Yeni Olarak Tecrübe ve Önerilerinizi Bekliyorum

Yetkili: Moderatör

Konuya cevap yaz
 2 sayfadan 1. sayfa [ 28 ileti ]
[Sayfaya git]   1, 2  Sonraki
Yazar Mesaj

Çevrimdışı isacan

Kayıtlı Üye

Kayıtlı Üye

Kullanıcı avatarı

İletiTarih: 05.04.2017 14:00   İleti başlığı: Yeni Olarak Tecrübe ve Önerilerinizi Bekliyorum   

Alıntı ile cevapla İletiyi rapor et 

Selamlar herkese. Çocukluktan gelen bir akvaryum sevdasıyla artık hobimi ciddi
anlamda ve tecrübeli insanlarla konuşarak gerçekleştirmeyi istiyorum. 8 adet piranha aldım. Akvaryum ebadı 1m. Başlangıç olarak öyle olmasını istedim, ilerde büyüteceğim kesin.
3 ila 5 cm arasında yavrular . Kurutulmuş karides aldım, işe giderken verip çıktığım için göremedim nasıl yediklerini ve şuanda çok ürkekler. Zaten 2. besleme şeklini karides ile yaptım. Linkini sizlerle paylaşmak isterim.
yorumlarınızı ve tavsiyelerinizi bekliyorum. Serra Discus yem vermem doğru olur mu ?

Video bağlantısı
Isa CAN 25
İZMİR
8 yavru Natteri
https://www.youtube.com/channel/UCFpSko ... Z-Lp152Njg
Sayfa başı Profile bak Özel mesaj gönder 

Çevrimdışı Serkan AKKAŞ

TPF Özel Üyesi

TPF Özel Üyesi

İletiTarih: 05.04.2017 17:24   İleti başlığı: Re: Yeni Olarak Tecrübe ve Önerilerinizi Bekliyorum   

Aramıza hoşgeldiniz. Lütfen forum kuralları'nı okuyunuz.

Profil bölümünden imzanıza ad, soyad, yaş ve yaşadığınız şehir bilgilerinizi girmelisiniz. Ayrıntı için tıklayınız

Mesajlarınızda Türkçe dil bilgisi kurallarına ve noktalama işaretlerine dikkat etmenizi rica ederiz.
0 532 574 36 60 - ANKARA
12 Adet Damızlık Nattereri
3 Adet F0 Nattereri
Veee Yine Albino Full Red' lere dönüş. :)

Çevrimdışı Serkan AKKAŞ

TPF Özel Üyesi

TPF Özel Üyesi

İletiTarih: 05.04.2017 17:33   İleti başlığı: Re: Yeni Olarak Tecrübe ve Önerilerinizi Bekliyorum   

Tekrar hoş geldiniz forumumuza. Yazdığınız gibi ilerleyen zamanlarda 1 metre küçük gelecektir ama iyi bir başlangıç yapmışsınız. Beslenme olarak Dana yüreği, karides ( Pınar' ın dondurulmuş karidesi ), kalamar, alabalık, diğer balık türleri, oksijene dikkat ederek tavuk eti, kuru yem olarak da Red Parrot ya da Tetra Doramin verebilirsin. Balıkların ufak olduğu için az az günde 2-3 öğün besleyebilirsin. :onay:
0 532 574 36 60 - ANKARA
3 Adet F0 Nattereri

Çevrimdışı Aytaç DEMİRKOL

Administrator

Administrator

Kullanıcı avatarı

İletiTarih: 05.04.2017 22:49   İleti başlığı: Re: Yeni Olarak Tecrübe ve Önerilerinizi Bekliyorum   

:hg:
Rhombeus (xingu)
Rhombeus (black peru)
Spilopleura (gold)
Natteri
Canlı doğuranlar (moscow green,alman,gold,full red lepistes-blackmolly,ingilizplati)jawamoss,helana)
Beta halfmoon

American Pitbull Terrier (Rednose)
Lovebird Personata

Çevrimdışı Ahmet KAYA

Koleksiyoncu

Koleksiyoncu

Kullanıcı avatarı

İletiTarih: 05.04.2017 22:52   İleti başlığı: Re: Yeni Olarak Tecrübe ve Önerilerinizi Bekliyorum   

:hg:
Ahmet KAYA 28 İSTANBUL

Serrasalmus Manueli 17cm
Serrasalmus marginatus 16cm
Serrasalmus Rhombeus araguia 25cm

