Piranha Market Kuralları

Yetkili: Moderatör


Bu konu kilitlenmiştir, iletilerinizi düzeltemezsiniz ve cevap yazamazsınız.
 1 sayfadan 1. sayfa [ 1 ileti ]

Yazar Mesaj

Çevrimdışı яєѕυℓ çαℓışкαη

Administrator

Administrator


Kullanıcı avatarı


Kayıt: 06.05.2005 14:24

İleti: 16358

Yaş: 38

Konum: İnönü/İST

İletiTarih: 31.07.2007 12:03   İleti başlığı: Piranha Market Kuralları   

Alıntı ile cevapla İletiyi rapor et 

Madde 3: Forumun Market Kuralları


Madde 1: Amaç

Forum katılımcılarının yararına sunulmuş bulunan ilanlarda dikkat edilmesi ve uyulması istenen noktaları açıklamaktır.


Madde 2: Tanımlar

Grup satış ilanları:
Aynı tür malzeme veya canlının birden fazla kişiye, önceden sipariş toplanarak satılması için verilen ilanlardır.

Grup alış ilanları: Forum üyelerinin kendi aralarında birleşerek, malzeme veya canlı alımı için organize olmalarına olanak tanıyan ilanlardır.

Ticari ilanlar:
Akvaryum ile ilgili her türlü malzeme ve canlının üretimini veya ticaretini yapan şahıs ve şirketlerin veya bunlarla kişisel veya ticari ilişkisi olan diğer kişilerin verdiği ilanlardır.

Amatör ilanlar:
Akvaryum hobisiyle amatör olarak uğraşan kişilerin malzemelerini ve canlılarını satmak için verdiği ilanlardır.

Takas ilanları: Herhangi bir nakdî tutar yerine, belli bir malzeme veya canlı karşılığında değiş-tokuşu amaçlayan ilanlardır.

Bedava malzeme/canlı ilanları: Karşılığında hiçbir malzeme, canlı veya para beklenmeden verilen ilanlardır.

Forum Yönetimi:
Türkiye Piranha Forumu adına, forumlardaki yazışmaları izleyen ve genel forum kuralları çerçevesinde görev üstlenmiş moderatörlerdir.

Madde 3: Kapsam

a.) Türkiye Piranha Forumu' nda sadece akvaryum, akvaryum canlıları ve akvaryum hobisi, diğer canlılar ve çerçevesinde kullanılan malzemelerin alım-satım ilanları verilebilir. Aşağıda yazılı olan kurallar, Türkiye Piranha Forumu Seri İlanlar Bölümünde, kullanılmış veya kullanılmamış akvaryum malzemelerini ve kendi ürettiği veya satmak istediği akvaryum canlılarını değerlendirerek kendisine maddi kazanç sağlayacak amatör akvaryumseverleri ve Türkiye Piranha Forumu Yönetimi' nden satış izni alan profesyonel kişi ve kuruluşları kapsar.

b.)
Takas ilanı veya bedava malzeme/canlı ilanı vermek isteyenler aşağıdaki kurallara tabi değildir. Aynı şekilde, satış yerine alışı amaçlayan tüm ilanlar da (grup alış ilanları dâhil) genel forum kuralları dışında herhangi bir kurala tabi değildir.

c.) İlan verilirken aşağıdaki şablonun kullanılması esastır. Yanında * bulunan alanların doldurulması zorunludur.
Satılan Canlı:
Adet:
Boyu:
Adet Fiyatı:
Toplu alım fiyatı:
Yaş:
İli/Semti:
İrtibat bilgileri:
Teslim koşulları:
Diğer bilgiler:
Fotoğraf/Video:


Malzemeler için

Satılan ürün:
Adet:
Adet fiyatı:
Toplu alım fiyatı:
İli/semti:
İrtibat bilgileri:
teslim koşulları:
Diğer bilgiler:
Fotoğraf:Not: Kuralların yürürlüğe girdiği tarih itibarıyla yeni verilen ve bu şablona uygun olmayan ilanlar silinir.

Örnek:
Satılan Ürün/Canlı: Pygo.Nattereri
Adet: 10 Ad. ( 8 cm / 10 cm )
Fiyat: 25 YTL.
Yaş: -
Teslim Yeri: İstanbul
Teslim Koşulları: Şehir dışına gönderilmez


Madde 4: Genel Satış Kuralları

a.) İlanlarda hem fiyat, hem de miktar belirtmek zorunludur.

b.) Aynı ilanda tür sayısı kısıtlaması yoktur. Ancak mantıklı sayıdan daha fazla ürün veya canlı satışı söz konusu olduğunda moderatör ilan sahibinden detay bilgi talep edebilir.

c.) Mevcut bir satış ilanına, ilan sahibi dışındaki bir forum üyesi satış amacıyla sonradan müdahalede bulunamaz. Yani satılmakta olan malzeme veya canlının aynısını o ilan altında satmaya kalkışamaz veya satış ilanına yeni malzeme ve canlı ekleyemez. Böyle bir durumda üyenin kendisi için yeni bir ilan başlığı açması gerekir.

d.) Alışveriş ilanı, aksi ilan sahibince talep edilmez ise, moderatör tarafından onbeş gün sonra kilitlenir. Bu süre içinde, alışveriş ilanının kilitlenmesini forum moderatörlerinden isteme hakkı, ilan sahibine aittir. Forum moderatörlerinin, satışın gerçekleştiği durumlarda bildirim beklemeksizin ilanı kilitleme hakkı saklıdır.

