Akvaryum Konusunda Bir Kaç Soru

Yetkili: Moderatör

Konuya cevap yaz
 1 sayfadan 1. sayfa [ 5 ileti ]

Yazar Mesaj

Çevrimdışı Burak Kaşıkçı

TPF Özel Üyesi

TPF Özel Üyesi

Kullanıcı avatarı

İletiTarih: 01.09.2015 21:56   İleti başlığı: Akvaryum Konusunda Bir Kaç Soru   

Alıntı ile cevapla İletiyi rapor et 

Öncelikle herkese Merhabalar..

Üç yıl önce iki yıldır zaman geçirdiğim bu hobiyi ve forumu çeşitli nedenlerden dolayı bırakmak zorunda kaldım. Fakat Piranha tutkusu bambaşka bir şey, ne zaman bir akvaryum görsem aklıma hep balıklarım geliyor. Geçen sene tekrar başlamak istedim 120*60*60 ebatlarında bir akvaryum yaptırdım, gerekli her şeyi aldım fakat yine bir kaç nedenden ötürü başlayamadan tüm malzemeleri bir kenara koymak zorunda kaldım.

Şimdi ise çok kararlı bir şekilde aranıza tekrar katılmak istiyorum, ama başlamadan önce sormam gereken bir kaç konu var.

Geçen yaz yaptırmış olduğum akvaryumu hiç kullanmadım balkonda güneşin altında 2 yaz geçirdi, güneş silikonlara bir zarar vermiş midir? İleride kullanmam sakıncalı olur mu?

Bir de şöyle bir durum var, şuan elimde olan akvaryum (120*60*60) için uygun bir yerim yok ve bir, bir buçuk yıl kadar da olmayacak sanırım.

Şuan maks. 80*60*60 bir akvaryum yaptırabilirim buda yaklaşık 280 litre, bu ebatta bir akvaryuma 10 adet nattereri yavrusu atıp 1 yıl kadar sağlıklı bir şekilde bakabilir miyim?
Resim

120*60*50(h)
16 x P.Nattereri
Sayfa başı Profile bak Özel mesaj gönder 

Çevrimdışı Frttrk

Piranhacı

Piranhacı

Kullanıcı avatarı

İletiTarih: 01.09.2015 22:27   İleti başlığı: Re: Akvaryum Konusunda Bir Kaç Soru   

Tekrar hoş geldin aramıza, 120x60x60 ölçün güzel olurdu pygo sürüsü için fakat yerim yok diyorsan illada piranha besleyeceğim diyorsan bir serrsalmus türü ile başla daha sonra bir pygo sürüsü kurabilirsin. Aynı derdi yaşadığım için söylüyorum 80x60x60 da fena bir ölçü değil ana uzun geniş bir tankda pygo sürüsü bambaşka :onay: Bekleyen akvaryum ile ilgili denemeden bir sonuç alamassın, akvaryum hiç kullanılmadıysa çok sıkıntı yaşamazsın diye düşümüyorum ama kullanıp kurutulduysa silikon o zaman düşündürür.
Serrasalmus Rhombeus Rio İriri
Serrasalmus Rhombeus Black Daimond
Serrasalmus Spilopleura
Pygocentrus Cariba

By Ferit

Çevrimdışı Gürkan KURTAY

Piranhacı

Piranhacı

Kullanıcı avatarı

İletiTarih: 02.09.2015 00:13   İleti başlığı: Re: Akvaryum Konusunda Bir Kaç Soru   

Kardeşim tekrardan hoş geldin.
- Tankın silikonlarına baktırman lazım. Silikonlar kurumuş olabilir,o hacimde suyu kaldıramayabilir. Dikkatli ol.
- 80*60*60 tankta serra türü bakabilirsin. Hobiye tekrar ısınmanı sağlar.
- Ama bu tankta sürü bakamazsın. Hele ki 1 yıl gibi bir sürede balıklar 15-17cm olabiliyor. İlla sürü diyorsan 4-5 adet olabilir.
Gürkan KURTAY / İzmir-Gaziemir
125*60*60
7 x Pygocentrus Cariba

Çevrimdışı Burak Kaşıkçı

TPF Özel Üyesi

TPF Özel Üyesi

Kullanıcı avatarı

İletiTarih: 03.09.2015 23:11   İleti başlığı: Re: Akvaryum Konusunda Bir Kaç Soru   

Teşekkürler.. 120*60*60 olan akvaryum ile devam edeceğim, akvaryumu yaptırdığım imalathane ile görüştüm silikonlar sertleşmediği sürece hiç bir sıkıntı yaratmazmış. Yarın Mobilyasını sipariş verip kuruluma başlayacağım...
Resim

120*60*50(h)
16 x P.Nattereri

Çevrimdışı Gürkan KURTAY

Piranhacı

Piranhacı

Kullanıcı avatarı

İletiTarih: 04.09.2015 01:19   İleti başlığı: Re: Akvaryum Konusunda Bir Kaç Soru   

Hayırlısı olsun o zaman Burak.
Gürkan KURTAY / İzmir-Gaziemir
125*60*60
7 x Pygocentrus Cariba
Önceki iletileri göster:  Sıralama  
Konuya cevap yaz
 1 sayfadan 1. sayfa [ 5 ileti ]

Kimler çevrimiçi
Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir

Bu forumda yeni konular açabilirsiniz