Nano Planted Tank

Yetkili: Moderatör

Konuya cevap yaz
 1 sayfadan 1. sayfa [ 10 ileti ]

Yazar Mesaj

Çevrimdışı sky2007

Kayıtlı Üye

Kayıtlı Üye

Kullanıcı avatarı

İletiTarih: 03.11.2014 02:29   İleti başlığı: Nano Planted Tank   

Alıntı ile cevapla İletiyi rapor et 

Boyut: 30x30x30H
Kapasite: Net 19Lt

Bitkiler: Parvula ve Cuba
Canlılar: Karides ve Kırmızı Burun düşünüyorum.

Malzemeler: Kendim toplamış olduğum Co2 Set, 100W Isıtıcı, Sunsun Hw-603B Dış Filtre, Aquabasis ve Hagen
Portatif Masa Lambası ve 23W 6500K Ampul

Diğer: Normalde ekipmanları takmadan fotoğraf çekecektim ama o an fırsat olmadı.
Bitki olarak bunları temin edebildim. Duruma göre ilerleyen zamanlarda eklemeler ya da değişim yapabilirim.

Fotoğraf:
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
30x30x30H Nano Planted Tank

Mustafa Sırlı
Konya
Sayfa başı Profile bak Özel mesaj gönder 

Çevrimdışı F.Basaran

TPF Özel Üyesi

TPF Özel Üyesi

Kullanıcı avatarı

İletiTarih: 03.11.2014 09:57   İleti başlığı: Re: Nano Planted Tank   

Ellerine sağlık dekor ve donanım gayet iyi görünüyor. Bitkili tanklar hakkında çok profesyonel bilgim yok fakat gözüme çarpan şey co2 difüzorü ve ısıtıcı çok ön planda kalmış sanki daha geri planlara çekilip bitkiyle azda olsa kamufle edilse daha iyi durabilir. :onay:
Resim

Çevrimdışı PoisoN

TPF Özel Üyesi

TPF Özel Üyesi

Kullanıcı avatarı

İletiTarih: 03.11.2014 10:04   İleti başlığı: Re: Nano Planted Tank   

F.Basaran yazdı:
Ellerine sağlık dekor ve donanım gayet iyi görünüyor. Bitkili tanklar hakkında çok profesyonel bilgim yok fakat gözüme çarpan şey co2 difüzorü ve ısıtıcı çok ön planda kalmış sanki daha geri planlara çekilip bitkiyle azda olsa kamufle edilse daha iyi durabilir. :onay:

Aynen bende onu diyecektim, difüzorü bir kayanın arkasına koyarsan çok daha güzel durucak gibi.

Eline emeğine sağlık. :onay:
Resim
AnıL YüceL
Pygocentrus Piraya

Çevrimdışı Aytaç DEMİRKOL

Administrator

Administrator

Kullanıcı avatarı

İletiTarih: 03.11.2014 11:03   İleti başlığı: Re: Nano Planted Tank   

Güzel çalışma eline sağlık. Bitkiler büyüdükçe ortalık biraz daha şenlenmiş olur. :onay:
Rhombeus (xingu)
Rhombeus (black peru)
Spilopleura (gold)
Natteri
Canlı doğuranlar (moscow green,alman,gold,full red lepistes-blackmolly,ingilizplati)jawamoss,helana)
Beta halfmoon

American Pitbull Terrier (Rednose)
Lovebird Personata

Çevrimdışı Serkan AKKAŞ

TPF Özel Üyesi

TPF Özel Üyesi

İletiTarih: 03.11.2014 11:10   İleti başlığı: Re: Nano Planted Tank   

Ya bunları gördüğüm zaman çok hoşuma gidiyo gaza geliyorum sonra vazgeçiyorum. :) Ellerine sağlık çok şık olmuş. :onay: :nazar: :nazar: :nazar:
0 532 574 36 60 - ANKARA
12 Adet Damızlık Nattereri
3 Adet F0 Nattereri
Veee Yine Albino Full Red' lere dönüş. :)

Çevrimdışı sky2007

Kayıtlı Üye

Kayıtlı Üye

Kullanıcı avatarı

İletiTarih: 03.11.2014 20:05   İleti başlığı: Re: Nano Planted Tank   

PoisoN yazdı:
F.Basaran yazdı:

Aynen bende onu diyecektim, difüzorü bir kayanın arkasına koyarsan çok daha güzel durucak gibi.

Eline emeğine sağlık. :onay:

Öncelikle herkese yorumları için çok teşekkür ederim. ;) Büyük akvaryumumu satınca ilk defa böyle bir ekipmanlarla kurulum yaptım. Tankta Nano olunca işler daha farklı baya acemisiyiz diyelim. :grin:

Hortum basınca dayanıklı pnömatik hortum olduğu için çok esnek bir yapıya sahip değil. Arkasına saklayabileceğim bir soldaki kaya var ama onunda arkasında parvula ekili. Şu an için oraya konumlandırabildim. :macerena:

Birde difüzörün olduğu yer dış filtrenin çıkış yerinin akıntısının olduğu yerde. Difüzörden çıkan baloncuklar dış filtrenin akıntısına girerek suyun içinde daha fazla yol almasına neden oluyor.

Isıtıcı içinse su kurulumda 15 dereceydi. Suyu ideal dereceye getirmek için taktım ve dün çıkardım. Su şu an 20 derece. İdeal olarak bildiğim 24 derece size ısıtıcıyı tekrar taksam mı?

