S. Rhombeus / HAYDUT

Yetkili: Moderatör

Konuya cevap yaz
 7 sayfadan 4. sayfa [ 105 ileti ]
[Sayfaya git]   Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sonraki
Yazar Mesaj

Çevrimdışı ÖZTÜRK

Kayıtlı Üye

Kayıtlı Üye

İletiTarih: 20.11.2016 16:41   İleti başlığı: Re: S. Rhombeus / HAYDUT   

Alıntı ile cevapla İletiyi rapor et 

15. Gününün şerefine;Geldiği ilk günden bu zamana kadar olan tüm foto ve videolarını kullanarak hazırlamış olduğum bu videom'u sizlerle paylaşıyorum dostlar,umarım beğenirsiniz...
Merak ettiğiniz (minik yavru) Haydut'u,videoların derlemesinde az daha net ve hareketli görebileceğinizi umuyorum,bir söz vardır;Balığım mutlu,Ben mutlu... :nazar: ;) İyi Seyirler
:onay:

Not:Ayrıca bu mix video'nun içerisinde yer alan (kesilmiş) videoların tümünü (orijinal halleri ile) yine buradan sizlere sunmayı planlıyorum arkadaşlar :onay:

VIDEO LINK:

https://www.izlesene.com/video/srhombeu ... ix/9607593
Sayfa başı Profile bak Özel mesaj gönder 

Çevrimdışı ÖZTÜRK

Kayıtlı Üye

Kayıtlı Üye

İletiTarih: 22.11.2016 22:27   İleti başlığı: Re: S. Rhombeus / HAYDUT   

Haydut geldiği ilk günden bu yana,ilk kez %30'luk su değişimine,bu akşam merhaba dedi :twisted:

Biraz şaşkın şaşkın baktı,olup bitene :pompali:

Su seviyesi düşünce,yatay duran dış filtre yağmurlama apar-atının çıkardığı su sesi,sanırım pek hoşuna gitmedi...

İlk 1 saatlik süreçte,hafif tedirginlik sezdim ve bu işlemi planlı yaptığım için,an itibariyle son 48 saattir,maalesef aç bıraktım...
yarın diyete devam :jason:

Bu arada,video beğenilmemiş olacak ki;Kimse yorum yapmamış :macerena: ve ben yazmaya devam ediyorum,edeceğimde!
Bu adam ruh hastası mı diye düşünülsün istemem açıkçası...
En az bir Rhom kadar iyi durumda,psikolojim :chinese:

Amacım,bir nevi günlük yada hatıra defteri olsun Haydut'un,sıcağı sıcağına ;)

En son Aytaç DEMİRKOL tarafından, 23.11.2016 09:59 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 değişiklik yapıldı.
Türkçe İmla Kuralları.

Çevrimdışı Serkan AKKAŞ

TPF Özel Üyesi

TPF Özel Üyesi

İletiTarih: 24.11.2016 16:12   İleti başlığı: Re: S. Rhombeus / HAYDUT   

Genel olarak izliyoruz ama yorum yapma konusunda maalesef biraz ketumuz. :) Mesela forumda öyle arkadaşlar var ki 3-4 sene önce foruma üye olmuş, zaman zaman da forumu ziyaret ediyor ama tek bir yorum ya da bir selam bile yok maalesef. Yakından takip ediyoruz seni kardeşim, aynen devam. :onay:
0 532 574 36 60 - ANKARA
12 Adet Damızlık Nattereri
3 Adet F0 Nattereri
Veee Yine Albino Full Red' lere dönüş. :)

Çevrimdışı ÖZTÜRK

Kayıtlı Üye

Kayıtlı Üye

İletiTarih: 24.11.2016 16:19   İleti başlığı: Re: S. Rhombeus / HAYDUT   

Serkan AKKAŞ yazdı:
Genel olarak izliyoruz ama yorum yapma konusunda maalesef biraz ketumuz. :) Mesela forumda öyle arkadaşlar var ki 3-4 sene önce foruma üye olmuş, zaman zaman da forumu ziyaret ediyor ama tek bir yorum ya da bir selam bile yok maalesef. Yakından takip ediyoruz seni kardeşim, aynen devam. :onay:

:) bunu duyduğum iyi oldu Serkan hocam,bende kendimden şüphe etmeye başlamıştım :) elinize sağlık :onay:

Rhom'lar da küsme / darılma / naz yapma gibi huy var mıdır ki :?:
Benim ki 2 gündür pek pas vermiyor...biraz çekingen,ürkek olmuş...ne olduysa artık ben evde yokken (zaten benden başka kimse de yok) günün 13-15 saati yalnız kalıyor,yemi aynı suyu aynı,anlamadım,var bir derdi ama...hayırlısı...

