Yeni Natterilerim geldi arkadaşlar.

Yetkili: Moderatör

Konuya cevap yaz
 7 sayfadan 1. sayfa [ 94 ileti ]
[Sayfaya git]   1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Sonraki
Yazar Mesaj

Çevrimdışı fr4nk

TPF Özel Üyesi

TPF Özel Üyesi

Kullanıcı avatarı

İletiTarih: 18.03.2016 11:54   İleti başlığı: Yeni Natterilerim geldi arkadaşlar.   

Alıntı ile cevapla İletiyi rapor et 

Arkadaşlar F0 natterilerimi bu sabah itibari ile almış bulunuyorum. 5-7 cm arası boyları. Bir tanesinin malesef bir gözü kör onu elerler gibi geliyor. Onlar gelmeden sera morena aqutan ile suyun ph-kh ayarlamasını ve sarartmayı yapmıştım. Şu anda stressiz görünüyorlar akşama ve yarın sabah yem denemesi yapacağım. Akvaryuma yerleştirdim henüz fotoğraf çekemedim ama Amerika'dan çıkmadan evvel seçim yapması için amcamdan bana fotoğraf yollamasını rica etmiştim. Gelen balıkların yolculuk öncesi fotoğraflarından ekliyorum sizlere yakında aynı başlık üzerinden fotoğraf paylaşmaya başlayacağım. Herkese kolay gelsin. :onay:

Resim

Resim

Resim
Can Nergiz
MUĞLA/Fethiye

125*50*60 (375 lt) (Karışık ciklet akvaryumu)
150*70*60 (630 lt) (Tür seçilmedi)
50*50*55 (135 lt) (1 Adet Natteri)
Resim
Sayfa başı Profile bak Özel mesaj gönder 

Çevrimdışı Emrah61

Üretim Başarısı

Üretim Başarısı

Kullanıcı avatarı

İletiTarih: 18.03.2016 12:07   İleti başlığı: Re: Yeni Natterilerim geldi arkadaşlar.   

Maşallah renkler ateş ediyor.
Sağlıkla büyütüp yavru almak nasip olur inşallah.
F0 lari Amerika'dan mı getirdiniz?

Emrah Dil
İstanbul
29 yaşında
150x50x65 Astronot
100x50x65 Natteri Piranha
70x40x45 Bitkili Canlı Doğuran
50x50x50 RedMelon Discus

Çevrimdışı fr4nk

TPF Özel Üyesi

TPF Özel Üyesi

Kullanıcı avatarı

İletiTarih: 18.03.2016 13:21   İleti başlığı: Re: Yeni Natterilerim geldi arkadaşlar.   

Emrah61 yazdı:
Maşallah renkler ateş ediyor.
Sağlıkla büyütüp yavru almak nasip olur inşallah.
F0 lari Amerika'dan mı getirdiniz?

Emrah Dil
İstanbul
29 yaşında
150x50x65 Astronot
100x50x65 Natteri Piranha
70x40x45 Bitkili Canlı Doğuran
50x50x50 RedMelon Discus

Çok teşekkürler. Amerika Las Vegas.
Can Nergiz
MUĞLA/Fethiye

Resim

Çevrimdışı Frttrk

Piranhacı

Piranhacı

Kullanıcı avatarı

İletiTarih: 18.03.2016 13:23   İleti başlığı: Re: Yeni Natterilerim geldi arkadaşlar.   

Hayırlı olsun sağlıklı bir şekilde büyütmeniz dileğiyle :nazar:
Serrasalmus Rhombeus Rio İriri
Serrasalmus Rhombeus Black Daimond
Serrasalmus Spilopleura
Pygocentrus Cariba

By Ferit

Çevrimdışı fr4nk

TPF Özel Üyesi

TPF Özel Üyesi

Kullanıcı avatarı

İletiTarih: 18.03.2016 13:31   İleti başlığı: Re: Yeni Natterilerim geldi arkadaşlar.   

Frttrk yazdı:
Hayırlı olsun sağlıklı bir şekilde büyütmeniz dileğiyle :nazar:

Teşekkürler. İlk kez F0 sürüsü besleyeceğim için heyecan var bakalım renklerini soldurmadan ve kayıp vermeden büyütürüz kısmetse. :onay:
Can Nergiz
MUĞLA/Fethiye

Resim

Çevrimdışı Serkan AKKAŞ

TPF Özel Üyesi

TPF Özel Üyesi

İletiTarih: 18.03.2016 16:08   İleti başlığı: Re: Yeni Natterilerim geldi arkadaşlar.   

