Selam Yeni Tank Piranha

Yetkili: Moderatör

Konuya cevap yaz
 1 sayfadan 1. sayfa [ 7 ileti ]

Yazar Mesaj

Çevrimdışı hyoma2

Kayıtlı Üye

Kayıtlı Üye

Kullanıcı avatarı

İletiTarih: 11.03.2015 19:04   İleti başlığı: Selam Yeni Tank Piranha   

Alıntı ile cevapla İletiyi rapor et 

Selamün Aleyküm forum yöneticileri ve üstadlar, piranha beslemeye başlayalı bir ay oldu. Size tankımın resimlerini göstereceğim eksik bir şey var mı? Bir de dış filtrem bozuldu, olmazsa olur mu? İç filtrem püskürtmeli piranhalar için sorun olur mu? Tank dekorum iyi mi? Bir metrelik bombeli akvaryum.

Resim
insanlara Eziyetin Haram Oldugu Gibi Hayvanlarada Eziyetin Haram Oldugu Bildirilmistir...
Cem Kara/Age:35 / Diyarbakır

Resim

En son Burak Kaşıkçı tarafından, 08.10.2015 19:54 tarihinde değiştirildi, toplamda 3 değişiklik yapıldı.
Başlık Düzenlendi, Link Düzenlendi ve İmla Kuralları.
Sayfa başı Profile bak Özel mesaj gönder 

Çevrimdışı Levent KÜÇÜK

TPF Tecrübeli Üyesi

TPF Tecrübeli Üyesi

Kullanıcı avatarı

İletiTarih: 12.03.2015 10:00   İleti başlığı: Re: SELAM YENI TANK PIRANA YARDIM   

A.s dış filtre tankda biyolojik filtrasyonu sağladığından ekipmanlar arasında olmazsa olmazıdır balıkların sağlıklı büyümeleri için önemlidir.
Levent KÜÇÜK.yaş:46 İSTANBUL Küçükyalı
Serrasalmus Geryi

Çevrimdışı hyoma2

Kayıtlı Üye

Kayıtlı Üye

Kullanıcı avatarı

İletiTarih: 12.03.2015 12:37   İleti başlığı: Re: SELAM YENI TANK PIRANA YARDIM   

Levent KÜÇÜK yazdı:
A.s dış filtre tankda biyolojik filtrasyonu sağladığından ekipmanlar arasında olmazsa olmazıdır balıkların sağlıklı büyümeleri için önemlidir.

Peki ic filtrem puskirtmeli surkilasyonlu baliklar icin soryn olurmu vogu pirana akvaryumlarinda dipten yukari dogru puskuren hava tasi gibi seyler gordum acaba ic filtrem uygun olmayan filtremi
insanlara Eziyetin Haram Oldugu Gibi Hayvanlarada Eziyetin Haram Oldugu Bildirilmistir...

Resim

Çevrimdışı HergeLe

Üretim Başarısı

Üretim Başarısı

Kullanıcı avatarı

İletiTarih: 13.03.2015 10:56   İleti başlığı: Re: SELAM YENI TANK PIRANA YARDIM   

Natterie gibi , diskisi cok olan bir tür besliyecekseniz, dis filtre kacinilmaz.
Su degerlerini tutamassiniz yoksa , eger tek bir balik besliyecekseniz (Serrasalmus Türleri) 150-200l e kadar iy bir ic Filtre de isini görür , bir dezavntaji var , oda her 7-10 günde bir ic filtreyi temizlemen olur.

Ic filtreyi selale seklinde ayarlarsaniz yeterince oksijen alir balik ,ama sanirsam siz Natterie besliyorsunuz , ve o yüzden dis filtresiz risk almis olursunuz.

>>> Rocky The RHOMBEUS <<<
||| THE MOST AGRESSIVE PIRANHA EVER |||

#ProudRhombeusKingRocky

Çevrimdışı Mehmet SOVUK

TPF Özel Üyesi

TPF Özel Üyesi

Kullanıcı avatarı

İletiTarih: 13.03.2015 15:46   İleti başlığı: Re: SELAM YENI TANK PIRANA YARDIM   

Dış filtre akvaryumun kalbidir, olmazsa olmaz olan parçaların başında gelir. Takviye olarak elinizdeki iç filtreyi kullanabilirsiniz. Yandan, alttan, üstten hava püskürtmesi önemli değil :) sadece hava püskürtmesi doğallığı bozar. Onun yerine dış filtrenin su çıkış borusunu yüzeye yakın tutup suyun üstünü dalgalandırsanız da oksijen sağlarsınız ;)
Mehmet SOVUK
Avcılar / İSTANBUL
High Tech Planted Tank: 75*50*50

Çevrimdışı hyoma2

Kayıtlı Üye

Kayıtlı Üye

Kullanıcı avatarı

İletiTarih: 13.03.2015 16:06   İleti başlığı: Re: SELAM YENI TANK PIRANA YARDIM   

Mehmet SOVUK yazdı:
Dış filtre akvaryumun kalbidir, olmazsa olmaz olan parçaların başında gelir. Takviye olarak elinizdeki iç filtreyi kullanabilirsiniz. Yandan, alttan, üstten hava püskürtmesi önemli değil :) sadece hava püskürtmesi doğallığı bozar. Onun yerine dış filtrenin su çıkış borusunu yüzeye yakın tutup suyun üstünü dalgalandırsanız da oksijen sağlarsınız ;)

Mehmet bey içimi ferahlatiniz Çok tesekkur ederim.

Resim

Çevrimdışı hyoma2

Kayıtlı Üye

Kayıtlı Üye

Kullanıcı avatarı

İletiTarih: 13.03.2015 16:12   İleti başlığı: Re: SELAM YENI TANK PIRANA YARDIM   

HergeLe yazdı:
Natterie gibi , diskisi cok olan bir tür besliyecekseniz, dis filtre kacinilmaz.
Su degerlerini tutamassiniz yoksa , eger tek bir balik besliyecekseniz (Serrasalmus Türleri) 150-200l e kadar iy bir ic Filtre de isini görür , bir dezavntaji var , oda her 7-10 günde bir ic filtreyi temizlemen olur.

Ic filtreyi selale seklinde ayarlarsaniz yeterince oksijen alir balik ,ama sanirsam siz Natterie besliyorsunuz , ve o yüzden dis filtresiz risk almis olursunuz.

Evet dostum natteri besliyorum alacaz dış filtre bildiğiniz bir marka varmi 1 metrelik bombeli Akvaryumun için yazarsanız sevinirim

Resim
Önceki iletileri göster:  Sıralama  
Konuya cevap yaz
 1 sayfadan 1. sayfa [ 7 ileti ]

Kimler çevrimiçi
Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 14 misafir

Bu forumda yeni konular açabilirsiniz
Bu forumda konulara cevap yazabilirsiniz
Bu forumda kendi iletilerinizi değiştiremezsiniz
Bu forumda kendi iletilerinizi silemezsiniz