Sistem saati: 19.04.2024 06:21
Tüm zamanlar UTC + 2 saat

Forum Hakkında Anlayamadığım Bir Konu Var

Yetkili: Moderatör

Bu konu kilitlenmiştir, iletilerinizi düzeltemezsiniz ve cevap yazamazsınız.
 2 sayfadan 1. sayfa [ 26 ileti ]
[Sayfaya git]   1, 2  Sonraki
Yazar Mesaj

Çevrimdışı clippeR

Kayıtlı Üye

Kayıtlı Üye

Kullanıcı avatarı

İletiTarih: 09.05.2015 14:03   İleti başlığı: Forum Hakkında Anlayamadığım Bir Konu Var   

Alıntı ile cevapla İletiyi rapor et 

Forumda geçmiş konulara bakıyordum, sonra Kayıtlı üyeler kısmına geldiğimde. Forumun Kurucusu olan Mete Han bey 2007den beridir foruma girmediğini gördüm, acaba farklı bir hesaptan mı giriyordur diye düşündüm ama onada rastlamadım..

Ikinci merak ettiğim konu ise Metehan Beyden Sonra ilk üye olan CaN BakıR adlı üyenin banlanması. Ilk Üyelerden Olmasına karşın banlanması tuhafıma gitti, kurallarla ilgili olmadığını düşünüyorum banlanmasının çünkü çoğu kuralda emeği vardır. Sebebi nedir acaba ?

Iki sorumlu ilgili birisi beni aydınlatırsa sevinirim :grin: Sağlıklı hobiler..
Coming Soon 150x60x60 Nattereri

Yiğit KAYA
Sayfa başı Profile bak Özel mesaj gönder 

Çevrimdışı Gürkan KURTAY

Piranhacı

Piranhacı

Kullanıcı avatarı

İletiTarih: 09.05.2015 14:15   İleti başlığı: Re: Forum Hakkında Anlayamadığım Bir Konu Var   

Mete Hanı'ı tanımıyorum. Onur Can Bakır profesyonel bir piranhacı. Şuan hala sanchezi besliyor.Çok samimi,görüştüğüm arkadaşımdır. Yönetimsel olarak ayrıldı diye biliyorum. Forum yönetimi geri dönmesi için olumlu derse, kendisiyle görüşürüm. Karar yönetimindir.
Bende 2007 de üye oldum. Sonra banlandım. Tekrar 2014 te geri geldim.

Birçok ayrılan, geri gelen oldu. Herşeyin hayırlısı. (*

Forum candır.
Gürkan KURTAY / İzmir-Gaziemir
125*60*60
7 x Pygocentrus Cariba

Çevrimdışı clippeR

Kayıtlı Üye

Kayıtlı Üye

Kullanıcı avatarı

İletiTarih: 09.05.2015 14:59   İleti başlığı: Re: Forum Hakkında Anlayamadığım Bir Konu Var   

Metehan bey ilk üye ve kurucu üye olarak gözüküyor. Onurcan beyin neden banlandıgını anlayamadım o konuyla ilgili tam bir cevap vermemişsiniz.

Yiğit KAYA

Çevrimdışı MirsaT_BehçeT

TPF Özel Üyesi

TPF Özel Üyesi

Kullanıcı avatarı

İletiTarih: 09.05.2015 15:54   İleti başlığı: Re: Forum Hakkında Anlayamadığım Bir Konu Var   

En eski üyelerden ve eski yönetimdeki biri olarak söyleyebilirim ki on yıllık mevzular . Niye banlandı ; bir çok sebebi var. BU foruma şu anda girebilip bilgi paylaşabiliyorsanız bu banlanmalar sebebi iledir. Forum idare etmek zor. Tüm masraflar forum idarecilerinde özveri ile yıllardır idare ediyorlar. Banlanmalar olacaktır , bence gereklidir de forum da huzur olmalı olmaz ise herkes rahatsız olur.
MirsaT BehçeT

Pendik İstanbuL

Axis Gayrimenkul de Gayrimenkul Danışmanı

Çevrimdışı MirsaT_BehçeT

TPF Özel Üyesi

TPF Özel Üyesi

Kullanıcı avatarı

İletiTarih: 09.05.2015 16:01   İleti başlığı: Re: Forum Hakkında Anlayamadığım Bir Konu Var   

