Piranhalara Domuz Eti Versek Haram Olurmu

Yetkili: Moderatör

Konuya cevap yaz
 3 sayfadan 2. sayfa [ 35 ileti ]
[Sayfaya git]   Önceki  1, 2, 3  Sonraki
Yazar Mesaj

Çevrimdışı UqURTAN

Kayıtlı Üye

Kayıtlı Üye

İletiTarih: 22.02.2014 21:33   İleti başlığı: Re: Piranhalara Domuz Eti Versek Haram Olurmu   

Alıntı ile cevapla İletiyi rapor et 

Hiç bişi olmaz kardeşim Müslümanlığa göre yemek haram sadece ama aç kalınca herşey mubahtır ver gitsin derim :)

Arkadaşın dediği gibi balıkların dini yok nasıl olsa :D
https://www.facebook.com/bigOkUtKaN?ref=tn_tnmn

PİRANHALARIM PAZARDAN ALLAH KORUSUN NAZARDAN :D

Ugurtan OKUTKAN

İzmir-Buca
Sayfa başı Profile bak Özel mesaj gönder 

Çevrimdışı İHTİYAR PİRANHACI

TPF Özel Üyesi

TPF Özel Üyesi

Kullanıcı avatarı

İletiTarih: 22.02.2014 22:47   İleti başlığı: Re: Piranhalara Domuz Eti Versek Haram Olurmu   

Ya abartmayın bu işi bu kadar. Aslı, üstü et işte ver gitsin. Elin kolunda değsin hiç bir şey olmaz. Neticede domuzda olsa Allahın bir canlısı ve doğada ölüsü, dirisi ziyan olmuyor hiç bir şekilde.
Elin adamı uzaya çıkmış bizi seyrediyor biz se hala neyin tartışmasındayız.
Ver kardeşim, afiyetle yesin balıklar. Yalnız Resul'un dediği gibi doğada her türlü bakteriyide bunlar taşır o yönden dikkat etmek lazım. Neticede yabani domuz
Emek verilmiş bir akvaryumun kötüsü olmaz, sadece eksiği ya da fazlası olur (İhtiyar)
An aquarium that is worked on correctly will not be bad, there will be more than expected(old)

Çevrimdışı BELVA

Kayıtlı Üye

Kayıtlı Üye

Kullanıcı avatarı

İletiTarih: 23.02.2014 11:39   İleti başlığı: Re: Piranhalara Domuz Eti Versek Haram Olurmu   

Evet ! Bende sizle aynı fikirdeyim ve protein bakımından en zengin hayvan domuzlar. İlk vurduğumuz domuzun etinden bir demene yaparım bakalım balıkların tepkisi ne suyu ne kadar kirletiyor hatta sizinle bir video olarak paylaşırım :D özel tapır bir saklama kabında saklasam yeterli olur.
ONUR AYAZ
istanbul
20 natt.
130*60*60

Çevrimdışı Mehmet KARATAŞ

Moderator

Moderator

Kullanıcı avatarı

İletiTarih: 23.02.2014 16:22   İleti başlığı: Re: Piranhalara Domuz Eti Versek Haram Olurmu   

Mikrop ve hastalik konusu sorun olmazsa, verin gitsin.

Çevrimdışı deradlerskartal

Kayıtlı Üye

Kayıtlı Üye

Kullanıcı avatarı

İletiTarih: 13.03.2014 21:28   İleti başlığı: Re: Piranhalara Domuz Eti Versek Haram Olurmu   

Zaytung haberi sandım başlığı görünce.
Şafak KARTAL / ANKARA
H.Sipinifer-Manueli-Rhombeus-Natteri
My fish eats your fish

Çevrimdışı BELVA

Kayıtlı Üye

Kayıtlı Üye

Kullanıcı avatarı

İletiTarih: 15.03.2014 21:03   İleti başlığı: Re: Piranhalara Domuz Eti Versek Haram Olurmu   

deradlerskartal yazdı:
Zaytung haberi sandım başlığı görünce.

o ne denek
ONUR AYAZ
istanbul
20 natt.
130*60*60

Çevrimdışı WİLD

TPF Özel Üyesi

TPF Özel Üyesi

Kullanıcı avatarı

İletiTarih: 15.03.2014 21:15   İleti başlığı: Re: Piranhalara Domuz Eti Versek Haram Olurmu   

