Yeni Natterilerim geldi arkadaşlar.

Yetkili: Moderatör

Konuya cevap yaz
 7 sayfadan 2. sayfa [ 94 ileti ]
[Sayfaya git]   Önceki  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Sonraki
Yazar Mesaj

Çevrimdışı fr4nk

TPF Özel Üyesi

TPF Özel Üyesi

Kullanıcı avatarı

İletiTarih: 19.03.2016 13:22   İleti başlığı: Re: Yeni Natterilerim geldi arkadaşlar.   

Alıntı ile cevapla İletiyi rapor et 

Serkan AKKAŞ yazdı:
Evet arkadaşlar biraz önce Can beyle face time üzerinden yaptığımız görüşmede ona gelen balıkların tüm evraklarını gördüm. Balıklar Amerika' dan gelmiştir ve gümrük ödendi makbuzuna kadar vardır. Muhtemelen büyüdüklerinde Can bey satmak isterse zaten evraklarını saklayacaktır, evraklar bir şekilde kaybolsa da ben gördüğüm üzere balıkların WILD olduğuna tanıklık ederim. Can bey tekrar balıklarınızı iyi günlerde büyütün yavrularını almakta nasip olsun ki gerçek f1 yavrusu da olsun piyasada. :onay: :nazar: :nazar: :nazar:

Teşekkürler Serkan bey. Forum kurallarına uymamız gerekiyor. Sonuçta başka forum yok bize özel. :onay: Çok teşekkürler gerçekten. Ama üretim pek benlik değil gibi geliyor. Yer sıkıntım var maalesef ve annemden dolayı onunla ilgileniyorum. Ama damızlık olduklarında ve üreme eğilimleri olursa size göndereceğim, inşallah o boya gelirler. İlk wild tecrübem balıklar çok agresifler ve sürekli kavga ediyorlar yeniden eleme olur diye korkuyorum. İlginç bir şey var fotoğrafı paylaşacağım iki tanesinde solungaçlarında benek var iki tarafında da cariba gibi. Sonra paylaşınca yorum alırım sizlerden. :onay:
Can Nergiz
MUĞLA/Fethiye

125*50*60 (375 lt) (Karışık ciklet akvaryumu)
150*70*60 (630 lt) (Tür seçilmedi)
50*50*55 (135 lt) (1 Adet Natteri)
Resim
Sayfa başı Profile bak Özel mesaj gönder 

Çevrimdışı fr4nk

TPF Özel Üyesi

TPF Özel Üyesi

Kullanıcı avatarı

İletiTarih: 19.03.2016 13:24   İleti başlığı: Re: Yeni Natterilerim geldi arkadaşlar.   

natıonal yazdı:
Hayırlı olsun,güle güle besleyin. :onay:

Teşekkürler. Wild türlerde ilk deneyimim sürü olarak önerisi olan varda her zaman dinlerim. :onay:
Can Nergiz
MUĞLA/Fethiye

Resim

Çevrimdışı Dr.Serra

Koleksiyoncu

Koleksiyoncu

Kullanıcı avatarı

İletiTarih: 19.03.2016 13:34   İleti başlığı: Re: Yeni Natterilerim geldi arkadaşlar.   

Elinizdeki natlar gerekli alt yapıyı bünyesinde barındırıyor.Bundan sonrası deneme yanılma ve zamanla deneyim ve tecrübelerinizle şekillenecek ve su yolunu bulacaktır.Artık top sizde ;) Bunlar benim yerli üretim olup F0 görünümlü yetişkin natlarımdı.

Video bağlantısı
Dr. Serra Yasin ATASAZ
Serra türleri Alım-Satım

Resim

Çevrimdışı fr4nk

TPF Özel Üyesi

TPF Özel Üyesi

Kullanıcı avatarı

İletiTarih: 19.03.2016 13:55   İleti başlığı: Re: Yeni Natterilerim geldi arkadaşlar.   

natıonal yazdı:
Elinizdeki natlar gerekli alt yapıyı bünyesinde barındırıyor.Bundan sonrası deneme yanılma ve zamanla deneyim ve tecrübelerinizle şekillenecek ve su yolunu bulacaktır.Artık top sizde ;) Bunlar benim yerli üretim olup F0 görünümlü yetişkin natlarımdı.

