gram daha zayıf ama doğmamış ceninlerin zekasına sahipler :onay: Facebook kullansam orada site açıcam ama kullanmıyorum bilenler bilir :) whatsapp grubumu kursak :smile:

Whatsapp grubu sürekli bildirim vs gönderdiğinden rahatsız edebilir facebook'ta sayfa iş görmez, grup olacak. Şuan üyesi olduğum çokgüzel bir grup var herkes aktif paylaşımlar yapıyor birbirine destek oluyor fikir alışverişi oluyor sürekli bizdede neden öyle olmasın ? Tekrar söylüyorum sayfa değil, grup olmalı :)
Resim
1x F0 Pygocentrus Cariba
4x F0 Pygocentrus Nattereri
6x F1 Pygocentrus Nattereri
120x45x60
Serrasalmus İrritans
80x40x50
İstanbul-Pendik

Çevrimdışı Frttrk

Piranhacı

Piranhacı

Kullanıcı avatarı

İletiTarih: 22.08.2015 10:20   İleti başlığı: Re: KEŞKE BİRİLERİ OLSA...   

:smile: , sonra bizi örgütteb yargılamasınlar :)
Serrasalmus Spilopleura
Pygocentrus Cariba

By Ferit

Çevrimdışı İHTİYAR PİRANHACI

TPF Özel Üyesi

TPF Özel Üyesi

Kullanıcı avatarı

İletiTarih: 22.08.2015 17:54   İleti başlığı: Re: KEŞKE BİRİLERİ OLSA...   

Forumun çok güzel günlerini gördüm, çok güzel dostlar edindim. Daha önceki yorumlarda yazıldığı gibi ticari kaygılarla forumda bulunanların ipliğini pazara çıkardığımız için terk edip gittiler, çokda önemli değil..
Biz eski üyeler zamanında çok uğraştık o dönemde forum çok canlı idi ama bir çoğumuz balık beslemeyi bıraktı, yani iş , güç ağır bastı . ama biz foruma gönül verenler forumu bırakmadık , bırakmayız da bizim bu foruma emeğimiz olduğu kadar, forumunda bizler üzerinde emeği var.
Eskiden fazla piranha çeşidi yoktu, Serra'lardan bir çeşit gelse , forum 7 gün 7 gece bayram yapardı,
o zamanlar biz üye arkadaşlarımıza garajlara kadar sırtımızda kum taşır otobüse verirdik, işi gücü bırakıp havaalanına pirayalar yetiştirdiğimiz zamanlar oldu..
kadir kiymetimiz bilindimi bilmiyoruz ama bunları forum için yaptık..

Serkan'ın komedi resimli başlıkları vardı, ya ne güzeldi o başlıklar o başlıkları görmek için akşamı iple çekerdik yani o derece güzel günlerdi..
Kimler geldi, kimler geçdi... bazen kalp kırıldı gidenler oldu, isteyerek yada istemeden de olsu bunlar oldu ama yöneticilik burada zor zanaat bazen en yakın kişiyi uzaklaştırmak zorunda kalıyorsun ...
Bu forum facebook gibi sanal gruplara kurban edilmemeli .. ne olursa olsun facebook gibi sanal alem insanları ne kadar esi, alırsa alsın, bu grup facebook grubu olmayacak hiç bir zaman olmayacak...
Hadi gençler buyrun forum sizin , siz yeni bir şeyler yapın, etkinlik düzenleyin, makale yazın, yabancı makaleleri tercüme edin dünyadaki Piranha otoritelerini , bilim adamlarını bulun onlarla konuşun foruma üye edin, bize makale yazsınlar, sorunlarımızı çözsünler hadi bunlar çok zor şeyler değil sizde yapabilirsiniz sabahlara kadar forumu takip edin, yazı yazın biz zamanında bunları yaptık yani forum arşıvinde ne varsa biz bunları zamanında yaptık her türlü bilgi forumda var forum doydu artık bunlara ve kimse forumda uğraşmadan, didinmeden tak diye bilgiyi hemen buluyor .. Yeni bilgiler, yeni fotoğraflar vs.vsv.sv.vsv.vs artık sizde bir şeyler yaratın, bulun getirin..
sıra sizde haydi bakalım...
Emek verilmiş bir akvaryumun kötüsü olmaz, sadece eksiği ya da fazlası olur (İhtiyar)
An aquarium that is worked on correctly will not be bad, there will be more than expected(old)

Çevrimdışı Frttrk

Piranhacı

Piranhacı

Kullanıcı avatarı

İletiTarih: 23.08.2015 18:54   İleti başlığı: Re: KEŞKE BİRİLERİ OLSA...   