Çevrimdışı Aytaç DEMİRKOL

Administrator

Administrator

Kullanıcı avatarı

İletiTarih: 05.04.2017 22:57   İleti başlığı: Re: Yeni Olarak Tecrübe ve Önerilerinizi Bekliyorum   

En büyük tank en iyi tanktır tabi yer ve imkanlar doğrultusunda. Beslenme ile ilgili olarak Serkan abi yazmış yazılması gerekenleri ben şahsi olarak tavuğu önermiyorum sadece. Forumda yeni başlayanlar ve genel olarak hemen hemen her türlü konu ve sorunlarınız ile ilgili çözümleri bulabilirsiniz. Ö.m yolu ile de 7/24 ulaşabilirsiniz. :onay:
Rhombeus (xingu)
Rhombeus (black peru)
Spilopleura (gold)
Natteri
Canlı doğuranlar (moscow green,alman,gold,full red lepistes-blackmolly,ingilizplati)jawamoss,helana)
Beta halfmoon

American Pitbull Terrier (Rednose)
Lovebird Personata

Çevrimdışı Ahmet KAYA

Koleksiyoncu

Koleksiyoncu

Kullanıcı avatarı

İletiTarih: 05.04.2017 23:07   İleti başlığı: Re: Yeni Olarak Tecrübe ve Önerilerinizi Bekliyorum   

Başlangıç yem seçiminiz güzel tavsiyelerimiz arasında tavuk son sırada bulunmakta özellikle tavuk ile besleme yaptığınız taktirde akvaryumu gözetim altında tutmalısınız.
Yemleme hususunda kendi görüşüm yemlemeyi her daim gözetim yaparak vermeniz yenmeyen yemleri 30 dakika içerisinde tanktan geri almanızı öneririm. :onay:
Ahmet KAYA 28 İSTANBUL

Serrasalmus Manueli 17cm
Serrasalmus marginatus 16cm
Serrasalmus Rhombeus araguia 25cm

Çevrimdışı isacan

Kayıtlı Üye

Kayıtlı Üye

Kullanıcı avatarı

İletiTarih: 06.04.2017 12:28   İleti başlığı: Re: Yeni Olarak Tecrübe ve Önerilerinizi Bekliyorum   

Tavsiyeler için çok teşekkürler. Kuru yem olayından vazgeçtim, vermek istemiyorum. Karides, tavuk, dana yüreği gibi besinleri tercih etmek istiyorum. Bu forumda olmak çok güzel, çok teşekkür ederim herkese.

Resim
Resim

Fotoğraflara bakabilir misiniz acaba, ben pek emin olamadım etçil olduklarına, karidesi yiyorlar ama yine de size sormakta fayda var. Teşekkürler.
Isa CAN 25
İZMİR
8 yavru Natteri

En son Serkan AKKAŞ tarafından, 13.04.2017 10:22 tarihinde değiştirildi, toplamda 2 değişiklik yapıldı.
Resim Düzenlenmesi Yapıldı.

Çevrimdışı Serkan AKKAŞ

TPF Özel Üyesi

TPF Özel Üyesi

İletiTarih: 07.04.2017 06:32   İleti başlığı: Re: Yeni Olarak Tecrübe ve Önerilerinizi Bekliyorum   

Balıkların natteri kardeşim. Sıkıntı yok. :onay:
0 532 574 36 60 - ANKARA
3 Adet F0 Nattereri

Çevrimdışı isacan

Kayıtlı Üye

Kayıtlı Üye

Kullanıcı avatarı

İletiTarih: 11.04.2017 10:55   İleti başlığı: Re: Yeni Olarak Tecrübe ve Önerilerinizi Bekliyorum   

Herkese tekrar merhaba. Yukarıdaki resim ve videoda da görüldüğü üzre akvaryum ışığım o kadar fazla değil ama balıklar ışıksız daha bir hareketli ve enerjikler ışık yaramıyor bu kuzulara bende dayanamıyorum öyle bir kenarda durmalarına kapatıyorum ışığı sıklıkla çok açmamaya çalışıyorum. Sizce genel olarak alıştırmak adına da nasıl bir yol izlemeliyim? Teşekkürler.
Isa CAN 25
İZMİR
8 yavru Natteri

