Yellow Piraya&Caribalar

Yetkili: Moderatör

Konuya cevap yaz
 3 sayfadan 2. sayfa [ 37 ileti ]
[Sayfaya git]   Önceki  1, 2, 3  Sonraki
Yazar Mesaj

Çevrimdışı PoisoN

TPF Özel Üyesi

TPF Özel Üyesi

Kullanıcı avatarı

İletiTarih: 19.12.2014 14:56   İleti başlığı: Re: Yellow Piraya&Caribalar   

Alıntı ile cevapla İletiyi rapor et 

PYGOF yazdı:
İronide yaparmış öhöm (: hangimizin öğreneceği sey yok ki ? Mesela sen verecek mantıklı cevabın varsa vermen gerektiğini yoksa sulandırmaman gerektigini bir moderator olarak öğrenmeye başlayabilirsin :chinese:

Çağlar sulandırmak ne oluyor? ben onu çözemedim :mrgreen:
İroni yi iyi algılamışsın, ama farkedemediğin birşey var, senin tankın veya balıkların hakkında iyi olmayan birşey gördüğümde bunu söylerim başkalarına ders olsun ,aynı hataları yapmasın diye. :onay:
Burda paylaşımda bulunuyorsan, eleştiriye veya bağzı düşüncelere saygı duymanı gerektirir ki, anladığım kadarıyla sen buna kapalısın :mrgreen:
Bu arada başlığı senin tabirinle sulandırmayalım :mrgreen: rahatsız olduğun bir konu varsa özelden yaza bilirsin. :onay:
Resim
AnıL YüceL
Pygocentrus Piraya
Sayfa başı Profile bak Özel mesaj gönder 

Çevrimdışı Çağlar GÜNEŞ

Koleksiyoncu

Koleksiyoncu

Kullanıcı avatarı

İletiTarih: 19.12.2014 15:08   İleti başlığı: Re: Yellow Piraya&Caribalar   

PoisoN yazdı:
PYGOF yazdı:
İronide yaparmış öhöm (: hangimizin öğreneceği sey yok ki ? Mesela sen verecek mantıklı cevabın varsa vermen gerektiğini yoksa sulandırmaman gerektigini bir moderator olarak öğrenmeye başlayabilirsin :chinese:

İroni yi iyi algılamışsın, ama farkedemediğin birşey var, senin tankın veya balıkların hakkında iyi olmayan birşey gördüğümde bunu söylerim başkalarına ders olsun ,aynı hataları yapmasın diye. :onay:
Burda paylaşımda bulunuyorsan, eleştiriye veya bağzı düşüncelere saygı duymanı gerektirir ki, anladığım kadarıyla sen buna kapalısın :mrgreen:
Bu arada başlığı senin tabirinle sulandırmayalım :mrgreen: rahatsız olduğun bir konu varsa özelden yaza bilirsin. :onay:

Bu durumdan elestiriye kapali olduğumu çıkarmak icin nasıl bir caba harcadın bilmiyorum ama madem baskalarınin hata yapmamasına bu kadar hassassın ironi kasmak yerine hataları eksikleri soyler hep beraber öğrenmis olurduk ve baskalarıda tekrarlamazdı. Ögrenecegimiz çok sey varmış diyorsun sanki bu isin doktorasını yaptın :chinese: kibirin dısardan çok komik duruyor haberin olsun (:
Çağlar GÜNEŞ

Balıkesir / Karesi

Alkış tutunca gökten yıldız ile hilâl Üze Tengri diyor, kan için size helâl...!

Çevrimdışı яєѕυℓ çαℓışкαη

Administrator

Administrator

Kullanıcı avatarı

İletiTarih: 19.12.2014 15:50   İleti başlığı: Re: Yellow Piraya&Caribalar   

Arkadaslar karsilikli atismalarinizi özelden yapin.
Resim
S. Manueli (40 cm)
Üretim Başarısı

Çevrimdışı Mehmet SOVUK

TPF Özel Üyesi

TPF Özel Üyesi

Kullanıcı avatarı

İletiTarih: 19.12.2014 16:34   İleti başlığı: Re: Yellow Piraya&Caribalar   

PYGOF yazdı:
PoisoN yazdı:
PYGOF yazdı:

Bu durumdan elestiriye kapali olduğumu çıkarmak icin nasıl bir caba harcadın bilmiyorum ama madem baskalarınin hata yapmamasına bu kadar hassassın ironi kasmak yerine hataları eksikleri soyler hep beraber öğrenmis olurduk ve baskalarıda tekrarlamazdı. Ögrenecegimiz çok sey varmış diyorsun sanki bu isin doktorasını yaptın :chinese: kibirin dısardan çok komik duruyor haberin olsun (:

Çağlar artık kapatalım bu konuyu. Burada birbirimize dalaşmanın hiçkimseye faydası olmaz. O atıştığın arkadaş yani benim kardeşim sayılan Anıl, Taner sana pirayayı yollarken ne kadar yardımcı oldu biliyormusun bunu. Bazı konularda yorum yazarken hemen parlamayın, ufak tefek şeyler için kalp kırmaya gerek yok. Hepimiz bu hobinin çatısı altındayız birbirimize her zaman ihtiyacımız olabilir. Bunu bilerek hareket edelim.
Mehmet SOVUK
Avcılar / İSTANBUL
High Tech Planted Tank: 75*50*50

Çevrimdışı aykut_oruc

TPF Özel Üyesi

TPF Özel Üyesi

Kullanıcı avatarı

İletiTarih: 19.12.2014 20:27   İleti başlığı: Re: Yellow Piraya&Caribalar   

Maşallah çağlar. Çok güzeller. Tankın genel fotosunuda koyabilirmisin.
----------Aykut Oruç DURMUŞOĞLU----------

Çevrimdışı Çağlar GÜNEŞ

Koleksiyoncu

Koleksiyoncu

Kullanıcı avatarı

İletiTarih: 21.12.2014 00:12   İleti başlığı: Re: Yellow Piraya&Caribalar   

aykut_oruc yazdı:
Maşallah çağlar. Çok güzeller. Tankın genel fotosunuda koyabilirmisin.

Teşekkürler Aykut abi en kısa zamanda ekleyim
Çağlar GÜNEŞ

Balıkesir / Karesi

Çevrimdışı Çağlar GÜNEŞ

Koleksiyoncu

Koleksiyoncu

Kullanıcı avatarı

İletiTarih: 22.12.2014 22:46   İleti başlığı: Re: Ynt: Yellow Piraya&Caribalar   

Resim

Tank suanda pek ic açıcı değil ama bölmenin yanındaki bebeler büyüdüğünde bölmeyi kaldırıp bir kac dekor ve düzenleme deneyeceğim. Silis kum kullanıyorum fakat değişikliğe gitmeyi düsünüyorum kumda. Kum ve dekor konusunda öneri ve fikirlerinizi belirtirseniz sevinirim şimdiden teşekkürler (:
Çağlar GÜNEŞ

Balıkesir / Karesi

Çevrimdışı aykut_oruc

TPF Özel Üyesi

TPF Özel Üyesi

Kullanıcı avatarı

İletiTarih: 23.12.2014 16:01   İleti başlığı: Re: Yellow Piraya&Caribalar   

Çağlar tankın kaça kaçtı hatırlamıyorum fakat görüntü olarak güzel heybetli duruyor. Balık adedin dekorasyona yer ayırtamayabilir. Tankda balık sayısı az olduğunda bunu dekorasyonla tamamlayabiliyorsun. Sen de yeteri kadar balık var bunu sen berrak bir su, güzel bir aydınlatma ve dipte Catappa yaprakları ile tamamlayabilirsin. Catappalar suya berrak bir sarılık verir buda göze hoş görünüyor. Dibe bir tane kütük yatır pislik tutsun, bunu sifonlarsın. Yapabiliyorsan arka planı siyah yap.

Çevrimdışı Gürkan KURTAY

Piranhacı

Piranhacı

Kullanıcı avatarı

İletiTarih: 23.12.2014 16:11   İleti başlığı: Re: Yellow Piraya&Caribalar   

Çağlar maşallahı var hepsinin. Kumdan inan bende sıkıldım. Çok ince ve dış filre sırf bu kumdan doldu. Ben qartz ın 0.5-1mm e geçmeyi düşünüyorum. Sen Bazalt veya hagen de deneyebilirsin.
Gürkan KURTAY / İzmir-Gaziemir
125*60*60
7 x Pygocentrus Cariba

Çevrimdışı яєѕυℓ çαℓışкαη

Administrator

Administrator

Kullanıcı avatarı

İletiTarih: 23.12.2014 16:13   İleti başlığı: Re: Yellow Piraya&Caribalar   

Arka fonu siyah yaparsan balıklar daha çok ortaya çıkar renkleri filan hoş gözükür.Birde ben çok ince taban malzemesini hoş bulmuyorum, balıklar hareketlenince havalanıyor ve tank bulanıyor...
Resim
S. Manueli (40 cm)
Üretim Başarısı

Çevrimdışı Çağlar GÜNEŞ

Koleksiyoncu

Koleksiyoncu

Kullanıcı avatarı

İletiTarih: 23.12.2014 20:15   İleti başlığı: Re: Ynt: Yellow Piraya&Caribalar   

aykut_oruc yazdı:
Çağlar tankın kaça kaçtı hatırlamıyorum fakat görüntü olarak güzel heybetli duruyor. Balık adedin dekorasyona yer ayırtamayabilir. Tankda balık sayısı az olduğunda bunu dekorasyonla tamamlayabiliyorsun. Sen de yeteri kadar balık var bunu sen berrak bir su, güzel bir aydınlatma ve dipte Catappa yaprakları ile tamamlayabilirsin. Catappalar suya berrak bir sarılık verir buda göze hoş görünüyor. Dibe bir tane kütük yatır pislik tutsun, bunu sifonlarsın. Yapabiliyorsan arka planı siyah yap.

