Sistem saati: 29.03.2024 08:25
Tüm zamanlar UTC + 2 saat

Forum Hakkında Anlayamadığım Bir Konu Var

Yetkili: Moderatör

Bu konu kilitlenmiştir, iletilerinizi düzeltemezsiniz ve cevap yazamazsınız.
 2 sayfadan 2. sayfa [ 26 ileti ]
[Sayfaya git]   Önceki  1, 2
Yazar Mesaj

Çevrimdışı Mehmet KARATAŞ

Moderator

Moderator

Kullanıcı avatarı

İletiTarih: 10.05.2015 21:15   İleti başlığı: Re: Forum Hakkında Anlayamadığım Bir Konu Var   

Alıntı ile cevapla İletiyi rapor et 

Yiğit biladerimin üstüne gitmeyin. Bende hep merak etmisimdir ama hic sormadim. Pek benide ilgilendirmez ama insan merak ediyor,genelde eski konular daha can alici ve bilgi verici geliyor. Okuyunca ozamanki ortamin daha samimi,sicak ve hevesli oldugu anlasiliyo. Buda neden simdi o ortam yok, o cana yakin insanlar yok gibi sorular doguruyor insanin kafasinda.
Not:Gene herkes cana yakin ama forum sakin pek belli olmuyor.
Sayfa başı Profile bak Özel mesaj gönder 

Çevrimdışı Dr.CaPa BuRRo

TPF Özel Üyesi

TPF Özel Üyesi

Kullanıcı avatarı

İletiTarih: 10.05.2015 23:40   İleti başlığı: Re: Forum Hakkında Anlayamadığım Bir Konu Var   

Forumun eskiden hareketli şimdi sakin olmasının sebebi artık piranha konusunda tokluk oluştu.Eskiden az tür vardı herkes merakla yabancı forumlardan gelecek resim ve videoları bekliyordu ama şimdi ülkemizde olmayan tür hemen hemen yok gibi.Buda ister istemez doymuşluk hissi yaratıyor.

Metehan'ı bilmem ama Onur Başka piranha forumları kurup bu forumu en kötü şekilde sağda solda teşhir etmek için elinden geleni yapmıs ama sonucta kendi kaybetmiştir.

2 tane başlıkta hoş sohbet etmiş diye,böyle güzel insan nasıl banlanır konularına girmeyelim lütfen.Forum onlarsızda yarın birgün bizsizde devam edecektir.Kimse gitti diye forum birşey kaybetmez,durağanlaşır ama genede devam eder.Hobimize bakalım eski başlıklara bakıp gidene vah etmeyelim,daha çok bilgi edinip gelene hay hay diyelim.

Artık konuda kapansın,banlanan banlanmıştır,kalan dostlar bize yeter.

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi
SERKAN ORBAY AKBAYIR

Serrasalmus Manueli (METİN OKTAY)

Çevrimdışı RedBlack

Kayıtlı Üye

Kayıtlı Üye

Kullanıcı avatarı

İletiTarih: 11.05.2015 03:20   İleti başlığı: Re: Forum Hakkında Anlayamadığım Bir Konu Var   

Bence forumda ki durgunluk, video fotoğraf tokluğundan çok başı çeken insanlardan kaynaklanıyor.. Şu şekilde açıklayayım, ben sürüngen forumlarına da üyeyim.. Başı çeken kişiler sürekli ithalat pesindeler.. Her ulkeden insanlarla gorusuyorlar.. Sürekli yeni canlılar yeni türler getirme pesindeler.. evimde geckolar, beardedlar, tarantulalar mevcut... insanların ilgisini çekiyor alıyorlar.. ve paylaşımlar başlıyor tarantulam kabuk attı, geckom çiftleşti, canlı yem tavsiyeleri, pitonumdaki mite sorunu vb.. Ben buraya sürekli göz atıyorum ithalat yapıpta şuraya liste acan insan göremedim.. rhom almaya kalktım kucuklukten büyütmek için 10-12 cm civarlarında yok piyasada.. illa kocaman balığı mı almamız gerekiyor.. Şuan ki eksiklerden biri bu bence..
Resim
Emre Sinan Akçimen
ADANA