Verecek başka bi et türevi kalmadı mı domuz bide yabani domuz vereceksiniz.Ben elini kolunu sokuyosun verme dedim birde o akvaryumun odası leş gibi kokar domuz dediğin hayvan kendi bokunu yiyor her tarafı protein olsa ne olur..Karides,dana yüreği,tavuk varken domuz olan başlığı görmek bile benim midemi bulandırıyor millet uzaydan baksın Bayram abi biz dünyamızda mutluyuz
Fatih WİLD

Çevrimdışı BELVA

Kayıtlı Üye

Kayıtlı Üye

Kullanıcı avatarı

İletiTarih: 16.03.2014 12:11   İleti başlığı: Re: Piranhalara Domuz Eti Versek Haram Olurmu   

WİLD yazdı:
Verecek başka bi et türevi kalmadı mı domuz bide yabani domuz vereceksiniz.Ben elini kolunu sokuyosun verme dedim birde o akvaryumun odası leş gibi kokar domuz dediğin hayvan kendi bokunu yiyor her tarafı protein olsa ne olur..Karides,dana yüreği,tavuk varken domuz olan başlığı görmek bile benim midemi bulandırıyor millet uzaydan baksın Bayram abi biz dünyamızda mutluyuz

Abi bedava kırmızı et cazıp geliyor. Bugün etin kilosu ne kadar biliyorsunuz ve biz zaten yemiyoruz sadece balıklar için dedim ama dediğin gibi elimi suya koyuyorum ve koku olayı olurmu bilmiyorum. Ki zaten annemden kesin bir hayır gelince karidese devam kararı aldık
ONUR AYAZ
istanbul
20 natt.
130*60*60

TPF Özel Üyesi

TPF Özel Üyesi

Kullanıcı avatarı

İletiTarih: 17.03.2014 00:24   İleti başlığı: Re: Piranhalara Domuz Eti Versek Haram Olurmu   

WİLD yazdı:

Mutluluğun daim olsun birader :)
Ama burada balığın ne yiyeceğini, yemeyeceğini tartışıyoruz ki konu bana çok greksiz geldi. Bu hayvan doğada ne bulursa onu yiyor ki onun yiyeceğinin günah, olup almaması diye bir şey yok. Yani onun umurunda değil , yeterki et olsun babasını atsan yer, o derece yani :) verip vermemek sahibinin bileceği bir şey , o ve ailesi karar verecektir zaten.

. Müslamana sadece yemek yasaktır. Yoksa eline koluna değmiş, değmemiş diye bir sorun yok.

Tiksinmek tabi oda ayrı, Ben metroda paketlenmiş domuz etini ilk defa gördüm baktım yağlı pembe bir et naylon içinde ve anlıyorsun niye yasak olduğunu.

Bu birazda içki yasak içmiyorsun ama kazara kolun rakı şişesine çarpmış sonra düşünüp acaba günahmı işledim diye onun gibi yani..

Biz farede yemiyoruz ama balıklara vermeyen yoktur. a
Emek verilmiş bir akvaryumun kötüsü olmaz, sadece eksiği ya da fazlası olur (İhtiyar)
An aquarium that is worked on correctly will not be bad, there will be more than expected(old)

Çevrimdışı F.Basaran

TPF Özel Üyesi

TPF Özel Üyesi

Kullanıcı avatarı

İletiTarih: 17.03.2014 09:20   İleti başlığı: Re: Piranhalara Domuz Eti Versek Haram Olurmu   

Konuyu hararetlendirmek istemem ama konu sadece kendi bokunu yemekse tavuk bunlarin basini cekiyor hatta tavuk ne bulursa yer fare yilan akrep vb. Haram konusuna gelince buna inanana saygi duyarim fakat kolonya da bir alkol cesidi madem ole onada elimizi degdirmemek hatta elimize yuzumuze surmemek gerek.
Konuya doncek olursak bana kalirsa domuzuda piranhalarin yemesinde hic bir sakinca yoktur dip cekimini aksatmadigin surece koku yapmaz dana ciger ve diger etler gibi.