Mustafa Sırlı
Konya

Çevrimdışı Mehmet SOVUK

TPF Özel Üyesi

TPF Özel Üyesi

Kullanıcı avatarı

İletiTarih: 06.11.2014 00:36   İleti başlığı: Re: Nano Planted Tank   

Mustafa ben olsam anubiasları çıkarıp iwagumi'ye daha yakın ve uyan bitkiler olan cuba ve parvulaları kullanırdım. Aydınlatma yeterli, ilk etapta günde 4-5 saat yakarsan yosunlanmanın ve alg oluşumunun biraz da olsa önüne geçersin. Bitkiler adaptasyon sürecini atlatıp sürgün vermeye başlayınca haftalık kademeli olarak aydınlatma süresini artırabilirsin. Isıtıcıya gerek yok, bitkiler en iyi fotosentezi 20 - 24 derece aralarında yapar, oda sıcaklığı yeterli olur bence. Ben pnomatik hortum yüzünden reaktörümün co2 girişini kırdım çok sert bir hortum. Şimdi Viv marka cam difüzör aldım hortumu takmaya korkuyorum :)
Mehmet SOVUK
Avcılar / İSTANBUL
High Tech Planted Tank: 75*50*50

Çevrimdışı sky2007

Kayıtlı Üye

Kayıtlı Üye

Kullanıcı avatarı

İletiTarih: 08.11.2014 01:04   İleti başlığı: Re: Nano Planted Tank   

Mehmet SOVUK yazdı:
Mustafa ben olsam anubiasları çıkarıp iwagumi'ye daha yakın ve uyan bitkiler olan cuba ve parvulaları kullanırdım. Aydınlatma yeterli, ilk etapta günde 4-5 saat yakarsan yosunlanmanın ve alg oluşumunun biraz da olsa önüne geçersin. Bitkiler adaptasyon sürecini atlatıp sürgün vermeye başlayınca haftalık kademeli olarak aydınlatma süresini artırabilirsin. Isıtıcıya gerek yok, bitkiler en iyi fotosentezi 20 - 24 derece aralarında yapar, oda sıcaklığı yeterli olur bence. Ben pnomatik hortum yüzünden reaktörümün co2 girişini kırdım çok sert bir hortum. Şimdi Viv marka cam difüzör aldım hortumu takmaya korkuyorum :)

Mehmet abi bitkinin adı: Lobelia Cardinalis Mini'imiş. Bitkiler biraz gelişsinler birazda biz öğrenelim zaten değişir. :grin: Ben aslında komple Mini Parvula düşünüyordum ama bulamadım. Öyle olmazsa da kayaların arkasına Vivipara tabana Cuba düşünüyordum. Vivipara'da bulamadım. Bulduğum Cuba'da pek iyi değildi. Şimdilik deneme amaçlı falan aldım bakalım.
Aydınlatmayı 3A 1K 3A şeklinde yapıyorum. Co2'de buna bağlı olarak açılıp kapanıyor. 3 saniyede 1 damla olarak çıkıyor. Test kiti alabilme gibi bir durumum olmadığı için co2'nin ve gübrelemeleri nasıl yapacağımı bilmiyorum. Sence sıvı gübre vermeye ne zaman başlamalıyım? Önerdiğin bir gübre var mı? Fiyatı uygun performansı güzel olan
Dün %50 su değişimi yaptım. Bu Tropica'nın bi 90 günlük şeyi varmış. Ondan kopya çekiyorum :mrgreen:
İleride karidesleri eklediğimde 20 derece yeterli geliyor mu bilmiyorum.
Abi hortumun ucunu biraz çakmakla ısıt sonra tak gitsin. :)

Mustafa Sırlı
Konya

Çevrimdışı sky2007

Kayıtlı Üye

Kayıtlı Üye

Kullanıcı avatarı

İletiTarih: 16.11.2014 00:52   İleti başlığı: Re: Nano Planted Tank   

Deneme amaçlı 10 Kiraz, 15 Beyaz İnci karides ekledim. İç filtrelere takılan süngeri makasla incelterek dış filtre emiş borusuna taktım. Karidesler arka tarafta saklanır falan diyerek emiş yerini ısıtıcının yanına aldım. Dış filtrenin alt kısmındaki boş olan yere de bulabilirsem petri kabı koymayı düşünüyorum.

Co2 ise suya ani ph dalgalanması yapmaması için ışıklarla beraber açılıp-kapanma değil de 24 saat olarak ayarlamayı düşünüyorum.

Cuba'nın çürümüş olarak ektiğim kısımlarını yiyebilecek bir temizlik canlısı önerebilir misiniz? Şu an aklımda bulabilirsem ekleyeceğim. Oto. ve Nerite var.

Bunlarda bir kaç kare;

Resim

Resim

Resim

Resim

Mustafa Sırlı
Konya

Çevrimdışı Mehmet SOVUK

TPF Özel Üyesi

TPF Özel Üyesi

Kullanıcı avatarı

İletiTarih: 28.11.2014 21:54   İleti başlığı: Re: Nano Planted Tank   

Mustafa karidesler zaten biraz soğuk suyu severler ısıtıcıya gerek yok. Saeler yosun ve çürümüş yaprakları yerler. Salyangoz koyma bitkileri yerlerinden sökebilirler. 5-6 tane sae alsan yeter.
Mehmet SOVUK
Avcılar / İSTANBUL
High Tech Planted Tank: 75*50*50
Önceki iletileri göster:  Sıralama  
Konuya cevap yaz
 1 sayfadan 1. sayfa [ 10 ileti ]

Kimler çevrimiçi
Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 15 misafir

Bu forumda yeni konular açabilirsiniz
Bu forumda konulara cevap yazabilirsiniz
Bu forumda kendi iletilerinizi değiştiremezsiniz