Diş Filtre tavsiyesi

Yetkili: Moderatör

Bu konu kilitlenmiştir, iletilerinizi düzeltemezsiniz ve cevap yazamazsınız.
 3 sayfadan 3. sayfa [ 37 ileti ]
[Sayfaya git]   Önceki  1, 2, 3
Yazar Mesaj

Çevrimdışı Mehmet SOVUK

TPF Özel Üyesi

TPF Özel Üyesi

Kullanıcı avatarı

İletiTarih: 30.03.2012 23:10   İleti başlığı: Re: Diş Filtre tavsiyesi   

Alıntı ile cevapla İletiyi rapor et 

T.Aygul yazdı:
T.Aygul yazdı:
http://www.monsterfishkeepers.com/forums/showthread.php?68458-REVIEW-Fluval-FX5-vs-Eheim-Pro3-compared

Yukardaki link sanırım yardımcı olur. Eheim 2080 vs fx5 demiş. Tabi fiyat farkına bakınca fluval öne geçiyor. Bu arada fluvalın içinden hangi malzemeler çıkıyor bilmiyorum. Ama 2080 boş geliyor yani güzel bir yatırım da içine yapmak lazım.

:jason:

Mekanikte fluval
Biolojik te eheim
Fiyatta fluval ucuz eheim pahalı.

Bu arada Mehmet birşey sormak istiyorum. Mekanik hızlı biolojikte yavas debi var demişsin. Ben bu yazı da buna rastlamadım . Eğer dedğin gibiyse biolojikte te fluval birinci gelir.
Fluval 700 eheimi da 800tl ye buldum . Esasında fiyat farkı da çok yokmuş. Ama tabiki bu kadar paralarla sump kurmakta mantıklı.
Evet ben eheim hastasıyım. Nasıl ki Rhombeus piranhanın kralıysa eheimde filtrenin kralıdır. Bunlar benim düşüncelerim. Bu arada tetra 1200ler 200tlye inmiş hem de 12 taksit . 3 tane bundan alıp bir tanka da kurulabilir
:jason:

Tandogan susayim diyorum zorla insani konusmaya itiyorsun. Sen fx5 kullandin mi? Calisma prensibini biliyormusun? Ben Eheim filtreyi bundan 16-17 sene once kullaniyordum. Uzunca bir sure hobiye ara verdim ve son 1 senedir tekrar dondum. Daha bu hobideki cogu arkadas cocukken ben bu islerle ugrasiyordum. Yani bu iste yeni digilim. Ben fx5'i tanka takmadan once disarida da calistirip calisma seklini kontrol ettim ve diger filtrelerden farkli bi calisma prensibi var. Bunu bizzat kendim test ettim. He o gonderdigin linkte Eheim icin filtrenin Mercedes'i diyor, ben de Fluval icin filtrenin Bugattisi diyorum. Arti olarak gonderdigin link de bi foruma ait yani resmi olarak kanitlanmis bi dayanagi da yok. Her sey eski ve koklu olmakta bitmiyor onemli olan kaliteli bisey yapmak. Sana bunun gibi bircok ornek verebilirim. Mesela DKNY giyim markasi da bircok kaliteli firmaya gore cok yeni 90'li yillarda kurulmus, fakat bircok eski markadan mesela Levi's gibi (1800 lu yillarda kurulmus) daha kaliteli ve daha pahali.

Hadi bunu gectim sen Eheim dersin, ben Fluval derim, Zafer sump der, bi baskasi farkli bisey soyler, herkes farkli fikirler sunar.

Durup dururken ortaya yine bi tartisma konusu cikariyorsun, herkesin gonlunde yatan bi aslan vardir, su yazdigin bile bircok insanin canini sıkacak bir yazi, sen nasil dersin rhom piranhanin krali diye boyle sozler etmen sana karsi insanlarin sogumasina sebep oluyor. He rhom besleyenler ayri bi kategoride nat besleyenler ayri bi katagori de mi oluyor? Ya iste bu sekilde konusmalarin insani kiskirtiyor. Her sozunun altinda bi iyne var. Biraz daha tatli dilli ol ki insanlar sana daha cok saygi duysun.
Mehmet SOVUK
Avcılar / İSTANBUL
High Tech Planted Tank: 75*50*50
Sayfa başı Profile bak Özel mesaj gönder 