Çevrimdışı daywatch

Kayıtlı Üye

Kayıtlı Üye

Kullanıcı avatarı

Konum: MERSİN / REKLAM AJANSI SAHİBİ / Anıtoğlureklam@hotmail.com

İletiTarih: 11.05.2015 08:36   İleti başlığı: Re: Forum Hakkında Anlayamadığım Bir Konu Var   

Bu forumda yeniyim.Piranhalar konusunda daha da yeniyim.Fakat iş Forum konusuna gelince; çeşitli ve türkiyenin en büyük forumlarından biri olan (http://www.frmtr.com/) de modluk yapan birisi olarak iyi olduğumu düşünüyorum.İzninizle şunu söylemek istiyorum.

Ben Yiğit KAYA arkadaşımızın yeni üye olduğuna inanmıyorum.Bu benim şahsi fikrim.Çünkü bizde modluk yaptığımız forumlarda bu tip olaylarla çok karşılaştık.Eski üyelerin arada forumu yoklamak için yaptıkları klasik şeylerdir bunlar.Yada Şu an bu forumda aktif olan birisinin , başka bir forumdan tanıştığı birisine söylemek istediklerini söyletmesidir.(Yanılıyorsam özür dilerim) İp adresi felan işin espiri kısmı.Pc ye kur TOR BROWSER I , Çin'den giriş yap :).

Bence yeni üye; Piranalar konusunda yeni ise, cinslerine bakar, ışıklandırmasına bakar , tank boyutlarına bakar , havalandırma sistemine bakar , yem konularına bakar vs vs.
Kimse çıkıp ta bir konu açtıktan sonra,şu kişi siteyi kurmuş,şu modluk yapmış fakat burada yok diye kontrol etmez...
Özgür Anıtoğlu / MERSİN
140 X 65 X 45
PYGOCENTRUS NATTERİ X 9
ANGUİLLİFORMES X 1

Çevrimdışı Dr.CaPa BuRRo

TPF Özel Üyesi

TPF Özel Üyesi

Kullanıcı avatarı

İletiTarih: 11.05.2015 10:11   İleti başlığı: Re: Forum Hakkında Anlayamadığım Bir Konu Var   

Sorun başı çekenlerde diyen arkadaşım; şuan ithalat yapan biri var zaten,hangi balığı istersen getiriyor.Balık konusunda sıkıntı yok.Tür konusuna gelince burası Piranha forumu başka tür olmaz Piranha'nında her türlüsü geliyor zaten.

Ayrıca ithalat öyle he diyince olmuyor,yönetimden önce üyelerin tutarlı olması lazım,zamanında senin gibi çok kişi ithalat yapın ithalat yapın diyip ithalat yapmak için ön sipariş açıldığında ses soluk çıkmıyordu.İthalat 2-3 balık için yapılmaz maliyeti yüksek oluyor.Öyle ordan baktığın gibi olmuyor bu yönetimsel işlemler.

Aç bi ithalat başlığı bakalım kaç kişi balık isteyecek,isteyenlerinde kaç tanesi para toplama işine gelince vericek.Dediğim gibi hali hazırda ithalat yapan Cafer arkadaşımız var (Tanganika Akvaryum) isteyen kendisine danışabilir.

SERKAN ORBAY AKBAYIR

Çevrimdışı RedBlack

Kayıtlı Üye

Kayıtlı Üye

Kullanıcı avatarı

İletiTarih: 11.05.2015 13:59   İleti başlığı: Re: Forum Hakkında Anlayamadığım Bir Konu Var   

