Balıklarımda Bi Gariplik Var

Yetkili: Moderatör

Konuya cevap yaz
 2 sayfadan 2. sayfa [ 22 ileti ]
[Sayfaya git]   Önceki  1, 2
Yazar Mesaj

Çevrimdışı broleyte

Kayıtlı Üye

Kayıtlı Üye

Kullanıcı avatarı

İletiTarih: 12.01.2013 03:18   İleti başlığı: Re: Balıklarımda Bi Gariplik Var   

Alıntı ile cevapla İletiyi rapor et 

Eğer yanlış bilmiyorsam ben cevaplayım. Eldiven devamlı hareket edeceğinden suyun üstünde hareketli olan herşeye alışmış olacak balıklar. Mesela sizin elinizi gördüğünde kaçmayacak tepki verecek. Mesela ben şuan akvaryumun önüne geldiğimde balıklarım kaçıyor ama arkadaşımın dediğini yaparsanız böle bişey olmaz. Balıklarınız hareketli şeylere alışmış olur, bende denedim faydasını gördüm.
ahmet ay
istanbul/esenler
sivas
10 adet nattari
100/60/50
http://img819.imageshack.us/img819/9890/piranha.gif[/flash]
Sayfa başı Profile bak Özel mesaj gönder 

Çevrimdışı Mehmet SOVUK

TPF Özel Üyesi

TPF Özel Üyesi

Kullanıcı avatarı

İletiTarih: 12.01.2013 23:14   İleti başlığı: Re: Balıklarımda Bi Gariplik Var   

Ahmet dip çekimi demek sadece dipteki pislikleri temizlemek demek diğil. Aynı zamanda su değişimi yapmak ve balıklara yeni su ekleyerek yaşayabilecekleri en iyi ortamı sağlamak demektir.
Kırgınlık konusuna gelince; ben kimseye kırgın diğilim özür dilemene gerek yok. Fakat forumun bazı kuralları var ve bu kurallara herkes uymak zorunda. Ben halen seni o kadar uyarmama rağmen senin mesajlarını düzeltiyorum. Kardeşim cümleye başlarken büyük harfle başlamak ve cümle bitince nokta koymak o kadar zor olmasa gerek. Bunu insana ilk okul döneminde öğretmeye başlıyorlar. Neden bu hataları yapmamakta bu kadar ısrar ediyorsun halen anlamıyorum? Bu konuda biraz daha dikkat edersen sevinirim.
Mehmet SOVUK
Avcılar / İSTANBUL
High Tech Planted Tank: 75*50*50

Çevrimdışı bogazyargiclari

Piranhacı

Piranhacı

Kullanıcı avatarı

İletiTarih: 13.01.2013 00:23   İleti başlığı: Re: Balıklarımda Bi Gariplik Var   

KRALSIZ yazdı:
bogazyargiclari yazdı:
broleyte yazdı:
yemlenmicek olurmu :) ele tepki vermelerini nasıl sağlıyabilirim

Ben tankın içine 2 tane bulaşık eldiveni koydum baya işe yaradı sende bu tür şeyler deneyebilirsin, eldivenlerin suyun içinde veya üstünde hareket etmelerini sagla aksi taktirde balıklar bunu sabit aksesuvar gibi algılıyorlar.

Bu yaptığınız işlemler ne işe yarıyor biraz açabilrimisiniz? Eldiven filan anlayamadım ? Piranha beslemede yeniyim daha 4 ay olcak :)

Piranhalar çok ürkek ve çabuk strese giren balıklar tankın bulunduğu oda da hareket olduğunda kaçışmaya başlıyorlar balıkları bu hareketli ortama alıştırıp strese girmelerini, kaçışmalarını engellemek için kolaylaştırıcı yöntemler türetiyoruz ben bunu eldiven ile yapmayı tercih ettim. Sürekli tankın basında bulunup alışmalarını sağlamak tabi daha iyi ama bunu hepimiz yapamıyoruz maalesef bu yüzden bu tür yöntemler kullanıyoruz.
İbrahim Hakkı Bilgin - İstanbul
AB rh +
120x60x60 - 18x 13-14 cm Natteri..
100x50x40 - Bitki & Karides

