Eheim-Jagger Isitici Elektrik Sarfiyati

Yetkili: Moderatör

Konuya cevap yaz
 3 sayfadan 2. sayfa [ 34 ileti ]
[Sayfaya git]   Önceki  1, 2, 3  Sonraki
Yazar Mesaj

Çevrimdışı Mehmet SOVUK

TPF Özel Üyesi

TPF Özel Üyesi

Kullanıcı avatarı

İletiTarih: 05.07.2012 14:37   İleti başlığı: Re: Eheim-Jagger Isitici Elektrik Sarfiyati   

Alıntı ile cevapla İletiyi rapor et 

Valla haklisiniz arkadaslar en cok vergiyi odeyen, en pahali yakiti kullanan, zaruri ihtiyac maddelerinin pahali oldugu ulkelerden birinde yasiyoruz. Bizi yonetenler utansin, ne diyelim elden gelen bisey yok.
Mehmet SOVUK
Avcılar / İSTANBUL
High Tech Planted Tank: 75*50*50
Sayfa başı Profile bak Özel mesaj gönder 

Çevrimdışı Dr.Serra

Koleksiyoncu

Koleksiyoncu

Kullanıcı avatarı

İletiTarih: 05.07.2012 14:42   İleti başlığı: Re: Eheim-Jagger Isitici Elektrik Sarfiyati   

Mehmet SOVUK yazdı:
Valla haklisiniz arkadaslar en cok vergiyi odeyen, en pahali yakiti kullanan, zaruri ihtiyac maddelerinin pahali oldugu ulkelerden birinde yasiyoruz. Bizi yonetenler utansin, ne diyelim elden gelen bisey yok.

Aynen öyle Mehmet abi adamlar bizi doğal kinetik enerjiye yöneltti yazın serinlemek mi istiyorsun aç camları ceyran yapsın,Kışın ısınmak mı istiyorsun al uyku tulumunu gir içine.ucuz yakıt mı istiyorsun koy 10 numara yağı uç havaya,alkol mü kullanıyorsun düş tacirlerin eline iç ucuz vergisiz içkiyi gözlerin kör olsun diye sayarımda gider işte. :?
Dr. Serra Yasin ATASAZ
Serra türleri Alım-Satım

Resim

Çevrimdışı Tandogan.Aygul

TPF Tecrübeli Üyesi

TPF Tecrübeli Üyesi

Kullanıcı avatarı

İletiTarih: 07.07.2012 08:58   İleti başlığı: Re: Eheim-Jagger Isitici Elektrik Sarfiyati   

Kış döneminde faturalarım 120tl nin altına hiç inmedi.
Bunun içinde ev araçları ve akvaryum aydınlatma 4x 54w armatür 1 adet 300 watt ısıtıcı vardı. Armatür ve ısıtıcıyı devre dışı bıraktıktan sonra son gelen faturam 54 tl oldu. Eskiden tek filtreydi şimdi 2 filtre var ama 2si biri kadar elektrik yakıyor.
Tabi bu faturanın düşmesinde doğalgaz kullanımının da olmaması var.
Sonuç olarak doğalgaz ve akvaryum aydınlatma- ısıtma = 66tl lik bir fark demek.
Bu sebepten dolayı yaptırdığım çift katlı akvaryumun etrafını tamamen kapatıyorum ki böylece kış döneminde ısı kaybının olmamasını diliyorum.

Yönetene bence laf söylemeyin. Koyunlarda çobanlarını izliyor, ama çoban onları uçuruma götürse koçu izliyor :inv:

:jason:
Tandoğan AYGÜL
Samsun
2 Adet 100x50x50 çift katlı set
26 cm Serrasalmus Rhombeus

Çevrimdışı Mr. Nobody

TPF Özel Üyesi

TPF Özel Üyesi

Kullanıcı avatarı

İletiTarih: 07.07.2012 11:27   İleti başlığı: Re: Eheim-Jagger Isitici Elektrik Sarfiyati   