Tek kişi ile zor oluyor demek ki.. Gecen de bir arkadaş yurtdışında yan petshopa gelen serrasalmus türleri diye başlık açmıştı. Millet gaza gelmişti demek ki istek var.. Ben de görüştüm Cafer Bey ile.. Benim sordugum boyutlarda 1 kere gelmis rhom birdaha da cok zormus.. Neden? Ithalat ta he deyince olmuyor diyorsunuz.. Maksimum 1000 tl getirilebilecek en kral balık.. Adını verebileceğim 3-4 kişi var he deyince 15 binlik yılan getirtebilen.. Hı onlarda da her ay kusursuzmu oluyor ithalat tabiki hayır.. Bazen ön ödemeli bazen stoklu getiriyorlar bazen de iptal oluyor ithalat ama vazgeçmiyorlar. . Ben yine de şurda arada bir liste olmasını isterdim.. Tamam tür yelpazesi dar forumun çünkü sadece piranha, ama yine de arada bir o hareketliliği forumda görmek isterdik..
Resim
Emre Sinan Akçimen
ADANA

Çevrimdışı Dr.CaPa BuRRo

TPF Özel Üyesi

TPF Özel Üyesi

Kullanıcı avatarı

İletiTarih: 11.05.2015 16:04   İleti başlığı: Re: Forum Hakkında Anlayamadığım Bir Konu Var   

Dediğim gibi senin gibi çok gördük ithalat ithalat diyip sonra ortadan kaybolan,2-3 kişi için kimse ithalat yapmaz,yapsadsa fiyatlara yansır.Almanyadaki fiyatlar burda olursa kıpırdama olur tabi ama o fiyatlar burda olamayacağı için çokda heveslenmemek lazım.Madem paran var o zaman Cafere ver 2-3 bin getirsin sana istediğin balığı,burda boş yere ahkam kesme bence.Forumun en aktif dönemlerinde bile balık ithalatı rağbet görmüyorken şuanda görmesi mümkün değil zaten.

SERKAN ORBAY AKBAYIR

Çevrimdışı PoisoN

TPF Özel Üyesi

TPF Özel Üyesi

Kullanıcı avatarı

İletiTarih: 11.05.2015 16:28   İleti başlığı: Re: Forum Hakkında Anlayamadığım Bir Konu Var   

Sevgli arkadaşlar,
Öncelikle meraklı arkadaşımıza nacizane fikirlerimi sunmak isterim.
Ne Mete yi nede Onur u tanımam iyi hobicilerdir sıcak kanlı insanlardır, doğru olabilir ama burada yoklarsa ve yönetim tarafından uzaklaştırıldılarsa kesinlikle yönetimin bildiği birşey vardır, şuanki veya daha önceki yönetim kesinlikle kusursuz hatasız bir yönetim yapmışlardır diyemem sonuçta hepimiz Allah kuluyuz kimse dört , dörtlük değil.
Banlanma konusunda çok fazla hassas olan bir forum hatta şukadar açık konuşuyım benim direttip bağıra bağıra şu üyenin uzaklaştırılması gerek dediğim üye bile yeri gelmiş banlanmamıştır, yönetim olarak forumunun arkasında bu tür konuları çok fazla tartışıp herzaman sağ duyulu bir karar vermeye çalışıyoruz.

Ayrıca cevap veren Serkan arkadaşımız her konuya belki benden daha çok vakıftır çok uzun yıllar bu forum yönetiminde yer almış, tüm konularda tecrübesi olan bir arkadaşımız diyecem ama artık forum sayesinde biz kardeş olduk.

Gelelim ithalat konusuna öncelikle forum ve forum yönetimi olarak herhangi bir ticari durumumuz söz konusu değil bu hep böyle olmuştur forumun kendi masrafları veya forum için yaptırılacak birşey bile mutlaka öncelikle forum yönetimi tarafından karşılanmaktadır.
İthalat balık satışı vs. konular içerisinde yer almamaktayız.
Ticari üyemiz Cafer gayet iyi yapıyor şuanda bir çok tür balık gelmiştir, o bile yeri geliyor sıkıntılar yaşıyabiliyor.
Resim
AnıL YüceL
Pygocentrus Piraya

Çevrimdışı clippeR

Kayıtlı Üye

Kayıtlı Üye

Kullanıcı avatarı

İletiTarih: 11.05.2015 20:10   İleti başlığı: Re: Forum Hakkında Anlayamadığım Bir Konu Var   