Çevrimdışı Serkan AKKAŞ

TPF Özel Üyesi

TPF Özel Üyesi

İletiTarih: 24.11.2016 16:31   İleti başlığı: Re: S. Rhombeus / HAYDUT   

Serhan ÖZTÜRK yazdı:
Serkan AKKAŞ yazdı:

:) bunu duyduğum iyi oldu Serkan hocam,bende kendimden şüphe etmeye başlamıştım :) elinize sağlık :onay:

Rhom'lar da küsme / darılma / naz yapma gibi huy var mıdır ki :?:
Benim ki 2 gündür pek pas vermiyor...biraz çekingen,ürkek olmuş...ne olduysa artık ben evde yokken (zaten benden başka kimse de yok) günün 13-15 saati yalnız kalıyor,yemi aynı suyu aynı,anlamadım,var bir derdi ama...hayırlısı...

Bence akşam çekin bir kenara uygun bir dille sorun nedir sıkıntı diye ? Sonuçta 2 kişisiniz paylaşamadığınız ne olabilir ki ??? :mrgreen: Ah bu piranhalar var yaaaa adamı canından bezdirirler. Su değişimi yaptınız ya ona alışmaya çalışıyodur. :) :onay:
0 532 574 36 60 - ANKARA
12 Adet Damızlık Nattereri
3 Adet F0 Nattereri
Veee Yine Albino Full Red' lere dönüş. :)

Çevrimdışı ÖZTÜRK

Kayıtlı Üye

Kayıtlı Üye

İletiTarih: 24.11.2016 16:41   İleti başlığı: Re: S. Rhombeus / HAYDUT   

:grin: :grin: :grin: bu iyiydi :onay: :grin:

olmadı yarın parka falan götüreyim diyorum,kaydıraktan kaydırıp salıncakta sallarım,gelirken de çikolata alırım,oldu bitti...Sahi;Rhom'lar çikolata yer mi :mrgreen: ;) :onay:

Çevrimdışı sercat46

Kayıtlı Üye

Kayıtlı Üye

Kullanıcı avatarı

İletiTarih: 24.11.2016 23:00   İleti başlığı: Re: S. Rhombeus / HAYDUT   

Yok yok biz izliyoruz :onay: 3-5 yazan , cevaplayan varız, forumu güzel esprilerle donatıp, aa acaba ne derler ortamından uzak kılan insanlar varda mutluyuz yeteriz ;)
(Bu arada face,forum,whatsupp gruplarında bu tam okumama, okuyupta yazmama son moda)

Rhom maşallahı var Serhan bey :tezahurat:

Ama gelin inat etmeyin, gözlerinizide videolarınızıda şenlendirmek için şu tankın ışığını bir tık açın :grin:

Yok sizi kandıramazsak rhomda sever diyerek sizi öyle kandırmaya çalışacağız :baliksaka:
Sertaç
Bursa / 30 yaş
150x55x65 tank 16x Pygocentrus Nattereri
100x40x50 tank 15x Zebra
100x40x50 tank Boş

Çevrimdışı ÖZTÜRK

Kayıtlı Üye

Kayıtlı Üye

İletiTarih: 24.11.2016 23:17   İleti başlığı: Re: S. Rhombeus / HAYDUT   

Teşekkür ederim Sertaç bey anlayışınız için :onay: Fakat benim ne derece kanıp kanmayacağımdan ziyade (ki kanarım,ihtimaldir) :grin: Haydut'un ürküp ürkmemesi söz konusu ve sanırım o hatayı yapıp,balığın gözünün içine soktum telefonun flash'ını,galiba bu yüzden biraz uzak duruyor benden,açıkçası canım sıkkın son 2 gündür,hiç böyle değildi,ta ki aşağıdaki videoya kadar,ve karşınızda kör Haydut :mrgreen: (tövbe ya)
Su değişiminin de etkisi vardır belki,ama tat vermiyo böyle olunca
:aglayan:

