Popüler İlaçlar Ve Kullanım Alanları

Sera Baktopur: Tatlı su akvaryumlarında kuyruk çürümesi, ağız mantarı ve dış bakteri yel enfeksiyonlarda kullanılır.

Mikrobik hastalıkların belirtileri şunlardır: Beyaz ile gri arası leke, deri üstünde şişkinlik, deri altında kan oturması, cinsel bölgelerde ve yüzgeç kenarlarına kanlı iltihaplar, karın boşluklarında su toplaması, başta ve yüzgeçlerde beyazımsı gri renkte kabarcıklar, dikleşen pullar, fırlamış gözler, akvaryum dibinde veya köşelerde huzursuz sallanmalar, yüzgeçlerin kenarında beyazlaşmalar, yüzgeçlerde çürüme, veya tamamen erimesi gibi durumlar gözükebilir.

Kullanım esnasında ana tankta yararlı bakterileri yok eder, karantina akvaryumunda kullanılmalıdır.

Sera Baktopur Direct: Ağır bakteriyel iç enfeksiyonlarda, dropsy, tatlı ve tuzlu su akvaryumlarda balık ülserlerine karşı çok etkilidir.

Karınların şişkin olmasından balıklarınız iç parazit rahatsızlığı olduğunu anlayabilirsiniz.

Hastalığı geç fark etmiş olsanız bile Sera bactopur direkt kullanarak tedavi edebilirsiniz.

Kullanım esnasında ana tankta yararlı bakterileri yok eder, karantina akvaryumunda kullanılmalıdır.

Sera Ectopur: Tatlı ve tuzlu su akvaryumlarında mantar ve parazit mücadelesinde kullanılır, bünyesinde serbest oksijenli tuz mineralleri içerir, oksijeni uzun süre suda barındırır, ayrıca tedavi sonrası balık stresinin giderilmesi içinde kullanılır.

Bir akvaryumda ektoparazit ve mantar gelişiminin, fazla yüklenmeden doğan stres, birbirlerine uygun olmayan balıkların kombinasyonu, çok yüksek veya çok düşük sıcaklık, dengesiz beslenme gibi bir çok soru olabilir, sürekli oksijen yetersizliği hem balık hem de bitkiler için diğer bir sorun olarak ortaya çıkar. Diğer bir özelliği ise tatlı ve tuzlu su akvaryumlarında özel içeriği sayesinde sürekli bir iyileşme sağlar.

Sera Mycopur: Tatlı su akvaryumlarında saprolegnia (mantar) galsame, solungaç ve deri fluke’leri tedavisinde kullanılır. Bu parazitler tipik özellik olarak yumurtlama kuluçka larva ve yetişkin evrelerinden geçen parazitleridir.

Sera Costapur: Tatlı ve tuzlu su akvaryumlarında balık üzerine yerleşen ichthyophthırıus (beyaz benek) ve diğer deri parazitleri olan costia, chilodonella ve trichodina tedavisinde kullanılır. Bu parazitler tipik özellik olarak yumurtlama kuluçka, larva ve yetişkin evrelerinden geçen parazitleridir. Sera cortapur bu parazitleri her devresinde özelliklede larva döneminde etkisiz hale getirerek parazitin akvaryumunuzdan tamamen yok olmasını sağlar.

Sera Oodinopur: Tatlı su akvaryumlarında Kadife Hastalığı için kullanılır. Bünyesinde bakır ihtiva ettiği için tuzlu su akvaryumlarında kullanılmaz. Tatlı su balıkları karantina akvaryumlarında tedavi edilmelidir.

Mikrofish: Pamuğumsu mantarlara ve büyük virüslere etkilidir. Bakteriyel deri ve yüzgeç çürümesinde kullanılır. Balığın ağzında yoğunlaşan pamuğumsu mantarlarda etkilidir. Balık yaralanmalarında da kullanılabilir.

Biyo-Ichthyo: Beyaz benek, deri ve solungaçlarda kızılımsı görünüşlerde, deri üzerinde mavi beyaz lekeler için kullanılır.

Contra-Ichthyo: Beyaz benek hastalığı için yaygın olarak kullanılan bir ilaçtır.

TetraMedica ContraSpot: Beyaz benek, buğulu gözler, hızlı solungaç hareketleri hastalıklarında etkilidir.

Aquamedic pointex: Tuzlu su akvaryumlarında özellikle beyaz benek için kullanılır. 600 L ye 30 ml. ya da 200 L ye 5 ml. 1. 3. 5. 7. ve 9. günlerde. İçinde omurgasız bulunan akvaryumlarda kullanılmaz. bunun için muadili olan ‘exodine’ kullanılır. Bu ilaçlar kullanılırken sistemde karbon varsa çıkartılmalıdır.

Sera Aqutan: Çözünmemiş tuzları ve saldırgan klorini nötralize eder. Zararlı metal iyionlarını hemen bağlar, vitamin b kompleksi ile balıkların mukoza zarlarını korur dayanıklı hale getirir. Balıkların yer değiştirme yada yeni bir tanka konulmaları esnasında balıklardaki gerilimi azaltır. Deri koruyucu kolotiler nedeni ile oluşan küçük yaralanmalarda yara iyileşmesini hızlandırır.

Sera Morena: Doğal turba ekstratları, iz elementleri, vitaminler ve nem asidine bağlı olarak akvaryumda tropik bölgelerinkine benzer su koşulları sağlar. Yumuşak su balıkları besleniyor ise aqutan ile beraber kullanılmasında fayda vardır.

Sera Nitrivec: Filte ve akvaryum suyu için biyokültürdür. Doğal bir şekilde amonyum ve nitriti bozar.

Sera Toxivec: Süs balıklarını ve omurgasızları klorin, nitrit, amonyak ve ağır metal zehirlenmelerinden korur. Akvaryum suyunda bu toksit maddeleri hemen temizler arıtma bakteri için ideal koşulları oluşturur.

Sera Mineral Salt: Musluk suyunu, doğal suda yer alan minerallerle biyolojik olarak doğru miktarlarda zenginleştirir.

, , , , , , , , , , , , ile etiketlendi

Yoruma kapalı.