Abi çok doğru konuşup özetlemişsin, belkide artık öğrenip bulunabilcek birşey kalmadığı düşünüldüğü için girilmiyor olabilir. Bir artık bitkili tanklar göz önünde hemen hemen herkesin evinde bir parçası bulunuyor. Bizler sizlerin makale ve paylaşımlarını görüp okuyarak buralara geldik, mümkün olduğunca hareketli tutup güncel şeyler paylaşmaya çalışıyoruz. Umarım dediklerinizi yaparız :onay:
Serrasalmus Spilopleura
Pygocentrus Cariba

By Ferit

Çevrimdışı Dr.CaPa BuRRo

TPF Özel Üyesi

TPF Özel Üyesi

Kullanıcı avatarı

İletiTarih: 31.08.2015 23:58   İleti başlığı: Re: KEŞKE BİRİLERİ OLSA...   

Forumun artık eskisi kadar aktif olmamasının başlıca sebebi balıklara olan doygunluktur.Eskiden balık yoktu,bilgi,resim,görsel yoktu o yüzden Piranha'lara karşı açlık vardı.Yabancı forumlardan elde ettiğimiz Cariba,Piraya vs. Türlerin resimleri rağbet görüp ilgi ve merak uyandırıyordu ama artık olmayan tür yok Forumumuzda,bu yüzdendirki forumda artık eskisi gibi merak uyandıracak ilgi çekecek bir gelişme yok.

Bayram abinin dediği gibi bizler bu foruma çok emek verdik,kendi adıma söyleyeyim dizi,şiir,bulmaca,piranha resimleri arşivleri için saatlerce uğraştığımı bilirim,zevkle keyifle yaptım hepsini.Çok güzel dostluklar arkadaşlıklar edindim bu forumdan.Belki artık yazmıyorum eskisi gibi ama genede forum benim bir parçam artık,görünmesemde arka planda hep takip ediyorum.Şuan bende balık beslemiyorum ama ilerde birgün gene besleyeceğim.

Forum bazen böyle sessizliğe bürünür ama yok olmaz.Herzaman var olacaktır inşallah.Diğer forumla tüm balık çeşitlerini barındırdığı için yoğun olabilirler,biz tek türün bağımlılarıyız,onlar bizi anlayamazlar.Varsın çok aktif olmasın,az olsun ama öz olsun,kaliteli olsun,en önemliside sağlam dostluklar olsun.

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi
SERKAN ORBAY AKBAYIR

Serrasalmus Manueli (METİN OKTAY)

Çevrimdışı elmatadori

Kayıtlı Üye

Kayıtlı Üye

Kullanıcı avatarı

İletiTarih: 01.09.2015 00:07   İleti başlığı: Re: KEŞKE BİRİLERİ OLSA...   

Şu tayin işleri netleşsin ben canlandırırım ortamı [emoji4]

Sent from my iPhone using Tapatalk
İsa Yaldız
Yaşadığı Şehir:Nevşehir
Memleket : Adana
Meslek: Elektrik-Elektronik Mühendisi

160*60*50(içten sumplu) Serrasalmus spilopleura + 2 yetişkin nat
80*40*40 Karışık Ciklet

Çevrimdışı Frttrk

Piranhacı

Piranhacı

Kullanıcı avatarı

İletiTarih: 01.09.2015 00:12   İleti başlığı: Re: KEŞKE BİRİLERİ OLSA...   