Bu arada sizin gibi ( Tarih tekerrür etmesin ) geçmişi karıştıranlar ; Foruma piranha için değilde başka şeyler için girenler . Eski banlı üye çıkar . Sonra tekrar banlanır filan öyle devam eder. Hobimize bakalım geçmiş geçmişte kalır zaten. :)
MirsaT BehçeT

Pendik İstanbuL

Axis Gayrimenkul de Gayrimenkul Danışmanı

Çevrimdışı clippeR

Kayıtlı Üye

Kayıtlı Üye

Kullanıcı avatarı

İletiTarih: 09.05.2015 16:48   İleti başlığı: Re: Forum Hakkında Anlayamadığım Bir Konu Var   

Eğer merak edip bir soru sorma bu forumda ban sebepi ise beklemesinler banlasınlar beni :)

Yiğit KAYA

Çevrimdışı Mehmet SOVUK

TPF Özel Üyesi

TPF Özel Üyesi

Kullanıcı avatarı

İletiTarih: 09.05.2015 17:08   İleti başlığı: Re: Forum Hakkında Anlayamadığım Bir Konu Var   

Ayın 5'inde üye olup da 9'unda böyle sorular sorman biraz tuhaf. Hobi ile alakalı sorular sorsan yadırganmazsın. Ayrıyeten geçmiş geçmişte kalmıştır, yalancılık, dolandırıcılık, küfür veya forumda başka üyeleri rahatsız edici davranışlar forumda kabul edilemez davranışlardır. Bunlardan dolayı banlanmalar olmuştur ve olacaktır. Bir de bir ara biz dönmek isteyen bize ulaşsın gereğini yaparız demiştik. Milletin peşinden koşacak halimiz yok, gelmek isteyene kapı açık.
Mehmet SOVUK
Avcılar / İSTANBUL
High Tech Planted Tank: 75*50*50

Çevrimdışı clippeR

Kayıtlı Üye

Kayıtlı Üye

Kullanıcı avatarı

İletiTarih: 09.05.2015 17:11   İleti başlığı: Re: Forum Hakkında Anlayamadığım Bir Konu Var   

Ben yeni üye Olduğum için forumu araştırmam doğal değil midir ? Foruma ilk üye olan 2 kişininde aktif olmaması tuhafıma Gittiği için böyle bir başlık açtım. Başlık Başkalarını rahatsız etti ise silinebilir. Ama tarihi tekerrür etmekte istemem :)

Yiğit KAYA

Çevrimdışı Tanganika Akvaryum

Kayıtlı Üye

Kayıtlı Üye

İletiTarih: 09.05.2015 23:11   İleti başlığı: Re: Forum Hakkında Anlayamadığım Bir Konu Var   

Herkese selamlar! Iyi geceler! Meraklı bir arkadaş!
Valla ben de Metehan Bey'le 3 hafta önce tanıştım. Hatta ben forumun kurucularından Metehan dediğinde eeee diyesim gelmişti! Onur Can Bakır la İzmir'de yaşarken tanışmıştım!
Bilmediğim konu hakkında iyi yada kötü Konuşmayı sevmem! Ne oldu neler yasandi hicbir fikrim de Yok! Acikcasi Onur a yada tanisinca Metehan bey e gecmisi sormayi da dusunmemistim!
Keske onlar ve tanimadigim(iz) pekcok arkadas katilsa (belki farkli uyelikten giriyorlardir)
Forum daha aktif olsa! Bu arada kimseyi tohmet altinda birakmayayim farkli uyelikler derken!!! Herhangi bir kisiyi yada kisileri kastetmedim!
Iyi geceler!
Tanganika Akvaryum
Beylikdüzü/İSTANBUL
0212 854 18 68
0532 510 46 23
Cafer AKERTEK
Makina Mühendisi

Çevrimdışı Dr.CaPa BuRRo

TPF Özel Üyesi

TPF Özel Üyesi

Kullanıcı avatarı

İletiTarih: 10.05.2015 00:01   İleti başlığı: Re: Forum Hakkında Anlayamadığım Bir Konu Var   

