Balıklarda Enterasan Tavırlar

Yetkili: Moderatör

Konuya cevap yaz
 3 sayfadan 2. sayfa [ 32 ileti ]
[Sayfaya git]   Önceki  1, 2, 3  Sonraki
Yazar Mesaj

Çevrimdışı Aytaç DEMİRKOL

Administrator

Administrator

Kullanıcı avatarı

İletiTarih: 25.03.2014 12:04   İleti başlığı: Re: Balıklarda Enterasan Tavırlar   

Alıntı ile cevapla İletiyi rapor et 

Ölçü işi göz kararı 2 tablet yeter bence fazla dozaj yapma kaya tuzu kullan dip çekimi yaptıktan sonra. Önemli olan mevcut parazit yumurtalarını öldürmek ve çoğalmalarını engellemek hedef kaya tuzu belli bir süre kullan filtreleri de ekipmanları da bir süre temizleyeceksin oralara da yerleşmişlerdir çünkü. :onay:
Rhombeus (xingu)
Rhombeus (black peru)
Spilopleura (gold)
Natteri
Canlı doğuranlar (moscow green,alman,gold,full red lepistes-blackmolly,ingilizplati)jawamoss,helana)
Beta halfmoon

American Pitbull Terrier (Rednose)
Lovebird Personata
Sayfa başı Profile bak Özel mesaj gönder 

Çevrimdışı BELVA

Kayıtlı Üye

Kayıtlı Üye

Kullanıcı avatarı

İletiTarih: 25.03.2014 13:10   İleti başlığı: Re: Balıklarda Enterasan Tavırlar   

Çok saol abi. Bugün evde değilim gece o ilacı atarım 2 tablet yarın akşamda %40 dip çeker ve iç filitreyi yıkarım ve evden çıkarken az birşey tuz eklemeside yaptım . İlk adım için uygun olurmu abi o . Yardımlarınız için çok teşekkür ederim
ONUR AYAZ
istanbul
20 natt.
130*60*60

Administrator

Administrator

Kullanıcı avatarı

İletiTarih: 25.03.2014 13:45   İleti başlığı: Re: Balıklarda Enterasan Tavırlar   

BELVA yazdı:
Çok saol abi. Bugün evde değilim gece o ilacı atarım 2 tablet yarın akşamda %40 dip çeker ve iç filitreyi yıkarım ve evden çıkarken az birşey tuz eklemeside yaptım . İlk adım için uygun olurmu abi o . Yardımlarınız için çok teşekkür ederim

Bence ilacı al sonra dip çekimi yap kum bir karışsın mevcut yumurtalar bir çıksın ortama sonra kaya tuzu ilave et yapışanlarda bıraksın kendini hem ekipmandan hem balıklardan sonra ilacı at ki ortamda olanları öldürmeye başlasın benim sıralamam genelde böyle oluyor. ;)
Rhombeus (xingu)
Rhombeus (black peru)
Spilopleura (gold)
Natteri
Canlı doğuranlar (moscow green,alman,gold,full red lepistes-blackmolly,ingilizplati)jawamoss,helana)
Beta halfmoon

Lovebird Personata

Administrator

Administrator

Kullanıcı avatarı

İletiTarih: 25.03.2014 20:11   İleti başlığı: Re: Balıklarda Enterasan Tavırlar   

Ne yaptın aldın mı ilaç? Filtreyi temizledik den sonra ilacı kullan ama filtre bir süre kapalı kalsın hava motorun var ise bol hava ver ertesi gün dip çekimi yap bir doz daha ilaç kullan 3.gün dip çekimi sonra filtreyi aç ölü parazit yumurta pislik ne varsa toplansın. Bir hafta sonra filtreyi tekrar temizleyip kaya tuzu ve patlamayan kalan yumurtalar için bir dozaj ve bol hava sonra inşallah parazit namına bir şey kalmamış olur. Bazı hastalıkların kuluçka dönemleri çok farklıdır bu yüzden forumda hastalık tedavi olarak bir gezinti yap daha önce bayram abi nin verdiğin link de de tedavi ile ilgili yazısı var biraz da google amcaya sorabilirsin daha farklı kullanım ve tedavi süreçleri var. Bir süre meşakkatli olacak sana ama zamanın da yapılan tedavi en az kayıp demektir kolay gelsin sana paylaşımlarını bekliyoruz. :onay:
Rhombeus (xingu)
Rhombeus (black peru)
Spilopleura (gold)
Natteri
Beta halfmoon