Mehmet bu durum ısıtıcının günlük ne kadar çalıştığıyla alakalı, 450 litre suyu sürekli 3 derece yukarıda tutmak için ısıtıcı çoğu zaman çalışıyor olabilir, bunun için kendin yaklaşık olarak takip etmen lazım bir saatte gündüz ne kadar çalışıyor, gece ne kadar çalışıyor diye zaten elektrik sarfiyat hesabını da biliyorsundur, günde 10 saat çalışsa günlük 3000 w, ayda 90000 w yani 90 kw, 1 kw şimdi ne kadar bilmiyorum ama 0,40 TL olsa 90x0,40= 36 TL yapar ama ben bu kadar çalışacağını ve 3 derece yükseltmek için bu kadar sarfiyat olacağını zannetmiyorum.
Okan YEŞİLÖZ-Yaş:40-Kahramanmaraş-Türkoğlu

Çevrimdışı Mehmet SOVUK

TPF Özel Üyesi

TPF Özel Üyesi

Kullanıcı avatarı

İletiTarih: 07.07.2012 16:37   İleti başlığı: Re: Eheim-Jagger Isitici Elektrik Sarfiyati   

T.Aygul yazdı:
Bunun içinde ev araçları ve akvaryum aydınlatma 4x 54w armatür 1 adet 300 watt ısıtıcı vardı. Armatür ve ısıtıcıyı devre dışı bıraktıktan sonra son gelen faturam 54 tl oldu. Eskiden tek filtreydi şimdi 2 filtre var ama 2si biri kadar elektrik yakıyor.
Bu sebepten dolayı yaptırdığım çift katlı akvaryumun etrafını tamamen kapatıyorum ki böylece kış döneminde ısı kaybının olmamasını diliyorum.

Yönetene bence laf söylemeyin. Koyunlarda çobanlarını izliyor, ama çoban onları uçuruma götürse koçu izliyor :inv:

Soylediklerin dogru Tandogan ben acaba benim isitici da mi bi problem var diye dusundum galiba onda sorun yok gibi gorunuyor bu durumda. Yonetim sekli de bizde simdi bozuk digil ki yillardan beri bu boyle :)
Mehmet SOVUK
Avcılar / İSTANBUL

Çevrimdışı Dr.Serra

Koleksiyoncu

Koleksiyoncu

Kullanıcı avatarı

İletiTarih: 07.07.2012 16:46   İleti başlığı: Re: Eheim-Jagger Isitici Elektrik Sarfiyati   

Mehmet SOVUK yazdı:
T.Aygul yazdı:

Soylediklerin dogru Tandogan ben acaba benim isitici da mi bi problem var diye dusundum galiba onda sorun yok gibi gorunuyor bu durumda. Yonetim sekli de bizde simdi bozuk digil ki yillardan beri bu boyle :)

Mehmet abi yıllardan beri böylede özellikle son 5 yılda temel kullanımı zorunlu olan giderleri bir incele göreceğin zam oranı aklını başından alacak.
Dr. Serra Yasin ATASAZ
Serra türleri Alım-Satım

Resim

Çevrimdışı Dr.Serra

Koleksiyoncu

Koleksiyoncu

Kullanıcı avatarı

İletiTarih: 07.07.2012 16:55   İleti başlığı: Re: Eheim-Jagger Isitici Elektrik Sarfiyati   

Özellikle Elektirik,Doğalgaz,Akaryakıt,Su ve zorunlu tüketim mallarındaki vergileri incelemelisin ve bunların Asgari ücrete oranına ,birgün cep telefonu faturanı al ve ödediğin vergilerin oranına göz at abi ben biliyorum ama sende gör ve bu ülkede ödenen asgari ücretle olan paritesini incele.
Dr. Serra Yasin ATASAZ
Serra türleri Alım-Satım

Resim

Çevrimdışı Mehmet SOVUK

TPF Özel Üyesi

TPF Özel Üyesi

Kullanıcı avatarı

İletiTarih: 07.07.2012 17:11   İleti başlığı: Re: Eheim-Jagger Isitici Elektrik Sarfiyati   