Video bağlantısı

Önceden bir adet süper redim olmuştu 2008 senesinde ama sürü başka. Özellikle aşırı agresifler yeme saldırmaları bile başka. :onay: Hoşuma gidiyor ama aynı zamanda elemeden de korkuyorum. Şu ana kadar on kez yavru büyüttüm ama ilk kez wild besliyorum. İnşallah bunları da büyütebilirim. Sera aquatan, blackwater morena ve jbl tropol özellikle her beslediğim balıkta kullandım. Özellikle stres ve vitamin eksikliği için epey etkili. Sizin videodaki balıklarınızda maşallah çok iyi durumdalar. F0 ile normal nat arasında yavru iken özellikle pek fark olmuyor. İyi bakımla F0 lar renk olarak süper red gibi olur, iyi bakmazsanız ileride kimse F0 demez. :onay: Bakımlı balık her zaman iyidir Serkan Akkaş üstat benim balıklarımı bilir. :grin:
Can Nergiz
MUĞLA/Fethiye

Resim

Çevrimdışı fr4nk

TPF Özel Üyesi

TPF Özel Üyesi

Kullanıcı avatarı

İletiTarih: 19.03.2016 16:43   İleti başlığı: Re: Yeni Natterilerim geldi arkadaşlar.   

Bir kaç resim paylaşayım istedim henüz tam alışmadılar ama gelir gelmez sahiplenmeleri tankı hoşuma gitti. Özellikle dekor ve saklanacakları bir şey koymadım cesur alışsınlar diye ışık harici yanlarına yaklaşsamda sıkıntı yok ama. Işık açınca köşede toplanıyorlar ilk başta sonra yüzmeye devam. Klasik piranha sorundur ışık elbette. :onay: İki tanesinde resimdede görülüyor solungaçlarında siyah benekler var ilginç geldi bana solungaçta benek rast gelmemiştim ben önceden. İlerleyen günlerde video ve büyüme aşamalarını paylaşacağım. Herkese iyi forumlar.

Resim

Resim

Resim

Resim
Can Nergiz
MUĞLA/Fethiye

Resim

Çevrimdışı Gece_Şahini

TPF Özel Üyesi

TPF Özel Üyesi

Kullanıcı avatarı

İletiTarih: 19.03.2016 18:51   İleti başlığı: Re: Yeni Natterilerim geldi arkadaşlar.   

Hayırlı uğurlu olsun.Yavrularıda görürüz inşallah.
Eyüp ŞAHİN
İstanbul\Tuzla
Trakya Üniversitesi Elektrik Bölümü
1 Adet F0 Pygocentrus Cariba
7 Adet Pygocentrus Nattereri
Resim

Çevrimdışı Frttrk

Piranhacı

Piranhacı

Kullanıcı avatarı

İletiTarih: 19.03.2016 19:57   İleti başlığı: Re: Yeni Natterilerim geldi arkadaşlar.   

Can, güle güle besle gayet güzel gözüküyorlar. :nazar:
Serrasalmus Rhombeus Rio İriri
Serrasalmus Rhombeus Black Daimond
Serrasalmus Spilopleura
Pygocentrus Cariba

By Ferit

Çevrimdışı fr4nk

TPF Özel Üyesi

TPF Özel Üyesi

Kullanıcı avatarı

İletiTarih: 19.03.2016 20:42   İleti başlığı: Re: Yeni Natterilerim geldi arkadaşlar.   

Gece_Şahini yazdı:
Hayırlı uğurlu olsun.Yavrularıda görürüz inşallah.

Çok teşekkürler. İnşallah bakalım. Çok yavru besledim üretme boyuna getirdim ama yumurtlatamadım. Nasip. :onay:

Frttrk yazdı:
Can, güle güle besle gayet güzel gözüküyorlar. :nazar:

Çok Sağol Ferit. Seninde Wild tecrübelerinden faydalanmak isterim. Renklerini koruyarak ve formlu güzel hakkını veren bir sürü istiyorum kısmetse. :onay:
Can Nergiz
MUĞLA/Fethiye

Resim

Çevrimdışı Hakansahins

Kayıtlı Üye

Kayıtlı Üye

Kullanıcı avatarı

İletiTarih: 19.03.2016 21:37   İleti başlığı: Re: Yeni Natterilerim geldi arkadaşlar.   