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Resim

Çevrimdışı Gece_Şahini

TPF Özel Üyesi

TPF Özel Üyesi

Kullanıcı avatarı

İletiTarih: 17.03.2014 14:23   İleti başlığı: Re: Piranhalara Domuz Eti Versek Haram Olurmu   

BELVA yazdı:
WİLD yazdı:

Abi bedava kırmızı et cazıp geliyor. Bugün etin kilosu ne kadar biliyorsunuz ve biz zaten yemiyoruz sadece balıklar için dedim ama dediğin gibi elimi suya koyuyorum ve koku olayı olurmu bilmiyorum. Ki zaten annemden kesin bir hayır gelince karidese devam kararı aldık

BEleş mezar bulsanızda girecekmisiniz kardeşim gerçekten bu başlığı görünce benimde miğdem kalkmıyor değil ancak bana laf düşmez.Bi karar verip uygula kardeşim.
Eyüp ŞAHİN
İstanbul\Tuzla
Trakya Üniversitesi Elektrik Bölümü
1 Adet F0 Pygocentrus Cariba
7 Adet Pygocentrus Nattereri
Resim

Çevrimdışı F.Basaran

TPF Özel Üyesi

TPF Özel Üyesi

Kullanıcı avatarı

İletiTarih: 17.03.2014 15:56   İleti başlığı: Re: Piranhalara Domuz Eti Versek Haram Olurmu   

Gece_Şahini yazdı:
BELVA yazdı:
WİLD yazdı:

BEleş mezar bulsanızda girecekmisiniz kardeşim gerçekten bu başlığı görünce benimde miğdem kalkmıyor değil ancak bana laf düşmez.Bi karar verip uygula kardeşim.

Eyüp bence biraz uslubumuza dikkat edelim herkes burda fikrini söylüyor. Agresifleşmenin anlamı yok. :onay:
Resim

Çevrimdışı Gece_Şahini

TPF Özel Üyesi

TPF Özel Üyesi

Kullanıcı avatarı

İletiTarih: 17.03.2014 16:36   İleti başlığı: Re: Piranhalara Domuz Eti Versek Haram Olurmu   

Agrasifleşme deilbe abi bende fikrimi söylüyorum.
Eyüp ŞAHİN
İstanbul\Tuzla
Trakya Üniversitesi Elektrik Bölümü
1 Adet F0 Pygocentrus Cariba
7 Adet Pygocentrus Nattereri
Resim

Çevrimdışı WİLD

TPF Özel Üyesi

TPF Özel Üyesi

Kullanıcı avatarı

İletiTarih: 17.03.2014 18:52   İleti başlığı: Re: Piranhalara Domuz Eti Versek Haram Olurmu   

Bayram abi abimsin cümlemizin inşallah..
Ben bu forma her gün hatta günde bi kaç kere girip bakıyorum ben haramında değilim iğreniyorum adını okuyunca diyorum anlaşılabiliyomuyum??
Fatih WİLD

TPF Özel Üyesi

TPF Özel Üyesi

Kullanıcı avatarı

İletiTarih: 17.03.2014 20:07   İleti başlığı: Re: Piranhalara Domuz Eti Versek Haram Olurmu   

WİLD yazdı:
Bayram abi abimsin cümlemizin inşallah..
Ben bu forma her gün hatta günde bi kaç kere girip bakıyorum ben haramında değilim iğreniyorum adını okuyunca diyorum anlaşılabiliyomuyum??

Fatihim bir sorun yok birader anlıyorum seni elbette. Domuzu görüp, duyupda tiksinmeyen müslüman varmı?

Domuzu 1 fari 2 en tiksindiğim hayvanlar. Fareyi 100 metreden görsem uzarım o derece yani. :onay: :mrgreen:
Önceki iletileri göster:  Sıralama  
Konuya cevap yaz
 3 sayfadan 2. sayfa [ 35 ileti ]
[Sayfaya git]   Önceki  1, 2, 3  Sonraki

Kimler çevrimiçi
Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir

Bu forumda yeni konular açabilirsiniz
Bu forumda konulara cevap yazabilirsiniz
Bu forumda kendi iletilerinizi değiştiremezsiniz
Bu forumda kendi iletilerinizi silemezsiniz