Yasin zaten son 5-10 yil ayri bir konu, ondan once de duzensizlik vardi da bu son donemde tavan yaptirdilar iyice.
Mehmet SOVUK
Avcılar / İSTANBUL

Çevrimdışı Mehmet SOVUK

TPF Özel Üyesi

TPF Özel Üyesi

Kullanıcı avatarı

İletiTarih: 07.07.2012 17:15   İleti başlığı: Re: Eheim-Jagger Isitici Elektrik Sarfiyati   

Okan YEŞİLÖZ yazdı:
Mehmet bu durum ısıtıcının günlük ne kadar çalıştığıyla alakalı, 450 litre suyu sürekli 3 derece yukarıda tutmak için ısıtıcı çoğu zaman çalışıyor olabilir, bunun için kendin yaklaşık olarak takip etmen lazım bir saatte gündüz ne kadar çalışıyor, gece ne kadar çalışıyor diye zaten elektrik sarfiyat hesabını da biliyorsundur, günde 10 saat çalışsa günlük 3000 w, ayda 90000 w yani 90 kw, 1 kw şimdi ne kadar bilmiyorum ama 0,40 TL olsa 90x0,40= 36 TL yapar ama ben bu kadar çalışacağını ve 3 derece yükseltmek için bu kadar sarfiyat olacağını zannetmiyorum.

Okan aslina bakarsan ben de gunde 10 saat calistigini dusunmuyorum. Onumuzdeki kis bi tane farkli bi isitici alip onu da bi deniycem. Bakalim fark olacak mi? Bilgilendirme icin sagolasin.
Mehmet SOVUK
Avcılar / İSTANBUL

Çevrimdışı Serkan AKKAŞ

TPF Özel Üyesi

TPF Özel Üyesi

İletiTarih: 07.07.2012 17:58   İleti başlığı: Re: Eheim-Jagger Isitici Elektrik Sarfiyati   

Ben jager kullanıyorum. İş yerinde olduğu için elektriğe ne kadar etki ettiğini bilmiyorum açıkçası. Çok kaliteli bir ısıtıcı olduğuna inanıyorum fakat ayarlaması biraz sıkıntılı gibi ...
0 532 574 36 60 - ANKARA
12 Adet Damızlık Nattereri
3 Adet F0 Nattereri
Veee Yine Albino Full Red' lere dönüş. :)

Çevrimdışı erkan1727

Üretim Başarısı

Üretim Başarısı

Kullanıcı avatarı

İletiTarih: 08.07.2012 08:24   İleti başlığı: Re: Eheim-Jagger Isitici Elektrik Sarfiyati   

Mehmet SOVUK yazdı:
Arkadaslar tankimda 300 watt'lik Eheim-Jagger isitici kullaniyorum. Mayis ayi sonuna kadar isitici acikti, mayis faturam 117 TL gelmisti, Haziranin basinda yani mayis faturasi kesildigi zaman ayni gun isiticiyi fisten cekmistim Haziran faturam da 78 TL geldi yaklasik arada 35-40 TL arasi bi fark var. Sizce bu normalmidir, yani Mayis ile Haziran ayindaki faturalarin arasinda cok buyuk bir fark var bu isitici bu kadar fark yaratirmi? Sizlerde de durum ayni mi?

Mehmet senin ısıtıcının derecesini kaça ayarladınki bukadar çok elektrik geliyor? bende 4 bazen 5 ısıtıcı çalışıyor ve balıkların bulunduğu yerde odayı ısıtmak için herhangi bir şeyde yok üstelik iç dış motor hava motorlarıda çalışıyor,kışın bana elektrik farkı 100 tl civarı geliyor. :cowboy:
[url=http://IMG-20151007-WA0005.jpg
]IMG-20151007-WA0005.jpg
[/url]

