Arkadaşlar Dış Filtre Hakkında Bilgi

Yetkili: Moderatör

Konuya cevap yaz
 1 sayfadan 1. sayfa [ 6 ileti ]

Yazar Mesaj

Çevrimdışı Hakansahins

Kayıtlı Üye

Kayıtlı Üye

Kullanıcı avatarı

İletiTarih: 03.03.2016 13:14   İleti başlığı: Arkadaşlar Dış Filtre Hakkında Bilgi   

Alıntı ile cevapla İletiyi rapor et 

life-tech 835 3 sepetli full dolu şekilde sıfır. 100x40x50 akvaryuma yeterlimi ve bu markayı önerir misiniz?
Hakan Şahin
İstanbul/Ümraniye
100*40*50
13 x Pygocentrus Natteri

En son Aytaç DEMİRKOL tarafından, 03.03.2016 13:26 tarihinde değiştirildi, toplamda 2 değişiklik yapıldı.
Türkçe İmla Kuralları.
Sayfa başı Profile bak Özel mesaj gönder 

Çevrimdışı Aytaç DEMİRKOL

Administrator

Administrator

Kullanıcı avatarı

İletiTarih: 03.03.2016 13:21   İleti başlığı: Re: ARKADAŞLAR DIŞ FİLTRE HAKKINDA BİLGİ   

Hakansahins yazdı:
life-tech 835 3 sepetli full dolu şekilde sıfır. 100x40x50 akvaryuma yeterlimi ve bu markayı önerir misiniz?

Fiyat açısından ekonomik filtreler bende de vardı ancak ilk çalıştırma ve elektrik kesintilerinden sonra tekrar devreye alma gibi sıkıntıları var çünkü manuel pompası yok. Fiyatı biraz daha yükseltir iseniz tetratex ürünleri var hem daha kaliteli hemde insanın aklı kalmıyor. Emsali olarak da eheimda da benzer ürünler var. Su sızdırması gibi sorunlar ile de karşılaşmazsınız. Sepetleri dolu ancak bize canlılara hitap eden fazla bir malzeme yelpazesi yok maalesef. Boş filtre alıp kendi malzemelerinizi toplamanız daha avantajlı olur. :onay:
Rhombeus (xingu)
Rhombeus (black peru)
Spilopleura (gold)
Natteri
Canlı doğuranlar (moscow green,alman,gold,full red lepistes-blackmolly,ingilizplati)jawamoss,helana)
Beta halfmoon

American Pitbull Terrier (Rednose)
Lovebird Personata

Çevrimdışı Frttrk

Piranhacı

Piranhacı

Kullanıcı avatarı

İletiTarih: 03.03.2016 15:17   İleti başlığı: Re: Arkadaşlar Dış Filtre Hakkında Bilgi   

350 lt'de kullanıyorum 1 senedir şuanda memnunum arada taka tuka sesler yapmıyor değil.
Serrasalmus Rhombeus Rio İriri
Serrasalmus Rhombeus Black Daimond
Serrasalmus Spilopleura
Pygocentrus Cariba

By Ferit

Çevrimdışı Ertunc

Kayıtlı Üye

Kayıtlı Üye

Kullanıcı avatarı

İletiTarih: 03.03.2016 19:16   İleti başlığı: Re: Arkadaşlar Dış Filtre Hakkında Bilgi   

Ses takıntın var ise sesli çalışan bir cihaz. Yattığın odada kullanacaksan biraz rahatsız edebilir şahsen ben öyle kullanıyorum ve rahatsız ediyor. Bütçe olarak üstüne çıkamıyorsan işini görür ama eğer çıkabiliyorsan daha tecrübeli arkadaşlar başka cihazlar için tavsiye vereceklerdir. Benim bu konu ile ilgili yakın dönemde açtığım başlık var oradan tavsiye edilen cihazlara bakabilirsin.
Ertunç PAKYÜZ
100*40*50
Pygocentrus Cariba
İstanbul

En son Aytaç DEMİRKOL tarafından, 03.03.2016 19:26 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 değişiklik yapıldı.
Türkçe İmla Kuralları.

Çevrimdışı Tanganika Akvaryum

Kayıtlı Üye

Kayıtlı Üye

İletiTarih: 03.03.2016 20:38   İleti başlığı: Re: Arkadaşlar Dış Filtre Hakkında Bilgi   

Herkese merhaba.
Hemen hemen herkese tavsiye ettiğim gibi eheim candır.Gerisi heyecan.
Eheim pahalıdır,dayanıklıdır,uzun vadede ekonomiktir.Tüm yedek parçaları pahalı da olsa bulunur.Eski bir hobici olarak hobi zamanımda İzmir de hiçbir akvaryumcuda bulamayıp Aydında bir akvaryumcu abimden tedarik edebildiğim, 1998 yılından beri kullandığım 2028 dış filtremi dükkanımda hala kullanıyorum.1 defa kafa contası 1 belki 2 defa milini yeniledim(kışın musluk suyunda yıkarken çatladı ki normaldir).1 defa da pervanesi kırıldı.18.yılında ve hala tık yok.
Bu birazda bütçe meselesi tabi ki. Ama inanın yemeyip içmeyip filtre parası biriktirdiğim zamanları bilirim.Bir de bu işin tüketim boyutu var.Alman malı her zaman az elektrik tüketir.
Yine de karar sizin.
Filtreniz ne olursa olsun içi full substrat pro dolu olsun ki suyunuz pırıl pırıl olsun.
İyi akşamlar.
Tanganika Akvaryum
Beylikdüzü/İSTANBUL
0212 854 18 68
0532 510 46 23
Cafer AKERTEK
Makina Mühendisi

Çevrimdışı Burak Kaşıkçı

TPF Özel Üyesi

TPF Özel Üyesi

Kullanıcı avatarı

İletiTarih: 05.03.2016 01:13   İleti başlığı: Re: Arkadaşlar Dış Filtre Hakkında Bilgi   

Yeterli gelecektir, fakat performansına göre biraz daha uygun filtreler de mevcut. Bütçeyi biraz daha arttırıp Tetra'nın dış filtrelerini alabilirsiniz. Ses konusunda sıfır diyebilirim, ayrıca fiyat performans açısından bence on numara. Fakat filtre kadar içine koyulan malzemeler de önemli.
Resim

120*60*50(h)
16 x P.Nattereri
Önceki iletileri göster:  Sıralama  
Konuya cevap yaz
 1 sayfadan 1. sayfa [ 6 ileti ]

Kimler çevrimiçi
Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

Bu forumda yeni konular açabilirsiniz
Bu forumda konulara cevap yazabilirsiniz
Bu forumda kendi iletilerinizi değiştiremezsiniz