Çevrimdışı ıspartalı

Kayıtlı Üye

Kayıtlı Üye

İletiTarih: 31.03.2012 00:38   İleti başlığı: Re: Diş Filtre tavsiyesi   

shooter yazdı:
Arkadaşlar kimse kusuruma bakmasın ama,ben ne fluval nede eheim alırım o paraya. 1000 TL gibi bir rakamdan bahsediyorsunuz :roll: 120 cm çift kuleli sump yaptırır içinede en iyi malzemeleri doldururum.Filtreleme ve biolojik dengenin oluşacağı alanı siz hesaplayın ve temizlemek müdahale etmek çok daha kolay :onay:

aynen bende katılıyorum sıze ben bıle 1000tl verecegime sump yaptırırım :onay:
Mehmet KALAYCI ISPARTA/MERKEZ

Çevrimdışı turkishboxer

Piranhacı

Piranhacı

Kullanıcı avatarı

İletiTarih: 31.03.2012 01:24   İleti başlığı: Re: Diş Filtre tavsiyesi   

yuhhh yaa o fiyatlar ne ben almanyadan geitirm size bizim burda en pahalisi 250-300 euro :D
Orkan Korkmaz
bitane tüccar dükkani
bitanede bar/discothek
Almanya Frankfurt Am Main
1,50 x 50 x 60 cm
6* 13-15cm natteri + 7* 13-15 cm cariba

100x40x35
cm15-16 cm manueli
+
17-18 cm rhombeus

Çevrimdışı aykut_oruc

TPF Özel Üyesi

TPF Özel Üyesi

Kullanıcı avatarı

İletiTarih: 31.03.2012 07:44   İleti başlığı: Re: Diş Filtre tavsiyesi   

Tandoğan abi 2080 ile 2180 arasında ne fark var.. Eheim'ları tanıyorsun ve bir hayli tecrübende var yardımcı olursan sevinirim...
----------Aykut Oruç DURMUŞOĞLU----------

Çevrimdışı aykut_oruc

TPF Özel Üyesi

TPF Özel Üyesi

Kullanıcı avatarı

İletiTarih: 31.03.2012 09:28   İleti başlığı: Re: Diş Filtre tavsiyesi   

Mehmet abi sana da FX5 hakkında sorıyım.. Şu an almak istesem en uygun kaça buluruz? Sen nereden almıştın?
----------Aykut Oruç DURMUŞOĞLU----------

Çevrimdışı Muhammet Akalin

Kayıtlı Üye

Kayıtlı Üye

İletiTarih: 31.03.2012 10:21   İleti başlığı: Re: Diş Filtre tavsiyesi   

Ben Diş Filtre Tavsiyesi sordum Konu uzamiş gitmiş sump Yaptirma İmkanım yok nedeni yapmasını bilen yok hadi yaptirmayi düşünsen 2 bin tl aşaği masraf çikmaz yol parasi sump vs xD Sağlam bi diş filtre sordum mehmet abi fx5 tavsiye etti bende araştirdim ses sorunu var sanıyordum ses de yokmuş canavar gibi filtreymiş fx5 alacam :onay:
Muhammet Akalın
Bartın/Merkez
12 Adet Natteri 150-65-50

Çevrimdışı shooter

Katılımcı Piranhacı

Katılımcı Piranhacı

Kullanıcı avatarı

İletiTarih: 31.03.2012 12:02   İleti başlığı: Re: Diş Filtre tavsiyesi   

Arkadaşlar,hepimiz aynı amaç için buradayız aynı çatı altında bulunmamızın tek sebebi piranha tutkumuz.Bu açıdan hobiyi geliştirmek adına herkes bir şekilde tecrübelerini ve fikirlerini paylaşıcak bundan doğal hiçbirşey olamaz , yalnız kimsenin görüşlerine tecrübelerine ve paylaşımlarına saygısızlık edemeyiz.Bu birbirimizi kırmaktan öteye geçmez .Arkadaşımız alacağı dış filtre konusunda kararını vermiş bu açıdan konunun başka bir boyuta taşınmaması adına konuyu kilitliyorum.

Buyurun benim başlığım altında konuyu rahatlıkla tartışalım,birbirimizin şahsına veya paylaşımlarına saygısızlık etmeden yapılacak tartışma bize doğruyu bulmamızı sağlar.

viewtopic.php?f=51&t=20719
Resim

Resim
Resim
Önceki iletileri göster:  Sıralama  
Bu konu kilitlenmiştir, iletilerinizi düzeltemezsiniz ve cevap yazamazsınız.
 3 sayfadan 3. sayfa [ 37 ileti ]
[Sayfaya git]   Önceki  1, 2, 3

Kimler çevrimiçi
Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

Bu forumda yeni konular açabilirsiniz
Bu forumda konulara cevap yazabilirsiniz
Bu forumda kendi iletilerinizi değiştiremezsiniz
Bu forumda kendi iletilerinizi silemezsiniz