ERKAN TAŞKIN - ADANA YAŞ 39
0.532 402 01 77

Çevrimdışı Mehmet SOVUK

TPF Özel Üyesi

TPF Özel Üyesi

Kullanıcı avatarı

İletiTarih: 08.07.2012 09:33   İleti başlığı: Re: Eheim-Jagger Isitici Elektrik Sarfiyati   

erkan1727 yazdı:
Mehmet SOVUK yazdı:
Arkadaslar tankimda 300 watt'lik Eheim-Jagger isitici kullaniyorum. Mayis ayi sonuna kadar isitici acikti, mayis faturam 117 TL gelmisti, Haziranin basinda yani mayis faturasi kesildigi zaman ayni gun isiticiyi fisten cekmistim Haziran faturam da 78 TL geldi yaklasik arada 35-40 TL arasi bi fark var. Sizce bu normalmidir, yani Mayis ile Haziran ayindaki faturalarin arasinda cok buyuk bir fark var bu isitici bu kadar fark yaratirmi? Sizlerde de durum ayni mi?

Mehmet senin ısıtıcının derecesini kaça ayarladınki bukadar çok elektrik geliyor? bende 4 bazen 5 ısıtıcı çalışıyor ve balıkların bulunduğu yerde odayı ısıtmak için herhangi bir şeyde yok üstelik iç dış motor hava motorlarıda çalışıyor,kışın bana elektrik farkı 100 tl civarı geliyor. :cowboy:

27 derecede tutuyorum Erkan. Senin isiticilarinin markasi da ayni mi?
Mehmet SOVUK
Avcılar / İSTANBUL

Çevrimdışı erkan1727

Üretim Başarısı

Üretim Başarısı

Kullanıcı avatarı

İletiTarih: 08.07.2012 20:49   İleti başlığı: Re: Eheim-Jagger Isitici Elektrik Sarfiyati   

Mehmet SOVUK yazdı:
erkan1727 yazdı:
Mehmet SOVUK yazdı:

27 derecede tutuyorum Erkan. Senin isiticilarinin markasi da ayni mi?

Bendekilerin markası aynı değil,fakat sendeki kaliteli bir ısıtıcı bence daha az elektrik tüketmesi lazım diye düşünüyorum.
Belkide son zamanlarda evdeki elektrikle çalışan başka eşyalara tv.klima,vs.yüklenilmiş olmasın sende faturayı ısıtıcaya kesmiş olabilirsin. :pimp:
[url=http://IMG-20151007-WA0005.jpg
]IMG-20151007-WA0005.jpg
[/url]

ERKAN TAŞKIN - ADANA YAŞ 39
0.532 402 01 77

Çevrimdışı Mehmet SOVUK

TPF Özel Üyesi

TPF Özel Üyesi

Kullanıcı avatarı

İletiTarih: 08.07.2012 22:22   İleti başlığı: Re: Eheim-Jagger Isitici Elektrik Sarfiyati   

Yok Erkan su an kombi haric kisin ne calisiyorsa hersey ayni sekilde calisiyor. Benim kiyaslamam hadi kisi gectim, Mayis ve Haziran aylari arasindaki fark.
Mehmet SOVUK
Avcılar / İSTANBUL

Çevrimdışı Mehmet SOVUK

TPF Özel Üyesi

TPF Özel Üyesi

Kullanıcı avatarı

İletiTarih: 08.07.2012 22:23   İleti başlığı: Re: Eheim-Jagger Isitici Elektrik Sarfiyati   

serkan akkaş yazdı:
Ben jager kullanıyorum. İş yerinde olduğu için elektriğe ne kadar etki ettiğini bilmiyorum açıkçası. Çok kaliteli bir ısıtıcı olduğuna inanıyorum fakat ayarlaması biraz sıkıntılı gibi ...

Serkan elektrik beleş diyosun yani :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Mehmet SOVUK
Avcılar / İSTANBUL
Önceki iletileri göster:  Sıralama  
Konuya cevap yaz
 3 sayfadan 2. sayfa [ 34 ileti ]
[Sayfaya git]   Önceki  1, 2, 3  Sonraki

Kimler çevrimiçi
Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir

Bu forumda yeni konular açabilirsiniz