El Yapımı Dış Filtre

Yetkili: Moderatör

Konuya cevap yaz
 1 sayfadan 1. sayfa [ 5 ileti ]

Yazar Mesaj

Çevrimdışı braderix

Kayıtlı Üye

Kayıtlı Üye

Kullanıcı avatarı

İletiTarih: 27.03.2012 19:34   İleti başlığı: El Yapımı Dış Filtre   

Alıntı ile cevapla İletiyi rapor et 

Resim
Resim
Resim
Resim

Resim[/URL]

Arkadaşlar Dış filremi kendim yapmayı düşünüyorum :grin: bu eklediklerim filtreleme için gerekli bir tankım malzemeler bu konuda fikirlerinizi paylaşırsanız benimle sevinirim ;)
bilal DEĞİRMENCİ ,Y:23
İSTANBUL Sultangazi
100X60X40 X12 NATT
Resim
Sayfa başı Profile bak Özel mesaj gönder 

Çevrimdışı Mr. Nobody

TPF Özel Üyesi

TPF Özel Üyesi

Kullanıcı avatarı

İletiTarih: 27.03.2012 19:56   İleti başlığı: Re: El Yapımı Dış Filtre   

Öncelikle aramıza hoşgeldiniz :chinese: aslında çok uygun fiyatlı dış filtreler var bence onlardan almak daha mantıklı, resimdeki gibi bir dış filtrenin öncelikle nasıl bir tankta kullanılacak, eğer tank büyükse o kafa motoru yeterli gelmeyebilir, ayrıca dış filtrede bioballun çok fazla etkisi olmaz, sadece gereksiz yer tutar onun yerine daha etkili bir malzeme kullanılabilir, bu tip bir dış filtrenin içerisinde elyaf, biyolojik sünger ve sera siporax veya seachem matrix gibi bakterilerin tutunabileceği çok geniş yüzey alanı olan bir malzeme kullanılması daha iyi sonuçlar alınması açısından gereklidir diye düşünüyorum.
Okan YEŞİLÖZ-Yaş:40-Kahramanmaraş-Türkoğlu

Çevrimdışı Mehmet SOVUK

TPF Özel Üyesi

TPF Özel Üyesi

Kullanıcı avatarı

İletiTarih: 27.03.2012 20:00   İleti başlığı: Re: El Yapımı Dış Filtre   

Öncelikle aramıza hoşgeldiniz.
Okan'ın söylediklerine katılıyorum. İlave olarak bu tipte bi el yapımı filtrenin sızdırmazlık durumu nasıl olur bilmiyorum. Eger bir problem olmazsa ya tamamen mekanik, ya da tamamen biyolojik malzame kullanıp, iki filtreleme türünden birini kullanmanızı öneririm.
Mehmet SOVUK
Avcılar / İSTANBUL
High Tech Planted Tank: 75*50*50

Çevrimdışı braderix

Kayıtlı Üye

Kayıtlı Üye

Kullanıcı avatarı

İletiTarih: 27.03.2012 22:31   İleti başlığı: Re: El Yapımı Dış Filtre   

Okan YEŞİLÖZ yazdı:
Öncelikle aramıza hoşgeldiniz :chinese: aslında çok uygun fiyatlı dış filtreler var bence onlardan almak daha mantıklı, resimdeki gibi bir dış filtrenin öncelikle nasıl bir tankta kullanılacak, eğer tank büyükse o kafa motoru yeterli gelmeyebilir, ayrıca dış filtrede bioballun çok fazla etkisi olmaz, sadece gereksiz yer tutar onun yerine daha etkili bir malzeme kullanılabilir, bu tip bir dış filtrenin içerisinde elyaf, biyolojik sünger ve sera siporax veya seachem matrix gibi bakterilerin tutunabileceği çok geniş yüzey alanı olan bir malzeme kullanılması daha iyi sonuçlar alınması açısından gereklidir diye düşünüyorum.

Hoşbulduk abi ben bu sistemi deneyen bir abiden tavsiye olarak olumsuz cvp aldım çok heveslenmiştim ama sanırım vaz geçicem biz gökhanla birlikte 450 lt tank alacağız en kısa sürede onda kullanırız diye düşünüyordum tabi ekdeki fotolar sistem kurulumu açısından olduğu için kullanacağım malzeme birazdaha büyük olacaktı ama bilmiyorm evi su basma riski çok büyük ama illaki herşeyin bir önlemi var
İSTANBUL Sultangazi
100X60X40 X12 NATT
Resim

Çevrimdışı braderix

Kayıtlı Üye

Kayıtlı Üye

Kullanıcı avatarı

İletiTarih: 27.03.2012 22:39   İleti başlığı: Re: El Yapımı Dış Filtre   

Mehmet SOVUK yazdı:
Öncelikle aramıza hoşgeldiniz.
Okan'ın söylediklerine katılıyorum. İlave olarak bu tipte bi el yapımı filtrenin sızdırmazlık durumu nasıl olur bilmiyorum. Eger bir problem olmazsa ya tamamen mekanik, ya da tamamen biyolojik malzame kullanıp, iki filtreleme türünden birini kullanmanızı öneririm.

hoşbulduk abi sızdırmazlık problemini aşsam aslnda süper olcak hatta cam içinde 5-6 bölmeli arırma sistemi olanlar var alacam silikon tabancasını dev bi aarıtma yapcam ama temizleme işi yaş :D
İSTANBUL Sultangazi
100X60X40 X12 NATT
Resim
Önceki iletileri göster:  Sıralama  
Konuya cevap yaz
 1 sayfadan 1. sayfa [ 5 ileti ]

Kimler çevrimiçi
Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

Bu forumda yeni konular açabilirsiniz
Bu forumda konulara cevap yazabilirsiniz