Serrasalmus Eigenmanni

Serrasalmus Eigenmanni

Serrasalmus Eigenmanni

Bu türlerin yavruları serrasalmus irritans’la karıştırılır. Bu tür serrasalmus cinsinden çok bir pristobrycon cinsine benzemektedir. Bu türün benekleri kesme imine benzemektedir. Ancak bu benekler herhangi bir su değişiminde ve stres altında kaybolabilir. İyi koşullar sağlandığında benekler kolayca göze çarpar. Yetişkinler böcekler, kabuklular, balık ve meyve tohumları ile beslenirler.

Akvaryumda

Akvaryumda tek bakılmalıdır. Bazı hobiciler grup halinde baktıklarını söylemektedir ancak önerilmez. Çünkü sorunlar doğar ve ölümler başlayabilir. Yüzgeç ısırıcılarıdırlar. Yaklaşık 200 litrelik ve bitkili bir tank tek bir serrasalmus eigenmanni’ye yeterli olacaktır.

Büyüme

Ölçülen maksimum boyut 18 cm dir.

Üretim

Şu ana kadar bir hobici tarafından üretilememiştir. Habitatları hakkında pek bilgi yoktur. PH=6.5- 7.0 Su ısısı=22-26ºC Piranhaların büyük çoğunluğunda üreme süreci kanlı ve ısırılmış yüzgeçlerle geçebilir. Ama sonunda akvaryumlarda nadir başarılabilen bir olayı başarmış olursunuz. Üretim için en iyisi 220 galonluk (832litre) bir tank olur. Su ısısı 22 ile 26 derece arası olmalıdır. Üremeden sonra balıklar yumurtaları ile ayrılmalıdır. Bol bitkili ve saklanacak yeri olan bir tank tercih edilmelidir.

Besin

Canlı yem ve beyaz etler. Doğada böcekler, kabuklular ve tohumlarla beslenebilirler.

Kaynak: OPEFE

Çeviri: Alparslan Özdemir

, , , , ile etiketlendi

Yoruma kapalı.