Çevrimdışı Serkan AKKAŞ

TPF Özel Üyesi

TPF Özel Üyesi

İletiTarih: 11.04.2017 16:17   İleti başlığı: Re: Yeni Olarak Tecrübe ve Önerilerinizi Bekliyorum   

isacan yazdı:
Herkese tekrar merhaba. Yukarıdaki resim ve videoda da görüldüğü üzre akvaryum ışığım o kadar fazla değil ama balıklar ışıksız daha bir hareketli ve enerjikler ışık yaramıyor bu kuzulara bende dayanamıyorum öyle bir kenarda durmalarına kapatıyorum ışığı sıklıkla çok açmamaya çalışıyorum. Sizce genel olarak alıştırmak adına da nasıl bir yol izlemeliyim? Teşekkürler.

Balıklar ışık ve yüzeyden çok haz etmezler. Mümkünse loş bir ışık kullanılabilir. Neticede biz bu balıkları izleyebilmek için alıyoruz. Bence zaman ayarlı bir fiş alınıp sabah 07.00 akşam 21.00' e ayarlanabilir. ilk başta rahatsız olsalar da zamanla alışacaklardır. Zaten yavru piranhalar çok çabuk strese girebilen balıklar. Nasıl alıştırılırsa öyle gider. :onay:
0 532 574 36 60 - ANKARA
3 Adet F0 Nattereri

Çevrimdışı isacan

Kayıtlı Üye

Kayıtlı Üye

Kullanıcı avatarı

İletiTarih: 13.04.2017 10:12   İleti başlığı: Re: Yeni Olarak Tecrübe ve Önerilerinizi Bekliyorum   

Uygulamalı olarak gerçekleştiriyorum Serkan abi. :) Dün arkadaşımda kaldım, sabah yemek veremedim. Akşam geldim biraz izleyip öyle vereyim diye düşündüm. Kaşla göz arasında vatozu gazi ettiler. :) Teşekkürler abi sağ ol tavsiyeler için.
Isa CAN 25
İZMİR
8 yavru Natteri

Çevrimdışı Serkan AKKAŞ

TPF Özel Üyesi

TPF Özel Üyesi

İletiTarih: 13.04.2017 10:26   İleti başlığı: Re: Yeni Olarak Tecrübe ve Önerilerinizi Bekliyorum   

isacan yazdı:
Ugulamalı olarak gerçekleştiriyorum Serkan abi. :) Dün arkadaşımda kaldım, sabah yemek veremedim. Akşam geldim biraz izleyip öyle vereyim diye düşündüm. Kaşla göz arasında vatozu gazi ettiler. :) Teşekkürler abi sağ ol tavsiyeler için.

Vatozun tadına baktılar ise yakında gider zaten o. :mrgreen: Henüz ufak oldukları için her şeye ilgi duyarlar. Günlük hatta günde 1-2 öğün vermekte fayda var. ;)
0 532 574 36 60 - ANKARA
3 Adet F0 Nattereri

Çevrimdışı isacan

Kayıtlı Üye

Kayıtlı Üye

Kullanıcı avatarı

İletiTarih: 18.04.2017 08:46   İleti başlığı: Re: Yeni Olarak Tecrübe ve Önerilerinizi Bekliyorum   

Resim

Merhabalar tekrar. 3. haftaya giriyoruz biraz boy attık biraz kızardık. Sizlerinde yorumlarını bekliyorum. Teşekkürler.
Isa CAN 25
İZMİR
8 yavru Natteri

Çevrimdışı Serkan AKKAŞ

TPF Özel Üyesi

TPF Özel Üyesi

İletiTarih: 18.04.2017 09:16   İleti başlığı: Re: Yeni Olarak Tecrübe ve Önerilerinizi Bekliyorum   

Maşallah en güzel oldukları zamandalar şu an. ;) Karidesli, somonlu, alabalıklı ve bol çeşitli menü ile devam. :onay:
0 532 574 36 60 - ANKARA
3 Adet F0 Nattereri
Önceki iletileri göster:  Sıralama  
Konuya cevap yaz
 2 sayfadan 1. sayfa [ 28 ileti ]
[Sayfaya git]   1, 2  Sonraki

Kimler çevrimiçi
Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 8 misafir

Bu forumda yeni konular açabilirsiniz
Bu forumda konulara cevap yazabilirsiniz
Bu forumda kendi iletilerinizi değiştiremezsiniz
Bu forumda kendi iletilerinizi silemezsiniz