Lovebird Personata

Çevrimdışı BELVA

Kayıtlı Üye

Kayıtlı Üye

Kullanıcı avatarı

İletiTarih: 26.03.2014 01:32   İleti başlığı: Re: Balıklarda Enterasan Tavırlar   

Abi eve yeni geldim işler çok yoğun ve bu saate ilaç bulamadım ama kaya tuzu ekledim. Bol oksijen veriyorum hava motoru ve iç filtre çalışıyor. Balıkların rengi ve hareketleri düne göre çok iyi resmen rahatlamış durumdalar ve stres azalmış gibi . :pimp: Dediklerini harfiyen uygulayacağım. Bira zorlu olacak ama ne yapalım tamamen bitsin yeter. Saol abi irtibat kalalım
ONUR AYAZ
istanbul
20 natt.
130*60*60

Çevrimdışı BELVA

Kayıtlı Üye

Kayıtlı Üye

Kullanıcı avatarı

İletiTarih: 26.03.2014 11:05   İleti başlığı: Re: Balıklarda Enterasan Tavırlar   

Eczaneden aldığım tetra kapsül antibiyotik ilacından bir kapsül ü bi bardak suda eritip akvaryuma attım. Dün gecede tuz ilavesi yapmıştım

Resim

Dün gece temiz olan iç filtrem bu gün bu halde Balıklarımın iştahları açıldı bugün yemek yemeye başladılar

Resim
ONUR AYAZ
istanbul
20 natt.
130*60*60

Administrator

Administrator

Kullanıcı avatarı

İletiTarih: 26.03.2014 13:46   İleti başlığı: Re: Balıklarda Enterasan Tavırlar   

Dip çekimi ve bir kaç gün aynı işlemlerden sonra kurtulmuş olursun biraz keyifleri yerine geldi ise düzelme var demektir. :onay:
Rhombeus (xingu)
Rhombeus (black peru)
Spilopleura (gold)
Natteri
Beta halfmoon

Lovebird Personata

Çevrimdışı BELVA

Kayıtlı Üye

Kayıtlı Üye

Kullanıcı avatarı

İletiTarih: 26.03.2014 14:55   İleti başlığı: Re: Balıklarda Enterasan Tavırlar   

Aytac Demirkol yazdı:
Dip çekimi ve bir kaç gün aynı işlemlerden sonra kurtulmuş olursun biraz keyifleri yerine geldi ise düzelme var demektir. :onay:

Keyifleri daha iyi abi ama o tablet ilaçtan 1 tanemi yoksa 2 tanemi veriyim ?
birde gün aşırı dip çekeceksem o kadar dinlenmiş suyu nereden bulacağım ? Bir gün dinlendirip su düzenleyici kullansak olur mu ? Balıklar zaten hassas şuan
ONUR AYAZ
istanbul
20 natt.
130*60*60

Administrator

Administrator

Kullanıcı avatarı

İletiTarih: 26.03.2014 16:38   İleti başlığı: Re: Balıklarda Enterasan Tavırlar   

Boş damacana var ise bu günden doldur 2 tane zaten 3 gün sürecek ilaç. Bir doz yeter bence fazlada suyu bozmayalım.
Rhombeus (xingu)
Rhombeus (black peru)
Spilopleura (gold)
Natteri
Beta halfmoon

