Üretimi Yapılır Mı?

Yetkili: Moderatör

Konuya cevap yaz
 2 sayfadan 1. sayfa [ 20 ileti ]
[Sayfaya git]   1, 2  Sonraki
Yazar Mesaj

Çevrimdışı wahsi_irkek

Piranhacı

Piranhacı

Kullanıcı avatarı

İletiTarih: 18.02.2014 19:28   İleti başlığı: Üretimi Yapılır Mı?   

Alıntı ile cevapla İletiyi rapor et 

Motor yok hava motoru yok akvaryumu sattığım için malzeme yok üretim ihtimali nedeir sizce fikirlerinizi bekliyorum.
ResimResim
Resim

KaDiR SeVgİ
21 Kayseri
6+4=10-1=9-1=8-1=7 ad.nat.
130*50*60

Güzeli Güzel Yapan Edeptir, Edep İse Güzeli Sevmeye Sebeptir..!
Sayfa başı Profile bak Özel mesaj gönder 

Çevrimdışı Aytaç DEMİRKOL

Administrator

Administrator

Kullanıcı avatarı

İletiTarih: 18.02.2014 20:52   İleti başlığı: Re: Üretimi yapilirmi?   

Hiç bir şey yok anladığım kadarı ile balıklar şuan resim de ki tank da mı yoksa odamı yok. Oda yoksa balıkları da gönder zaten hiç bir şey yok elinde bir fanus ve beta al. :onay:
Rhombeus (xingu)
Rhombeus (black peru)
Spilopleura (gold)
Natteri
Canlı doğuranlar (moscow green,alman,gold,full red lepistes-blackmolly,ingilizplati)jawamoss,helana)
Beta halfmoon

American Pitbull Terrier (Rednose)
Lovebird Personata

Çevrimdışı pusatttt

Kayıtlı Üye

Kayıtlı Üye

Kullanıcı avatarı

İletiTarih: 18.02.2014 22:50   İleti başlığı: Re: Üretimi yapilirmi?   

Kardeş yanlış anlama ama neyin peşindesin yanı nat besliyen biri bu saydıklarının olmaması halinde birak üretmeyi yaşatamıyacagını bilir.senle sunun ıddasına gırelım bı kaç gun yaşatmayı basar hava motorunu ben gonderıyım :onay:
Ersin karataş.26.Erzurum merkez

En son PoisoN tarafından, 19.02.2014 09:11 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 değişiklik yapıldı.
İmla Kurallarına Uyalım.

Çevrimdışı F.Basaran

TPF Özel Üyesi

TPF Özel Üyesi

Kullanıcı avatarı

İletiTarih: 18.02.2014 22:58   İleti başlığı: Re: Üretimi yapilirmi?   

Dalgami geciyosun?!
Resim

Çevrimdışı Gece_Şahini

TPF Özel Üyesi

TPF Özel Üyesi

Kullanıcı avatarı

İletiTarih: 18.02.2014 23:09   İleti başlığı: Re: Üretimi yapilirmi?   

Arkadaslar bu yorumumla size cephe almış gibi olacağım ama su bı gercekkı ben yalçın abiden aldığım natı geldi geleli ısıtıcısı olmayan hava motoru olmayan bir tankta bakıyorum neredeyse 1 ay oldu bilmem anlatabildimmi ? Bırakın artık o olmadan yasayamaz su kum olmadan balık rahat edemez laflarını )))III Bazı arkadasların uslubuna dıkkat etmesı gerektıgını hatırlatırım yani.
Eyüp ŞAHİN
İstanbul\Tuzla
Trakya Üniversitesi Elektrik Bölümü
1 Adet F0 Pygocentrus Cariba
7 Adet Pygocentrus Nattereri
Resim

Çevrimdışı F.Basaran

TPF Özel Üyesi

TPF Özel Üyesi

Kullanıcı avatarı

İletiTarih: 18.02.2014 23:24   İleti başlığı: Re: Üretimi yapilirmi?   

Gece_Şahini yazdı:
Arkadaslar bu yorumumla size cephe almış gibi olacağım ama su bı gercekkı ben yalçın abiden aldığım natı geldi geleli ısıtıcısı olmayan hava motoru olmayan bir tankta bakıyorum neredeyse 1 ay oldu bilmem anlatabildimmi ? Bırakın artık ı gerektıgını hatırlatırım yani.

Eyup besledigin piranhanin yasiyor olmasi ona iyi baktigin anlamina gelmez. Bu canlilara bakiyorsan eger her turlu ihtiyacini karsilamalisin sen isiticisiz hava motorsuz o natt in saglikli yasadigini idda edebilirmisin? Bende sana hatirlatirim piranha besliyoruz japon baligi degil. Kaldiki forumda belli bir sure vakit gecirmis bir arkadasin gelip o halde uretim yapilirmi diye sormasi bu gibi tepkilere yol acar bu cok normal.
Resim

Çevrimdışı HergeLe

Üretim Başarısı

Üretim Başarısı

Kullanıcı avatarı

İletiTarih: 18.02.2014 23:55   İleti başlığı: Re: Üretimi yapilirmi?   