Bak hala bana eski üyelerden diyorlar :) arkadaşım Tor Browser'ı kullanmamda hiç yaklaşmadımda, aman diyim sizide uyarırım pek önermem o tarayıcıyı... Ikinci konu ise Onur Can Bakır'la ilgili çok Tartışmalar olmuş. Baktığıma göre F0 dediği wild piranhaları değil gibi tartışmalarda olmuş. Önceki mesajdada belirttiğim gibi Metehan bey ise Forumu Özel sebeplerden dolayı Caner beye devretmiş, Caner bey ise ( Tahminime göre) Resul beye devretmiş. Konu burda kapansın. Bana hala başka üye diyorsunuz isteyenler forum dışında Facebook ve Akvaryum.com hesabımı atabilirim ordaki profil bilgilerine bakarak gerçekmiyim, fake miyim görürüz :grin:
Coming Soon 150x60x60 Nattereri

Yiğit KAYA

Çevrimdışı яєѕυℓ çαℓışкαη

Administrator

Administrator

Kullanıcı avatarı

İletiTarih: 11.05.2015 20:22   İleti başlığı: Re: Forum Hakkında Anlayamadığım Bir Konu Var   

Arkadaslar bos muhabbete gerek yok biz kimseyi keyfimizden uzaklastirmadik.Sonra yine yonetim olarak cagrida bulunduk isteyen donebilir dedik kimseden ses cikmadi.Senin eski uye olup olmamanda bizi hic ilgilendirmiyor piranha ile ilgili bir sorun varsa sor yardimci oluruz gerisi faso fiso emin ol sevgili kardesim Yigit..

İmla icin ozur dilerim telefondan ugrasamadim...
Resim
S. Manueli (40 cm)
Üretim Başarısı

Çevrimdışı Mr.Piranha

TPF Özel Üyesi

TPF Özel Üyesi

Kullanıcı avatarı

İletiTarih: 11.05.2015 21:51   İleti başlığı: Re: Forum Hakkında Anlayamadığım Bir Konu Var   

Forumda bir çok şeye özellikle kuruluş ve gelişme aşamasında her safhasına şahit olmuş yaşamış biri olarak eskı defterleri öyle yada böyle açmak birşey kazandırmayacaktır..

Forumun resulle birlikte en kıdemlisi olarak bir çok şeyi gömdük, bizimde hatalarımız oldu elbette ama asla en azından kendı adıma şahsileştirmeden hareket ettim..

Bir çok küskünlükler dargınlıklar yaşandı hepsi bitti gitti..

Meteyide Onuruda herkesden daha iyi bilen ve tanıyan biri olarak forumun kuruluş aşamasında çok emekleri geçmiştir bunu herkesin bilmesinde fayda var..

Mete banlanmadı kendı istediği ile girmiyor, girerse elbette forum yönetimi olarak hak ettiği değeri vereceğizdir.

Onur can banlandı evet bunun birden fazla sebebi var, tek başıma alacağım bir karar değil elbette ama şu an dönmek istese forum yönetimi bunu makul karşılayacaktır.

Bende banlanmıştim resulde banlandı,çok eskı konular kişisel kaprisler vs ama kimseye kusmedık kin duymadık. Çünkü forum bunu kuranların ve yaşatanların çocuğu gibidir bunu sadece o sureçleri yaşayanlar bilir..
MURAT YÜCE /
Olmaz olmaz deme olmaz olur..
Önceki iletileri göster:  Sıralama  
Bu konu kilitlenmiştir, iletilerinizi düzeltemezsiniz ve cevap yazamazsınız.
 2 sayfadan 2. sayfa [ 26 ileti ]
[Sayfaya git]   Önceki  1, 2

Kimler çevrimiçi
Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir

Bu forumda yeni konular açabilirsiniz
Bu forumda konulara cevap yazabilirsiniz
Bu forumda kendi iletilerinizi değiştiremezsiniz
Bu forumda kendi iletilerinizi silemezsiniz