Lovebird Personata

Çevrimdışı İHTİYAR PİRANHACI

TPF Özel Üyesi

TPF Özel Üyesi

Kullanıcı avatarı

İletiTarih: 26.03.2014 21:11   İleti başlığı: Re: Balıklarda Enterasan Tavırlar   

Onur sen en kısa zamanda bir dış filtre edin. Küçücük bir iç filtre ile o tankı döndüremezsin. Filtrasyon akvaryumun kalbi , akciğeri her şeyidir.
Emek verilmiş bir akvaryumun kötüsü olmaz, sadece eksiği ya da fazlası olur (İhtiyar)
An aquarium that is worked on correctly will not be bad, there will be more than expected(old)

Çevrimdışı BELVA

Kayıtlı Üye

Kayıtlı Üye

Kullanıcı avatarı

İletiTarih: 26.03.2014 22:53   İleti başlığı: Re: Balıklarda Enterasan Tavırlar   

İHTİYAR PİRANHACI yazdı:
Onur sen en kısa zamanda bir dış filtre edin. Küçücük bir iç filtre ile o tankı döndüremezsin. Filtrasyon akvaryumun kalbi , akciğeri her şeyidir.

Dış fitrem var zaten abicim ayrıca iç filtre de kullanıyorum ama normalde iç filitre hava vermeden çalışıyor şuan hava vermesini de sağladım . Ben sadece ilaç ve tuz kullanınca bir gecede iç filtre nasıl kirlendi onu göstermek için çektim.
ONUR AYAZ
istanbul
20 natt.
130*60*60

Çevrimdışı BELVA

Kayıtlı Üye

Kayıtlı Üye

Kullanıcı avatarı

İletiTarih: 26.03.2014 22:54   İleti başlığı: Re: Balıklarda Enterasan Tavırlar   

Aytac Demirkol yazdı:
Boş damacana var ise bu günden doldur 2 tane zaten 3 gün sürecek ilaç. Bir doz yeter bence fazlada suyu bozmayalım.

Sucumuzdan ödünç damacana aldım iyi fikir :onay:
ONUR AYAZ
istanbul
20 natt.
130*60*60

Çevrimdışı BELVA

Kayıtlı Üye

Kayıtlı Üye

Kullanıcı avatarı

İletiTarih: 28.03.2014 02:04   İleti başlığı: Re: Balıklarda Enterasan Tavırlar   

Buradan yardımcı olan tüm abilerime kardeşlerime teşekkür ederim. Balıklarım düzeldi ve iştahları yerine geldi. Zorlu ve uğraştırıcı oldu bayağı ama sonunda kayıp vermeden eski hallerine dönderdik. Tekrardan yardımlarınız için teşekkür ederim :muz: :sicra:
ONUR AYAZ
istanbul
20 natt.
130*60*60

Administrator

Administrator

Kullanıcı avatarı

İletiTarih: 28.03.2014 09:22   İleti başlığı: Re: Balıklarda Enterasan Tavırlar   

Hadi geçmiş olsun kayıp vermeden atlattın. :onay:
Rhombeus (xingu)
Rhombeus (black peru)
Spilopleura (gold)
Natteri
Beta halfmoon

Lovebird Personata

Çevrimdışı BELVA

Kayıtlı Üye

Kayıtlı Üye

Kullanıcı avatarı

İletiTarih: 28.03.2014 11:08   İleti başlığı: Re: Balıklarda Enterasan Tavırlar   

Aytac Demirkol yazdı:
Hadi geçmiş olsun kayıp vermeden atlattın. :onay:

Saolasın abicim. :chinese: Seninde yardımların çok etkili oldu teşekkür ederim :tezahurat:
ONUR AYAZ
istanbul
20 natt.
130*60*60
Önceki iletileri göster:  Sıralama  
Konuya cevap yaz
 3 sayfadan 2. sayfa [ 32 ileti ]
[Sayfaya git]   Önceki  1, 2, 3  Sonraki

Kimler çevrimiçi
Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir

Bu forumda yeni konular açabilirsiniz