Renkleri çok güzel lakin hep böyle koruyabilirsen ne mutlu maşallah iyi büyütmeler :nazar:
Hakan Şahin
İstanbul/Ümraniye
100*40*50
13 x Pygocentrus Natteri

Çevrimdışı Tanberkarl

Kayıtlı Üye

Kayıtlı Üye

Kullanıcı avatarı

İletiTarih: 19.03.2016 22:33   İleti başlığı: Re: Yeni Natterilerim geldi arkadaşlar.   

Hayırlı olsun kayıpsız büyütmen dileğiyle balıklar çok güzel forma sahip bu formları umarım kaybetmezler. Benim yavrularda ışık açıldığında ürkek davranıyorlardı ama alıştırdım umarım senin canavarlarda en kısa zamanda alışırlar... :nazar:
150*55h*50 Pygocentrus nattereri T.Arl

Çevrimdışı Tanberkarl

Kayıtlı Üye

Kayıtlı Üye

Kullanıcı avatarı

İletiTarih: 19.03.2016 22:33   İleti başlığı: Re: Yeni Natterilerim geldi arkadaşlar.   

Hayırlı olsun kayıpsız büyütmen dileğiyle balıklar çok güzel forma sahip bu formları umarım kaybetmezler. Benim yavrularda ışık açıldığında ürkek davranıyorlardı ama alıştırdım umarım senin canavarlarda en kısa zamanda alışırlar... :nazar:
150*55h*50 Pygocentrus nattereri T.Arl

kmndn

TPF Üyesi

TPF Üyesi

İletiTarih: 19.03.2016 23:12   İleti başlığı: Re: Yeni Natterilerim geldi arkadaşlar.   

Maşallah çok tatlı duruyorlar. Benim yavruların da birkaçtanesinin solungaçlarda benek var.İçine cariba ruhu kaçanlarda oluyor solungaçlarda benekler [THUMBS UP SIGN]

SM-E500H cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Sayfa başı

Çevrimdışı Frttrk

Piranhacı

Piranhacı

Kullanıcı avatarı

İletiTarih: 20.03.2016 00:10   İleti başlığı: Re: Yeni Natterilerim geldi arkadaşlar.   

Tabi ki can elimizden geldiğince sana destek olmaya çalışacağız, Kayıpsız büyütmen dileğiyle ;)
Serrasalmus Rhombeus Rio İriri
Serrasalmus Rhombeus Black Daimond
Serrasalmus Spilopleura
Pygocentrus Cariba

By Ferit

Çevrimdışı fr4nk

TPF Özel Üyesi

TPF Özel Üyesi

Kullanıcı avatarı

İletiTarih: 20.03.2016 09:50   İleti başlığı: Re: Yeni Natterilerim geldi arkadaşlar.   

Hakansahins yazdı:
Renkleri çok güzel lakin hep böyle koruyabilirsen ne mutlu maşallah iyi büyütmeler :nazar:

Teşekkürler. İnşallah form ve renkleri daha da güzelleşir. :onay:

Tanberkarl yazdı:

Teşekkürler. Işık kolayda agresiflikleri beni ürkütüyor sadece.

kmndn yazdı:
Maşallah çok tatlı duruyorlar. Benim yavruların da birkaçtanesinin solungaçlarda benek var.İçine cariba ruhu kaçanlarda oluyor solungaçlarda benekler [THUMBS UP SIGN]

SM-E500H cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Teşekkürler. Benekler benim hoşuma gitti inşallah daha da büyürler böylece Cariba hissi verir. :)

Frttrk yazdı:
Tabi ki can elimizden geldiğince sana destek olmaya çalışacağız, Kayıpsız büyütmen dileğiyle ;)

Eyvallah. :onay:
Can Nergiz
MUĞLA/Fethiye

Resim

kmndn

TPF Üyesi

TPF Üyesi

İletiTarih: 20.03.2016 17:29   İleti başlığı: Re: Yeni Natterilerim geldi arkadaşlar.   

O zaman video da isteriz :onay:
Sayfa başı
Önceki iletileri göster:  Sıralama  
Konuya cevap yaz
 7 sayfadan 2. sayfa [ 94 ileti ]
[Sayfaya git]   Önceki  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Sonraki

Kimler çevrimiçi
Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir

Bu forumda yeni konular açabilirsiniz
Bu forumda konulara cevap yazabilirsiniz
Bu forumda kendi iletilerinizi değiştiremezsiniz