Sobo Wp-3300c İç Filtre

Yetkili: Moderatör

Konuya cevap yaz
 1 sayfadan 1. sayfa [ 6 ileti ]

Yazar Mesaj

Çevrimdışı nx4_falcon

Kayıtlı Üye

Kayıtlı Üye

Kullanıcı avatarı

İletiTarih: 23.02.2016 23:04   İleti başlığı: Sobo Wp-3300c İç Filtre   

Alıntı ile cevapla İletiyi rapor et 

Merhaba yeni aldığım Sobo WP-3300C İç Filtreyi sizin için test ettim. Bana ilk kurduğumda debisi düşük gibi gelmişti daha 4. gün kendi kendine durdurup çalışmaya başladı . Bende gerçek debisini ölçmeye karar verdim . Kıyaslamak için elimdeki Hailea Hl-Bt700 ile karşılaştırdım . Test sırasında iki filtreyi de kafa motoru şeklinde filtre süngerleri sökülmüş olarak test ettim. Sonuçlar şaşırtıcıydı ( aslında çok şaşırmadım  ) .
Sobo WP-3300C İç Filtre 10 litre suyu 48.22 saniyede boşaltırken , Hailea Hl-Bt700 sadece 47,10 sn de boşalttı . Bu sonuç bize gösteriyor ki üzerinde 1800Lt/saat yazan Sobo WP-3300C İç Filtrenin gerçek debisi sadece 746 litre . Üstelik Filtre süngerleri olmadan . Kontrol testinde Hailea Hl-Bt700 764 litre debiyle benim için beklentimin üzerinde bir sonuç aldı . Üzerinde 690 lt/saat yazıyor demek ki filtre süngeriyle beraber yaklaşık bu debiye sahip.
Üstelik sabo sadece 110 cm güç kablosuyla geliyor gerçek den skandal bir durum . Normalde filtreler 150 cm civarında bir güç kablosuna sahip olur .
Sonuç olarak Sabo ve Sobo WP-3300C İç Filtreyi tavsiye etmiyorum. 40 Liranızı çöpe atmayın .

Not : Denemeyi yaparken suyu boşalttığım kova , motorların bulunduğu kovanın yarım metre altındaydı. Yer çekiminin de pozitif etkisini eklersek sobo nun performansı felaket düzeyde diyebiliriz.
" Belirli mesafeden bakıldığında, büyük bir gururla yürüyen, muhteşem bir gücün bembeyaz bir görüntüsü "

Tolga

En son Aytaç DEMİRKOL tarafından, 24.02.2016 11:29 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 değişiklik yapıldı.
Türkçe İmla Kuralları.
Sayfa başı Profile bak Özel mesaj gönder 

Çevrimdışı gurkankurtay_

TPF Üyesi

TPF Üyesi

Kullanıcı avatarı

İletiTarih: 24.02.2016 11:16   İleti başlığı: Re: Sobo Wp-3300c İç Filtre   

İç filtre arıyordum iyi denk geldi.
Teşekkür ederim analizin için. :onay:
Gürkan KURTAY
İzmir/Gaziemir

Çevrimdışı Frttrk

Piranhacı

Piranhacı

Kullanıcı avatarı

İletiTarih: 24.02.2016 12:31   İleti başlığı: Re: Sobo Wp-3300c İç Filtre   

Güzel bilgi teşekkür ederim. Fakat tercihim her zaman kaliteli markalardan yana olur çünkü Çin malları yüksek tüketim az performans bahsetmiş olduğun iç filtre benim dış filtrem kadar enerji sarf ediyor :?
Serrasalmus Rhombeus Rio İriri
Serrasalmus Rhombeus Black Daimond
Serrasalmus Spilopleura
Pygocentrus Cariba

By Ferit

En son Aytaç DEMİRKOL tarafından, 24.02.2016 12:38 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 değişiklik yapıldı.
Türkçe İmla Kuralları.

Çevrimdışı nx4_falcon

Kayıtlı Üye

Kayıtlı Üye

Kullanıcı avatarı

İletiTarih: 24.02.2016 16:05   İleti başlığı: Re: Sobo Wp-3300c İç Filtre   

Frttrk yazdı:
Güzel bilgi teşekkür ederim. Fakat tercihim her zaman kaliteli markalardan yana olur çünkü Çin malları yüksek tüketim az performans bahsetmiş olduğun iç filtre benim dış filtrem kadar enerji sarf ediyor :?

Aslında iç filtreye ihtiyacım yoktu. Elimde olan yetiyor . Bu ürünün 4 sepetli olmasına kandım . Tipide hoşuma gitti . Bir musibet bin nasihat dan iyidir derler. Portalda ki arkadaşlar için faydalı olur umarım .
" Belirli mesafeden bakıldığında, büyük bir gururla yürüyen, muhteşem bir gücün bembeyaz bir görüntüsü "

Tolga

En son Aytaç DEMİRKOL tarafından, 24.02.2016 17:51 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 değişiklik yapıldı.
Türkçe İmla Kuralları.

Çevrimdışı Frttrk

Piranhacı

Piranhacı

Kullanıcı avatarı

İletiTarih: 25.02.2016 00:50   İleti başlığı: Re: Sobo Wp-3300c İç Filtre   

Tabi tabi güzel bilgi elektronik cihazları bu şekilde detaylı araştırmak gerekiyor :onay:
Serrasalmus Rhombeus Rio İriri
Serrasalmus Rhombeus Black Daimond
Serrasalmus Spilopleura
Pygocentrus Cariba

By Ferit

Çevrimdışı Burak Kaşıkçı

TPF Özel Üyesi

TPF Özel Üyesi

Kullanıcı avatarı

İletiTarih: 26.02.2016 00:48   İleti başlığı: Re: Sobo Wp-3300c İç Filtre   

Bir de çektiği elektrik enerjisi var. İkisi arasında epey de bir watt farkı vardır kesin.
Resim

120*60*50(h)
16 x P.Nattereri
Önceki iletileri göster:  Sıralama  
Konuya cevap yaz
 1 sayfadan 1. sayfa [ 6 ileti ]

Kimler çevrimiçi
Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

Bu forumda yeni konular açabilirsiniz
Bu forumda konulara cevap yazabilirsiniz
Bu forumda kendi iletilerinizi değiştiremezsiniz