Söylediklerinin büyük bir çoğunluğuna katılmıyorum değil yapılabilcekler yapıldı, yaşancaklar yaşandı yıllardır hayalini kurduğum türü hemen hemen 1 senedir besliyorum, buradaki
Çoğu eski konuyu okudum. Doygunluk var tabi ki ama bir foruma yöneticidemi girmez onu anlamam işte :onay:
Serrasalmus Spilopleura
Pygocentrus Cariba

By Ferit

Çevrimdışı elmatadori

Kayıtlı Üye

Kayıtlı Üye

Kullanıcı avatarı

İletiTarih: 01.09.2015 21:37   İleti başlığı: Re: KEŞKE BİRİLERİ OLSA...   

Aslında benim bu konudaki en büyük merakım eski kullanıcalarda olan, videolarda fotoğraflarda gördüğümüz serrasalmus türleri nereye gitti? :tezahurat:
İsa Yaldız
Yaşadığı Şehir:Nevşehir
Memleket : Adana
Meslek: Elektrik-Elektronik Mühendisi

160*60*50(içten sumplu) Serrasalmus spilopleura + 2 yetişkin nat
80*40*40 Karışık Ciklet

Çevrimdışı Melih PEHLEVAN

TPF Özel Üyesi

TPF Özel Üyesi

Kullanıcı avatarı

İletiTarih: 01.09.2015 21:54   İleti başlığı: Re: KEŞKE BİRİLERİ OLSA...   

Serkan abi gerçekten çok doğru balıklara ve bilgilere doygunluk var.Foruma üye olan biri tek bir mesaj yazmadan sadece forumdaki konuları okursa piranha beslemede sıkıntı çekeceğini sanmıyorum.Ayrıca senin de dediğin gibi, başka siteler tüm balık çeşitlerini barındırdığı için aktifler,ama forumun bu hali çok daha iyi. Forumda saat başı açılan sarı prensesim dişi mi erkek mi konularını görmek yerine daha seğrek ama kaliteli konuların açılmasını, daha sağlam dostukların kurulmasını yeğlerim.Şu an bu türü beslemesem bile giriyorum foruma.Çünkü bu forum bana hiçbir sitenin/forumun vermediği hazzı veriyor :sicra:
Resim
120×65×50
20x Pygocentrus Nattereri - Wild Oscar

Çevrimdışı Frttrk

Piranhacı

Piranhacı

Kullanıcı avatarı

İletiTarih: 01.09.2015 22:53   İleti başlığı: Re: KEŞKE BİRİLERİ OLSA...   

İsa ölmüştür :)
Serrasalmus Spilopleura
Pygocentrus Cariba

By Ferit

Çevrimdışı DeJaVu

TPF Tecrübeli Üyesi

TPF Tecrübeli Üyesi

Kullanıcı avatarı

İletiTarih: 02.09.2015 15:30   İleti başlığı: Re: KEŞKE BİRİLERİ OLSA...   

Herkeze Merhaba,

Bizler zaman zaman verdik çeşitli sebepler ile Piranha çatısı altında buluştuğumuz vakit geçirdiğimiz bu alanda bir çok dostluklar kurduk.
Yaklaşık 2 yıldır düzenli forumda olamasamda arada bir girip okumaya çalışıyorum şunu unutmamak gereklidir herşeyden önce bu site yeni başlayan tüm Piranha sevenler için tek Türkçe kaynak hatta Piranha kütüphanesidir.
Nacizane fikrim ara ara yabancı kaynaklar(Opefe) gibi takip edilerek bilimsel güncellemeler yapılmalıdır.
Burak Söylemez
Önceki iletileri göster:  Sıralama  
Konuya cevap yaz
 4 sayfadan 2. sayfa [ 50 ileti ]
[Sayfaya git]   Önceki  1, 2, 3, 4  Sonraki

Kimler çevrimiçi
Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

Bu forumda yeni konular açabilirsiniz
Bu forumda konulara cevap yazabilirsiniz
Bu forumda kendi iletilerinizi değiştiremezsiniz
Bu forumda kendi iletilerinizi silemezsiniz