VIDEO LINK:
https://www.izlesene.com/video/srhombeu ... im/9608720

Çevrimdışı sercat46

Kayıtlı Üye

Kayıtlı Üye

Kullanıcı avatarı

İletiTarih: 25.11.2016 00:59   İleti başlığı: Re: S. Rhombeus / HAYDUT   

Serhan bey evet flash etkisinde resmen kaçıyor :grin:

Geçici bir durum, problem yok :onay:

Ama bence haydut, normal biraz daha ışığa alışsa daha iyi olacak, hem evde böyle sürekli bir ışıksızlık durumuyla sizide zorlar, hem daha keyifli olur , emin olun :tamam:

Bende yarın akşam kısa metraj bir video çekicem, tank o kadar aydınlık ki sahara çölü aydınlığı gibi :grin:

Hem size görsel şölen, hem çok daha korkusuz bir balık olacak.. böyle karanlık alışkanlığı aydınlıkta kaçacak yer aramasına sebeb olacak.

Resim
Sertaç
Bursa / 30 yaş
150x55x65 tank 16x Pygocentrus Nattereri
100x40x50 tank 15x Zebra
100x40x50 tank Boş

Çevrimdışı ÖZTÜRK

Kayıtlı Üye

Kayıtlı Üye

İletiTarih: 25.11.2016 15:10   İleti başlığı: Re: S. Rhombeus / HAYDUT   

Video önce ki hali,o çekimden ve su değişiminden sonra hepten afalladı ve iletimin saati itibariyle de hala kendinde değil,bir köşede takılıyor,çok ilginç...Bir kaç gün aç bırakmayı düşünüyorum...
Acaba diyorum,dondurulmuş ürünlerinde bir süresi mi var,yem olarak vermemiz için (onu hiç hesaba katmadım) gerçi denemek için dün bir parça karides atayım dedim,elimde mi gördü yoksa hissetti mi bilemiyorum,yem diye ön cama kafa attı,sonra yerden aldı :smile:
Yani anlat konuşalım diyebileceğim bir durum olsa,alayım masama,karşıma..rakı balık yapalım,sabaha kadar anlatsın,dinlerim ama o da balık,etik değil :grin:
bekleyip görücez...

Çevrimdışı Emresaracoglu

Kayıtlı Üye

Kayıtlı Üye

İletiTarih: 25.11.2016 15:30   İleti başlığı: Re: S. Rhombeus / HAYDUT   

Bence video çekerken flaşh kullanmayın. Akvaryum unuz da flaşsız video çekecek kadar aydınlık olsa görsel açıdan daha iyi olur.Benim rhom daha yem yemedi 4. Günü bakalım bu gün ilk yem denemesi yapıcam:)
Serrasalmus Rhombeus

Serrasalmus Spilopleura

En son Aytaç DEMİRKOL tarafından, 25.11.2016 18:31 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 değişiklik yapıldı.
Türkçe İmla Kuralları.

Çevrimdışı ÖZTÜRK

Kayıtlı Üye

Kayıtlı Üye

İletiTarih: 25.11.2016 16:48   İleti başlığı: Re: S. Rhombeus / HAYDUT   

Arkadaşlar suyun ısısına baktım şimdi,29 derece :roll:
ev'de 7/24 d.gaz açık haliyle evin sıcaklığı stabil,26-27 derecelerde seyrediyor ve akvaryum peteğin sadece 10 cm uzağında ve akvaryumda da ısıtıcı var,gerçi ısıtıcam 27'ye sabit halde ama ara ara devreye giriyor,görüyorum...
son günlerdeki anormalliğinin sebebi aşırı sıcaklık olabilir mi ki :?:

Aslında benim bildiğim,sıcak ortamda balık daha hareketli olur,ve Rhom'lar için ideal sıcaklıktan 1-2 derece fazlası var şuan,norm'larda gibi ama,bizimki durgun...
az önce dereceyi akvaryuma soktum,geldi yanına baktı bu ne diye,çıkardım ve deli gibi aranmaya başladı,neydi o diye :grin:

Çevrimdışı ÖZTÜRK

Kayıtlı Üye

Kayıtlı Üye

İletiTarih: 03.12.2016 00:38   İleti başlığı: Re: S. Rhombeus / HAYDUT   

Bugün tam 1 ay oldu Haydut'un gelişi...ve gayet akıllı bir tür olduğuna bizzat tanıklık ediyorum...henüz 7 cm'i biraz geçti...öyle ki,ilk geldiğinde görüp aradan 1 ay geçtikten sonra yine tekrar gören bir yakınımın verdiği o ilk tepki çok iyiydi; "Büyümüş bu ya"... :roll:

Evet..Haydut tüm şartlardan memnun kalmış olacak ki,gelişimini devam ettiriyor :nazar:

Akvaryumun sağ ve sol yanlarındaki hantal ve umursamaz hallerinden kurtulması için,göze çarpmayan şekilde iki parça (özenle kestiğim) siyah renkte poşet yapıştırdım (geçici) ve bu onun köşeler yerine,daha ortalarda ve akvaryuma tümüyle hakim olmasına yardımcı oldu.
Takdir edersiniz ki o daha minik ve çok sevimli :twisted:

O boyuna bakmadan,ben akvaryuma yaklaştığım zaman kabarması/diklenmesi ve biraz tedirgin/kontrollü ama kendinden de emin,kabadayı hallerine bayılıyorum :onay: :nazar:

Öyle ya,söylemiş miydim..Haydut beni tanıyor!
Belki de bu özellik tüm Rhom'lar yada Serra türleri içinde geçerlidir,ama;Bu hissi henüz bu boyda veriyor,yaşatıyor olması mükemmel :nazar:

Aklınızda olsun,ilan açmıyorum ama buradan bilgi vereyim dedim,Haydut'u satıyorum!
1000 lira (üstü olur altı olmaz bu saatten sonra) :pimp:

Çevrimdışı Aytaç DEMİRKOL

Administrator

Administrator

Kullanıcı avatarı

İletiTarih: 03.12.2016 04:03   İleti başlığı: Re: S. Rhombeus / HAYDUT   

Daha 40 ı çıkmadan satışa geçtin ne güzel alışmışsınız da birbirinize. Neyse canavar ortamına alışmış maşallah. :nazar: :onay:
Rhombeus (xingu)
Rhombeus (black peru)
Spilopleura (gold)
Natteri
Canlı doğuranlar (moscow green,alman,gold,full red lepistes-blackmolly,ingilizplati)jawamoss,helana)
Beta halfmoon

American Pitbull Terrier (Rednose)
Lovebird Personata

Çevrimdışı ÖZTÜRK

Kayıtlı Üye

Kayıtlı Üye

İletiTarih: 03.12.2016 04:09   İleti başlığı: Re: S. Rhombeus / HAYDUT   

Aytaç DEMİRKOL yazdı:
Daha 40 ı çıkmadan satışa geçtin ne güzel alışmışsınız da birbirinize. Neyse canavar ortamına alışmış maşallah. :nazar: :onay:

Eyvallah,teşekkür ederim :onay:
Satış,işin bir nebze esprisi..Biliyorum ki bu boya o fiyat çok ve sanmıyorum ki "ben talibim" diyen olmaz..
5 kuruş inmem aşağıya,Haydut benim :grin:
8 cm olsun,fiyat şimdiden belli 1250 lira..
Eyvah eyvah..
Bunlar 25-30 cm oluyordu değil mi? :) :) :)
Önceki iletileri göster:  Sıralama  
Konuya cevap yaz
 7 sayfadan 4. sayfa [ 105 ileti ]
[Sayfaya git]   Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sonraki

Kimler çevrimiçi
Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir

Bu forumda yeni konular açabilirsiniz
Bu forumda konulara cevap yazabilirsiniz
Bu forumda kendi iletilerinizi değiştiremezsiniz
Bu forumda kendi iletilerinizi silemezsiniz