200x70x55h Aykut abi. Aydınlatma icin ne önerirsin güneş ışığını yansıtan fazla aydınlatmayacak ve yosuna sebep olmayacak bir aydınlatma icin ne kullanabilirim abi ? birde catappa yapragnı nereden bulablirim
Çağlar GÜNEŞ

Balıkesir / Karesi

Çevrimdışı Çağlar GÜNEŞ

Koleksiyoncu

Koleksiyoncu

Kullanıcı avatarı

İletiTarih: 23.12.2014 20:24   İleti başlığı: Re: Ynt: Yellow Piraya&Caribalar   

gurkankurtay yazdı:
Çağlar maşallahı var hepsinin. Kumdan inan bende sıkıldım. Çok ince ve dış filre sırf bu kumdan doldu. Ben qartz ın 0.5-1mm e geçmeyi düşünüyorum. Sen Bazalt veya hagen de deneyebilirsin.

Hiç sorma Gürkan doğal görüntüsü var silis kumun ama cok ince olduğu için filtrelere resmen kiloyla giriyor bıktım bende filtrelerden kum temizlemekten filtre randımanınıda cok etkiliyor dip çekimi zaten iskence bende quartzn en kalınlarndan veya toprak rengi bitki kumunu düşünüyorum bazalt hagen karartıyor balıkları
Çağlar GÜNEŞ

Balıkesir / Karesi

Çevrimdışı Çağlar GÜNEŞ

Koleksiyoncu

Koleksiyoncu

Kullanıcı avatarı

İletiTarih: 23.12.2014 20:30   İleti başlığı: Re: Ynt: Yellow Piraya&Caribalar   

ReŞko yazdı:
Arka fonu siyah yaparsan balıklar daha çok ortaya çıkar renkleri filan hoş gözükür.Birde ben çok ince taban malzemesini hoş bulmuyorum, balıklar hareketlenince havalanıyor ve tank bulanıyor...

Kesinlikle haklısın Resul abi silis kumun en incesini alarak hata yaptım birde balıklar bile ucuruyor bu kumu birde dalga motoru ve filtre akıntılarıyla birlikte iyice bulandırıyor suyu. Arka fon icinde koyu bi arka fon almıştım ama aylardır takamadm :)
Çağlar GÜNEŞ

Balıkesir / Karesi

Çevrimdışı aykut_oruc

TPF Özel Üyesi

TPF Özel Üyesi

Kullanıcı avatarı

İletiTarih: 24.12.2014 09:48   İleti başlığı: Re: Ynt: Yellow Piraya&Caribalar   

PYGOF yazdı:
aykut_oruc yazdı:

200x70x55h Aykut abi. Aydınlatma icin ne önerirsin güneş ışığını yansıtan fazla aydınlatmayacak ve yosuna sebep olmayacak bir aydınlatma icin ne kullanabilirim abi ? birde catappa yapragnı nereden bulablirim

Çağlar akşam eve geçince bir bakıyım. Florasanlarımdan memnunum Philips ama hangisiydi bilmiyorum. Bir de Ledler var Cafer'den almıştım iki adet. Gün ışığı ve beyazdı. Akşama bakar yazarım. Catappa netten bakabilirsin satanlar vardır. Ben en son Okan abiden almıştım.

Arka fon içinde reklamcılarda satılıyor. Siyah cam sileceği ve fısfısı ile yapıştırıyorsun kullanışlı ve güzel oluyor.

Çevrimdışı Çağlar GÜNEŞ

Koleksiyoncu

Koleksiyoncu

Kullanıcı avatarı

İletiTarih: 25.12.2014 18:45   İleti başlığı: Re: Ynt: Yellow Piraya&Caribalar   

aykut_oruc yazdı:
PYGOF yazdı:
aykut_oruc yazdı:

Çağlar akşam eve geçince bir bakıyım. Florasanlarımdan memnunum Philips ama hangisiydi bilmiyorum. Bir de Ledler var Cafer'den almıştım iki adet. Gün ışığı ve beyazdı. Akşama bakar yazarım. Catappa netten bakabilirsin satanlar vardır. Ben en son Okan abiden almıştım.

Arka fon içinde reklamcılarda satılıyor. Siyah cam sileceği ve fısfısı ile yapıştırıyorsun kullanışlı ve güzel oluyor.

Teşekkürler Aykut abi tavsiyelerin için isiklandirma sisteminide detaylandırırsan sevinirim
Çağlar GÜNEŞ

Balıkesir / Karesi

Önceki iletileri göster:  Sıralama  
Konuya cevap yaz
 3 sayfadan 2. sayfa [ 37 ileti ]
[Sayfaya git]   Önceki  1, 2, 3  Sonraki

Kimler çevrimiçi
Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 14 misafir

Bu forumda yeni konular açabilirsiniz
Bu forumda konulara cevap yazabilirsiniz
Bu forumda kendi iletilerinizi değiştiremezsiniz
Bu forumda kendi iletilerinizi silemezsiniz