Ürettigin baliklari nereye koycaksin,banyo küvetinemi? hem elindekilerin erkek ile disi oldunu nerden anladin?

>>> Rocky The RHOMBEUS <<<
||| THE MOST AGRESSIVE PIRANHA EVER |||

#ProudRhombeusKingRocky

Çevrimdışı HergeLe

Üretim Başarısı

Üretim Başarısı

Kullanıcı avatarı

İletiTarih: 18.02.2014 23:59   İleti başlığı: Re: Üretimi yapilirmi?   

Gece_Şahini yazdı:
Arkadaslar bu yorumumla size cephe almış gibi olacağım ama su bı gercekkı ben yalçın abiden aldığım natı geldi geleli ısıtıcısı olmayan hava motoru olmayan bir tankta bakıyorum neredeyse 1 ay oldu bilmem anlatabildimmi ? Bırakın artık o olmadan yasayamaz su kum olmadan balık rahat edemez laflarını )))III Bazı arkadasların uslubuna dıkkat etmesı gerektıgını hatırlatırım yani.

Herseye tamamda,bu yaptini dogru birseymis gibi buraya yazman cok yanlis,buraya yeni katilanlarda var,onlar simdi bu yazdiklarini okuyup etkilenirse ne olur? Bende seni soguk bi odaya kilitliyim, her haftada gelip oksijen basiyim odaya orda yasa bakalim ...

>>> Rocky The RHOMBEUS <<<
||| THE MOST AGRESSIVE PIRANHA EVER |||

#ProudRhombeusKingRocky

Çevrimdışı wahsi_irkek

Piranhacı

Piranhacı

Kullanıcı avatarı

İletiTarih: 19.02.2014 00:59   İleti başlığı: Re: Üretimi yapilirmi?   

Yanlis anlasilmalarin önüne geçmek isterim öncelik komple akvaryumu baliklari satliğa cikardigim icin elimde de motor kalmadigi icin mecburen bu sekilde bakiyorum ha su konuya gelicek olursam baliklarda bi iki gundur kararmalar var benim akvaryum un su an ki durumu belli su durmda acaba yumurta dokerlermi diye umutlandim yoksa baska bi gayem yok baliklarin cinsiyetinide tahmin ediyorum hepsi budur tartisma cikisin istemem .
Resim

KaDiR SeVgİ
21 Kayseri
130*50*60

Çevrimdışı Mehmet SOVUK

TPF Özel Üyesi

TPF Özel Üyesi

Kullanıcı avatarı

İletiTarih: 19.02.2014 01:06   İleti başlığı: Re: Üretimi yapilirmi?   

wahsi_irkek yazdı:
Yanlis anlasilmalarin önüne geçmek isterim öncelik komple akvaryumu baliklari satliğa cikardigim icin elimde de motor kalmadigi icin mecburen bu sekilde bakiyorum ha su konuya gelicek olursam baliklarda bi iki gundur kararmalar var benim akvaryum un su an ki durumu belli su durmda acaba yumurta dokerlermi diye umutlandim yoksa baska bi gayem yok baliklarin cinsiyetinide tahmin ediyorum hepsi budur tartisma cikisin istemem .

Kadir su şartları bozulmaya başlayacağı için ben üreme olacağını sanmıyorum. Bir süre sonra sudaki oksijen de bitince balıkları kaybedeceksin. Balıkları en iyisi ya bir akvaryumcuya ver, ya da bakacak birine. Yazık olacak, günahlarına girme.
Mehmet SOVUK
Avcılar / İSTANBUL
High Tech Planted Tank: 75*50*50

Çevrimdışı Mehmet SOVUK

TPF Özel Üyesi

TPF Özel Üyesi

Kullanıcı avatarı

İletiTarih: 19.02.2014 01:24   İleti başlığı: Re: Üretimi yapilirmi?   

Gece_Şahini yazdı:

Eyüp bu balıklar bu şekilde bakılmaz. Senin dediğin şartlarda ancak beta'lar yaşar. Neyi bırakalım? Bu işte prof olmuş insanları değil de seni mi dinleyelim. Daha önce de bir konuda sana tepki vermiştim hatırlarsan. Yanılmıyorsam dış filtreydi konu. Eyüp millete akıl verirken şu kumu kullan, böyle bir filtre olmalı gibi önerilerde bulunduğunda Eyüp doğruları yazmış zaten diye biz birşey yazmıyoruz. Ama bu konudaki gibi bazı yazılarda da şaşırıyorum. Yani bir tutarsızlık var yazdıklarında. Senden ricam milleti yanlış yönlendirme. Piranha hobisinin olmazsa olmazı 3-4 ihtiyaç var;
1. Geniş tanklar
2. Çok iyi bir filtrasyon
3. Tropical bölgenin balıkları olduğundan uygun su sıcaklığı.
4. Suyu sertleştirmeyen kum ve diğer dekorasyon malzemeleri.