Valla ne yalan söyleyeyim foruma üye olupta direk eski üyeleri incelemek meraktan çok başka işlerin peşinde koşmaktır diye düşünüyorum.Mirsat abininde dediği gibi bu forum şuanda hizmet verebiliyorsa bu disiplin sayesinde bunu başarıyor.Forumda kişiler değil hobi ön plandadır,herkes birgün gider yeniler gelir.Bu böylede devam eder.Forumdan banlananlar inanın bir veya birden çok sebep oluştuğundan olmuştur,kimse keyfi banlanmamıştır.Belki yönetiminde bazen hatası olmuştur ama bir şekilde halledilmiştir,bende yöneticilik yaptım hadi şunun kaşı var bıyığı yok diye kimse kimseyi keyfi banlamaz,mutlak bir sebebi vardır.Her ne kadar masumca kendinizi savunsanızda,bir soru sordum diye banlayın felan gibi laflar kursanızda,kesinlikle artniyetle açılmış bir konudur bu.Böyle şeylere gerek yok aslolan hobidir,kişiler gelip geçicidir.

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi
SERKAN ORBAY AKBAYIR

Serrasalmus Manueli (METİN OKTAY)

Çevrimdışı Serkan AKKAŞ

TPF Özel Üyesi

TPF Özel Üyesi

İletiTarih: 10.05.2015 08:21   İleti başlığı: Re: Forum Hakkında Anlayamadığım Bir Konu Var   

Anlamsız bir konu olmuş. Hangi eski üyesin Yiğit Kardeşim açıkça söylede bilelim. Ya da forumsuz yapamıyosan bu isimle olsun daha dikkatli ol. :jason: ;)
0 532 574 36 60 - ANKARA
12 Adet Damızlık Nattereri
3 Adet F0 Nattereri
Veee Yine Albino Full Red' lere dönüş. :)

Çevrimdışı clippeR

Kayıtlı Üye

Kayıtlı Üye

Kullanıcı avatarı

İletiTarih: 10.05.2015 08:46   İleti başlığı: Re: Forum Hakkında Anlayamadığım Bir Konu Var   

Size kendimi inandırmak zorunda Değilim. Ama cidden bir Abi'min Kullanıcı profiline girdiğimde Kayıtlı Kullanıcıları ara Bölümü'ne denk geldim, orda forumun Kuruluşundan itibarenye olan kişiler vardı. Bu soruyu sormamın sebebi Ilk 2 üye neden artık forumda değil. Bu cidden Saçma bişey. Adam kendi Kurduğu siteden ayrılması Saçma değilmi ? Bu arada herhangi eski bir üye değilim. Akvaryum.com da piranhalara ilgili bir başlık açtığımda buraya yönlendirdiler daha çok bilgi almam açısından, o forumdaki üyeliğimin linkinide atabilirim isterseniz. Neyse bu konuda uzamasın burda. Belliki kimsenin bişey söylemediğine göre Karışık mevzular olmuş birileri Haksızlığa uğramış gibi gözüküyor.. Sağlıklı hobiler..

Yiğit KAYA

Çevrimdışı Dr.CaPa BuRRo

TPF Özel Üyesi

TPF Özel Üyesi

Kullanıcı avatarı

İletiTarih: 10.05.2015 11:10   İleti başlığı: Re: Forum Hakkında Anlayamadığım Bir Konu Var   

Bak işte birileri haksızlığa uğramış gibi gözüküyor dedinmi,foruma hangi amaçla girdiğini belli ediyorsun.Metahanı bilmem ama onur bakırın neden banlandıgını anlatsam sayfalar sürer.Bilmediğiniz konularda sırf ilk üyeler diye böyle ön yargılı bakmayın.Ben sonradan üye oldum ama forumun en çok mesaj atan kişisiyim,2 sene bende hiç girmedim foruma.İlk üyeler hep var olcaklar diye birşey yok,kimler vardı kimler.Kimi hobiyi bıraktı girmiyor,kimi evlendi coluk cocuk sahibi oldu girmiyor,kimi iş kurdu işine gücüne bakmaktan girmiyor vs böyle gider.

O yüzden ilk olmus orta olmus son olmus farketmez herkes bigün kaybolup gidicek,kalan gercek hayattaki dostluklar olacaktır.