Hayırlı olsun Can bey çok mutlu oldum sağ salim geldikleri için. Bence evraklarını da yayınlayın ki tescillenmiş olsun. :tamam: Bir de gümrükte falan problem çıktımı balıkları teslim alırken ?
0 532 574 36 60 - ANKARA
12 Adet Damızlık Nattereri
3 Adet F0 Nattereri
Veee Yine Albino Full Red' lere dönüş. :)

Çevrimdışı fr4nk

TPF Özel Üyesi

TPF Özel Üyesi

Kullanıcı avatarı

İletiTarih: 18.03.2016 17:55   İleti başlığı: Re: Yeni Natterilerim geldi arkadaşlar.   

Serkan AKKAŞ yazdı:
Hayırlı olsun Can bey çok mutlu oldum sağ salim geldikleri için. Bence evraklarını da yayınlayın ki tescillenmiş olsun. :tamam: Bir de gümrükte falan problem çıktımı balıkları teslim alırken ?

Çok sağolun Serkan bey bugün akşama doğru bir eleme yapmışlar malesef. Anlamadım nasıl oldu ama üzüldüm. Tanka alıştılar bir kaç güne yem videosuda atarım. Fotoğrafta. GÜmrükte sorun çıkmadı söylenenden fazla vergi aldılar ama malsef dükkan üstünden olmasına rağmen. Evraklarım elimde alış faturası ne kadar olduğu ve cargo bilgisi hepsini firma düzenlemiş. Forum admini arkadaşımıza yollayacağım Whatsup üzerinden. Admin arkadaş Whatsup yazarsa sevinirim buradan aleni paylaşmak istemiyorum evrakları ve faturayı. Prosedürü bilmediğim için şaşırdım sadece sanırım her wild balığı olan faturasını paylaşıyor. :onay:
Can Nergiz
MUĞLA/Fethiye

Resim

Çevrimdışı Hakansahins

Kayıtlı Üye

Kayıtlı Üye

Kullanıcı avatarı

İletiTarih: 18.03.2016 23:48   İleti başlığı: Re: Yeni Natterilerim geldi arkadaşlar.   

Hayırlı olsun :nazar: en kısa sürede video bekliyoruz
Hakan Şahin
İstanbul/Ümraniye
100*40*50
13 x Pygocentrus Natteri

Çevrimdışı Frttrk

Piranhacı

Piranhacı

Kullanıcı avatarı

İletiTarih: 18.03.2016 23:59   İleti başlığı: Re: Yeni Natterilerim geldi arkadaşlar.   

OOO can senden fatura istediler sadece iyisin yine. Şahsen benim wild balıklarım için ikametgah, Brazilya başsavcılığından sabıka kaydı artı oradan geldiğine dair uçak bileti istenildi. Çok fazla kurcalama fatura ile yırttıysan :grin:
Serrasalmus Rhombeus Rio İriri
Serrasalmus Rhombeus Black Daimond
Serrasalmus Spilopleura
Pygocentrus Cariba

By Ferit

Çevrimdışı Serkan AKKAŞ

TPF Özel Üyesi

TPF Özel Üyesi

İletiTarih: 19.03.2016 06:30   İleti başlığı: Re: Yeni Natterilerim geldi arkadaşlar.   

Yeniler bilmez, bu forumdan kimler geldi geçti. Cariba üreticimiz vardı bi tane. Koskoca Bayram abimizi ayağına kadar çağırıp caribaların altına koyduğu nat yumurtalarını cariba yavrusu diye tescil ettirmek için. Amerikadan wild nat getirsem belgelerini koyarım ilerde satışa çıkardığımda değerine satabilmek için. Ayrıca başka balıkların akvaryum ortamında üremediğini artık 2.5 yaşındaki çocuklar da biliyo ikamete gerek yok. :mrgreen:
0 532 574 36 60 - ANKARA
3 Adet F0 Nattereri

Çevrimdışı Aytaç DEMİRKOL

Administrator

Administrator

Kullanıcı avatarı

İletiTarih: 19.03.2016 06:43   İleti başlığı: Re: Yeni Natterilerim geldi arkadaşlar.   