Çevrimdışı KRALSIZ

Kayıtlı Üye

Kayıtlı Üye

Kullanıcı avatarı

İletiTarih: 13.01.2013 02:18   İleti başlığı: Re: Balıklarımda Bi Gariplik Var   

Anladım demek istediğinizi.Ama ben zaten balıklarımda ürkeklik görmüyorum kafalarına göre takılıyorlar akvaryumumda.Benimlede araları iyi, beni gördüklerinde cama toplanıyorlar volta atmaya başlıyorlar 'haracını ver' der gibi :dans: :) :) :grin:
FIRAT POLAT
Bornova / İZMİR

22 Ad. red beLLy piRaNha. . .
120`50`70`

https://www.facebook.com/egebeyi35

Çevrimdışı İsmail Yaşar

Katılımcı Piranhacı

Katılımcı Piranhacı

İletiTarih: 13.01.2013 11:13   İleti başlığı: Re: Balıklarımda Bi Gariplik Var   

KRALSIZ yazdı:
Anladım demek istediğinizi.Ama ben zaten balıklarımda ürkeklik görmüyorum kafalarına göre takılıyorlar akvaryumumda.Benimlede araları iyi, beni gördüklerinde cama toplanıyorlar volta atmaya başlıyorlar 'haracını ver' der gibi :dans: :) :) :grin:

Eğer bunları yapıyorlar ise zaten stres i üzerinden atmış demektir bu vadeden sonra elden yedirmeye zorlamalı diye düşünüyorum ve şiddetle tavsiye ediyorum.
İSMAİL YAŞAR-Konya
KTO Karatay Unıversıty Mecatronik Engineer

Çevrimdışı KRALSIZ

Kayıtlı Üye

Kayıtlı Üye

Kullanıcı avatarı

İletiTarih: 13.01.2013 17:11   İleti başlığı: Re: Balıklarımda Bi Gariplik Var   

Elden yedirmek dahamı iyi oluyor ? Doğal ortamlarında böyle birşey yok.Faydası nedir ?
FIRAT POLAT
Bornova / İZMİR

22 Ad. red beLLy piRaNha. . .
120`50`70`

https://www.facebook.com/egebeyi35

Çevrimdışı İsmail Yaşar

Katılımcı Piranhacı

Katılımcı Piranhacı

İletiTarih: 13.01.2013 20:00   İleti başlığı: Re: Balıklarımda Bi Gariplik Var   

KRALSIZ yazdı:
Elden yedirmek dahamı iyi oluyor ? Doğal ortamlarında böyle birşey yok.Faydası nedir ?

Doğasında insanlarıda görmüyorlar,Size şöyle soyleyeyim benim eski sürüm elden yerdi ve her zaman ayni yerden yerlerdi insanlar kapıdan girerken ayni akvaryumcuda gördüğün gibi hepsi yüzeye toplanıp elini nereye götürürsen oraya korkusuz gelirler ve el onlar için yemeği tetikler hale gelir,Şöyle bi 27 28 cm lik dev olduklarını düşün elini akvaryuma sokocaksın tedirgin olursun.Yani korkan natlar değil sen olursun sahsen ben öyle olmaları için elindem geleni yapmayı düşünüyorum tavsiye ederim.Admin in yemleme video sunu bi izle süper birşey tavuk olmasa eline dalacaklar o biçim.
İSMAİL YAŞAR-Konya
KTO Karatay Unıversıty Mecatronik Engineer
Önceki iletileri göster:  Sıralama  
Konuya cevap yaz
 2 sayfadan 2. sayfa [ 22 ileti ]
[Sayfaya git]   Önceki  1, 2

Kimler çevrimiçi
Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 13 misafir

Bu forumda yeni konular açabilirsiniz
Bu forumda konulara cevap yazabilirsiniz
Bu forumda kendi iletilerinizi değiştiremezsiniz