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi
SERKAN ORBAY AKBAYIR

Serrasalmus Manueli (METİN OKTAY)

Çevrimdışı Melih PEHLEVAN

TPF Özel Üyesi

TPF Özel Üyesi

Kullanıcı avatarı

İletiTarih: 10.05.2015 19:46   İleti başlığı: Re: Forum Hakkında Anlayamadığım Bir Konu Var   

Forumda bilgiler,yazışmalar depolanır.Çoğu silinmez.Bence kimin neden banlandığını öğrenmek istiyorsanız eski konulara,yazışmalara bakın.Mesela sadece canlı yem için yapılmış sayfalarca tartışma var.Kaynak istiyorsanız çoğu forumda(ö.m hariç) var.Araştırın, bakın eski kilit konulara tartışmalara görürsünüz zaten.Böyle hakkında bilgi sahibi olmadığınız kişileri(ya da bilginiz var bilemiyorum) savunmayın.Boşu boşuna foruma yeni katılmışken insanlara taraf almayın.Zaten forumda aktif olan kaç üye var.Bir konu açarsınız cevap gelmez.Sonra siz de forumdan soğursunuz.Şu zaman hobinizle ilgili bilgi edinme,tecrübe kazanma zamanıdır :onay: Ama merak ediyorsanız da tartışma ortamı oluşturacak bir başlık açmak yerine araştırmak en doğrusu.Kimse forumdan gördüğüm ve duyduğum kadarıyla öyle havadan sudan sebeplerle atılmaz.
Resim
120×65×50
20x Pygocentrus Nattereri - Wild Oscar

Çevrimdışı clippeR

Kayıtlı Üye

Kayıtlı Üye

Kullanıcı avatarı

İletiTarih: 10.05.2015 20:35   İleti başlığı: Re: Forum Hakkında Anlayamadığım Bir Konu Var   

Önerileriz üzerine eski konuşmalara baktım.
Metehan bey bu mesaj ile Caner Beye forumu teslim etmiş ;
İletiTarih: 22.06.2007 13:14 İleti başlığı: FORUM DEVİR TESLİM Alıntı ile cevapla İletiyi rapor et
Tüm Forum Üyelerinin Dikkatine;

Şahsıma ait olan; "piranhalar.com" domain adını ve bu domain adı altına kurmuş olduğum "Piranha Formunu" tüm hakları ile A.Caner GÜVEN arkadaşıma devrediyorum. Kısa bir süre içinde, gerekli işlemler tamamlandıktan sonra bu başlık altından Caner arkadaşım gerekli bilgi mesajını yazacaktır.

Caner arkadaşıma "Administratorlük" görevinde başarılar diliyorum.
Hayırlısı olması dileğiyle,
Hoşçakalın..
Not: Başlık kısa bir süre sonra kaldırılacağı için, başlık büyük harfler ile yazılmıştır.

Zannedersem Caner beyde Resul Çalışkan ağabeyime devretmiş forumu. Bu şekilde devam etmiş.

Can Bakır ile ilgili bakılırsa eski mesajlara, olaylara baktım. Tartışmalar sonucu, (anlayamadığım bir şekilde) ya kendisi engellenmek istedi yada kurallara Aykırı bir şey yaparak forumdan engellendi.
Konu sanırım bu şekilde, yine kendi sorduğumu kendim cevapladım. Başlangıçta şahsıma ait ambargolar koymasaydınız 'eski üyelerden' yada 'Can Bakırın yandaşı' gibi konu daha kolay aydınlanabilirdi. Yeniden söylüyorum Bu platforma Utku abi sayesinde 5 gün önce geldim ve daha Öncesinde herhangi bir iletişimim yoktu, bunu IP adresim üzerinden de kontrol edebilirsiniz.. Sağlıklı hobiler

Yiğit KAYA
Önceki iletileri göster:  Sıralama  
Bu konu kilitlenmiştir, iletilerinizi düzeltemezsiniz ve cevap yazamazsınız.
 2 sayfadan 1. sayfa [ 26 ileti ]
[Sayfaya git]   1, 2  Sonraki

Kimler çevrimiçi
Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir

Bu forumda yeni konular açabilirsiniz
Bu forumda konulara cevap yazabilirsiniz
Bu forumda kendi iletilerinizi değiştiremezsiniz
Bu forumda kendi iletilerinizi silemezsiniz