Konu wild balıklar ve yurt dışından geldiği için Serkan abinin dediği gibi bunun ile ilgili çok şehir efsaneleri çıktı ve forumda neler gördük neler duyduk. Bundan dolayı eğer bahsi geçen yollar ile geldi ise fatura karantina belgesi gelen yurt dışı kolisi gibi vs şeyler bizim merakımızdan çok sizin balıkların direk sertifikası olacaktır. Aksi durumda başlık altında konu dışı iletiler yazılarak yönetim tarafından maalesef konu kilitlenip konu dışına çıkan bazı iletilerden dolayıda kişi veya kişilere özel forum kurallarından dolayı cezayı işlemde yapmak zorunda kalacağız. Konuyu en kısa sürede şekillendirip hem merak edenlerin merakını hemde de böyle bir olayın örnek oluşunu sitemize göstermiş olursunuz.
Rhombeus (xingu)
Rhombeus (black peru)
Spilopleura (gold)
Natteri
Canlı doğuranlar (moscow green,alman,gold,full red lepistes-blackmolly,ingilizplati)jawamoss,helana)
Beta halfmoon

American Pitbull Terrier (Rednose)
Lovebird Personata

Çevrimdışı fr4nk

TPF Özel Üyesi

TPF Özel Üyesi

Kullanıcı avatarı

İletiTarih: 19.03.2016 09:19   İleti başlığı: Re: Yeni Natterilerim geldi arkadaşlar.   

Aytaç DEMİRKOL yazdı:
Konu wild balıklar ve yurt dışından geldiği için Serkan abinin dediği gibi bunun ile ilgili çok şehir efsaneleri çıktı ve forumda neler gördük neler duyduk. Bundan dolayı eğer bahsi geçen yollar ile geldi ise fatura karantina belgesi gelen yurt dışı kolisi gibi vs şeyler bizim merakımızdan çok sizin balıkların direk sertifikası olacaktır. Aksi durumda başlık altında konu dışı iletiler yazılarak yönetim tarafından maalesef konu kilitlenip konu dışına çıkan bazı iletilerden dolayıda kişi veya kişilere özel forum kurallarından dolayı cezayı işlemde yapmak zorunda kalacağız. Konuyu en kısa sürede şekillendirip hem merak edenlerin merakını hemde de böyle bir olayın örnek oluşunu sitemize göstermiş olursunuz.

Merak etmeyin ben Serkan Akkaş'la iletişim kurup fatura ve gümrük belgesini paylaşacağım onunla. Forumda paylaşım yapıyorsak kurallarına da uymamız gerekiyor elbette. :onay:
Can Nergiz
MUĞLA/Fethiye

Resim

Çevrimdışı Serkan AKKAŞ

TPF Özel Üyesi

TPF Özel Üyesi

İletiTarih: 19.03.2016 10:24   İleti başlığı: Re: Yeni Natterilerim geldi arkadaşlar.   

fr4nk yazdı:
Aytaç DEMİRKOL yazdı:

Merak etmeyin ben Serkan Akkaş'la iletişim kurup fatura ve gümrük belgesini paylaşacağım onunla. Forumda paylaşım yapıyorsak kurallarına da uymamız gerekiyor elbette. :onay:

Adamsın Can bey. :mrgreen: :onay:
0 532 574 36 60 - ANKARA
3 Adet F0 Nattereri

Çevrimdışı Serkan AKKAŞ

TPF Özel Üyesi

TPF Özel Üyesi

İletiTarih: 19.03.2016 12:20   İleti başlığı: Re: Yeni Natterilerim geldi arkadaşlar.   

Evet arkadaşlar biraz önce Can beyle face time üzerinden yaptığımız görüşmede ona gelen balıkların tüm evraklarını gördüm. Balıklar Amerika' dan gelmiştir ve gümrük ödendi makbuzuna kadar vardır. Muhtemelen büyüdüklerinde Can bey satmak isterse zaten evraklarını saklayacaktır, evraklar bir şekilde kaybolsa da ben gördüğüm üzere balıkların WILD olduğuna tanıklık ederim. Can bey tekrar balıklarınızı iyi günlerde büyütün yavrularını almakta nasip olsun ki gerçek f1 yavrusu da olsun piyasada. :onay: :nazar: :nazar: :nazar:
0 532 574 36 60 - ANKARA
3 Adet F0 Nattereri

Çevrimdışı Dr.Serra

Koleksiyoncu

Koleksiyoncu

Kullanıcı avatarı

İletiTarih: 19.03.2016 12:31   İleti başlığı: Re: Yeni Natterilerim geldi arkadaşlar.   

Hayırlı olsun,güle güle besleyin. :onay:
Dr. Serra Yasin ATASAZ
Serra türleri Alım-Satım

Resim
Önceki iletileri göster:  Sıralama  
Konuya cevap yaz
 7 sayfadan 1. sayfa [ 94 ileti ]
[Sayfaya git]   1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Sonraki

Kimler çevrimiçi
Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 15 misafir