Yeni Dekor

Yetkili: Moderatör

Konuya cevap yaz
 1 sayfadan 1. sayfa [ 5 ileti ]

Yazar Mesaj

Çevrimdışı Emin_16

Kayıtlı Üye

Kayıtlı Üye

İletiTarih: 09.04.2018 17:07   İleti başlığı: Yeni Dekor   

Alıntı ile cevapla İletiyi rapor et 

Merhabalar. İki ay kadar önce piranhalarımı aldım. Hegen kumum var ve arkadaki fon mavi. Gözüme hoş gozukmemeye basladi. Fonu siyah yapicam ama şöyle bir problem var. Fon yapışkanlı ve akvaryumu duvara dayadigim için çekemiyorum. Yaklasik 400 lt kadar.Suyu da başka bir yere boşaltma imkanım yok. O yüzden şöyle bir şey yaptim. Hani okuldayken resim defterlerini koyduğumuz çantalar olurdu beyaz renkte. O malzemenin üstüne siyah fon kaplattim ve içerden yani akvaryumun içine arka cama dayamayi düşünüyorum. Acaba boya yada yapiskani problem olur mu? Daha önce böyle bir tecrübe yaşayan var mı?
Sayfa başı Profile bak Özel mesaj gönder 

Çevrimdışı Mehmet KARATAŞ

Moderator

Moderator

Kullanıcı avatarı

İletiTarih: 09.04.2018 18:50   İleti başlığı: Re: Yeni dekor   

Tankın içinde olan fon sağlıklı olmaz, zamanla deforme olabilir ve temizleyemezsiniz.
Eliniz girecek kadar yer varsa köşeden açıp zıt yönde çıkarabilirsiniz,gerisi zaten kolay büyükçe mukavva vb. Ürünü arkaya dışardan sabitlerseniz fonunuz hallolmuş olur :onay:

Çevrimdışı Emin_16

Kayıtlı Üye

Kayıtlı Üye

İletiTarih: 09.04.2018 19:15   İleti başlığı: Re: Yeni dekor   

Mehmet KARATAŞ yazdı:
Tankın içinde olan fon sağlıklı olmaz, zamanla deforme olabilir ve temizleyemezsiniz.
Eliniz girecek kadar yer varsa köşeden açıp zıt yönde çıkarabilirsiniz,gerisi zaten kolay büyükçe mukavva vb. Ürünü arkaya dışardan sabitlerseniz fonunuz hallolmuş olur :onay:

Sorma yaa. O şekilde yapmaya çalıştım ama fon parça parça elimde kaldi. Kolumda daha asla girmiyor. Akvaryumun dörtte birinde fon yok geri kalanı mavi renk sahada beter oldu. İçerden birşeyler yapmaktan başka çare yok.

Çevrimdışı ergünbenzeş

Kayıtlı Üye

Kayıtlı Üye

Kullanıcı avatarı

İletiTarih: 10.04.2018 00:30   İleti başlığı: Re: Yeni dekor   

3D fonda özel bir köpük ve salınım yapmayan boyalar kullanılıyor. Benim tankta da mevcut hatta. İşleme kısmı zahmetli olduğu için de yüksek meblalara yapılıyor takip ettiğim kadarı ile. Uygun boyutta köpük ve kullanılan boyayı biraz araştırıp bulursan işlemeye uğraşmadan düz siyaha boyayıp halledebilirsin bence sorununu kökten :smile:
175-55h-80 tank
Serrasalmus Rhombeus Blue Diamond
ESKİŞEHİR

Çevrimdışı Emin_16

Kayıtlı Üye

Kayıtlı Üye

İletiTarih: 10.04.2018 01:36   İleti başlığı: Re: Yeni dekor   

ergünbenzeş yazdı:
3D fonda özel bir köpük ve salınım yapmayan boyalar kullanılıyor. Benim tankta da mevcut hatta. İşleme kısmı zahmetli olduğu için de yüksek meblalara yapılıyor takip ettiğim kadarı ile. Uygun boyutta köpük ve kullanılan boyayı biraz araştırıp bulursan işlemeye uğraşmadan düz siyaha boyayıp halledebilirsin bence sorununu kökten :smile:

İyi fikir dostum sağol. Köpük olayı mantıklı, onu bı deneyeyim.
Önceki iletileri göster:  Sıralama  
Konuya cevap yaz
 1 sayfadan 1. sayfa [ 5 ileti ]

Kimler çevrimiçi
Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

Bu forumda yeni konular açabilirsiniz
Bu forumda konulara cevap yazabilirsiniz
Bu forumda kendi iletilerinizi değiştiremezsiniz
Bu forumda kendi iletilerinizi silemezsiniz