Bu şartları sağlayamıyorsak bu hobiye hiç bulaşmayalım.
Mehmet SOVUK
Avcılar / İSTANBUL
High Tech Planted Tank: 75*50*50

Çevrimdışı PoisoN

TPF Özel Üyesi

TPF Özel Üyesi

Kullanıcı avatarı

İletiTarih: 19.02.2014 09:09   İleti başlığı: Re: Üretimi Yapılır Mı?   

Balıkların durumuna üzüldüm şuanda, bence balıkları bakıcak birisine ver zaten tüm ekipmanları satmışsın, üretim konusunda olurmu olmazmı? derseniz bence milyonda bir ihtimal konu hakkında üretici üyüler daha net cevap vereceklerdir.
Tartışmalar konusunda Mehmet abi, gerekenleri harfi harfine yazmış.
Resim
AnıL YüceL
Pygocentrus Piraya

Çevrimdışı Gece_Şahini

TPF Özel Üyesi

TPF Özel Üyesi

Kullanıcı avatarı

İletiTarih: 19.02.2014 09:34   İleti başlığı: Re: Üretimi Yapılır Mı?   

Bakın abilerim arkadaşlarım tabiki yaptigim ve yazdigim şeylerin doğru olduğunu savunmuyorum ancak balık yadamaz olur diyerek bazi arkadaslarinda tepkilerine kizmis durumdayım. Tamam illaki baliga en güzel şekilde bakmak bizim sorumluluğumuzun ben baliga oksijen verme buz gibi suda dondur demedim.Sadece arkadaş herşeyi satacagi için bir kaç gün bisey olmaz demeye calisiyordum.Herşey un profesyonellerin iyi bildiği konusunda lafim yok sadece verilen tepkilerin hic hoş olmadigini belirtmek istekiriliyor üyelet formu birakiyor insanların kalbi kiriliyor güzel bir dille anlatmak varken Harala gurele yorum yapanlara tavrım budur.Bu konuda Aytaç abiyi tebrik ederim güzel bir şekilde uyarmış. Umarim anlaşılmışımdır.
Eyüp ŞAHİN
İstanbul\Tuzla
Resim

Çevrimdışı Gece_Şahini

TPF Özel Üyesi

TPF Özel Üyesi

Kullanıcı avatarı

İletiTarih: 19.02.2014 09:53   İleti başlığı: Re: Üretimi yapilirmi?   

Mehmet SOVUK yazdı:
Gece_Şahini yazdı:

Eyüp bu balıklar bu şekilde bakılmaz. Senin dediğin şartlarda ancak beta'lar yaşar. Neyi bırakalım? Bu işte prof olmuş insanları değil de seni mi dinleyelim. Daha önce de bir konuda sana tepki vermiştim hatırlarsan. Yanılmıyorsam dış filtreydi konu. Eyüp millete akıl verirken şu kumu kullan, böyle bir filtre olmalı gibi önerilerde bulunduğunda Eyüp doğruları yazmış zaten diye biz birşey yazmıyoruz. Ama bu konudaki gibi bazı yazılarda da şaşırıyorum. Yani bir tutarsızlık var yazdıklarında. Senden ricam milleti yanlış yönlendirme. Piranha hobisinin olmazsa olmazı 3-4 ihtiyaç var;
1. Geniş tanklar
2. Çok iyi bir filtrasyon
3. Tropical bölgenin balıkları olduğundan uygun su sıcaklığı.
4. Suyu sertleştirmeyen kum ve diğer dekorasyon malzemeleri.

Bu şartları sağlayamıyorsak bu hobiye hiç bulaşmayalım.

Mehmet abi bıldıgın uzre her ınsan elındekı ımkanları kullanarak bısıler yapmaya calısır.Arkadas herseyı sattıkdan sonra balıklarda kararma oldugunu acaba satmasammı üreme gibi bir olay olurmu anlamında sormuş forumdada herkes arkadaşa demedıgı kalmadı.Bende buna sinir olup fikirimi yazdım.Ben balığı alıp kötü ortamlarda bak demıyorum sadece bir kaç ay balık yaşar demeye calıstım he balık kötü ortamda yasar orası doğru bunu savunmuyorum.
Eyüp ŞAHİN
İstanbul\Tuzla
Resim

Çevrimdışı wahsi_irkek

Piranhacı

Piranhacı

Kullanıcı avatarı

İletiTarih: 19.02.2014 09:59   İleti başlığı: Re: Üretimi Yapılır Mı?   

Kavga gürültü olsun diye acmadim bu konuyu amacim sagdece bu durumdaki baliklakrin ureme ihtimali ben baliklari artik bu ise birakiyorum. Zaten baliklarin satilik ilani var kisa zamanda satilmasini bekliyorum
Resim

KaDiR SeVgİ
21 Kayseri
130*50*60

Önceki iletileri göster:  Sıralama  
Konuya cevap yaz
 2 sayfadan 1. sayfa [ 20 ileti ]
[Sayfaya git]   1, 2  Sonraki

Kimler çevrimiçi
Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 17 misafir

Bu forumda yeni konular açabilirsiniz
Bu forumda konulara cevap yazabilirsiniz
Bu forumda kendi iletilerinizi değiştiremezsiniz
Bu forumda kendi iletilerinizi silemezsiniz