e.) Forum üyeleri sadece kendi sahip oldukları malzeme ve canlılar için ilan verebilirler. Bir başkasına ait malzeme ve canlıları satamazlar, satışa aracılık edemezler.

f.) Türkiye Piranha Forumu Kuralları’nda da ifade edildiği gibi Seri İlan Forumları’nda da verilen ilanlarda Türkçe’nin doğru olarak kullanılmasına gereken özen gösterilmelidir. Kurallara uymayan ilanlar silinir.

g.) Türkiye Piranha Forumun da yazılan mesajların, internet adabına ve dil bilgisi kurallarına uygun olarak küçük harflerle yazılması gerekir. İnternet adabında, sürekli büyük harflerle yazmanın hoş karşılanmadığı kabul edilmiştir. Bu şekilde gönderilen ilanlar ve mesajlar silinir.

h.) Satışa konu olan ürünün ayıplı veya fahiş fiyata satıldığı düşünülüyorsa bu durum özel mesaj/e-posta vb araçlar ile ilan sahibine duyurulmalı, ilan üzerinde bir müdahalede bulunulmamalıdır. Buna benzer mesajlar silinir.

i.) Açık ilan devam ettiği sürece, ilan veren kişi tarafından aynı ürün/canlı satışları için tekrar açılan ilanlar silinir.

j.) İlan için açılmış başlık altında alış/veriş konuları dışında yapılan yazışmalar, silinir veya uygun başlık altına taşınır.

Ön talep yapılabilir,fakat para toplanamaz!


Madde 5: Alış/Satış İlanı Koşulları

Ticari ilanlar ve amatör ilanlar ayrı başlıklar altında toplanır. Grup alış ve grup satış ilanları Ticari İlanlar başlığı altında yer alır.

İlanlar sadece Seri İlanlar Bölümü’nde yayımlanır. Bu bölüm dışında yer alan tüm ilanlar ilgili bölüme taşınır. İlgili bölümde ilanın var olması durumunda ilan silinir.Madde 6: Grup Satışları

Güncel olarak sadece 1 adet grup satışı yapılabilir ve bu grup satışı kapatılmadan yeni bir organizasyon yapılamaz.

Aynı türdeki malzeme veya canlı satışını sürekli hale getirenler de "Grup satışı" kapsamında değerlendirilir.


Madde 7: Sorumluluk

a.) Türkiye Piranha Forumu veya Türkiye Piranha Forumu Yönetimi , bu alım satımlarla ilgili olarak taraflar arasında doğabilecek herhangi bir sorundan veya anlaşmazlıktan hiçbir şekilde sorumlu değildir.

b.) Türkiye Piranha Forumu veya Türkiye Piranha Forumu Yönetimi, alım satım yapan taraflar arasında çıkabilecek sorunlar ve anlaşmazlıklar halinde bu forumda veya hukuki bir platformda hakemlik yapmaz, taraf olmaz. Sorunlu durumlarla ilgili forumlara gönderilen mesajlar silinir.

c.) Türkiye Piranha Forumunda yapılan alım satımların tüm hukuki sorumluluğu alım satımı yapan taraflara aittir. Alım ve satım yapan taraflar resmî makamlara karşı koşulsuz olarak sorumlu olduklarını bilmelidirler. Türkiye Piranha Forumu Yönetimi bu alım satımlardan dolayı hiçbir hukuki sorumluluk üstlenmemiştir.


Madde 8: Yürütme

a.) Bu ilanlar ile ilgili yukarıda açıklanan işlemleri Forum Yönetimi uygular.

b.) Forum Yönetimi önceden haber vermeksizin kurallarda ve uygulamalarında değişiklik yapma hakkını saklı tutar. Bu çerçevede, yanıltıcı olduğu düşünülen ilanlar silinir.

c.) Bu kurallar yayınlandığı tarih itibariyle yürürlüğe girer ve forum üyeleri tarafından okunmuş ve kabul edilmiş sayılır. Forum üyelerine bundan böyle ayrıca herhangi bir uyarı yapılmasına gerek duyulmayacak ve kurallara aykırı bulunan ilanlar silinecek veya kilitlenecektir.


Ek Madde:


08.06.2007 tarihinden itibaren yapılacak olan piranha ithalatlarında, Forum Yönetimi’nin teslimat şartlarını uygun görüp izin verdiği İthalatlar hariç Yönetim’in izni olmadan Forum üzerinden üyelerimizden kapora toplanamayacaktır. İthalatçılar ön talep toplayabilir, ancak forum üzerinden açacakları ilan üzerinden kapora toplayamazlar. İthalatçılar balıkları getirdikten sonra forum üzerindne satış ilanı açabilirler.


Son Güncelleme 31,07,2007
Resim
S. Manueli (29 cm)
Üretim Başarısı
Sayfa başı Profile bak Özel mesaj gönder 
Önceki iletileri göster:  Sıralama  
Bu konu kilitlenmiştir, iletilerinizi düzeltemezsiniz ve cevap yazamazsınız.
 1 sayfadan 1. sayfa [ 1 ileti ]Kimler çevrimiçi
Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir

Bu forumda yeni konular açabilirsiniz
Bu forumda konulara cevap yazabilirsiniz
Bu forumda kendi iletilerinizi değiştiremezsiniz
Bu forumda kendi iletilerinizi silemezsiniz

  

cron